Forenzná psychiatrička Dr. Cara Jessupová (Julianne Mooreová) postavila celú svoju kariéru na výskume a odhaľovaní podstaty rozdvojenia ľudskej osobnosti a spoľahlivej diagnostike duševnej poruchy  schizofrenikov. V súdnej sieni často svedčí ako expert a jej názory a poznatky o schizofrénii poslali na trest smrti aj tých vrahov, ktorí svoje zločiny skutočne spáchali v stave duševnej choroby a namiesto trestu by sa mali ísť liečiť. Cara je síce oddaná vede, ale verí aj v Boha a svoju vieru nestratila ani po  tom, čo jej manžela brutálne zavraždili. Jej dcéra Samantha na rozdiel od svojej matky veriaca nie je. Po jednom veľmi znepokojujúcom súdnom procese predstaví Care jej otec Dr. Harding (Jeffrey DeMunn) svojho nového pacienta Adama (Jonathan Rhys Meyers). Čím viac sa Cara o Adamovi dozvedá, tým väčšmi sú jej život aj životy jej blízkych v ohrození. Keď sa doktorka zoznámi s pacientovou minulosťou, jej svet sa začína boriť a ona začne pochybovať o Bohu aj vede. Cara musí čo najrýchlejšie odhaliť závoj Adamovho tajomstva a nestratiť pri tom svoju vieru, inak bude celá jej rodina v nebezpečenstve. Adam testuje Carine racionálne uvažovanie až do krajných medzí. Postupne sa jej odhaľuje ako nositeľ viacerých osobností, ktoré patrili obetiam nedávnych vrážd... (TV JOJ)

dj_kure

Dobře se na to dívá, film má nápaditý a originální příběh. Napětí graduje a postupné doplňování nových informací je přesně to, jak to má fungovat. Proč teda 3*? Vůbec jsem se nebál, žánr horor bych tím pádem uplně vyřadil. Je to spíš krimi než horor. Konec byl zvláštní. Neposadilo mě to na prdel, ale fakt, jsem to nečekal. Každopádně palec nahoru za povedej úplnej konec, protože zasranejch happy endů už je dost!!!! 60% ()

Soubi

Dávám 4* za můj oblíbený námět, několik velmi dobrých kamerových průletů, konec a za Julianne, kterou moc nemusím, ale která tady byla fajn. Bez subjektivního hodnocení by to bylo minimálně o hvězdu méně. ()

Pitryx

Já tyhlety rádobypsychoslátaniny nemám příliš v oblibě, protože se v nich víceméně planě tlachá, než aby se něco dělo. Ale tento snímek měl něco málo do sebe. A tak jsem vydržel až do konce bez posouvání. Je ovšem také fakt, že jsem se v určitých úsecích mírně nudil, ale dalo se to zvládnout. Snímek nehýří lacinými /ani drahými :-)/ efekty, děj je spíše statický bez akčních míst, takže mu chybí jak spád, tak jisté napětí. Toto je zde jen v jistých pasážích, ale i slabší povahy to vydrží. Na padesát % snímek nemá, tak hodnotím třiceti % a při zaokrouhlení na * z toho vyšly dvě. ()

miki68cz

Chtěl jsem horor, dostal jsem ho. Byla husí kůže, byly lekačky, byly tajemný symboly, byla psychiatrie, byla tma, byla mlha, byla divná muzika. Dostal jsem všechno, kvůli čemu jsem si tenhle biják pustil. Koktejl z Mlčení jehňátek, Identity, Exorcisty a spol. Co na tom, komu se to nelíbí ať na to nekouká, já byl až do konce přibitej k obrazovce a třásl se o život Julianne Moore. Dobrý, já si nemůžu stěžovat. A co vy????? ()

Solverino

Docela se mi to i líbilo. Sice nic nového a třeskutě zábavného, ale hlavní protagonisté to celkem pěkně zahráli a obzvláště Jonathan Rhys Meyers to celkem slušně válel (na dnešní poměry :). Trocha nelogičností a chvílemi trochu nudnější okultismus, ale celkově nadprůměr! ()

intro

Celkem příjemná, chvílemi mrazivá hororová podívaná. Shelter je jeden z těch lepších hororů. A sem za něj rád. Páč moc nových kvalitních hororů zrovna není. ()

jafuska

Psychologické drama, kde o napětí není nouze, dějově nás to zavádí do duše mladého člověka, a jeho osobnostní problémy, ano takto by měl vypadat povedený film, kde se s prvkami stylu nehází zbytečně, ale vše do sebe dokonale zapadá , ano toto je film který vás nenechá ani minutu vydechnout a strach vás neopustí ani na vteřinu, ()

uodevr

"Hmm, můj vnitřní génius mi říká, že to černý smokový cosi na tom nízkokvalitním záznamu z bezpečnostní kamery by vlastně mohla být zvuková vlna. Ještěže mám všechen ten futuristickej sóftvér a můžu to z toho jednoho snímku oříznout, udělat z toho audio nahrávku a ještě si jí poslechnout v krásně čisté kvalitě a to všechno za necelou minutu. Yeah!" Žádné jiné výhrady vůči Tomu Jeterovi nemám, ale tahle konina mě nevím proč fakt vyloženě nasrala. And the list goes on - nablblej scénář, vymírání postav, které mi jsou od srdce u konečníku, strašně nepřesvědčivá Julianne (kor ty nejemotivnější scény prostě těžce nedala), nedostatečně výrazný Jonathan (ale musím mu uznat, že se chlapec snažil co mu síly stačily), a ta celková, celkově pochybná story mi zkrátka absolutně nešla pod vous (ale přiznávám, že mi horrory na téma "staré legendy promítající se do přítomnosti" až na pár světlých vyjímek vždycky jdou strašně proti srsti...a jak tak o tom teď uvažuju, možná jsem právě napsal menší spoiler). Jediné štěstí, že to má stabilní tempo, nenudí to, atmosféra by se často dala krájet, soundtrack padne jak prdel na hajzlprkno a ten konec si s člověkem vyloženě hraje a neustále jej udržuje na vážkách, jen aby ho ve finále ultimátně potěšil a uspokojil (a na originalitu sere pes, když se recykluje něco stoprocentně funkčního). ()

vieriX

byl to takový film, který přesně neví kde se zařadit nejdříve to vypadalo, že to bude klasika hon policie a psychologa na vraha. Nakonec jak se do toho začala zaplétat nějaký okultismus a nějaké vymývaní duší tak člověk, aby hledal logiku.Když si odmyslím úplně divný konec tak to nebylo zas takové špatné, ale hodně se to podobalo už jiným filmům. ()

Sharleen

Horor nie je zrovna môj obľúbený žáner, ale pozrela som si to kvôli Jonathanovi Rhys Meyersovi a Julianne Moore. Ústredná dvojka výborná, Jonathan ma stále viac prekvapuje, obsadiť ho do filmu, kde hrá psychopata bol vydarený ťah. Už len ten jeho prenikavý pohľad dokáže nahnať strach..ak by išlo o skutočnosť, pochybujem, že by sa Julianne Moore nebála s ním ostať sama v jednej miestnosti..ja teda áno. Julianne Moore tu dostala priestor a keď ho má, dokáže aj dobre zahrať. Škoda toho záveru a pár nelogických scén. Inak to bolo celkom pozerateľné. ()

PlysovyMacko

Doktorka vyšetruje pacienta s rozstepenou osobnosťou, problém je,  že jeho osobnosti bývali kedysi živí ľudia. Film má hustú hororovu atmosféru, ale nudil ma. ()

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)