Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

raikonen16

!Pozor několik spoilerů! Druhá část plánovaně trilogie je oproti prvnímu dílu akčnější a větší spád. herecké výkony opět na vrcholu, hudba dosahující téměř kvality Pána Prstenů, opět bezkonkurenční triky. Trochu jsem se obával začlenění nových postav, ale ty děj nijak výrazně nenarušují (tedy milostný románek elfky s trpaslíkem bych si možná odpustil) a vedlejší dějová linie s Gandalfem se mi poměrně líbila(hlavně zajímavé zobrazení Saurona). Už jen aby přišlo dovršení trilogie. Za mě 90% ()

Hobzik

Opět smekám!,To stačí,nebudu to nijak dále rozvádět.Já se prostě bavil a dle mého názoru to bylo doposud jen mazání medu kolem pusy.Máme se ještě na co těšit.Jen mě zde zaráží někteří tvorové...,Nevím jestli by se měli vždycky vyjadřovat úplně všichni...,nebo je potřeba zkusit dobrého psychologa,popř. nějaké silné léky ;).Každopádně suprový druhý díl! ()

xfizif

Nejlepší a nejkrásnější série, co byla natočen po pánu prstenu. I přes drama co přináší šmak, nebo zlí skřet humor nechybí a krásná příroda, hory i paláce film doplňují pohádkovou atmosférou. ()

dr.Hyena

Na mě trochu moc spektakulární- jak vizuálně, tak hudebně. Film nedá na chvíli oddechnout, pořád se něco děje, pořád se něco hýbe. Kýbl triků, kýbl hlášek a vtípků, možná až moc.Z plátna to na mě řvalo. že jsem nemohl ani mrknout. Přesto, fajn pohádka, za kterou se nemusí nikdo stydět. Důstojné pokračování, které neztrácí na kvalitě ()

bobbio

Ďakujem Vám pán Jackson, dokázali ste prekonať tieň predchádzajúcej trilógie! Tentokrát kritizujem už len ten megablbostupídny český Šmakopreklad alá profesor Brumbál z Harryho Pottera. Aj preto som si jednoznačne a správne vybral pôvodné znenie v ktorom vládne hlas Benedicta Cumberbatcha. Tradičná takmer trojhodinová porcia akcie a efektov vôbec nenudí a zaradenie Evangeline Lilly...uff. Jackson konečne obsadil do jednej z hlavných rolí krásnu babu, ktorej rola elfa so špicatými ušami na kráse ešte pridáva. Z Lega silou mocou chceli urobiť teenagera, trošku sa im to nepodarilo, ale to je z prihliadnutím na fakt, že LOTR dejovo nasleduje až po Hobbitovi, logické. Bola to pecka, ale ten koniec... tentoraz ma skoro porazilo. Bude to dlhý čas čakania na Tam a späť......100% ()

MrGandy

Hodinu bych s klidem přidal a se stejným výrazem sledoval. Ano, oproti prvnímu dílu velký posun, kdy se už příběh tak nevleče a není to viditelné natahování, aby bylo čím naplnit ostatní díly. V kině jsem byl na 3D verzi s titulkami a skvělé. Jen teď budu ještě pár týdnů nedočkavostí mimo z toho, že nás další díl čeká až za rok. Co se dá dělat, musíme vydržet :)... ()

M.Pazzina

Péťa už nevypráví tak do slova podle knihy ale sype to do vás jako uhlí do kamen. Kamera se kroutí všemi směry ale vizuální podívaná jako prase, CGI je tam až až, Gandalfova dějová linie a souboj se Sauronem mě hodně bavil, Jackson si hraje ale nezlobí. Navíc mě bavil Méďa, Spiderman a jeho kámoši, Elfové, MilfElfka, nakorbený skřeti, láska a romance a drak s hlasem hlubším než Kája Gott, jednoduše pecka. A jako bonus střih na poníky, létající hlavy a první černoch od pána Prstenů - musím to dát ještě jednou ()

x-tony

Nebudu skrývat rozčarování. Začátek smrdí kulisami a trpí poněkud vlažným úvodem. Leč to jsem ještě překousl, protože po navštívení (silně kulisového) hvozdu se to rozjelo a já čuměl na plátno jako puk. Následná akční scéna v sudech mě přikovala do sedačky a já čekal, co ještě přijde. Ale v tuhle chvíli už to šlo do kytek. Pauza v jezerním městě ze mě smetla nadšení a já se začal nudit. A díky tomu jsem zbytek filmu takřka odzíval. Až nyní jsem ucítil smrad toho umělého a zbytečného natahování o kterém všichni melou a zíval jsem ještě víc. Políben knižní předlohou jsem měl u honičky trpaslíků s drakem výrazný WTF element a jelikož jsem věděl jak to dopadne, celá akční sekvence tím pádem postrádala napětí. Střihy do Jezerního města, kde tam elfíci mydlili skřetí komando byly krapet otravné a lážo plážo bych to vypustil nebo razantně zkrátil. Ale abych jenom nehanil, rozhovor Bilba s drakem byl snad ještě lepší než hádanky ve tmě a co se týče Gandalfova putování, následný střet s Nekromancerem byl celkem kulervoucí, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že zbytečný. Doufejme jenom, že všechny linky příběhu, které se zdají být jaksi navíc, budou ve třetím díle spojeny do pořádného finále. Nebýt toho závěru, byl bych nadšen, ale takhle jsem odcházel z kina, mírně řečeno, nasrán. Ale s odstupem času, jsem si uvědomil, že nebýt zbytečného veleakčního finále, film by nebyl dostatečně ukončen a výsledný dojem by byl snad ještě horší. Proto doufám, že po druhém shlédnutí budou mé pocity z filmu lepší. První půlka 10/10, druhá půlka 5/10. A Šmak je frajer. Naživo by si z něj každý nasral do gatí, a kdo říká, že ne, kecá. ()

Marlo

Předem musím přiznat že jsem velký fanoušek Pána prstenů a všeho co se týká středozemě, ale přesto musím uznat a zmínit to co se píše každý a to že 3 filmy na tak slabou knížku jsou moc, ale nechci říkat že by mi to vadilo jenom je škoda že si toho divák v některých okamžicích všimne. Naštěstí jich moc neni a film Vám uteče strašně rychle. Zmínil bych zprva neduhy tohoto filmu a tím jsou pro mne scény s Killim a Turiel které mi přišli opravdu nepodstatné, nudné a vyhazovaly mne z jinak perfektního filmového tranzu a pak pro mne odbitá část s Meddědem která byla vzhledem ke knize kde je mu venována podstatná část, je krátká což mi nejde narozum když tuto knížečku takhle rozdělily aby sfilmovali v podstate každé písmeno. Doufám že se k němu vrátí ve třetím díle nebo v prodloužené verzi. Jinak je to perfektní jízda od začátku do konce furt se něco děje akce je přehledná a zábavní zmínil bych jízdu po řece v sudech nebo bitvu s drakem. Cesta temným hvozdem je též výborná a halucinace jimiž "společenstvo" prochází jsou natočené parádně a o bitvě s pavoku nemluvě. Mimochodem Luke Evans je mi dobrou náhradou jina za skvělého Viga Aragorna.Je toho plno co bych zmínil ale nerad bych prozrazoval vše. Snad jen nakonec bych rád poznamenal že Haward Shore odvedl opět skvělou práci a na soundtrack se moc těším. PS ukončení filmu je opravdu drastické a bude Vás to hodně štvát tak se s tím přede smiřte před náštěvou kina :P ()

tuntik

"Cítim sa riedky. Ako keď maslo rozotrieš na príliž veľký krajec". Nie je to presný citát, ale takto sa charekterizoval Bilbo pri svojich 111. narodeninách. Žiaľ, tak na mňa pôsobil Hobbit 1 a Hobbit 2 je na tom ešte horšie. navyše voľba M. Freemana bola úplne zlá. Viem si predstaviť v tejto roli pôvodného predstaviteľa... Pôjdem si odtrpieť aj trojku, ale moc tomu nedávam.... ()

kelisova

V první řadě si odpustím jakékoli srovnání s knihou.Tolkiena,i celého ansámblu točícího se kolem Pána prstenů si cením natolik,že bych jim nerada za něco dávala méně,než tři hvězdičky.K filmu samotnému...nadpoloviční většina mě ničím neotrávila,ale ani nenadchla.Je to dobrodružství,které tak nějak nemastně neslaně plyne a ničím zásadním vás ze židle nezvedne.Měla jsem tak dost času kochat se krásami Nového Zélandu (těmi zbytečky,které ještě nebyly zdigitalizované) a přemýšlet o tom,jak moc mi začíná lézt Legolas na nervy,ale hlavně kam se podělo to kouzlo,ta atmosféra a všechno to,čím mě dostávaly všechny díly LOTRa.Ve chvíli,kdy jsem začínala propadat skepsi a kdy se mi prvně vloudila do hlavy myšlenka,že tenhle film pro mě bude zklamáním,přišel zlomový moment a vše bylo zase zpět.Zbytek filmu jsem nestrávila v kině,ale v Hoře a stálo to za to (nejen díky 3D).Martin Freeman je skvělý a na popsání Smauga by mi nestačily superlativy.Tenhle samolibý drak se mi vetřel pod kůži natolik,že bych si i přála,aby v závěrečném díle někam uletěl a neskončil špatně :) Velká pochvala patří tvůrcům i za volbu Benedicta Cumberbatche,coby jeho hlasu ( oproti české verzi nesrovnatelně lepší).Co závěrem? I přes rozpačitý začátek na mě film udělal dobrý dojem a poslední díl bych si,místo roční pauzy dala klidně hned zítra. ()

Ferenc

Po zhlédnutí prvního dílu a trailerů k druhému jsem nic neočekával a tudíž jsem nebyl zklamán. Po řemeslné stránce je to výborný film. Když odhlédneme od literární předlohy, tak se člověk i pobaví. Oproti předloze je to příliš akční. Místy mě vadily zbytečné dialogy, které byly většinou s Turiel. Hodnocení 3.5 hvězdičky, z toho jedna je za Šmaka. ()

davebono

Úžasné!!! Půlnoční premiéra(naštěstí s titulky) s elfy, hobity a skřety přidá na atmosféře, ale i bez nich je dvoja naprosto super a daleko lepší než jednička. Setkání jako ... Gandalf vs. Sauron, Bilbo vs. Šmak, trpaslíci vodáci vs. skřeti, Legolas vs. skřeti ... si můžů pouštět znovu a znovu. Nedržet se jednoznačně knižní předlohy filmu velmi pomohlo. Těším se na velké finále. ()

Pignon

Přínos světovému filmu je rozhodně v iinovativnosti, jak se dá bojovat s lukem. Prostřelit najednou hlavu dvěma skřetům, kteří stojí velmi blízko sebe. Střílet na skřety běžící po břehu stojíc na hlavách dvou trpaslíků jedoucích v sudech po divoké řece. A pochopitelně bych neměl zapomenout na padajícího mrtvého skřeta, který dole vykatapultuje zatím živého do výšky, ve které stojí Legolas, který mu při té příležitosti usekne hlavu. Už jsem si vyrobil tričko: Chci Elfku za ženu. Na zadní straně třička: Už jsem si jí vzal. Bohužel poslední hodina filmu se neskutečně vleče. Všichni už pochopili ale P.J. to nestřihne a nestřihne. ()

VilemRousi

Tak nevím, tohle mě nepřesvědčilo. Moje chyba asi je, že jsem četl knížku. 300 stránková kniha rozdělena nesmyslně (z pohledu výdělků samozřejmě velmi rozumně) na 3 díly, je podle mě další zvrhlost – chcete vydělávat tak natočte Silmarillion, protože s tímhle přístupem bude nové zpracování Dášeňky tak na 5 dílů :-D. No ale zpátky k Hobitovi – čekal jsem, že ten příběh skončí něčím velkým – aspoň zabitím draka – no tak holt ještě rok počkám. Zkrátka a dobře, zpracování super, i když i tady výtka – Skuruti v Pánovi prstenů mi přišli daleko lepší, než celej digitální Azog. Počítačová grafika jako dobrý, ale pořád to má svoje meze, no holt škoda. Příběh místama dost přešlapuje – natahovaná scéna ve městě, ale pobyt v hradu je zas dost krátký. A za ten konec – to je prostě na zabití, když se člověk skoro po 3 hodinách začne těšit, že se tam na konec aspoň něco zajímavými stane, tak je konec a počkejte si za rok……..pro mě letos obrovské zklamání nebo spíš naštvání, i když kdyby to nebyl Hobit, tak bych hodnotil líp, jenže on to Hobit je a bohužel se nevyhne srovnání s nedostižným Pánem prstenů. ()

Epco

Bolo to výborné, ale... Čakal som celý film a neprišlo to, to niečo nepostihnuteľné čo som doteraz zažíval pri každej časti tejto Ságy. Zamrzí to o to viac že ak odhliadnem od práve toho nedefinovateľného niečoho, je film lepší ako jeho predchodca. ()

house336

Jackson si prostě se Středozemí pohrává. Přidává si postavy, upravuje si děj a zřejmě ho to baví a hlavně mu to jde. Až dneska jsem mu konečně přestal vyčítat, že z té krátké knížečky, kterou přečtete během dvou dnů, se rozhodl udělat trilogii. Protože jsem si to zkrátka užil. Ve chvíli, kdy přišli na scénu elfové, nabyl film nových rozměrů. Měl humor, drama i drobnou zápletku s romantickým nádechem. Navíc v tomto filmu se pravděpodobně dostal na svůj vrchol, dál už se asi nedostane. Je pravda, že s drakem už to bylo jen trochu čekání na konec, ale mě to dojem rozhodně nezkazilo. ()

Lucka07

Oproti prvnímu dílu je tento Hobit dějově trochu silnější, ale pořád zbytečně rooooztaaahaaanýýýý. Rozdělit celkem hubenou knižní předlohu na 3 tříhodinové filmy... se mi jeví jako idiotský nápad. Místo jednoho kvalitního snímku strávím 9 hodin koukáním na čím dál větší umělotinu. Nebýt silného hereckého obsazení, tak 4 * ani nedám. ()

Grid

Skoda ze je na csfd tak mala skala pro hodnoceni. Jinak by dostal 3-4 *. Celkove byl pribeh dosti preplacany. Nektere sceny bych klido-prdo vystrihl. No a konec uz byl pohadkovy vcetne nepovedenych efektů lávy. ()

Aalya

Čekal jsem, že to bude typický prostřední díl, takový ten oslí můstek. A ono to i je, dost dlouhý a velký můstek (epický závěr to jen a jen podtrhuje:)). Přesto lepší než první díl. Tentokrát se nedrží zuby nehty knížky, to snad jen dialog draka a lupiče je opravdu věrný své předloze, a o to víc také vyniká jeho chamtivost a nadutost + skvělý hlas Sherlocka. Většina filmu je akce, a ta příjemně plyne, snad jen mladý elf z Pána Prstenů balancující několik dlouhých chvil na hlavách trpaslíků a několikero šípem odražených šípů jsou opravdu přes hranu, ale jednou dvakrát se to snést dalo. Taky je škoda, a to je asi jediné větší minus, že u skřetů vsadili komplet na dnešní počítačovou techniku, přitom "staří" uruk hai v kostýmech byli opravdu nádherně oškliví, kdežto Azog a další v Hobitovi nevyvolávají žádný strach ani zhnusení. Škoda. Přidané postavy oproti knížce mi jinak vůbec nevadí, je fajn vidět snahu provázat příběh Hobita s Pánem Prstenů. I když Legolase zde bylo opravdu moc. Konečně jde se začít sžívat alespoň s některými z trapslíků, prostoru mají sice pořád málo, ale pořád více než v jedničce. Nutné vtípky jsou relativně nenucené, mladý Gimli pobavil. Celkově mi film utekl rychleji, než bych chtěl, což je ale rozhodně dobře, protože neměl hluchých míst. V porovnání s jedničkou, která je skoro stejně dlouhá, je pak ten rozdíl rychlosti a akčnosti celého filmu ještě výraznější. Nezbývá než vytrvat do dalších vánoc na konečné finále, protože ten konec byl opravdu epic a za tu odvahu další palec hore :D ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)