Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

Zafio

Nářez. Knihu jsem nečetl a tak je mi jedno, jestli to Tolkien myslel a napsal úplně jinak, Jackson natočil parádní film. Trpaslíci jsou opět hrozné lamy, které musí pořád někdo zachraňovat, jinak by jejich výprava skončila po pár metrech, ale tentokrát to tak nějak nevadilo. Jedna hvězda dolů na protest proti dělení filmu na tři části s ročním odstupem. ()

pogoman77

O chloupek lepší jak první Hobit, komu se nelíbila jednička má prostě smůlu. Pro nás ostatní Lembasové hlavy je druhý Hobit zase přesně takový jaký jsme čekali a chtěli. A Legolas na štítu z Dvou věží je hadra proti tomu co předvádí tady. Hvězdička dolů za Medděda ten mě opravdu sklamal. ()

james11

Peter Jackson dokázal z Pána prstenů udělat něco nevídaného a film se mohl hrdě postavit vedle mojí oblíbené knižní trilogie. Filmový Hobit, ale kvůli téhle oscary ověnčené trilogii, trpí. Jackson až moc tlačí na to, že když se to jednou líbilo v LOTRovi, tak se to přece musí líbit i v Hobitovi. Takže úplně zbytečně se tu objevuje víc scén než je zdrávo, které vypadají až moc povědomě. To by ale bylo asi to nejmenší. Téměř tříhodinový hobit nemůže čerpat jen z knížky a záběry na uhánějící trpaslíky nemůžete vyplnit celý film, takže nám Jackson a jeho kamarádi napsali scénář, který dokáže jednomu změnit názor na Středozem... Něco bych ještě překousl, ale Killiho linka - otrávený Morgulský šíp, proč? To, že podobně otrávili Froda, tak to neznamená, že mají takhle připravený i šípy. Když si obyčejný trpaslík pak navíc vzpomene, že Athleas by mu mohl pomoct, tak Smaugovo supění je podle mého nic. V LOTRovi byl důvod proč to Aragorn znal, ale důvod, proč by tohle mělo trknout trpaslíka jsem nenašel. To love story dwarf-elf je snad k pláči. Jasně filmům nějaká ta romantika pomůže, ale proč tyhle dvě rasy spolu? Jinými slovy, je tam toho hodně, co fanouška zřejmě moc nepotěší, ale zase po roce vidět Středozem je i tak dobrý pocit. Smaug je ale snad lepší, než jsem si ho dokázal představit. Alespoň nějaký důvod proč se těšit na finální díl. :) 70% a nemít tenhle svět tak rád, možná bych šel níž. ()

sarianna

No tak vida, že to jde. Po unuděné jedničce se konečně začalo něco dít. Musím říct, že to člověka až vyloženě vcucne. Martin Freeman byl ještě lepší než v jedničce( přesněji Bilbo mi přijde trochu propracovanější) a moje oblíbená scéna je, jak umístí své trpasličí kamarády do sudů a na sebe jaksi trochu pozapomene. Ale když už jsme u těch sudů, tak ta samotná pasáž, byť byla strhující, mohla být kratší. Postavy jsou ale i přes jisté zlepšení stále ploché, řekla bych, že jediná postava, která má "koule" je elfí král Thranduil. Jinak bohužel tento film, jak se mi zdá, moje oblíbené elfy trochu dehonestuje. Kdo mi vyloženě lezl na nervy, byla elfice (ne elfka fakt ne) Tauriel. Naprosto zbytečná postavá, připomínající Robina Hooda s dlouhými vlasy, která otravuje většinu filmu. Jako chápu, genderová nevyváženost je v knižní předloze značná a patrně by asi rozlítila nějaké aktivistky a Peter Jackson by s tím měl trable. Dokázala bych si představit nějakou rozzuřenou trpaslici než elfku, k těm se mi to nehodí, taková důstojná stvoření to před tím byla. Radši si ani nepředstavuju, co všechno musela Evangeline Lilly udělat pro to, aby její postava dostala tak velký prostor. Orlandu Bloomovi se navíc povedl husarský kousek. Dokázal zprznit svou životní roli. Legolas je tady na rozdíl od LOTRa dost trapnej (i trpaslík mu přebere holku) a navíc je takovej poněkud odulej a ty kontaktní čočky jsou hrozný, to mu nemohli dát takový, jako v Pánu prstenů? No sečteno podrženo, podívaná je to dobrá, ale prostě už to ničím nepřekvapí (krom přítomnosti Stephnena Frye, to potěšilo) a místy to dost drhne. ()

tOmMo.D

Skutočne lepšie ako prvý diel. Príliš detinský humor vymizol, akcia zvážnela, občas bola reálnejšia, no "wow efekt" z LOTR veľa krát absentoval. Ten kto čítal knihu môže zažiť sklamanie z vynechaného a rozčarovanie z veľa pridaného, tak ako sa to stalo mne. Najviac ale zamrzí, že postavy nedokážu vyvolať emóciu, do ktorej by som sa skutočne vžil. Akoby nemali ducha. Pozitívom je, že za tých 160 min. som sa naozaj nenudil, film pobavil a jeho pokračovanie si rozhodne nenechám ujsť. ()

jardas

Dobre remeslne odvedeno a az posledni cast, kdy se honi s drakem Smakem, me chytla...jinak jsem byl v neustalem pokuseni to vypnout a podivat se na neco jineho....Nevidet Pana prstenu, tak tomu dam vice hvezdicek. Takhle to je dalsi v rade hobitich filmu Petera Jacksona, ktere uz neprekvapi....u Pana prstenu mi padla brada dolu...tady jsem se docela nudil az na tu zminovanou posledni cast..... ()

MJI

Téměř nepřetržité audiovizuální efekty umocněné propracovaným využitím technologie 4DX. Zatím nejvelkolepější multismyslová show, kterou jsem na tomhle formátu viděl. Nicméně nutno podotknout, že děje se v tomhle díle moc nevyskytuje. Proto 4*. ()

Robino15996

Prvú polovicu filmu môžem hodnotiť presne tak isto ako predchodcu. Nezáživný dej, ktorý poväčšine zachraňuje Martin Freeman. Ale predsa len som sa dočkal a posledná hodina filmu so Sauronom a hlavne Smaugom mi konečne pripomenula staré dobré časy LOTR. Ništ to ostáva len veriť, že posledná čas sa bude niesť v znamení poslednej hodiny tohto filmu. 70% ()

Alchemilla

Jsem trochu rozpolcená, protože dějová linka je naprosto zoufalá. Zase na druhou stranu je to ta samá Středozemě, na kterou jsem zvyklá. Nádherné scenérie, báječné triky a staré známé postavy. S velkou dávkou nostalgie 70%. ()

michalkop

Jestliže se první díl dal shrnout "A vydali se na cestu...", tak se druhý díl dá shrnout slovy "A došli k hoře...". I přes informační a dějovou prázdnost filmu dominují hezké lokace, výtečné triky a velkolepé scény. To ho mírně vytahuje nad šedý průměr. 70%. ()

gezko

Famózny film. Predčil všetky moje očakávania a potešil v srdiečku. Urobiť zo 40 strán z fantasy knižky pre deti 2:40 hodinovú púť je majstrovstvo samo o sebe. Preto mi nezostáva nič iné, len skonštatovať, že Tolkien Stredozem vytvoril, ale Jackson jej vdýchol život. Film je jednoznačne určený pre fanúšikov žánru, medzi ktorých sa radím. Preto chápem Jacskonove pohnútky a megalomániu. Každý, kto čítal Tolkienove knižky je zvalcovaný tým obrovským univerzom. A to chcel aj Jackson vyjadriť na plátne. Je super, že žiadna z postáv nedostáva extra porciu, pretože tak má človek čas sústrediť sa na všetky naraz. Aj nové postavy (Tauriel) dobre zapadli do koncepcie deja a oživili ho. Na jednej strane sa mi tisne na jazyk veta: Je to skvelé a tak to malo byť. Ale na druhej strane sú dve veci, ktoré ma trošku zamrzeli. Prvou je, že film nie je nijako ukončený a na ďalšiu časť si človek bude musieť počkať ďalší rok. Jednoducho mi tam chýba ten povestný prvok The End, ako tomu bolo pri každej časti Pána Prsteňov. Druhou vecou je "vzťah elfky a trpazlíka". Je to tak nepravdepodobná vec, že ani majster Tolkien to nikdy vo svojich dielach nespravil. Trpazlíci sa vždy zaujímali len o drahé kovy a kamene. Kríženie rás je v jeho dielach potvrdené len tromi vzťahmi človeka a elfa (Beren a Lúthien, Tuor a Idril, Aragorn a Arven.) Ale nie o tom som chcel písať. S výnimkou týchto dvoch vecí nemám čo filmu vyčítať. Klobúk dolu Pete :D ()

Pompeius

Nuuuuuudaaaaaa. Dejme tomu, že Jackson a studia chtějí z řídké látky dětského příběhu vytřískat co nejvíce epična a stopáže, ale pak to bylo maximálně na dva filmy - což potvrdil tento naprosto zbytečný díl bez příběhu. Vážně uvažuju o tom bojkotovat třetí díl, který bude sice určitě stát za to, neboť vše vyvrcholí, ale už prostě nechci nikomu dělat hejla. ()

DarkViper

Spnilo všechny očekávání a přidalo něco navíc, obrovské plus kdyby bylo více režisérů jako Peter Jackson svět by byl krásnější.... Drak byl super !!!! ()

TOPmoovie

skvely pohlad, presvedcivy vizual. naozaj rozpravkova krajina. nepodarene su suboje (s netvormi), ktore su absurdne naivne, a neda sa na to pozerat. ()

Grapes

Druhý díl nezklamal. V mnohém byl lepší, napjatější a epičtější než jednička. Jacksonova výborná režie a kvalitní hudba. Neustále žašnu nad novými světy, tvory a postavami. I když to je spíš Tolkienova práce. 80% ()

LudwigG

Další veledílo, bez kterého by se filmový svět obešel.....kromě "fanoušů a fanek", kteří zpravidla bývají hotovi už u traileru. Poctivá filmařina chcípá na úbytě a z digitálních technologií na větvi nebudu, protože ve světě, kde nic není nemožné to jaksi není ono. A vlastní film? Postav jak na orloji, co jdou a jdou a jdou......a nesou si s sebou svá infantilní jména. Ale jo - jako pohádka pro předškoláky asi ano - proto jedna hvězda. ()

sigiMAN

Extrémne promo za extrémne veľa kecov. Možno som mal zlý deň, ale už v prvej tretine filmu som mal zjedený kýbeľ pukancov a zadok ma tlačil ako už dávno nie. Tým nechcem povedať, že bol malý Bilbo nudný, alebo žeby sa mi nepáčil mocný/hrôzostrašný/... Smaug (+ kopa ďalších oslovení, ktoré stihli počas filmu zaznieť). Ide mi ale o to, že za ten čas som nezaregistroval a nezaujalo ma nič, čo by som si bol schopný zapamätať do budúcna, keď budem napr. opäť o rok sedieť v kine pri finále trilógie. Po skvelej jednotke som preto čakal možno niečo viac. 60%. ()

Mr.Hackels

Užil jsem si to víc než jedničku. Nevím jestli to bylo opravdu lepší nebo jsem se jen předem smířil s tím jak byla nasazena laťka. Každopádně opět prostředí a efekty nezklamaly. Příběh mi přišel malinko lepší než v Neočekávané cestě. Putování je prošpikováno akcí tak jak jsem si představoval. Nebylo tam téměř nic, co by mi vyloženě vadilo. Snad jen sud, který samovolně trefuje všechny "vcestěstojící" nepřátele. Mám rád fantasy, ale tohle mě moc nebaví a ani mi to nepřijde vtipné. Každopádně se těším na závěrečný film. 80% ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)