Forenzná psychiatrička Dr. Cara Jessupová (Julianne Mooreová) postavila celú svoju kariéru na výskume a odhaľovaní podstaty rozdvojenia ľudskej osobnosti a spoľahlivej diagnostike duševnej poruchy  schizofrenikov. V súdnej sieni často svedčí ako expert a jej názory a poznatky o schizofrénii poslali na trest smrti aj tých vrahov, ktorí svoje zločiny skutočne spáchali v stave duševnej choroby a namiesto trestu by sa mali ísť liečiť. Cara je síce oddaná vede, ale verí aj v Boha a svoju vieru nestratila ani po  tom, čo jej manžela brutálne zavraždili. Jej dcéra Samantha na rozdiel od svojej matky veriaca nie je. Po jednom veľmi znepokojujúcom súdnom procese predstaví Care jej otec Dr. Harding (Jeffrey DeMunn) svojho nového pacienta Adama (Jonathan Rhys Meyers). Čím viac sa Cara o Adamovi dozvedá, tým väčšmi sú jej život aj životy jej blízkych v ohrození. Keď sa doktorka zoznámi s pacientovou minulosťou, jej svet sa začína boriť a ona začne pochybovať o Bohu aj vede. Cara musí čo najrýchlejšie odhaliť závoj Adamovho tajomstva a nestratiť pri tom svoju vieru, inak bude celá jej rodina v nebezpečenstve. Adam testuje Carine racionálne uvažovanie až do krajných medzí. Postupne sa jej odhaľuje ako nositeľ viacerých osobností, ktoré patrili obetiam nedávnych vrážd... (TV JOJ)

KoRner

Typický príklad hororu kde atmosféra je výborná, napätie však žiadne. Hudba skoro žiadna, alebo stíšená na minimum. Bolo vidno, že režisér sa viac než inšpiroval Kruhom, lenže tam chovania postáv mali svoje odôvodnenia a nielen pobehovali hore-dolu. Celé do pošle do frasa úplne zbytočne prekombinovaný koniec filmu, kde absolútne mizerne hrajúca Julianne Moore hraje zachraňujúcu matku asi tak verne ako David Hassehoff zachraňujúceho plavčíka. Ale kto už by sa bál Jonathana Rhysa Meyersa? Snažil sa, ale s jeho výzorom ťažko vzbudí u niekoho strach. Také lepšie 2*. ()

Michelle75

Některé okamžiky, záblesky z minulosti, prostředí jsou zachycené vážně dobře, člověku v určitých chvílích naskakuje husí kůže a je rád, že je daleko od lesů, venkova a černočerné tmy. To všechno je výborné, stejně jako výběr obou hlavních herců, těm není co vytknout, ale z výborného potenciálu se i přes všechny klady vyklubala podprůměrná slátanina, která se dle mého trochu zamotáva a tím klesá počáteční napětí až na samotinké dno. ()

adam9

Rhys Meyers je prostě senzační! Julianne Moore je herečka, kterou snesu v každé roli, neskutečně charismatická. Dost slušný "minihororeček" se slabším koncem, zato velice dobrým začátkem. Mystery ala Akta X - me gusta. ()

HiddenDragon

Abych rekl pravdu, ja jsem to nepochopil. Je zde spojeno vice napadu dohromady a dopadlo to, jako kdyz pejsek s kocickou vari dort...na konci filmu mi furt srotovalo v hlave, jak to bylo vlastne mysleno. [SPOILERY] Zacalo to zajimave az desive, jako jakasi variace na Jekylla a Hydea. Psycholozka Cara (Moore) popira existenci rozdvojene osobnosti (coz mimochodem neni schizofrenie, jak si porad laici mysli), az do te doby, kdy potka Davida, tedy vlastne Adama, Wese...no proste Meyerse :) Ten byl opravdu trefou do cerneho, protoze divne posuky hraje dobre - sam uz od pohledu vypada jak psychopat :) Jak se zacne ovsem pribeh rozpletat, zacne byt az moc prekombinovany a aniz by to bylo zpocatku patrne, hraje zde zasadni roli nabozenstvi, vira apod. To by jeste nevadilo, ale posleze se objevi i jakasi voodoo magie handlujici s dusemi, coz jsem pokladal prave za herezi, tedy to "spatne", protoze to nejdriv oznacuji za satanismus, vsude jsou okultni symboly apod. A ono tak uplne neni. Protoze paradoxne scenariste z toho hl. padoucha udelali jakehosi katolickeho fanatika, ktery - a to jsem opet nepochopil - v dobe epidemie spanelske chripky 1918 nechal sve pribuzne ockovat a ostatni ne, coz byl jako ten jeho "desivy" hrich (tohle mimochodem tvurci totalne podelali - virus chripky byl obj. az r. 1933 a vakcina po 2. svet. valce, cili pokud se do te doby nejak "lecilo", nebylo to ockovani na chripku). Pusobilo to cele divne, pusobilo to tak, ze jsem nevedel, kdo je teda ten spatny, jelikoz vlastne tu "dusi bez tela" stvorila prave ona voodoo magie. Svym zpusobem tak byla hl. strujcem zla ta slepa baba... Navic samotne prevtelovani dusi je strasne nedomysleno. Kde vzal Meyers to sto let stare telo kazatele? A proc je v jednom tele a soucasne jaksi cast jeho duse v tele jinem?? Jakoby "infikoval" ty neverici, a az je jeho "infekce" odrovna, jde si z nich vysat zbytek a tim se udrzuje mlady? Kdyz bych to mel rozebrat, dostanu se az na 1*. Je to fakt nelogicky film, u ktereho je nutno nemyslet. Nechapu, jak muze mit "Shelter" toto pomerne vysoke hodnoceni - jestli mi story nekdo z lidi, co tomu davaji 4 hvezdy vysvetli, zatleskam. ()

iXtr3m3

Super spracovanie. Taká démonická variácia Gerovho svedka. Jonathan bol démonický až až, takže Moorová sa už len tak zviezla, ale nič to nemení na tom, že by som to nechcel naozaj zažiť. ()

MareT.

Po dlouhé době jsem viděl film, kde je využita každá minuta filmu. Žádné obkecávačky, ale akce, smysluplné dialogy, zvraty...I když musím přiznat, že podle začátku jsem očekával trochu jiný vývin a celkově jiný žánr, ale i tak jsem spokojený, že jsem nepromarnil dvě hodiny času na slátaninou. PS: Napětí se místama mohlo krájet... ()

Eraserhead

I přes dobré herecké výkony a několik napínavých míst se musím přidat k divákům, které štvalo, jakým směrem se začal film zhruba od poloviny ubírat. Buď to mělo být celé psychologické (v lepším případě) nebo celé náboženské. Ale tenhle přesun z jednoho do druhého mi moc nesedl. ()

Holina

Teda thriller přesně můj šálek kávy, hustá atmosféra i gradování napětí, ovšem ten závěr mě jaksi zklamal, čekal jsem něco... něco více sofistikovaného. Jinak ale pro relax dobrý. ()

dopita

Zpočátku docela zájem vyvolávající příběh se postupně překlopí v rutinní nudu plnou blbostí. Za zmínku stojí Julianne i Jonathan. ()

Paity

Ale tak není to nejhorší a i Julianne Mooree hraje opravdu dobře. Na více než na průměrné tři hvězdy to ale nestačí. ()

Hyb_rid

Výborný výkon Julianne Moore a Meyerse degradovaný dírami ve scénáři a klišoidním koncem. Zezačátku to vypadlo velmi slibně, ale postupem času se atmosféra vytratila a šlo to do kytek. 60% ()

Haymar

Těžce průměrný thriller, který zvedá slušná atmosféra a výborná Julianne Moore. Na druhou stranu jej však potápí strašně průhledný, schématický, klišoidní (a chvílemi téměř debilní) scénář a hodně prkenný a přehrávající J. Rhys Meyers (krásně patrný ten kontrast vynikající vs obyčejný herec(-ka). I přesto to celkem odsejpalo, pobavilo a rychle vyšumělo ()

ondrula

Dost průměrný film, nijak zvlášť mě nevzal. Ačkoliv nemám rád Julianne Moore, musím říct, že hrála dobře. Jinak ten děj je dost pošahanej a tak nějak mi úplně nedošlo, o co tam vlastně šlo. Jonathan Rhys Meyers byl taky dobrej a muselo bejt pro něj dost náročný hrát různý osobnosti. ()

Disease

První půlhodina klidně na 4*, ale pak už se jak na horské dráze střídají silné scény s nudnými pasážemi. Náboženské poblouznění mi vůbec nesedlo a finále silně rozpačité. ()

Hanes88

Docela překvapivě dobrý hororový thriller. Oba dva hlavní herci zahráli skvěle, atmosféra byla opravdu super a závěr byl taky povedený. Mi se to opravdu líbilo. 75%. ()

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)