Kovboj Dempsey Rae sa bezcieľne túla po Divokom Západe, až dokiaľ sa nedá najať bohatou majiteľkou ranča, ktorá sa prisťahovala z Východu. Potrebuje totiž predáka, ktorý by tvrdou rukou dohliadal na chov dobytka. Hoci Dempseymu sa táto ponuka spočiatku páči, čoskoro mu je proti srsti spôsob, akým jeho šéfka jedná s ostatnými usadlíkmi. Dempsey Rae si čoskoro musí vybrať medzi povinnosťou a láskou. (oficiálny text distribútora)

Han22

Kirk Douglas jako pistolník frajírek, co se bojí ostnatého drátu, zaplétá se s ženami a snaží se vychovávat mladého kamaráda je naprosto super. Rozdává rady, střílí, pere se, žongluje s pistolí, hraje na banjo. Bohužel zbytek je trošku o ničem - dobytkářský western, ve kterém není jasné zlo. Na jedné straně velkokapitalistka, která chce vydělat a vypadnout, na druhé straně drobní farmáři kteří si chrání trávu drátem. A banda zmetků, kterou sice hrdina vyřídí, ale nic tím nezmění ani nevyřeší. ()

Bohemák

Klasický western, který podle mě ničím z průměru nevybočuje. Snad jen tím, že hlavní hrdina je sice drsňák, ale nechybí mu humor a nadhled. ()

Milky.

Film celkově o ničem, tak nějak to prostě odsejpá a člověku je to vlastně jedno. A Kirk to pro mě nezachrání, protože jej vůbec neznám. Spíš mi to svým bavičským projevem ještě víc kazil. Prostě Western, který jde naprosto mimo mě, asi jsem rozmazlený Eastwoodem a podobnýma. ()

aLPaC

Hodně podprůměrný western s Douglasem hrajícím ve stylu 20 000 mil, což mi dost nevyhovuje. Jeho mladej parťák je zase strašně protivnej horkokrevnej vidlák, kterýho po celou dobu budete jasně nesnášet. Navíc ten herec je i sám strašně nesympatickej. Přiznám se, že tento typ westernů moc nemusím. Konkrétně ty, kde není pořádnej příběh, jen banda vylízanejch americkejch špinavjech kovbojů, který to do tebe nasypou jen kvůli špatnýmu pohledu. Nevím, například westerny s Eastwoodem mám rád, ale tuhle dobu moc nechápu a už vůbec jí neobdivuju. Všechno řešit bouchačkou, hm. ()

FeroFabus

Další z řady podprůměrných westernů, které mají scénář jak přes kopírák.  Při slabé režii by se mohl Kirk Douglas rozthat a stejně by to nezachránil. A hlavně ten nesmysl jak ze dne na den  odpůrce ostnatých drátů je začne sám natahovat. ()

Martensson35

Kterak podnikatelský chtíč bojuje s ostnatým drátem. Lehce originální western staví diváka před dilema dvou pohledů na chov dobytka, přičemž vykresluje skutečné "kovbojství" v dobách jeho největší slávy a jeden primitivní vynález, který mu (mimo jiné) učinil přítrž. Film pozvedá pochopitelně Kirk Douglas hrající svůj standart, tj. podle potřeby milovníka, drsňáka nebo komedianta. Snímek je místy neobyčejně drsný, jindy pravda infantilní v rámci žánru viz vystřelování pistolí z rukou atd., celkově však nadprůměrný. ()

bearmeedek

Překvapivě k roku vzniku filmu a očekávaně k hlavní postavě, kterou ztvárnil Kirk Douglas, je tenhle honácký western hodně příjemný. Kirk svou postavu hraje v krásné pohodě a nádherně se na něj dívá. ()

ostravak30

Tak má  za sebou konečně první film s hvězdou Kirkem Douglasem. Naprosto chápu, že se tento western u hodnotitelů neujal. V porovnání s jinými se nejedná o klasický příběh. Nemáme tu zastoupené typické padouchy, kteří by na konci byli srovnáni na hřbitově. Ani Dempsey nezastupuje typického hrdinu divokého západu. Ale já westerny rád a ty staré obzvlášť. Mám pro ně slabost. K. Douglas tady toho totiž předvedl hodně. Nejen že zpíval a skvěle jezdil na koni, ale s pistolí se také předvedl. Jedná se spíše o jednoduchý příběh, kde vynikají více charaktery postav a je na ně také kladen větší důraz stejně jako na moralitu. Ale i tak se mi líbil. Mám prostě pro staré, a ještě poctivě dělané, westerny slabost. Nezapomeňte, že se film stal kasovním trhákem! ()

Baldrick

Hravý Kirk Douglas v netradičně pojatém a zajímavém pokusu o narušení klasických pravidel žánru... Nebo jen neúplně zvládnutý hravý pokus žánr okořenit? ()

Heywood

Příliš poplatné době, ocenění za "tuláka", co nemá rád dráty, poselství, které neztratilo platnost. Zápletka tuctová a morálka nijaká. Když jsou pozemky volné, tak si je zaberete ten první? To platí leda tak pro kolonie...Kirk Douglas stejně jako jiní patří do kategorie přeceňovaných herců. Jeho filmy si podruhé nepustíte. ()

PTuranyi

Spočiatku pohodový western, v ktorom sa veselý pohoďák Dempsey vo výbornom podaní Kirka Douglasa a jeho mladý parťák Jeff dajú najať ako honáci na ranč. Dokonca preskočí iskra medzi ním a majiteľkou ranča Reed. Tá však má o správe pastvín vlastnú predstavu a rozhodne sa svoje stáda pásť na spoločných pastvinách, ktoré ostatní rančeri nechávajú na zimu. Tí sa bránia stavbou plotov z ostnatého drôtu. Strhávanie plotov a teror nového predáka Milesa nakoniec Dempseyho donúti prejsť na opačnú stranu hoci ostnaté drôty nenávidí. Hoci nie je núdza o dramatické momenty, film ich odľahčuje nadhľadom. Hollywoodska produkcia 50-tych rokov je výborná a herecké výkony veľmi dobré. 70% ()

PORTER44

K.Douglas se nechá najmout jako honák dobytka u bohaté rančerky která má největší stádo dobytka široko daleko ale málo pastvin proto se rozhodne zabrat pastviny i okolním rančerům a začne boj o pastviny a oplocování drátem což se najatému honákovi nelíbý a proto chce odejít.Příjemný western hlavně díky výbornému Kirku Douglasovi který předvedl své herecké umění ne jen jako výborný pistolník ale i bavič a zpěvák. ()