Jediná možnost, jak se ubránit stále agresivnější nadvládě Číny, je pro Koreu nová zbraň. Zbraň tak mocná, aby si dokázala poradit s několikatisícovou armádou. Korejci ale mají přísný zákaz vyvíjet nové zbraně, vše tedy musí probíhat v naprostém utajení. A to není jediný problém. Konstrukční plány se dostaly do rukou nepřítele. Je nutné získat je zpět dřív, než Číňané zjistí, co vlastně drží v rukou. Proniknout do pečlivě střeženého paláce je však téměř nadlidský úkol. Dokážou to jen ti nejlepší. (oficiálny text distribútora)

ecceHOMMO

Škoda zbytočnej zdĺhavosti !!!...inak vcelku vydarený pohľad do 15 storočia na vzťahy mocenskej Číny s Kóreou a na vývoj prelomovej zbrane. Plusom je i " milostný vzťah " okorenený ľahko rozplývajúcim sa humorom.... *** / **** ()

zdenny

Poslední dobou mi lezou krkem heroistické filmy východoasijské provenience. Tyto mají za cíl posílit národní povědomí svých lidí. Jinak to bylo zdlouhavé, místy trapné, místy feministické a celkově se to mělo jmenovat "Láska kdysi v Korei". ()

KoleckoR

Zbytečně zdlouhavý film. První hodina a půl je o hledání a vyvíjení nové silné zbraně, která by měla osvobodit podrobený Korejský národ od Číny. Drobnější souboje a šarvátky nejsou nijak zajímavé. Tady jsem se musel až nutit k dívání. Až konec filmu, kde dojde hlavnímu boji, teprve dostane spád. Ochromená mnohonásobná přesila Číňanů jen překvapeně hledí na nové zbraně, které je rychle mažou z existence. Poslední akce však celkovou poslabší kvalitu filmu nezachrání. ()

mala_kea

Od korejských přátel se nedá čekat nic, než mlátička od začítku do konce. Bohužel, v tomto filmu je mlátička až na posledním místě a to je vážně škoda. Politické debaty, které se tam řeší stejně nikam nevedou a končí to mlátičkou. Kdyby se ty debaty lehce odebraly, nemuselo to být nudných 134 minut. Naštěstí, ty mlátičky za něco stály, tak dorovnávám skore.50/100 ()

Puol

Schématický historický film, plný pátosu, absolutne bez prekvapenia (ak nepočitám ten "raketový" záver). Kórejci si tu tak trošku dvíhajú národné povedomie. Akčne scény sú zvyčajne neprehľadné, romantická linka trápna, záverečný masaker naivný, ale aspoň slušne nakrútený. ()

MickeyStuma

Historický příběh o vývoji nové zbraně k obraně země před velký nepřítelem. Největší zvláštností na tomto snímku je fakt, že ho natočili Korejci. Filmy tohoto žánru od nich nejsou zrovna moc obvyklé. Od čínské, či japonské kinematografie však nijak nezaostávají. Vytvořili dílo, které je opravdu skvostem. Děj je vyprávěn plynule a nespěchajícím tempem, takže vše vyniká jednoduše a naprosto srozumitelně. Ono je to vlastně hlavně o ději. S akčními scénami, nebo lépe řečeno se souboji, se to tu nijak nepřehání. Ale když se nějaká objeví, je na co se koukat. Mají švih a patřičný rytmus. Jako bonbónek nakonec přijde velkolepá bitva, která samozřejmě nesmí chybět. Tvůrci neopomněli ani na romanci, což žánr příjemně osvěžilo. Snímek patří k těm lepším počinům, které i svou výpravou zaručují filmový zážitek. ()

Al44...

Dost slabý a nevyrovnaný korejský historický film. Snaží se vlastenecky působit na díváky (korejci díky skvělému a historicky doloženému vynálezu porážejí mocné čínské vojsko), ale vše to působí naprosto křečovitě a neohrabaně. Pokus o jakousi (povinnou) romantickou linii dvou hlavních postav také moc nevyšel. Bohužel - nuda na maximálně jedno podívání. ()

Sykon

Není to špatné, ale na vyšší hodnocení tomu chybí hloubka. No a také trochu soudnosti, ale to jsem ochoten u filmu vychvalujícího první korejský/světový raketomet v rámci možností ochoten tolerovat. Naštěstí není celý film o zbrani, ale spíše o lidech, kteří ji staví, takže to film řadí mezi povedené historické jednohubky. ()

Pharlap

Hm.. uz od pocatku pojato opravdu na muj vkus prilis vlastenecky. Ja neubiram technickych invenci v korejske armade, a tak netvrdim, ze podobny "kulomet" nemohl uz kdysi vzniknout.. ale v tomto podání to bylo hodně béčkové a hodně dopředu čitelné. ()

tartan

Sympatický kórejský historicko-vojnovo-romantický film, ktorý z televízneho priemeru vytrháva predovšetkým veľmi slušná akcia (ktorej však nie je nijako veľa) a najmä mastný záverečný masaker. ()

Marquis

Dobře se na to dívá. Děj má celkem spád, takže jestli máte chuť na karáčo šavlovací pohádku s trochou té romantiky, tak si to určitě pusťte. ()

brasek

Nudne ukecané... politické hašterenie a nezáživné dialógy uspávajú, miestami preberie nejaká tá akcia, ale to je všetko. Na dĺžku stopáže je však akcie vo filme príliš málo a kecania až priveľa... Záverečná bitka z tohoto snímku určite nerobí vojnový film. ()

prezyvka

Všetko, od začiatku až po koniec, sa mi zdalo nereálne a uletené. Je to síce podložené faktami z histórie, ale žeby to bolo až takéto, ako to bolo zobrazené tu? Neviem, až tak sa mi to nepáčilo, celé mi to prišlo neprorodzené a chaotické. Takto zobrazenú záverečnú bitku a celý Shingijeon by som skôr umiestnil do priemernej komédie, ako do historického filmu, ktorý sa snaží diváka oboznámiť s určitým historickým milníkom Kórei ... ()

Ondak

Nejhorší na tom je, že bych filmu ani nic moc nevytknul, ale ani nevyzdvihl. Film je udělaný asi tak jak by měl být udělaný tento historický film. Bitvy dobré, herecké obsazení dobré, příběh dobrý... No právě že to je jen dobré a nikdy to nebude víc. Skvělý průměrný film. ()

GizmoD

Na neamericku produkciu vyborne, vypravne, dobri domaci herci, peknych par subojov s mecmi a zaujimava najkrajsia zaverecna bitka. Tlieskam, pacilo sa mi to. ()

Vonter

Letí singijeon, letí vzduchem, nepotí se, vzduch ho chladí, když se cítí unavený, tak si spadne doprostřed číňanů... a teď vážně: Historicko romantická rozprávka v duchu tří stovek u Thermopyl, u které létají rakety na orbit a při záběrech na tisíce zmasakrovaných těl hraje romantická hudba. ()

Mate0 odpad!

Opravdu dlouho jsem nebyl takhle znechucen,ať už samotným snímkem a nebo tady komentáři o super bitvě a nebo že film je lepší průměr...no korejské Kaťuše jsou bomba ohňostroje,se divím že na nich nedoletěli jako první na měsíc...fakt realita úplně mimo realitu...asi se tvůrci dívali i na 300 u Thermopyl aby udělali tak skvělou závěrečnou bitvu jak tady někteří píšou...opravdu doporučuji se podívat když letos nejsou ty ohňostroje .... ()