Hugh Jackman září v roli charismatického politika Garyho Harta ve strhujícím dramatu, příběhu o vzestupu a pádu senátora Harta, politika, který zaujal generaci mladých voličů a v roce 1988 byl považován za hlavního favorita na demokratickou prezidentskou nominaci. Jeho volební kampaň byla ale zastíněna zprávou o mimomanželském poměru s Donnou Rice. Bulvární i seriózní novináři poprvé v historii spojili své síly a senátor Hart byl donucen pod tíhou okolností volební boj vzdát. I přesto ale zanechal hlubokou a nesmazatelnou stopu v americké politice i na světové scéně. (Bontonfilm)

Sany33

Keď už si Gary Hart vyslúži tú postu, že o ňom natočia životopisný film, tak to už môžeme robiť filmy o hocikom. Ďalšia vec je, že do hlavnej úlohy získali herecké eso akým je Hugh Jackman. Čo sa filmu týka, ten sa nesie na vlne nudy a zabudnutia od začiatku po koniec. Politik, ktorý mal ambície stať sa prezidentom Spojených Štátov, ale nakoľko neudržal libido na uzde spláchol celú svoju sľubne sa rozvíjajúcu kariéru dole žurnalistickým kanálom. Vo filme je pekne vidieť ako pracujú žurnalisti a do akých krajných situácií sa dostávajú aby dostali svojho "sólokapra". Scenár sa nestavia ani na jednu stranu. Nevykresľuje novinárov ako hyeny ani ako nečinných poskokov režimu. Nevykresľuje Harta ako obeť nechutných novinárov ani ako nechutné nemravné hovädo. Proste sa tu rozpráva príbeh zo života a tak to je celé aj podané divákovi. Za mňa však ide o dosť nudný život. 50% ()

blackJag

"V ŽIVOTĚ JSEM TĚ ŽÁDALA JEN O TO, ABYS MĚ NEZTRAPNIL." Nijak divácky přístupné životopisné drama z prostředí politické kampaně - první část filmu je přesně tak nudná, jak to podle této věty vypadá. Jako by autorskému týmu nešlo o nic jiného, než poctivě reprodukovat to, co se tehdy stalo (a bylo doložitelné). Naštěstí se to rozjede, Jackman je skvělý a je svým způsobem vzrušují sledovat jeho marný boj. 70% ()

sedm.1

Fakt upřímně hrozná nuda. Hlavní kandidát je příšerně nezáživným filmem, složeným od prvních minut jen sledem otravných faktů a neskutečně mdlého, nic vypovídajícího a silně nezajímavého náhledu do „kuchyně“ předvolebních štábů pro volbu prezidenta USA, a to trvá prakticky celých úvodních šedesát minut, až do vypuknutí ústřední aféry, kdy pak začne mít film tedy alespoň nějaký souvislejší děj, ovšem úroveň zábavnosti, či záživnosti se stejně nezvedne ani o píď, neboť přestože v této fázi filmu došlo k nějakým těm dramatickým a emočním scénám a dialogům, tak absolutně nefungovali, celé to působilo strašně chladně, odtažitě, a vzhledem k nulovému bližšímu seznámení se s alespoň ústředními postavami, tak i naprosto lhostejně. Tvůrci tu jinak ale nějak výrazněji nezapracovali ani na nějaké podmanivější atmosféře, či stylovosti, prostě se jedná o stroze odvyprávěný příběh jednoho prezidentského kandidáta, který neudržel ptáka v příklopci, ovšem jelikož nejde ani o nějak zvláštní, či ojedinělý případ, tak mi to celé pro film přišlo prostě strašně prázdný, a je mi to líto o to víc, že se toho zúčastnil zrovna Hugh Jackman, který tohle nemá vážně zapotřebí.Nehledě na to, že ani jeho výkon není nic moc! . ()

Ashar

Pozitivní na tomto filmu je to, že nám nevnucuje žádné soudy, která strana je ta špatná. Film je taková příručka pro budoucí kandidáty na presidenta, jak to nezvorat. Jinak slabota. ()

Hanys_

Stačí jedna bota v kampani mladého senátora a je po kariéře a kdo ví, jak třeba mohla Amerika vypadat dneska, kdyby..Informativní hodnota filmu je určitě silnější než kvalita filmu samotného. Reitman mi sedí fakt víc, když řeší ženské problémy. ()

Folky

Líbí se mi, že film dokáže být objektivní a divák si tak může sám rozhodnout, na kterou stranu by se dal. Mimo to ještě musím pochválit herecké výkony, ale bohužel co se týče režie, je to spíš ve vodách průměru. ()

lemonova

Niektorí hovoria, že nezaujatosť filmu je jeho najväčšou slabinou, ja si myslím, že v tomto prípade je to presne naopak. Jason Reitman opäť dokazuje, že mu to myslí. Takmer dokumentárny charakter je skvele vyvážený presvedčivými hereckými výkonmi. A nie len to: po celý čas akoby sme boli v tíme novinárov alebo členov štábu. Neviem, ako to robí, ale robí to výborne. ()

Lyžař

Docela prijemny nahlednuti do politiky pred volbami. Snad jen skoda, ze to takhle v realu chodi. Clovek, ktery je budoucnosti v jednom oboru, udela chybku v oboru uplne jinem a my lidi ho odsoudime. Svet mohl byt lepsi...a neni :( ()

fafejt001

TAK NĚJAK SPLETITÉ AŽ CHAOTICKÉ , teda pro mne . Hugh dobrý až na tu paruku . Trapas . Práce novinářských hyen dobře vybarvena a senátor šel od válu . NO , A TAK TO CHODÍ POŘÁD . ()

bonovox

Ukecaný politický film o človeku ktorému chýbalo málo aby sa dostal k najvyššej svetovej funkcii. Keby nebol na mladšie babenky mohol byť zapísaný v dejinách politiky výraznejšie. Jackman je v hlavnej úlohe dostatočne presvedčivý, film je ale dôkazom, že kariéra kedysi výborného režiséra ide dole vodou. ()

Krupe

Po celou druhou půli filmu jsem si stále říkal, jak by to asi vypadalo, kdyby místo Bushe, přijel do Prahy Gary Hart. Vůbec jsem o tomto nevěděl, asi to bude tím, že jsem byl ještě mlád a měl jsem díkybohu zcela jiné zájmy... Jinak, film neurazí, herci se za své výkony nemusí stydět. Ještě nějaký pořádně detailní o Monice Lewinské, prosím :-) ()

LoArmistead

Zas další demokrat, co nedokázal udržet ptáka v klícce. Za poslední desítky let jich bylo tolik, že upřímně moc nevím, proč si zrovna Gary Hart zasloužil svůj film. Ale film to není špatnej. Tedy alespoň po řemeslný stránce. Začátek je parádní a vtáhne vás do děje. Jackman je dobrej, ještě lepší je ale velký herec malých rolí J. K. Simmons. Až do pasáže, kdy praskne Hartova nevěra, nemám co vytknout. Pak ale film dost ztratí tempo. A to paradoxně ve chvíli, kdy by měl gradovat. A do cíle už se tak nějak jenom doplouží. Rozporuplný je i poselství filmu. Opravdu Hartovi zničily prezidentský šance "bulvární hyeny"? Ale no tak, hollywoodský levičáci, trochu soudnosti prosím... ()

Dupac

V první řadě velká úleva, že se mi to navzdory zdejšímu hejtování vlastně dost líbilo (nota bene, když jde o kousek mého oblíbeného Jasona Reitmana). Milá jednohubka situovaná do 80. let 20. století, kdy Mára P. (a jemu podobní výrobci mediální mlhy) ještě chodili na základku, takže zvolání "Je to kampaň!" bylo jenom konstatováním situace, nikoliv strategií jejího řešení. Vrtění psem je samozřejmě zábavnější, ale to v Bílém domě vynalezli až o deset let později. ()

peproch

Patří do kategorie filmu, které mám ráda. Je to vlastně povídka a má dramatickou výstavbu. Hugh Jackman hraje atraktivního senátora za Colorado , který se stává hlavním kandidátem v nominaci pro na amerického prezidenta cíleně pracuje a formuluje program sociální ekonomický staví na zásadách etiky avšak odmítá aby americké volby se redukovali, aby obecně volby vůdců se redukovali, na souboj sympatií celebrit, reality show. Situace je jiná než v šedesátých letech, kdy soukromí, především sexuální, nebyly předmětem prezidentského klání. Gary Hart musí odstoupit z prezidentského ucházení se protože se novináři začali zajímat o jeho mimomanželský vztah, byla jeho reputace ohrožena. On vlastně přijal tu hru a neustál, rozčiluje se, nechce aby soukromé záležitosti byly předmětem kampaně. Nicméně manželce Lee (Vera Farmiga) se povedlo vlastně tenhle bod do toho zavést. Chtěla zůstat v soukromí, je to zvláštní, společnost je rozdělená, polarizovaná a nakonec jde o rozhodnutí pár stovek nebo tisíců hlasů, které se rozhodují často iracionálně. A to jestli vaše manželka vystupuje jako váš spojenec, kámoš nebo ozdoba, může mít na rozhodování voličů klíčový vliv. Film není příliš výpravný, pracuje s omezeným rozpočtem, scénou, počtem herců, filmařsky se neumím úplně vyjádřit, jako drama je to dobrý, ač to není vlastně fikce, ty otázky, který jsou tam kladený o oprávněnosti tázání se na soukromí, základní námitka evangelia – kdo je nevěrný v maličkosti, je nevěrný i ve velké věci, na tom přeci něco je. Na jednu stranu nelze ten mimomanželský vztah přiznat, na druhou stranu, nelze jej popřít. Kolize je vyřešena rezignací. ()