Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

Malkinka21

SPOILER - Jeden z mojich najoblúbenejších filmov. Zo začiatku som bola po pravde skeptická, keď som sa dozvedela, že Peter Jackson rozdelil film na 3 časti ale musím povedať, že ma toto druhé pokračovanie veľmi milo prekvapilo a potešilo. Ja osobne som veľký fanúšik LOTR ságy a myslím, že Hobbit poteší každého fanúšika fantasy filmov. Animácia a grafika sú skvelé a najviac oceňujem animáciu a hlas draka Smauga. Hereckému obsadeniu nie je taktiež co vytknúť a taktiež nie je núdza pre dramatické, akčné či vtipné momenty. Záver filmu skvelý a čo musím vychváliť je parádne spravený "cliffhanger",po ktorom určite presvedčia diváka aby si pozrel ďaľšiu časť tejto trojdielnej ságy, keď posledné slová filmu patria drakovi, letiacemu voči bezbrannému mestečku: I am fire, I am death... U mňa jednoznačne 5 hviezdičiek. ()

cobislav

Pro mě velké zklamání. Už první díl nebyl, to co jsem očekával, ale tohle bylo opravdu průměrné. Půl hodinová scéna s drakem v jeho doupěti, úplně o ničem. Odstřižený závěr, že to nebudu radši ani komentovat. Tady jde pouze o money. ()

Dvorka96

Dračí poušť dostála svému jménu a opravdu jsem mohl v kině vidět živého draka ve 3D. Peter Jackson ukazuje, že umí pracovat s digitálními efekty i s mytologií J.J.R. Tolkiena, ale také dokazuje, že Hobit je komerční záležitost, která opravdu nepotřebovala dělit na 3 díly. Hobit je zábavný, ale po necelých 3 hodinách v kině (a neůspěšném pokusu zabít draka) jsem odcházel trochu znuděný a naštvaný. PS: pokud jste Šmakovu dračí poušť ještě naviděli shlédněte ji dohromady i se 3 dílem. ()

Loriana

Velké zlepšení oproti prvnímu dílu. Děj už není tak rozvleklý, často od něj neodtrhnete oči, i přesto mezírky jsou. Byl jsem skeptický k oproti předloze zcela smyšlené postavě elfky Tauriel, ale i ta nakonec příjemně překvapila. Komercializace trilogie oproti LoTRovi zůstává stále velmi silná a lepší už to asi ani nebude. I přesto si druhý díl Hobití trilogie zaslouží plné hodnocení, především díky perfektnímu zpracování draka Šmaka a nápaditosti scénáře oproti prvnímu dílu. A něco na konec... pokud snad ještě někdo druhý díl neviděl, těšte se na scénu se sudy, ta je na celém filmu zkrátka ta nejlepší :) ()

Mery235

...v kine som nevedela, ci sa mam smiat alebo plakat... hmm... nakoniec som len pozerala s vytrestenymi ocami, ako nieco take mohol Peter Jackson dopustit.... neviem, nejako mi to uz nesedi, bolo tam na mna az privela dotvorenych scen, napr. rieka.... ano, Legolas bol uzasny, ako vzdy... este aj v grafickej podobe :D ... no trpazlici?? vazne?? ... pozerala som na to s jedinou myslienkou - wtf??? ... pre mna to bolo dost obrovske sklamanie z technickej stranky, ale inak.... fajne pokracovanie, tesim na posledny diel, dufam, ze nebudem zasa zdesena alebo take daco :D ... podla mojho uvodu asi nesedia tie 4*, no tie nepekne zabery jednoducho vytesnujem z hlavy a potom uz to je uplne uzasne :) ... I see fire na zaver ma uplne dostalo...... =) ()

Pietradi

Rok se s rokem sešel a do kin vešel druhý díl Hobita. A ve mně opět narůstala skepse. Do filmu byla přidána postava elfky Tauriel, figuruje tam Legolas, který v knižní předloze není, a vůbec - co do toho druhého dílu chce dát, aby slušně pokryl 160 minut? Ne, že bych Jacksonovi a celému týmu, který Hobita a Pána prstenů vytvářel nevěřila, ba právě naopak. Ale třeba vztah elfky a trpaslíka mi přišel tak trochu účelový. A protože dokážu být hodně zvědavá, přečetla jsem si snad všechny možné recenze a kritiky na tenhle druhý díl. Do kina jsem pak šla s tím, že už mě nemůže nic nemile překvapit. A nemile překvapena jsem nebyla. Zjistila jsem, že někteří opět prostě a jen přehánějí, protože dosazená romantická linie příběh nijak zásadně nenarušovala. Pravda, byla trochu plošší, ale nevadila. Bohužel jsem nebyla překvapena vůbec. Film se mi líbil, to ano. Některé scény byly úžasné a do smrti si je budu pamatovat (třeba Bilbo sedící na obrovitánské hromadě zlata pár metrů od draka s výrazem "já nic, já muzikant" nebo souboj Gandalfa se Sauronem byly fenomenální). Velkolepost tam byla také, nádherná hudba, příroda Nového Zélandu, skvělé herecké výkony (hlavně Martin Freeman jako Bilbo a samozřejmě Ian McKellen v roli Gandalfa, který zde měl o něco málo prostoru, než v jedničce a ztvárnění draka Šmaka bylo pro mě nejlepším ztvárněním draka, jaké jsem zatím viděla), ale...něco tomu chybělo. Nejsem žádný filmový odborník, takže nedokáži říci co, ale ten film ve mě nevzbudil pocit typu "wow, tak jsem zase v té staré známé Středozemi se vším všudy." Nepřišel mi dlouhý, nenudila jsem se u něj, občas se i bavila, ale prostě "to něco" tam nebylo. Na druhou stranu si říkám - stane se. A když se pokusím odprostit od sentimentu, který mě vždycky bude k Pánovi prstenů a všem těm záležitostem kolem něj provázet, musím říct, že Jacksona a spol. stále obdivuji. Možná, že se tentokrát až tak úplně netrefili do představ fanoušků a možná, že Hobit rozkouskovaný na tři díly je opravdu chyba. Ale možná taky ne. Možná, že třetí díl Hobita bude stejně úchvatný, jako díl první a jako celá trilogie Pána prstenů. A možná, že nás něčím překvapí (já bych na to vsadila, protože to oni umí). Třeba zase budu sedět v kině s tím nádherným pocitem, který máte, když cítíte to vzrušení a opět zažíváte něco, co jste zažívali před deseti lety a co vám změnilo život. ()

Sentinel

V podstatě bych mohl překopírovat komentář k první části. Kdo nečeká epické drama přesahující Pána prstenů, bude se dobře bavit. Co dobře, skvěle. Neduhy z jedničky přetrvávají, pozitiva jsou zase o kapku lepší, takže to máme za už docela spokojené 4* ()

Leuan

Jsem fanoušek knih od J.R.R. Tolkiena, o něco menší příznivec filmového zpracování od P. Jacksona. Slabiny filmu jsem překonal s vděčností za to, že opět mohu být vtažen do Středozemě. Proto délku filmu beru jako přínos nikoliv přítěž. Oproti L.O.T.R. stále mi bylo příjemné ztvárnění hobbita M. Freemanem. Pět hvězd si film zasloužil také díky Osamělé hoře, Smaugovi, Arcikamu, odlehčené bitvě při jízdě na sudech. Obával jsem se marketingového výstupu Legolase, zbytečně. Nevyčnívá, neruší. O něco více rušilo krátké romantické vzplanutí Kiliho. Na šest hvězdiček to nebylo, protože: málo Medděda, málo strastí a temnoty v Temném hvozdu, málo Jezerního města. Ale to je asi můj problém, takže se cítím na zopakování četby. Měl jsem to štěstí, že mě premiéra zastihla v London: ODEON Swiss Cottage ve verzi HFR 3D. Alespoň tak jsem si to myslel před začátkem. HFR filmu škodí, některé scény vypadají příliš počítačově, někde plastelínově. Opakované shlédnutí v 2D a 3D už je ok. ()

wray

Hobbit cislo jedna som hodnotil skor zaporne. Pokracovanie je uz lepsie - nie je to vyborne, ale - je to podstatne lepsie. Kym jednotka bola akosi prilis zamerana na detaily a islo to cele trochu pomaly miestami to bolo nudne, Smaug uz bol dynamickejsi. Postavy boli viac rozlisitelne - na zaciatku to bolo len 10 trpaslikov (ci kolko), teraz uz som aj zachytil jednotlive charaktery. A vedlajsie postavy boli tiez vyraznejsie, trochu lasky tiez bolo plusom - proste celkovo to vnimam ze reziser sa menej zaoberal detailami, technickymi vychytavkami, efektami a - skor sa vratil k tomu co divaka fakt zaujme - zaujimavy dej. Takze - 3* su stale mozno "malo" asi sa len snazim vykompenzovat cely ten hype okolo toho (lebo - 5* film to urcite nie je...), a tusim ze 4 ci 5* si enchavam na posledny diel, resp. na trilogiu celu. ()

misiaq

druhe pokracovanie uz bolo zaujimavejsie, no stale ide o zbytocne natiahnutu produkciu, kedze vsetko co sa stalo v jendej tenkej knizke by sa dalo polahky vtesnat do jedneho trojhodinoveho filmu ()

Devilskitten

Stejně jako u prvního Hobita bohužel nemohu dát plný počet. Ačkoli kvalitativně by si to film jistě zasloužil, znovu je to povedená poutavá podívaná, ale je tu opět ta šíleně ubíjející téměř tříhodinová délka. Navíc mě Jackson nějak už neupoutává, drží si s Hobitem své standardy z LOTR, ale není ničím výjimečný. Proto tedy 4*. ()

robfi

Sorry, ale akční blbka až po špičaté uši zabouchlá do charismatického trpa s lukem ... ne. Trpaslík má bejt tlustej, smradlavej a držet se svého, jinak to už není trpaslík, což je ve fantasy dost zásadní problém. Alébrž jak již Gimli blahé paměti poznamenal, někteří lidé se domnívají, že trpaslice nejsou a noví trpaslíci jen tak vyskaují z děr ze země. Tak bych byl rád, aby u toho zůstalo i nadále. Předpokládám, že v dalším dílu je oba Jackson zabije, protože z případného mezidruhového křížení by nic dobrého nevzešlo. Notabene by gerontka Tauriel mohla hrát Kílimu babičku...., v lidském reálu je jí něco přes třicet, ale vypadá bohužel i přes ten mejkap na víc. A jako elfka nesmrtelná tak na půl miliónu let nejmíň. Kdyby tam aspoň dali šanci nějaké začínající éterické holčině z ulice a zkrátili její příběh na pár okének ve filmu... Jinak by to bylo na pět hvězdiček, ale tohle mě fakt strašně dožralo, na spoustu dějových linek nezbylo místo, ale na zabouchnutou přestárlou feministickou akční blbku se místa najde přes půl filmu. To fakt nemáme zapotřebí a je mi buřt, jak to vlastně Jackson myslel. Tak to dopadne, když si interpret hraje na skladatele.... ()

SvobiQ

Je pravda, že se mi druhý díl líbí víc než první....v prvním byl jediný zářný moment Thorin....a Gandalfovo přehrávání mě iritovalo na plné čáře...je dobře že ve druhém díle nedostal tolik prostoru....druhý díl má navíc, poměrně dlouhou sekvenci se Smaugem, je zde Lee Pace, kterého jsem si jako Ronana oblíbil ale jako Thranduil je daleko daleko lepší....Luke moc prostoru nedostal ale Orlando s Evan jsou výborní x))) První díl byl tak na 60% Druhý je tak na 80% tak doufám že poslední to vytáhne na stovku x)) ()

Desmond04

Oproti prvnímu dílu ménně rozpaků a více akce. Nemůžu říct, že by to byl krok zpátky, ale někdy bylo té akčnostni až příliš. Nejvíce jsem vítal větší prostor elfů. Legolas byl prostě vždycky cool! Teď v tom není sám a vydatně mu pomáhají jeho povedený tatík a femme fatale. Další pro mě sympatickou postavou je Bard, který do Hobita konečně vkládá onen faktor člověk, který v LOTRovi zastával Aragorn. Luke Evans se pro tuto roli hodí a v Hobitovi doslova září, jsem zvědavý jak se jeho postava projeví ve finálním díle. btw. Knihu jsem nečetl. Musím samozřejmě ještě zmínit "hlavního hrdinu" draka Šmaka. Ten je nadabovaný Benedictem Cumberbatchem skutečně fenomenálně, atmosféra na vás z jeho hlasu jen dýchá. Před Bitvou pěti armád mám plno otázek a doufám, že mi aspoň na některé z nich Peter Jackson odpoví. ()

Movieaddict

Po půl roce od zhlédnutí přiznávám, že si z filmu nepamatuju skoro nic kloudného až na jakousi barevnou změt, rozmazané postavičky všeho druhu skákající, křičící a máchající mečem... což o něčem svědčí. Jednoduše pro mě sehr hektisch! Což takhle se trochu sem tam zastavit a zafilozofovat si? Aneb jinými slovy krátké doporučení pro Jacksona: Míň vody, víc řeči! :) ()

Dekovnik

If this is to end in fire. - Then we shall all burn together. Jakoby sám film byl jen předehrou k famózní skladbě. Pokud nepřišel Oskar tady, tak kde potom? Frozen? - Fucking no! I see Fire! ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)