V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

JohnnyBoy

Je to nechtně chytlavá záležitost. Hrají tam dobří herci a skvělá hudba. Má to hezkou retro atmosféru. Tak proč jenom dvě hvězdičky? Stejně jako Láska nebeská: Scénář je poněkud trapný a vykalkulovaný. Míra kýče v přepjatých místech překračuje mojí osobní mez, kterou jsem ochoten strávit. Je tam několik opravdu hluchých míst jen aby zahrála nějaká písnička a herci se sešli v jedný kajutě. O vztazích na lodi se dozvíš prd, všichni jsou jednostrunní až je mi těch herců líto. Finále filmu je naprostá příšerná krávovina, u které jsem naprosto vypnul a smál se tomu, jak to bylo blbé. Jen trochu odbočím...tento film má až příliš blízko k českým hladivým retrokomediím typu Pelíšky, Rebelové atd. tudíž filmům na které je v módě nadávat. Jistě formálně Piráti na vlnách přejedou včechny české filmy dohromady, ale obsahem jde o velkou přeslzenou kýčovitou sračku, což se o českých retrokomediích tak jednoznačně říct nedá. Ale co naplat, člověku to rychle uteče, má pocit, že viděl nějakej zásadní příběh, dobře se u toho bavil...Curtis dobře podchytí všmožný detaily, provařený oscarový laureáty promíchá vycházejícíma "kultovníma" šprýmařema a film pro celou rodinu je na světě. ()

dol2004

po dlouhé debě jsem nucen napsaát k filmu komenář. Já vím Curits umí, ale to co předvedl v tomhle fimlu,, naprostá páráda. ()

alpeew

Nevím zda byl Bill Nighy hvězdou i před Live acutally, ale v Curtisově dalším projektu rozhodně drží laťku. Ačkoli je film avizovaný jako další Love actually - nic takového se nekoná - přesto jsou Piráti na vlnách vtipnou zábavou, tentokrát ani ne tak pro scénář, ale díky famózním hereckým výkonům a nezanedbatelné roli hudební - takové pecky už těžko někde uslyšíte pohromadě! ()

Elegnor

Parádní dílo - sex, drogy a rakenrol v tom správnym lehkym neurážlivym stylu, to vše na neklidným přenádherným anglickým moři, doprovázenym tim nejlepším, co dokázali lidi v druhý půlce 20. století vytvořit.. A Bob :) Tenhle film jsem neviděl naposled.. ()

Mr.Roman

Láska nebeská sa síce neopakuje, no vznikla veľmi príjemná, hoci trocha roztržitá komédia spracúvajúca zaujímavú tému. Philip Seymour Hoffman dokazuje, že dokáže presvedčivo zahrať ozaj úplne všetko a spolu s ostatnými tvoria, podobne ako v debute, veľmi kvalitný hviezdny herecký tým. Čo je hlavné, dokázal Curtis do filmu vložiť podobnú pohodu, ktorá priam žiarila z predošlého snímku a za to ho veľmi obdivujem. ()

ratpile

Něco tak břidkého a prázdného jsem od Curtise a takových herců jako Branagh nebo Hoffman nečekal. Lásku nebeskou očekávat nešlo, ale tohle byla NUDA bez záchytného bodu. Není to třeskutě vtipná show ani milé pohlazení, nemá to příběh ani zajímavé charaktery. Ano dýchá z toho pohodová atmosféra, legendární rocková hudba je taky super, ale pořád je to jen parta postaviček bez duše vyprávějících historky o sexu. Prázdné, bez emocí a zbytečně dlouhé. Veliké zklamání. ()

čolek

Rock rules! Parta super herců rozjela dvouhodinovou párty, u které jsem doufal, že nikdy neskončí. Jen nechápu, proč vždycky musí být hlavní herec takový ňouma, který mi je po celý film naprosto ukradený. ()

curfew77

Velmi zábavné a velmi stylové retro plné pozoruhodné hudby a hereckých sympaťáků, z nichž pro mě jednoznačně vykoukl ultracharismatický Rhys Ifans - v mých očích dokonce pobil i P.S.Hoffmana a to je co říct. Mínusové body? Mnohem víc než u Lásky nebeské tady trčí z plátna fakt, že se film odehrává v jakémsi podivném Curtisově nečase a neprostoru, kde jsou i (skoro)záporáci docela fajn, a kde střídáme výhradně zidealizovanou zrezavělou loď se zidealizovanou zachovalou Británií šedesátých let. Čili: maximálně nerealistické, nicméně maximálně půvabné a dobře bavící. Což není málo. 75 %. PS: A samozřejmě bonus, O´Dowd a Parkinsonová z IT Crowd, včetně jejich rozkošného britského přízvuku :) ()

Uninstall

Moc hezky natočený film s ještě lepší muzikou, protože kdo má rád muziku 60. let, tak tento film pošle určitě výš. Celkem *** + * za hudbu :-) ()

vitac.

Uvolněná komedie, která velmi příjemně plyne a i navzdory divokému konci kupodivu nesklouzne snad ani chvíli do trapnosti či nějaké nucenosti. Palec nahoru. ()

Queendom

Krásnej, originální, roztomile šílenej film s vtipným námětem a výborným obsazením, u kterýho se celej štáb při natáčení musel bavit. A blabla. Trochu jinak: výborná pecka, která znovu ukazuje, že film se dá dělat i jinak. Místy jsem zavzpomínala na podobnou atmosféru a originalitu Života pod vodou. ()

boombang

Partička šílených herců hraje bandu šílených moderátorů jednoho rockového rádia - a tu dvojí šílenost myslím v dobrém smyslu slova. Ale kromě dobré hudby a pár pošahaných vtípků zde toho už moc k vidění není. A slova o svobodě vyjadřování a poslechu hudby budou dnes znít poněkud nepatříčně, ale tenkrát to prostě nebylo samozřejmé.. Na jedno zkouknutí dobré retro. Nic víc. ()

Jerris008

Netradiční a originální komedie, která mě po delší době pobavila. Takových je málo, ale je fakt, že to ke konci už bylo dlouhý.. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

02.02.2014

Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za hlavní roli v životopisném filmu Capote, byl nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Herec měl již delší dobu problémy s drogami. Před kamerou se začal… (viac)

Herecké posily 2: Chlapi

Herecké posily 2: Chlapi

07.03.2008

My jsme vás varovali! Včera tady byla smršť ženského půvabu, dnes se budeme věnovat obsazování té ošklivější části herecké obce do rozjetých projektů. Ale nebudeme skrblit ani zajímavými novými… (viac)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (viac)