V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

TheNail

Po nic moc začátku se rozjíždí jeden z nejlepších letošních filmů, a konec potvrzující celou tu myšlenku RockNrollu a pirátských rádií maže všechny nedostatky a pomalý rozjezd, a zasluhuje filmu 5* ()

freezer02

No tak tohle jsem dokoukal jen silou pevné vůle, vůbec nechápu jak tohle může někdo nazývat komedií roku, nebo byť jen komedií!! asi 6 povedených vtipů na skoro dvě a čtvrt hodiny je hodně málo...možná mi něco uniká, možná jsem ten film úplně nepochopil, možná to mělo být pro někoho nostalgické - vzpomínky na 60. léta, ale já si začínám uvědomovat, že jsem Distaster Movie pěkně nedocenil, měl jsem mu dát taky aspoň dvě hvězdy, protože u toho jsem se nasmál víc, byť je to trapárna 42% ()

Tomulka

Skvělá dvouhodinová pařba. Nic moc náročný příběh, ale s velkým kusem stylu. Tak dobře jsem se dvě hodiny už dlouho nebavil. ()

inuyasha

Slušná jízda po vlnách FM. Jeden z filmů, co si můžu pustit hned další den po tom co jsem ho viděl a budu se stejně dobře bavit, jako na poprvé. ()

kacudzde

Skvělá pocta rock'n'rollové hudbě a partě nadšenců, kteří se postavili systému, aby jí mohli pro své posluchače pouštět 24 hodin denně. Parádní herecké obsazení, hudební pecky šedesátých let = příjemná komedie. ()

smerfetka

dle hodnocení na čsfd jsem čekala mnohem - MNOHEM - větší pecku a legraci... lehce průměrné - z celého filmu se mi líbil hlavně ten konec.. ()

ewerell

Pěkná pohádka, jednohubka, "zlatá šedesátá", výborný Kenneth Branagh a Philip Seymour Hoffman. Jenomže já mám toho pověstného britského humoru tak trochu dost (ve smyslu že není špatný, ale jsem trochu přesycen). Všichni tam dělají v dialozích takové mezery jako by tam měl být ten umělý smích. Ne že bych se sám občas nezasmál, ale někdy mi to přišlo dost tlačené na pilu. ()

Poland

Takováhle komedie tu chyběla. Perfketní rockandrollová atmoséfra 60. let. Perfektní herci. Perfektní hudba. Fakt jsem se pobavil. ()

Hrobař

Zvyšuju hodnocení na 2 hvězdy po druhém, teď už méně zaujatém, hodnocení. Lásku nebeskou fakt nežeru, ale tohle špatný není. Teda alespoň po technický stránce. Kamera mě baví, interiéry a kostýmy jsou fakt vymazlený, ale stále mě milostný pletky a podobný minipříběhy na palubě i přes kvalitní herecké obsazení vůbec nezajímají. Asi jsou na jiný vlně. Soundtrack cool. Konec o dost méně cool. ()

sashator

Dobře natočený retro filmek s luxusní hudební kulisou a výbornými herci (pro mě především Philip Seymour Hoffman). Nakonec mi tam ale přeci jenom něco málo chybělo. Každopádně všem rockovým maniakům doporučuji už jenom kvůli tomu skvělému soundtracku. Závěr- 35% rockové klasiky, 25% herci, 10% retro styl = 70%. ()

Mangus

Piráti na vlnách nie je žiadny filmový skvost, ani neprestajne vtipná komédia. Dalo by sa hovoriť o muzikále, ale bez tanca. Je to skôr príbeh o jednom pirátskom rádiu vo Veľkej Británii s pachom čias minulých, so zvukom rock & rollu, účesmi, šatami, spôsobom života v tom čase ako aj o zatrpknutosti konzervatívnej vlády VB. Napriek nijak očarujúcej forme sú Piráti na vlnách nostalgickou spomienkou na skvelú hudbu tých čias, dokonca aj pre mňa, čo som nezažil tie časy (19 r.) a celkom rád by som sa tam preniesol a užil si trochu takého pohodového života. Skutočne príjemný film so skvelou hudbou a partiou chlapov, ktorí sa tam dokonale hodia (Hoffman, ale najmä Bill Nighy). ()

u.mojitko

Hodně jsem se na tento filmový počin těšil, ale tenhle žánrový eintopf mi značně nesednul. Ze všeho něco ale ne vše z něčeho. A hlavně to priznění hudby! Tři jsou maximum a jen kvůli Štědrému dni. ()

SpeedyL

Takový vtipnější Titanic s ostřejšími projevy lásky. Ani už nevím jak jsem se k tomuto kousku dostal, protože obdobný žánr nevyhledávám, ale bylo to příjemně strávených 129 minut. Nicméně stačí vidět jednou... 78% ()

Paulia

Hrozně milý film, který pobaví a potěší takové milovníky hudby, jako jsem já. Navíc naprosto úžasný Rhys Ifans, kterého jsem dřív nijak nezbožňovala, ale po shlédnutí tohoto filmu si postoupil o hodně příček výš. Jeho hlas linoucí se z rádia (a klidně i jen tak) bych mohla poslouchat hodiny... (za ten dabing z Notting Hillu se styďte!) Ať žije rock'n'roll. :) ()

lada32

Za dnešní situace,kdy mne štve 90% rozhlas.stanic u nás,jsem si tohle pustil a rozhodně nelitoval.Do první poloviny celkem klid,jakoby ticho před bouří.Jenže ta přišla v podobě potopení lodi,a asi nejsilnějších momentů filmu.Výborně vystavěné grandiozní finále,výkvět britského herectví,ale hlavně hudba s dneškem nesouměřitelná..Nej scéna:záchrana tonuocího otce se sbírkou vinylů. ()

james11

Film má pár dobrých scén, které se opravdu povedly a rozesmály mě, ale bohužel né vše ze života na lodi mě bavilo. A tak jsem sice s filme spokojen, ale dávám mu 60%. ()

Fill16

Mám-li hovořit o filmech, u kterých je mi příjemně a zároveň se cítím poctěn jejich sledováním, se mi stává právě u "Curtisovek". Nemůžu si pomoci, ale druhý snímek talentovaného režiséra a scénáristy, který do svých filmů dává kus sebe, mě zkratka očaroval. Piráty na vlnách bych se nestyděl nazvat dokonalým filmem, neboť sděluje vše, co chtěl sdělit, vyvolává velké emoce, má výborné obsazení, skvělý scénář a dokonalou hudební složku. Herecký ansábl byl vybrán moc dobře. Na všech zůčastněných je velmi vidět, že si své role opravdu uživali. Curtis a všichni ostatní , co se na tomto filmu podíleli, vzdali hold všem těm, kteří rozdávali radost lidem prostřednictvím hudby, i kdyby je to mělo stát život. Je to velká filmová pocta nejen těmto lidem, ale zároveň i také rockové a popové hudbě, které bychom si měli všichni vážit, neboť se jedná o poklad, který nás všechny přežije. Tenhle film musí dostat alespoň jednoho Oscara, protože Rock'n'roll BABY! ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

02.02.2014

Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za hlavní roli v životopisném filmu Capote, byl nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Herec měl již delší dobu problémy s drogami. Před kamerou se začal… (viac)

Herecké posily 2: Chlapi

Herecké posily 2: Chlapi

07.03.2008

My jsme vás varovali! Včera tady byla smršť ženského půvabu, dnes se budeme věnovat obsazování té ošklivější části herecké obce do rozjetých projektů. Ale nebudeme skrblit ani zajímavými novými… (viac)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (viac)