Skrytá identita

• Česko Skrýš (viac)

Forenzná psychiatrička Dr. Cara Jessupová (Julianne Mooreová) postavila celú svoju kariéru na výskume a odhaľovaní podstaty rozdvojenia ľudskej osobnosti a spoľahlivej diagnostike duševnej poruchy  schizofrenikov. V súdnej sieni často svedčí ako expert a jej názory a poznatky o schizofrénii poslali na trest smrti aj tých vrahov, ktorí svoje zločiny skutočne spáchali v stave duševnej choroby a namiesto trestu by sa mali ísť liečiť. Cara je síce oddaná vede, ale verí aj v Boha a svoju vieru nestratila ani po  tom, čo jej manžela brutálne zavraždili. Jej dcéra Samantha na rozdiel od svojej matky veriaca nie je. Po jednom veľmi znepokojujúcom súdnom procese predstaví Care jej otec Dr. Harding (Jeffrey DeMunn) svojho nového pacienta Adama (Jonathan Rhys Meyers). Čím viac sa Cara o Adamovi dozvedá, tým väčšmi sú jej život aj životy jej blízkych v ohrození. Keď sa doktorka zoznámi s pacientovou minulosťou, jej svet sa začína boriť a ona začne pochybovať o Bohu aj vede. Cara musí čo najrýchlejšie odhaliť závoj Adamovho tajomstva a nestratiť pri tom svoju vieru, inak bude celá jej rodina v nebezpečenstve. Adam testuje Carine racionálne uvažovanie až do krajných medzí. Postupne sa jej odhaľuje ako nositeľ viacerých osobností, ktoré patrili obetiam nedávnych vrážd... (TV JOJ)

Matros

Při sledování jsem měl velice nepříjemný až nesnesitelný pocit, že už jsem všechno někde viděl. Z toho ale samozřejmě nemůžu vinit samotný film. Jonathan Rhys Meyers se docela předvedl.. ()

mosnak odpad!

Strašná nuda... nemám rád tento druh "hororů",ale raději na mě nedávejte... podle většiny lidí je to lepší nadprůměr,takže jsem opět mimo mísu :-) ()

aLPaC

Jonathan Rhys Meyers tady potvrzuje svoji velkou kvalitu a nadání. Sice ho nemám rád, ale jako herce ho opět uznávám o trochu víc. ()

dan4815

První čtvrtina filmu dokázala opravdu dobře navnadit. Pokazila to až vsuvka nějaké víry a nadpřirozena. Buď se jedná o psychiatrickou záležitost, kdy člověk sílou sugesce opravdu "ztratí duši" vlivem nějaké staré "autority" co by ženy, nebo jsem to pochopil správně, a vše je nadpřirozené, což se vůbec nehodí. To je ale jedno, je ale plno filmů, kde se pracuje s nějakými jinými entitami, ale spojení vědy zastoupené dvěma psychiatry a v druhé polovině víry zastoupené nadpřirozenými jevy, to moc dobře nevyšlo a celý film to jenom kazí. To jsou dva filmy v jednom. Neřekl bych nic, kdyby to byl celkově nábožensky laděný film, jehož atmosféru a vážnost by podtrhávala psychiatrická věda skrze dva doktory. Ale postavit diváka před psychiatrickou tématiku rozpolcenosti hlavní záporácké postavy, a pak na to našroubovat vyšší sílu než je věda schopna popsat a udělat z toho takovou menší náboženskou vyvražďovačku, to se nedělá. Ta psychologie tomu vévodila, v druhé polovině se z filmu naprosto vytratila, a to je hlavní problém tohoto filmu. Na druhou stranu film dokáže opravdu překvapit, není předvídatelný, alespoň já jsem si nečetl o čem film je a ani jsem neměl sebemenší myšlenky, že by se film měl vyvíjet v tom směru, v jakém se vyvíjel. Napjatý jsem byl, neusnul jsem u něj, po technické stránce je dobrý a herecké obsazené vhodně zvolené, ale bohužel... pokud se smíříte s faktem, že to nebude film jenom o psychologii schizofrenika, u kterého se budou hledat jeho další "já", mohl by vás příjemně překvapit, takhle je to za dvě hvězdičky. ()

Prdly_Tatka

Nevím, proč mám v hlavě zakódováno, že kde se objeví Julianne Moore, tak to stojí za starou belu, ale v tomto 16x převařeném pytlíku čaje to jednoznačně platí. ()

Illy

Ano. Velmi solidní začátek nás navnadil, v druhé polovině se ovšem film zvrhne v pořádný guláš a očekávatelný závěr. Škoda. ()

Addam

Hororů se poslední dobou točí velké množství a řada z nich kopíruje méně či více v pozměněné podobě ostatní. Často tak můžete mít pocit - počkat, tohle jsem už někde viděl. U Shelter se tento pocit víceméně nedostavil. Samotný děj byl velice poutavý a atmosferický, v podstatě jsem nenarazil na žádná "hluchá" místa. Když pominu náboženskou propagandu a několik hororových klišé, jedná se v mých očích o velice zdařilý snímek, kterému bych dal za normálních okolností 85%, ale když tu vidím to nesmyslně nízké hodnocení, musím snímku trochu pomoct a dávám plných 5* :) ()

kluk z Na

Nápaditý horůrek, který vtáhne a uteče jak prd. Párkrát to zaskřípe v logice, což rád prominu, jelikož faktor zábavy tomu nechybí. ()

wampire23

Do polovice to bol nádejný psycho thriller. Bavil som sa a bol som v očakávaní ako to celé dopadne. Lenže potom prišlo to typické.Fuck the story, make it insane. Po dopozeraní som mal pocit ako keby som videl ďalšiu časť z X-Files. Škoda keďže to začínalo tak dobre. ()

LaGomme

Multimediální výukový program "Jak věřit v Boha" hadr, tohle byla ta správná agitka! Kardinálně uzívaný gulášomix ultimátních hoven. Lekačky nefungujou, atmosféra negraduje, průběh naprosto lehce odhadnutelnej. A k tomu ještě ta nudná frigida Moore. Jediný Rhys Meyers to zčásti jakžtakž zachraňuje, takže to přece jen nebyla taková ztráta času, přesto však nepochopim, proč takovouhle roli vůbec bral. Jo a ten konec? Urvat scénaristovi koule, nechat ho je sežrat a následně uškrtit jeho vlastním ptákem. PROČ SI KURVA NĚKDO MYSLÍ, ŽE PSEUDOŠPATNÝ TWISTY V POSLEDNÍ SCÉNĚ KAŽDÝHO HORORU SOU COOL?! SE PROBERTE VOLE HOVADA! 35% ()

embecka

Vitaj, film na jedno pozretie. Neurazí, neublíži, miestami poteší, no je možné, že naň po čase zabudnete. Schizofrenický týpek chvíľu dobrý, chvíľu zlý - stará sa o neho pôvabná Julianne Moore a chce mu pomôcť. Pomáhať schizofrenikom sa však veľmi neoplatí, lebo sa proti vám môže otočiť ich podstata! A začína rošambo. Film by aj mal na to byť viac než len fajn, no bolo tam zopár logických nejasností alebo nelogických jasností, ktoré sme spozorovali viacerí diváci. Preto hodnotím priemerným priemerom. (inak, ten Meyers je vám celkom fešák!) ()

Flopik

Celkom prekvapenie vôbec som nevedel čo sa z toho vyvinie a to čo prišlo ma bavilo.Zaujímavý nápad, ktorý je zručne nakrútený , príbeh je super a postavy tak isto.Čo sa hororovej stránky týka tak tá za veľa nestála ale film ako celok áno.Koniec ušiel, a som rád že to skončilo riadne pochmúrne.U mňa silnejšie 3. ()

petikacka

Tak jak to zajímavě začalo, tak se to postupně začalo obalovat dalšími a dalšími podivnostmi až už toho bylo nakonec příliš a mě to přestalo bavit. Prostě někdy méně je více...Škoda...Za mě 70% ()

Teardown

Shelter by nebyl vůbec kousek k zahození, nebýt zbrklého zmrskání težko slučitelného,přihlouplého agitování a hlavně kdyby si tvůrci odpustili ty rádoby shock momenty, kde průměrný uživatel na svém průměrném kompjůtru několika úhozy do klávesnice přemodifikuje třebas i lehké usrání do smysluplného líbesbrífu. Tohle přenechejte raději všeználkům z kriminálky New York a podobným hlavounům, kterým takovýhle majstrštyky sedí daleko lépe. ()

KOZEL84

Dopředu sem o tom nevěděl nic a stačilo mi jen jméno Meyers v obsazení abych to chtěl vidět.Rozjede se to dobře.Příběh vtáhne,je zajímavý a i atmosféra celkem šlape,jenže v žánru hororu je úplně normální,že v tak 95% případů to nedopadne s filmem dobře a výsledek zmrví bud' debilní a nebo jako v tomhle případě úplně tuctová pointa.Prostě horor no,ale já to celkem čekal a trochu nudit sem se začal až na konci,takže 3. ()

rusty09 odpad!

Kdo tohle vymejšlel?Jakej krypl?Režísér přišel domů ve 4 ráno z pařby a vymyslel tuhle hovadinu, protože jinak nevim. Takovou nudu sem už dlouho nezažil. Vše co se ve filmu stalo není objasněno, kdo je ten člověk, proč to dělá, když se najde něco, že by to mohlo objasnit, když překonvertoval obraz na zvuk, tak z toho skoro nic není slyšet a vůbec v ničem to nepomůže, navíc si myslim, že každej z nás má doma konvertor z obrazu na zvuk žejo..:D Babka která něco vysaje z člověka a dá to džbánu?to sem dlouho neviděl takhle otřesnej film. ()

mala_kea

Nebýt hereckého obsazení, šel by tenhle celý film do shitu. Tady nám aspoň Julianne táhne celý film a Jonathan zajištuje dokonalou atmosféru, která je vším, čím nás může film zaujmout. Těch bezduchých a trapných momentů je přespříliš, vše se to však ale kompenzuje horkou vodou v podobě zajímavých zvratů, které udržují netolik prudký spád. Shelter je sice klasický odvar, ale styl natočení mě donutil přiskorovat. ()

hazaba

Velice zajímavý thriller, který člověka zaujme od počátku až do konce. Ale dost mi vadil ten náboženský podtón (když nejste věřící, nemáte právo žít). Julianne Moore je tradičně skvělá, ale výborný výkon podává i Jonathan Rhys Meyers. ()

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)