Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

misbos

... aneb podruhé do digizemě a kterak Benedict Cumberbatch svým hlasem Petera Jacksona zachránil před vyloženým průserem. Ať už je to krátká Azogova rozmluva s toxickým mrakem, nebo ta část, kdy Šmak mluví, je v těch momentech film o několik pater vejš, než ve zbytku času. Jináč, ještě z toho čouhá ten kus, kdy Legolas najednou přestane bejt diginesmrtelnej a dá si krátkou skřetí férovku s Bolgem. Kdyby tak tímhle stylem potáhli většinu akce....darmo mluvit. Evangeline Lilly je vyloženě plonková (kterej choreograf jí učil se hejbat ???), Evans se tu nepředře....slabší tři. ()

michald99

Příběh se od prvního okamžiku začal rozvíjet velmi rychle a najednou byli hrdinové za Temným hvozdem a sledovali Osamělou horu. Ono to však nevadí. Celé je to uděláno zábavně a ani postavy, které v knize nebyly zmíněny nijak nepřekáží, zapadají do příběhu, jako by tam odjakživa patřily. Ovšem za polovinou čeká mírné zklamaní, kdy se parta trpaslíků a jeden hobit dostanou dovnitř hory a celý zbytek filmu se snaží zabít draka, což je část která mohla být většinově vystřihána. Celý film je však zábavný a tak mu tuhle malou chybičku klidně odpustíme. ()

FanKalEl

Pri druhom zhliadnutí mám lepší dojem z filmu pretože som bol až príliš nabudený v kine a čakal som jednoducho niečo viac, alebo niečo iné. Samozrejme doma som už len čumel do monitoru a čakal presne to čo som dostal v kine, super fantasy akčné dobrodružstvo s perfektnou atmosférou Stredozeme z ktorej sa vynorili nové skvelé postavy. Tým že natiahli prvý diel natiahli aj druhý a preto je film kolísavý, neviete kedy máte čakať záver, tempo je síce niekedy rýchle ale aj niekedy pomalé, i keď scenár to zachraňuje s potrebnými scénami kvôli vysvetleniu deja. Bola chyba že prvý diel napraskal režisér zbytočnými časťami lebo tie podstatnejšie časti príbehu vložil to druhého dielu a potom sa zdá že film je až príliš dlhý a už len lapám po konci keď nakoniec dostanem brutálne navnadenie na tretí diel a prídu záverečné titulky, to človeka dokáže dosť vytočiť. Každopádne toto nie je LotR ale Šmakova dračia púšť, jednoducho už niečo iné, ale stále kvalita. (90%) Ako tretie zhliadnutie som si pozrel predlženú verziu a je to fakt pecka, absolútna spokojnosť, tie pridané scény zocelili smaugovu pustinu ku kráse. (100%) ()

Petyas

Až na tu grafiku to celkem ušlo. Cestu v sudech měli raději zkrátit, než tyhle trapné efekty, jak z 80tek. Už jen chyběl jen pseudoběh před plátnem. ()

Avantgarda

V tomto dílu Hobita je tolik krásných momentů, které jsou naprosto krásně zpracované, bohužel jsou ale paralyzovány ještě větší spoustou těch špatných. Je to dlouhé, je to tak dlouhé, že už to snad ani delší být nemůže, to ale není věc, která mi na filmu vadí. I to, že je do filmu nacpáno spoustu věcí navíc a to dost zbytečně. Asi bych i odpustila Legolasovi hrozně zlé oči a to, že už (ještě) to není ten sympatický pan elf. Bohužel, co ale neodpustím a z čeho se mi skutečně zvedá žaludek až někam do nebeských výšin je animace! Nezlobte se na mě, ale nechápu, jak si mohl Jackson vůbec dovolit vypustit na svět film, o kterém všude hrdě prohlašuje, že je v něm použitá super moderní digitální technologie, která dle mého soudu všem hrůzám ještě nasadila korunu, protože všechny chyby a odporné animace ještě více zvýraznila, jak si tedy může dovolit nechat v takovém filmu, tak neskutečně odfláknutou animaci? Postavy, které vypadají jak vystřižené z Wolfensteina a teď nemluvím jen o skřetech, kteří jsou spíše podivně se potácející kus hmoty, než skřeti, ale hlavně o Legolasovi, který vždy, když bojuje a předvádí některý ze svých super parkurových kousků, se najednou, když mu není tolik věnována pozornost, promění v odpornou digitalizovanou podivnost, jejíž pohyby jsou hodně vzdáleny těm reálným! Odporné! Odporné! Myslíte si, že když divák zrovna něčemu věnuje menší pozornost, že to to znamená, že nevidí chyby? To skutečně ne! Navíc, zde jsou animace odfláknuté takovým způsobem, že ač jsou v poradí, úplně přebíjí hlavní děje v jednotlivých záběrech. Další věc, která mi připadá spíše komická, než, že by mě rozčilovala, je fakt, že postava Thorina je záměrně vytvořená tak, aby zaujala především ženská srdce. Hrdinný a tvrdohlavý trpasličí princ, který se ničeho nezalekne a jde vstříc osudu. Ženy! povstaňte a milujte Thorina Pavézu. Samozřejmě, na to navazuje i začínající románek mezi Kilim a Tauriel, další dva, které bude každý milovat. Divím se, že ještě někoho nedohodili i Bilbovi! Když už jsme u něj, musím říct, že právě Bilbo, respektive Martin Freeman, je věc, která se mi na filmu neskutečně líbí. Neumím si představit, že by se do té role hodil někdo lépe než Freeman, to s jakou opravdovostí a roztomilostí Bilba ztvárňuje je skoro až neskutečné. Díky němu se mi film vážně líbil a odpustila jsem mu i ty nechutné animace. A abych nebyla tak zlá, je jedna jediná animace a to ta nejdůležitější. ŠMAK! I přes to jak odporná je veškerá animace ve filmu, Šmak je téměř dokonalý. Ne jen, že je výborně technicky zpracován, ale ještě ke všemu je to vážně týpek, který i velmi pěkně hovoří. Což pro mě není úplně snadné přiznání, protože nejsem ani v nejmenším fanynkou Benedicta Cumberbatche, uznávám ale, že tohle zvládl vážně báječně. Vlastně se dá říct, že Šmak a Bilbo zachránili celý film. Sice je tam hromada příšerností, ale stejně se mi to líbilo, ovšem doufám, že další díl bude lepší! ()

KUFI

Druhej dil se mi libil o trochu vic. Prislo mi to o neco pestrejsi a zabavnejsi. Jenom skoda, ze tam bylo min .."AZOG - THE DEFILER!!!" To je jeden z nejlepsich zaporaku v cely tolkienovsky saze. Jak vystupuje, jak mluvi, jak se pohybuje..naprosto uzasnej bastard. A to je komplet CGI postava a hraje lip nez jakejkoliv zivej herec tam, snad az na Gandalfa, ten je taky bozi. Jo a drak je uplne D-O-K-O-N-A-L-E-J-! Mam strasne rad kdyz draci ve hrach/filmech mluvi a tady ma navic nadhernej hlubokej hlas pripominajici hrdelni mruceni. K vizualu mam pouze lehky vyhrady - obcas mi prislo pri zabarech na postavy zdalky, ze je na nich az moc poznat ze jsou CGI a nekdy uplne dobre nezapadala postava na pozadi a bylo poznat ze hraje pred zelenym platnem. No, ale uz aby takhle vypadali hry. Dal bych si libit nejaky nadupany dark shit-brutalni-nordicky RPG s vizualem Hobbita a ve VR helme.. ()

katmandzoo

rozhodne lepšie ako jednotka, no i napriek tomu mi tam k dokonalosti ešte niečo chýbalo..dej je oveľa živší, akčnejší a rýchlejší ako tomu bolo v Neočakávanej ceste..oživil to najmä príchod nových postav ako Sauron, Legolas, Tauriel, či samotný Smaug..neviem si však pomôcť, ale Bilbo Pytlík mi akosi neprirástol k srdcu a ani samotný Thorin už nie je taký frajer, aký bol v prvom Hobitovi..všetko to opäť zachraňuje nestarnúci Gandalf..za zhliadnutie to však určite stojí a len dúfam, že tretia časť bude dôstojným zakončením celej trilógie..lepšie 4*.. ()

levente

Je máloco divákovi udělá radost víc než dobré vypravování. Tah děje sílí každou minutou, ke konci pak vypravěč vyloženě přitápí nevídanou měrou. Mám za to, že postupy sdělování, síla obrazu i detaily - byly v tomto snímku realizovány mnohem pečlivěji, snad i láskyplněji, než v trilogii Pán prstenů. ()

Amyi

Uplne zla atmosfera! Priliz sa snazia, aby to bolo ako lotr, miesto toho aby to malo nejaku svoju vlastnu prichut... napr. banda trpaslikov ide na cunder, ktory sa zvrtne v bitku piatich armad .... mam z toho proste zly pocit... Jacksonovy podla mna Hobbit vobec nesadol...a toto mal byt akoze temnohvozd? ale na druhu stranu chvalim smaka, jazerne mestecko... skoda ze sa v chalupke s chodiacimi zvieratkami nezdrzali dlhsie na to som sa tesil....a mohli spravit aj nejaku vlastnu hudbu :S ()

Whitebeard

Už jste viděli film, kde se přes hodinu a půl prakticky nic nedělo? Kde se příběh nijak neposouvá, postavy jenom tak filmem proplouvají bez smyslu? To je přesně druhej díl Hobita. Ale pak přijde Smaug. A s ním přijde druhá část filmu, výtečná, akční, dynamická, zábavná. Jackson se ale opět kochá Středozemí, což je škoda. Dlouhé záběry na její scenerie ubírají filmu spád. Asi se to může geekům líbit, možná si v tom i libujou. Já nee. Takže jsem se protrpěl na třikrát celým filmem až ke zmiňovanýmu Šmakovi, pak jsem si ovšem přišel na své. Šmak je co do efektů to nejlepší, co jsem zatim z draků viděl. Každá šupina do detailu propracovaná, skvělej hlas propůjčenej Sherlockem Benedictem Cumberbatchem. Průměrná první polovina se nadprůměruje druhou polovinou a když to sečtu od odproštění od dětinčnosti prvního dílu, vychází mi celková pěkná 4*. ()

pepa3rd

Prostřední díl, který defakto nemá ani začátek, ani konec a to je u filmu, který je celý o cestě trochu problém. Nicméně, i tato část cesty je zajímavá a stále se na ní něco dějě, i když z původní předlohy nezbylo vlastně vůbec nic a film tak, ještě v mnohem větší míře než první díl, těží především z atmosféry mnohem temnějšího Pána prstenu a vizuální podívané, která tu hraje prim. Bohužel, pár stránek se nedá natahovat do nekonečna a tak se mi stalo, že ke konci jsem dokonce usnul. Byl jsem sice unavený, ale i tak. Tohle by se u fimále čtyř-hvězdičkového filmu stávat nemělo. 70 % ()

dalziel

Ešte slabšie ako počin z pred roka. Všetko podstatné sa dá vidieť v traileroch.Peter Jackson ma len oberá o prachy a čas.Je mi jasné, že značka "Hobit" je fabrika na prachy, ale čo je veľa to je veľa.Nový Zéland je fajn ale toto všetko sme už videli.Recyklacia recyklátu je už na mňa skrátka moc.V polovici filmu som mal pocit, že sa film preklopil do inej doby či do konca do iného filmu.Idete na Hobita a odchádzate z Harryho Pottera.Ani najlepšie triky a obraz v tom najväčšom možnom rozlíšení nezachránia to,že je to blbá,nudná a dlhá kravina. ()

Jakubik

Jednoznačně lepší než první díl. To co v jedničce přebejvalo a co zase chybělo je přesně ve dvojce. Sice to nemá nějakej začátek a konec ale to je možná dobře. V jedničce se dalo stříhat aby byl děj snesitelnější tady je všeho akorát i když je pravdou, že nebýt závěru s drakem dal bych zase tři hvězdy. Závěr je totiž část filmu, která opravdu stojí za to. Fantastickou výpravu není třeba zmiňovat to je totiž věc, která dělá film ještě lepší než sám je… ()

TomasMarlen

Nevěřil bych, že by můj první komentář bude právě k Dračí poušti, ale raději bych viděl ty peníze hořet na hromadě sraček než tohle!!! ()

P. J. D.

Druhý díl Hobbita. Co k tomu říci. Hodně velký smutek. Smutek nad tím, co mohlo být skvělé, ale nebylo. Na to, že si Peter Jackson rád vymýšlí, na to jsem byl zvyklý. Zpočátku mi to ani moc nevadilo. Fajn, dal si tam ty skřety, to chápu. Nějak přeci jen musel objasnit a opodstatnit tu velkolepou bitvu, která se chystá ve třetím díle (pořád nemůžu uvěřit, že tu kratičkou knížečku rozkouskoval na tři díly. Opravdu to udělal? Opravdu? Ale co, přes tohle už jsem se přeci přenesl…). Co mi ale dost vadilo, bylo to, jak to nesmírně natáhli a zpatlali u Šmaka. Tam to bylo čistě na improvizaci a na tom, jak si to Peter vymyslel. Pomineme-li to, nechal nám toho dost otevřeného. Na otevřené konce alá pokračování jsem taktéž u něj zvyklý. Ale ne takhle. Vždycky ten příběh uzavře, tu danou etapu, dá smysl všemu a ucelí to do jedné cesty – jedné přímé cesty, která ukazuje jedním směrem. Tady to bylo hala-bala alias domysli si diváku sám, co uznáš za vhodné. Natočené je to dobře, i když 50% Tolkien a 50% Peter Jackson (a to jsem možná trochu ještě mírný, protože jsem se občas přemáhal napsat 60% Peter Jackson 40% chudák Tolkien). Akční scény (pomine-li tu s drakem) jsou taky super. Hudba má spád a hodí se, i když je místy nevýrazná. Ale ve výsledku? Ve výsledku to prostě není ono. Ne Petere, takhle by to nešlo. U prvního dílu ti to ještě prošlo, fajn. Tam ten děj ušel. Ale dvojka? Dvojka? To už je trochu jiná písnička. Dávám tři hvězdičky a to jsem se nad tím hodně rozmýšlel. ()

Plechpetr

Víceméně příběhově vrchol knihy. Dvouhodinová ždímárna a předpříprava na závěr, kterej byl ovšem kvalitní a naplnil, néli přeplnil moje očekávání. Vytknout se tomu dá dost věcí. Mě osobně vadilo nejvíce ona digitalizace. Takový nereálný barvy chvílemi. No co naděláme. Na trojku se těším, ikdyž to pravděpodobně bude konečné zklamání. Vše co jsem přečetl, už bylo viděno :) ()

Mayers

Jackson jde na jistotu. Druhý Hobit je sice jakýmsi souborem přehnaných a přeplácaných scén ale zároveň přehlídka TOP efektů současnosti. Prostředí je opět jedním z nejsilnějších prvků filmu, tříhodinové vizuální orgie snad naplní choutky náročných fanoušků. Soundtrack je taky super (líbí se mi především song Eda Sheerana (ten text!!!)). Volba Petera Jacksona byla nakonec asi dobrá (i když chvílemi je z toho trošku one-man show - viz přeexpený Legolas). Gandalf je pořád sympaťák, ZTRACENÁ Evangeline Lilly je nádherná elfka a potěšil i Crixus Manu Bennett v roli zjizveného bosse znesvětitele. Nejlepší bez debat scéna v sudech, díky ní Peterovi odpustím i desetiminutovku, ve které si banda trpajzlíků vytře prdel se senilním dráčkem Šmakem. Šmáček asi hodně papal a spinkal, když si po dávném zmasakrování celé populace trapaslíků nechá neskutečně nandat od partičky liliputů. Cesta je krásně umetená na třetí díl. 80% ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)