Dobrý, zlý a čudný

• Slovensko Dobrý, zlý a divný (festivalový názov) (viac)
všetky plagáty

Rok 1930. V mandžuskej púšti, kde zákony sú len obyčajným zdrapom papiera, vlak spojí osudy troch mužov. Lovec ľudí, ktorý prenasleduje nebezpečných kriminálnikov. Vodca gangu nebezpečne drsných lovcov ľudí. Vlakový lupič s deviatimi životmi. Traja cudzinci sa zapletú do naháňačky naprieč Mandžuskom, aby získali tajuplnú mapu. O ňu má však záujem aj japonská armáda a horda nájazdných banditov. Ktorý z nich vyjde z tejto nepredvídateľnej, eskalujúcej bitky o mapu ako víťaz? (MFF Cinematik Piešťany)

cheyene

Vskutku se nedostanu na lepší hodnocení ať dělám, co dělám...Přes veškeré klady tohoto snímku jsem se značně nudil a jediné, co mě zaujalo, byly perfektní choreografie soubojů, dokonalá hudba v mnohých scénách a závěrečné setkání Hodného, zlého a divného. Možná, že kdyby byl tento film o půl hodinky kratší, bavil by mě víc. ()

balone

Efektně nabitý kousek, který mě zase vrátil do dob, kdy se mi westerny líbili. Avšak stále tomu něco chybí, aby to patřilo do mé top. I když se to točí kolem tří postav, Nijak nejsou pořádně charakterizovány, každá jen jedním slovem, ale člověka nejde charakterizovat jen jedním slovem. Chyběla mi tam hloubka těch postav. Příběh šel udělat lepší, ale nebyl špatný, aby se na to nedalo koukat . ()

3497299

Kim Ji-un se hlásí jednak ke klasice spagetti westernů génia Leoneho a jednak ke cool cinefilským cirkusům dua Tarantino/Rodriguez. Výsledek je bohužel takový, že "Hodný, zlý a divný" připomíná spíše pozdní taškařice Jackie Chana s poněkud propracovanějším vizuálem (fyzické kreace jsou samozřejmě postaveny do odlišné roviny, ale reakční doba postav a jejich pohybová komika nemají k Chanovi daleko). Slepenec jedna-k-druhé podobných nadupaných akčních scén občas podkreslených rytmickým ska se k divákovi valí jako jednolitá masa kinetických obrázků a až na pár výraznějších detailů a na několik víceméně vtipných aluzí nikde nevyhodí emocionální nebo intelektuální háček. Postavy jsou stejně nevýrazné jako scény, kterými procházejí, a "překvapivé" rozkrývání jejich minulosti ("divný") ani jejich emo-super-cool gangsterský styl ("zlý") ani uhlazená neproniknutelnost ("hodný") nepůsobí nijak zvlášť zábavně. ()

Big Bear

Vyjímečně se neshodnu s gogo76. Tohle mi nesedlo. Ano akční scény byly na vysoké úrovni (mně se líbilo přepadení expresu). Ale po pár hodinách mě film začal nudit (trvá přes tři...). A to nemluvím o znásilnění originálu. Můj verdikt tedy je, že je to celé takové - Hodně, Zlé a Divné ! Dva kousky mapy. * * ()

Madsbender

Jeden z piatich najlepších westernov, aké som doteraz videl, a film pri ktorom som sa bavil tak dobre, ako už dávno nie. Všetky nedostatky príbehu Lee Byeong-heonov absolútny badass, skvelá hudba, vynikajúca kamera, monštrózna bitka na planine, v ktorej sa utkali snáď všetky frakcie usilujúce o mapu, dynamický dej plný akcie, pravda o Prstorezovi a záverečný troj duel dostatočne vynahrádzajú. ()

sheen

Asijský velko western, při kterém kulky létají o sto šest v supr akčních scénách. Není to tady jen o akci ale o třech hlavních představitelích, kteří jsou fakt dobří. ()

Aky

Podle řečí, které film předcházely jsem čekal víc. Chvílemi se mi zdálo, že by filmu mělo být už dvacet a více let, jak byl naivní a vtipný jen rádoby. Nucený humor za každou cenu prostě nevyznívá a několik povedených gagů ho nezachrání. ()

Sysel_CZ

Inu, s takovýmhle filmem je to těžké. Člověk si pak říká, nakolik mu podívanou pokazily předsudky, ale jelikož už je to pár dní a já nad tím mohl přemýšlet, tak věřím, že vůbec. Ona to prostě je hrůza. Z hlediska vykresleného světa - do toho se nedá vžít. Hlavní hrdinové jsou tak drsní, že by vás dokázali zabít pouhým pohledem - tomu nejlepšímu by na to stačilo dokonce jen jedno oko! Neboť tento borec, který se dobrovolně ofinou zbavuje hloubkového vnímání, nejen vždy trefí, ale zároveň v bitkách spoléhá zřejmě na startrekovské štíty. Tak bych mohl pokračovat, ale dál, zpracování. Nevím, jak vy, ale krom toho, že jsem se ke konci už hodně nudil a ztrácel jsem se v myšlenkách, tak mi dalo velkou práci vůbec pobrat, kdo je kdo. Aneb postavy. Jediná trošku příjemná postavička je ústřední hrdina, který je alespoň občas k smíchu, všichni ostatní mi byli doslova ukradení. Spousta vtipů - a nejen jich, spousta scén - je vyloženě křečovitých a samoúčelných (třeba scéna s nočním útěkem kolem ohniště, to je situace tak debilní, že ve mně smích určitě vyvolat nemůže). Samoúčelné skupiny? Třeba japonské vojsko, které si nevšímá, že ho někdo střílí? Nebo mongolci vykazující intelekt rohožky, jejichž vůdce se vyznačuje větším intelektem jen tím, že skoro v každé scéně buď zírá do dáli nebo nad hlavou roztáčí řemdih? A když přišel zvrat, tak jsem si najednou řekl - ajo vlastně, dyť to je od tohohle režiséra, já úplně zapomněl, že tam musí být povinně zvrat tohohle typu! Naštěstí to ale celé bylo tak hloupé, že jsem na něj opravdu zapomněl a jeho 'nečekanost' neboli rozuzlení se ve slabotě zbytku prostě ztratila. Celé bych to jen zabalil úvahou, že je fascinující, co všechno se v Koreji sestrojí tak, aby to koreofilové zhltli a zároveň se nad tím nepozastavili. ()

Vavča

Zajímavá westernová hříčka z Koreje. Uvidíte tři nejpopulárnější mužské herce Koreje. Kang-ho Song jako ten divný, Jung Woo Sung jako ten hodný a Lee Byeong-heon jako zlý. Co Vás tu čeká? Zběsilá akce, jednoduchý příběh, nadstandartní vizuální zpracování, ke kterému pomohly i exteriéry pouště. Akční složka je určitě památná v mnoha momentech spíše, než přestřelka ve městě a závěrečný souboj mě fascinuje souboj japonské armády a Jung Woo Sunga, který si zaslouží přízvisko ničitel armád, prohání se maximální rychlostí na krásném oři a kosí vojáky ze všech stran. Občas je tu ujetý a černý humor. Dosti stylový film, jenž je nadsazený a nebere se vážně i takto může vypadat western. ()

Rudovous

Bezesporu casto velmi zabavne a vtipne. Pro me hlavne diky Song Kang-hovi na ktereho trpim. A bezesporu velkoryse az velkolepe pojata rezije Kim Ji-una. Bohuzel asi jsem cekal vic toho Mandžuska nez doslovne westernove stylizace. Nejsem vylozene zklamany, ale vse to dobre i to co se mi nelibilo jako by sveho vrcholu dosahlo v jedne, jinak skvele akcni scene. Jung Woo-sung celi konmo oddilu japonske armady a dvoum gangsterskym bandam a to prosim vsem najednou, (to je super!) bohuzel to vse za zvuku instrumentalni verze proflakle "Don't Let Me Be Misunderstood". Aby jste mi spatne nerozumeli - vyborne se to tam samozrejme hodi, ale pro me az prilis velika davka neoriginality ( jasne, ze nejde pouze o tuto scenu) kterou bych, kdyz se na tento film celkove zpetne divam, od rezisera A Tale of Two Sisters a A Bittersweet Life opravdu necekal. Dovetek : Adrian to vsetko napisal priamo bohousky. ()

Kudly4

Westerny rád nemám a asi nikdy mít rád nebudu. Ovšem tohle mě tady hodně zaujalo a po pár přečtených řádcích, jsem se s chutí do tohodle snímku pustil. Nečekal jsem, že to bude až tak zábavné a vtipné a že se u toho budu válet smíchy pod stolem. Nádherně natočené se skvělou hudbou. Konec jsem si představoval trošičku jinak, ale nevadí. 4 krásné * do Koreje. ()

Anderton

Dobrý, zlý a divný funguje lepšie v sekvenciách, ako v celku. Jednotlivé sekvencie sú častokrát geniálne, majú kultový potenciál, ku ktorému aj dospeli a sú enormne násilné, akčné a vtipné. Lenže mojim subjektívnym problémom sa stalo, že som sa po hodine a štvrť pozrel na hodinky s pocitom, že sa na film už pozerám dve a pri jeho konci som mal dojem, že ubehli štyri. Ťažko vysvetliť tento jav, keďže sa jedná o taký ťažkotonážny akčný "nářež". Ji-un Kim sa zaoberá pohnutou históriou svojej krajiny v štylizovanom žánrovom filme, čo ma nesmierne bavilo. Prekonáva počet mŕtvol v Killerovi, Komande a trúfam si napísať, že dokonca aj v Horúcich strelách 2! Všetka česť! Koho potom zaujíma, že ústredná trojica je nesmrteľná, že guľky fičia okolo nich akoby boli nabité rovnakým nábojom ako oni. No priznám sa, že po čase mi to už začalo liezť trochu na nervy. Lenže vždy sa objavil nejaký ten vizuálny, takmer až nemo-groteskný fór a bolo zase dobre. A k tomu tá epickosť, akú žiadna európska produkcia v súčasnosti nedokáže vyvolať. ()

Frajer42

Žlutí mi ukázali, že dovedou stvořit (okopírovat) velmi moderní a dosti neotřelý western. Já se tedy bavil. Od samého počátku akci střídá ještě výživnější akce. Z filmu je cítit opravdu hodně investovaných wonů. Do toho všeho nám hraje vskutku impozantní hudba. Neskutečně mi sedl i primitivní humor. Lehce jsem se ztrácel v motivacích hlavních postav, neboť jsem snímek sledoval v lehce podnapilém stavu. Vůbec mi to ovšem nevadilo, neboť se jedná o opravdu vynikající zábavu napěchovanou akcí. Dokonce jsem ochotný odpustit postavám i šikmé oči a nerozlišitelná jména. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Asia_Power a uživatel AlistairMir. ()

AppleCore

Ji-un Kim válí jako blázen a svojí perfektně ztvárněnou akcí mě po celejch 136 minut zarážel na dno pohovky. Tenhle nářez se s ničím nesere, hned od úvodu se jede na plný pecky a neotravuje zbytečnostma, ale i přes to je film tak nějak nevýraznej (Myslím, že za to může né zase tak obří zvuk) a na můj vkus je až moc šíleně zběsilej. Hudba mě mnohdy srala co to jenom šlo. Kamera je dokonalá a perfektně si rozumí se vším, co se děje. Akce výborná až na tu zvukovou nevýraznost (hudba to všechno strašně překrejvá). Když bych to měl shrnout v jedný větě řekl bych to asi tak: Zběsilost s dávkou komediálnosti to kazí jak je to jenom možný a perfektní akce to nijak nezachrání. Zdá se mi, že tvůrci nevěděli zda chtěj točit komedii nebo strhující western. Nakonec vznikla bláznivá tříhvězdičková parodie. ()

teutates

Já ty šikmooké vcelku ráád... pokud zrovna netočí porno s lolitkami nebo nejí tu svou rýži, tak pracujou (každý teďka IT) ee, točí ty svoje "masakrální" filmy, kde jeden aziat (forever jaky) vystřílí, rozseká nebo holýma rukama vybije půl obrazovky. Nooo tady ne... tady se Kim snaží o jakýsi remake westernu aaa bohužel nejde to. Utkvělo mi v paměti, jak tři žlutí banditi bojujou o jednu zažloutlou mapu, která teda vede k pokladu (hotoví piráti). Střílí se tu, všecko tu vybuchuje jak na bojovém poli a výsledek?! Veškerý žádný, chcete vědět konec? Všichni do jednoho umřou! A o toto cele jde, toš srandy kopec... 5/10 že si to ty Kime a ještě jednou mě naser aaa... ()

Campbell

Celkem parádní pocta starším westernům, mnoho odkazů na staré klasiky. Vtipy které neuráží a zároveň si film drží jakž takž vážnou tvář. Ale bohužel i tady režisér Ji-Un udělal věc kterou nemám u jeho filmů rád. A to že to naprosto zbytečně roztahal, Už u filmu Thirst jsem párkrát koukal po hodinkách, a tady to samé. Bohužel. Ale každopádně zdařilý film na který se dobře kouká a má pár neuvěřitelně dokonalých scén. Už se těším na I saw the devil. ()

nascendi

Naozaj ide o čudný film. Že je komerčne úspešný pre mňa nehrá žiadnu úlohu. Nemám dostatočne vyvinuté receptory na parodicko-komické snaženie kórejského strihu. Dokonca som film nedokázal ani dopozerať. Bolo to nad moje sily. ()

Němi

Na pohled pěkné, filmový "bezčas", v kterém se prolínají prvky několika období mám rád, ale ten přehnaně jednoduchý, a přesto přehnaně zamotaný příběh na bedrech trojice necharizmatických herců a jejich bezzubých postav... tak ten by vystačil přibližně na nadupanou hodinku. Dvě a čtvrt hodiny stopáže je megalomanský omyl, který čouhá z každého koutu filmu. Trefným příkladem budiž ohromná přestřelka v poušti, která podbarvena skvělou hudbou začne jako dechberoucí ukázka kaskaderského umění, aby asi po 10ti nekonečných minutách div nevolala o rychloposuv. Když už by měla scéna končit, ukáže se postupně, že byla sotva v polovině. A tak je to tu se vším. Vrcholem je pak režisérova roztěkanost, který se pokusil natočit moc žánrů v jednom. Měl se soustředit na western a na všechno ostatní (včetně crazy komedie) se vykašlat. Jistě by to dopadlo lépe, vždyť čistě žánrová přestřelka na konci je nejlepší scénou celého filmu. ()

PetrPan

Cool, cool, cool... z úcty k Leoneho originálu jen 4 hvězdy:) Typická moderní asijská akce a westernová Čína:) Nemůžu si pomoci, ale "hraní si s obrázky" ( rozuměj vizuální stránka) je na Východě prostě excelentní. ()

Tahle země není pro Arnolda

Tahle země není pro Arnolda

13.07.2011

Po skandálu, na který se už mezitím téměř zapomnělo, Schwarzenegger tvrdil, že svůj návrat na filmová plátna odkládá. Ukázalo se, že ne na dlouho. Studio Lionsgate oficiálně potvrdilo, že… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (viac)