Pomsta

• Slovensko Sila pomsty (viac)

Bývalého agenta vojenskej rozviedky povolajú do služby, keď jeho najlepšieho priateľa, politika Larryho Richarda, prepadla a takmer zabila skupina militantných rasistov The Pentagle. (oficiálny text distribútora)

J.Connor

Tákže bijáků o lovech na lidi bylo dost, ale upřímně řečeno všechny, které si pamatuju byli z pozdějšího data než tento (hra o přežití, živý terč, jeden díl odpadlíka), takže první plus. Když pominu to, že trojka Michael, Steve a Sam za podpory Menahema a Yorama je mi ve své 80´s inkarnaci mimořádně sympatická, tak musím ocenit vzletnou výpravu (karneval v New Orleans, honičky, mejdan v bažinách), dobrou kameru, dynamickou syntezátorovou muziku (na tohle mě vždycky dostanou) a také na místo a datum výroby velmi slušnou nekorektnost (spočívající zejména v četnosti a způsobu umírání hlavních postav včetně dětí a rasistických teorií a hlášek od slušných jižanských chlapců). Závěrečný souboj a otevřený konec s malým tajemstvím můj dojem ještě umocnily. Velmi povedené, hoši, díky za to. ()

Caelos

Bohužel to bylo tak nemastně neslané, že mě zhruba od půlky přestalo zajímat co a proč se děje. Závěrečný souboj je tak něco neskonale trapného, až to opravdu fyzicky bolí. Na konci jsem to vypnul. ()

BoPo

Dudikoff si odskočil od ninjov. Čo si budem hovoriť. Jedno vedel s odretými ušami, takže druhé logicky ešte horšie. ()

Ellmariachi

Strašně závidím svým oblíbeným uživatelům jejich čtyřhvězdy. Já se přiznám, že mě na tom filmu nebavilo téměř nic. Teda cca do prostředka tak nějak ještě ano. Po masakru na ranči, kdy mělo přijít vyvrcholení v podobě honu už jsem jen sledoval šablonu: Dudikoff se pere, Dudikoff prohrává, Dodikoff je skoro mrtvý, Dudikoff vyhrál. A tohle hmed 4x v 15 ti minutách. Já tyhle braky mám rád a film mě překvapil svou až krutostí k postavám. Ale nudné finále u mě zabilo šanci na slušné hodnocení. 50 procent. ()

K.I.N.G.

No jo, Michael je pořád stejný borec, to akorát to dítě ve mně umírá nebo možná dospívá, bohužel. A hlavně mám hrůzu se po delší době podívat na mého oblíbeného Emerického ninju. ()

Rakosnicek77

Viděno v retro jednohlasém dabingu, ze staré vhs jako Night hunter. Tenhle film považuju za to nejlepší co Dudikoff natočil. Film překonal alespoň u mne i sérii Americký ninja. Další jeho filmy, se pak svoji kvalitou, řítili nezadržitelně k filmovému dnu. ()

PogoJoe

Pro mě velice nostalgická záležitost, kterou si pamatuji ještě z VHSek dabovanou jedním hlasem takového divného pána... Tehdy, bylo mi snad sedm osm, jsem se těch gentlemanů v maskách nahánějících v bažině své kořisti, docela bál. Teď po letech: příběhově i akcí velice solidní béčko a Dudikoff je prostě sympaťák. ()

Figu

Jeden z nejlepších Dudikoffů! U mě vždy bude nej první Americký ninja, ovšem Síla pomsty mu dost razantně přišlapuje paty. Dnes film působí místy velice komicky, však ale vzpomeňte jakej strach to v nás vyvolávalo, když jsme to sledovali jako desetiletí klučíci na pomaštěné véháesce. Jen si uteč z ostrova, kde tě nahání čtyři hovada co tě chcou krouhnout. A přesně skrz tuto nostalgickou vzpomínku 4 hvězdy. 75% ()

Martin741

Suhlasim s nazormi, ze ntoto asi bude najlepsi Michael Dudikoff, lebo v 80. rokoch mal najlepsie obdobie. Hrat nevie, ale bojove umenia na urovni, plus vona blata, mociarov, a ide o hodne dazdivy film : tolko dazda sa vo filme malokedy vidi : 69 % ()

humanbeing

Při sledování Avenging Force jsem měl dojem, že inspiroval nejednu videohru. Přestřelky na střechách v přístavišti mi silně připomínaly Uncharted, závěrečné souboje s bossy pak Metal Gear Solid 3. Řemeslně velmi dobře zvládnuté béčko s pořádně drsnými záporáky, které může na světě přemoci pouze Dudikoffův Matt Hunter. Je škoda, že nikdy nevzniklo pokračování. ()

c.tucker

Opět jedno z trochu lepších béček, další z počinů Sama Firstenberga (Americký Ninja). Scénář opět nic moc, Dudikoff a je ho, jak bych to jen nazval, opět příšerné. Senzační Steve James a opět boj nahoře bez. nejpozoruhodnější z celého filmu byl asi hon a senzační masky honců. ()

Luk80

Nádhera ! Firstenberg, Dudikoff a James po prvním díle Amerického Ninjy opět pohromadě. Hned úvodní scéna v močálech New Orleans patří mezi ty, na které se ve spojení s VHS dobou jen tak nezapomíná. Maskovaní lovci z Pentagramu - brokovka, meč, nůž a škrtící lanko. Love it ! ()

JohnSmith

Opravdu je škoda, že si tuhle roli nestřihl Chuck. Aaron by mu udělal choreografii a mohlo to být mnohem lepší. Příběh ohraný, ale není to špatné, prostě klasický béčko. Problém je opět v Dudikoffovi, protože ten chlap se neumí prát a vypadá to všechno divně. Nevím jestli by pomohla lepší choreografie, protože když je někdo dřevo, tak je prostě dřevo. ()

divak84

Asi nejlepší film, ve kterém kdy Dudikoff hrál. Samozřejmě se jedná o další béčkařinu, ale alespon prostředí, kostýmy (bílá maska+meče=nádhera),hudba i finální fight v lese jsou (na poměry B filmů) velmi dobré. Jde sice o otázku vkusu, ale mě tenhle film vždy bavil. Dudikoff se sice mlátit nikdy moc neuměl (ovládá brazilské ju-jitsu, ale to je zřejmě nějaká lechtací metoda) ale mám jej rád, je to sympaták, proto u jeho kariéry musím dát aspon jednou 5*. Kdo film nevidě, jistě doporučím jako jeden z nejlepších B filmů 80. a 90. let ()

Koři

Po Americkym ninjovi nejlepší Dudikoff. Jeho hereckej projev je nenapodobytelnej. Patří do zlatého fondu béčkových osmdesátých let, době kdy vládly VHSky. ()

KoRner

Prekvapivo dobrý a surový film z dielne Dudikoffa. Šokoval ma počtom mŕtvych na tej dobre strane a záverečné zúčtovanie v daždi a blate má tiež vysokú úroveň. Michael tu nie je nadčlovek a pri súbojoch jeden na jedného dostane často na frak a iba náhodou z toho vždy vyviazne. ()