Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

Lukas222

Chápem, že taký pán prsteňov bola ťažká látka, predsa len, stlačiť 3 hrubé knihy na 3 filmy (i tak ale extrémne dlhé) je drina. No Hollywood nám ukazuje, ako sa dá malá tenká knižôčka natiahnuť na dejovo totálne prázdnu trilógiu, ktorej 2. diel nemá okrem pár slušných (a silne CGI smrdiacich) akčných scén čo ponúknuť, na doplnenej ženskej postave vidno, že tam akosi aj s celou svojou "romancou" nepatrí. Celý film je len nadmerne nafúknutá bublina, zostáva len dúfať že nepraskne. Keby som nečítal knihu, tak by som si to užil, ale ako čitateľ predlohy mám chuť Petera Jacksona uškrtiť. Už mi ale ostáva iba dúfať, že ich nenapadne sfilmovať Húrinove deti, alebo poviedky zo Silmarilionu. Pred odpadom to u mňa zachránil len súboj s drakom. ()

Aresko123

Peter Jackson opat nesklamal. Pan prstenov a Hobit su pre mna najkvalitnejsie filmy poslednej doby. Tieto pribehy si paradne uzivam. Videne v 3D, super spracovanie. Velmi pekny pribeh. ()

Marwin3D

Šlemova Ptačí Spoušť.. Takže Šlem je drak jo.. a navíc mluvící drak.. Bilbo mi byl v tomhle dílu opravdu nesympatický.. stejně jako žužu král elfíků jak napsal Verbal.. Ale bejt Bilbem.. tak si navlíknu prsten a jdu do ženských sprch.. a kašlu na ty nevděčný trpajzlíky.. kterým jsem asi tak 3x zachránil život.. Bez citů.. bez prožitků.. Takže 3,4* = 3* za krásnou Eve Lilly.. do který jsem se zamiloval už v Ocelový Pěsti.. :o) Za Legalosovo kousky.. Za kousek se sudem.. Sympaťáka L.Evanse.. hrozně dobře se na něj dívá.. :o) Gandalfa.. kterej toho moc nepředved.. jako kouzla.. a je zase akorát v pasti.. doufam.. že ho ve třetím dílu zase zachrání ty velký ptácí.. a efekty.. ()

katikka

..zábavnejší, rozmanitejší, napínavejší a pútavejší ako 1. diel, čo je ale asi dané sfilmovaním atraktívnejšieho obsahu časti knihy. ()

neo101

o fous lepší než první část, která nudila k smrti. Tady se dočkáme už i nějaké akce. Líbili se mi pavouci, jízda v sudech a bitka se skřety v jezerním městě. pak se povedl drak. minusem budiž opuchlý Legolas s divnýma očima i kopie Arwen a pak podivně nezáživní skřeti, medděd, rybář s rodinkou, starosta a parodie na Grímu, trpajzlíci do jednoho - nejotravnější je ale Kili. Vlastně jedinýho, kterýho si zapamatujete je Thorin. Vše je opět velmi nudné a i přes možnosti dnešní technologie se těžko šplhá ke kotníčkům starších brášků. Putování společenstva je oproti putování trpajzlíků jízda od začátku do konce. Oceňuji ještě stabilitu Bilba oproti devastovanému věčně padajícímu Frodovi z vykulenýma očima. ()

Meego82

Toto sú silné **** na rozdiel od diétneho prvého Hobbita ak Jackson dokáže udržať stúpajucu kvalitu tak Hobbita 3 vidím na plných 5* ()

eexDon

Für mich - 80%, - /milostný trojúhelník trapný a akce s pavouky v lese nechutná, všechno větší a rychlejší než v 1. díle, ale takové: rychle syt - rychle hladov/, + /naštěstí se nemění herci, nějaké vtipy a sebeironie potěší, triky + souboje skvělé, až na to, že ve filmu nebylo skoro nic jiného/, hodnocení - 2. hobit trochu polevil, asi před velkým finále, nicméně neoslovil mě tak jako 1. díl, všechno 3x větší, rychlejší a velkolepější, ale nic co bych si zapamatoval déle jak 3 dny, kromě mého miláčka Legolase a jeho supersoubojů ()

machopoltar

v prvom rade treba uviest, ze hobit 2 je typicky kino film. Jeho prevedenie , zvuk a efekty si vyzaduju urcitu audio-video kvalitu bez ktorej sa neda objektivne tento snimok hodnotit. Hobit 2 je dielo tej najvyssej kvality cez efekty, zvuk a 3D obraz. Animatorom prostredia, skretov,architektury,odevov a akcnych scien a ine gratulujem. Film ma bezmala 3 hod a aj tak som vydrzal priam vychutnal vsetko vratane zaverecne pasaze s drakom- jeho amok, ked ho chceli trpazlici zabit bol vrchol filmu : pomstuu !,,,pomstuu ?!,,,,,,ja vam ukazem pomstu !! ja som ohen ,,ja som smrt !! nazlosteny orig hlas smaka i v cz dabing. je neskutocny, prepracovany od a po z,,,,anatomicke pohyby ,mimika a jeho zhmotnenie v 3D je vrcholne dielo modernych animatorov,,,skoda len ze dej v zacarovanom lese a vodnom meste je zdlhavy , ,no urcite budete vnimat zavarecne pasaze prave so smakom,,,, hobit je ten film, ktory si zasluzi pozretie v tom naj kine, aby ste dokazali ocenit technicku dokonalost spracovania tejto premakanej zalezitosti,,,,,Uz teraz preskakujem z nohy na nohu nedockajuc na dalsi posledy diel hobita. ()

eklokan

Kdyby byl natáčen ve stejné době, jako Pán prstenů, určitě by mu to přidalo, tehdejší technologie by jim nedovolila udělat z tohoto filmu jen bezpočet počítačových scén někdy až z do oka bijícími grafickými efekty. Alespoň už nebudu tak nedočkavě čekat na trojku, jak tomu bylo při čekání na dvojku. Ve škole bych tomu dal tři mínus. ()

petr.mrazek

Druhý snímek z třídílné série vyprávějící o cestě Bilba Pytlíka tam a zase zpátky je jistě skvěle zvládnutý film, který nás opět vrací do líbezné Středozemě, domova spousty zajímavých bytostí a kouzel. Film jako takový ovšem cílí spíše na diváky, kterým se líbí trilogie Pán Prstenů, jelikož byla úplně vypuštěna původní forma příběhu, tedy pohádka. J. R. R. Tolkien totiž Hobita původně psal pro své děti jako příběhy na dobrou noc. Nejspíše díky nutnosti vydělat co nejvíce peněz byl příběh rozsekán na tři díly a jelikož v knize není tolik materiálu, který by se dal natočit, a také asi proto, že některým fanynkám by chyběl Orlando Bloom, musel Peter Jackson sáhnout do své fantazie a do příběhu přidat nové scény a postavy. Upravený děj a posun z původní pohádky k fantasy filmu se spoustou bitev je pro mě rozhodně zklamání, ovšem ne takové aby se mi film nelíbil. Zpracování je opět bravurní, stejně tak jako u předešlého dílu, nebo u trilogie Pán Prstenů a rozhodně se již těším na další díl, kdy Šmak konečně padne a Bilbo se bude moci vrátit domů. ()

kubyczech

I tento druhý hobití počin byl na oko velice pohledný, drak byl nádherně graficky zpracován .. příště si ale budu dávat bacha na dabing, druhý díl jsem viděl v kině s českým dabingem a málem jsem chcípl .. Drak měl hlas jak chameleon, kterýmu zaskočila moucha v krku ()

Johny_Blaze

Protahovaná pokračuje aneb čím víc filmů tím víc peněz. Ne že by se mi Hobit nelíbil, šmakova dračí poušť je rozhodně podstatně lepší nežli první díl trilogie. To že se zdaleka nevyrovná Pánu prstenů jsem zmiňoval již při prvním díle ale že by si Hobit zasloužil celou trilogii mi přijde čistě jen profitová záležitost. Jedna kniha = trilogie filmů = zdlouhavé scény, dialogové výplně a spousta efektů navíc (ne že by mi uplně všechno zmíněné vadilo). Ve finále to ale jakýmsi, pro mě záhadným, způsobem jako celek funguje takže i tak 80%. ()

PORTER44

Dobrá dobrodružná podívaná,rozhodně tam nechybí dost akčnosti,po vizuální stránce tomu nic nechybí,dobrý efekty, masky a příšery.Putování trpaslíků na Erebor provází dost dobrodružných akcí až do konce kdy se utkají z drakem což je výborná akční scéna.Celkově mi vadila délka přes dvě a půl hodiny bylo dost. ()

mafianis

,,Jestli je to pravda, hrozí nebezpečí celímu svietu" Radagast Hnedý je najlepšou postavou stredozeme, ktorú oživil práve Peter Jackson kedže Tolkien ho vo svojich dielach spomenul len velmi zriedka. Druhý Hobbit sa dá pokojne prirovnať aj k Dvom Vežiam. Z divočiny v prvom filme prichádzajú trpaslíci s Bilbom do ríše ludí, teda do jazerneho mesta kde sa stretávajú s naozaj velmi skvele spracovaným Bardom....Thorin ukazuje v tomto filme aj svoju druhú horšiu tvár- nie žeby bol v prvom filme dobrý alebo dajak príjemný...Gandalf v podaní Mckellena predvádza to čo v týchto filmoch vie a čo bude ide najlepšie..ešte sa mi nestalo žeby som Petrovi Jacksonovi nejaký z jeho filmov vyčítal- nejde to ani pri tomto a patrí k najlepším jeho filmom a vobec na svete ()

Lenka.31

Oba diely Hobita, ktoré boli natočené dostávajú veľkú kritiku, ale aj Oscary. Zaujímavé je, že všetci na Hobita nadávajú aký je to strašný film, ale aj tak dostáva ocenenia. Ako je to možné? Podľa mňa Hobit si získal obľubu aj kvôli predošlej sláve Pána Prsteňov. Preto Neočakávaná cesta mala miliardovú tržbu. Druhý diel bol pre mňa osobne lepší, pravdepodobne kvôli tomu, že tam boli pridané scény a postavy, ktoré v knižke neboli. Napríklad veľmi dobre urobili, že tam bol Legolas a Tauriel. Príbeh sa netočil len o zabití Smauga, ale malo to aj pridanú hodnotu. No stále som mala pocit, že všetko sa odohráva pred zelenou stenou. asi to spôsobila príliš dobrá ostrosť obrazu. Čo je škoda, pretože aj toto sa natáčalo v prírode Nového Zélandu, ktorý prekypuje krásnou prírodou. -------------Námet:100% Scenár: 100% Hudba: 100% Grafika: 90% (až moc dobrá, akzila dojem celého filmu) Herecké obsadenie: 100% Kostýmy: 100%------------- ()

jujask

Bilbo je tu zas a je to znovu krásny a pútavý príbeh z jeho malého hobbitovského života. Je to fakt famózne ako to dali zas do kopy, že to má hlavu aj pätu. odporúčam ()

K8MK

Tenhle film je o hodně lepší než první díl. Hlavní podíl na tom mají noví herci- Orlando Bloom, Luke Evans , Evangeline Lilly a Benedict Cumberbatch . Rovněž také trikové scény a skvělá nápaditost + nádherná Novo Zélandská krajina. Jediné co lze filmu odepřít je zase délka a nedodržování děje z knihy , což ale není taková hrůza protože Peter Jackson ten děj vymyslel tak , že J.R.R Tolkien by měl z něj radost. ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)