Poviedky zo záhrobia: Démonický rytier

• Česko Povídky ze záhrobí: Rytíř Démon (viac)

Bojovník hájící barvy dobra tentokrát nevypadá jako chrabrý rytíř s tváří anděla. Spíš jako špinavý, zarostlý, unavený štvanec. K jeho dalšímu nerovnému střetnutí se zlem dochází ve zchátralém motelu a nedobrovolnými účastníky se stávají všichni jeho obyvatelé, tvořící téměř tradiční vzorek americké obyvatelstva. Poněkud prázdná krasavice a její samolibý, patřičně podlý a zbabělý milenec, který zkazí co může, rázná majitelka motelu, starý ochlasta, malá holčička, dobrácký polda, křehká černá dívka, pracující v motelu jako uklízečka. Ani jeden z nich zpočátku netuší, kdo z obou nových příchozích mluví pravdu a hájí barvy dobra. Pozice se však velmi rychle vyjasní stejně jako předmět, o který se hraje. Vzácný flakón s posvěcenou krví, který je klíčem k otevření pekelných bran.Americký horor z roku 1995 je prvním celovečerním počinem spadajícím do úspěšného povídkového cyklu Povídek z krypty (u nás Povídek ze záhrobí). Vyprávění o lidech, bránících se ve starém domě útoku monster, sice patří k těm nejčastějším a zdánlivě už nemá co nového nabídnout, přesto je to tentokrát požitek, který by si žádný fanda horroru neměl nechat ujít. (oficiálny text distribútora)

lennyd

Na první pohled jen špinavý a unavený poutník. Ale proč by jej pronásledoval uhlazený pán přes celé Spojené státy? Takovou otázku si kladou účastníci zájezdu .. ehm .. jednoho polorozpadlého motelu. A přitom se zde odehrává boj o osud celého světa, kdy splozenci Satanovi pátrají po posledním (sedmém) klíči od brány pekelných, a jen tento poutník je jediným, kdo tomu může zabránit. A poslední boj také ukáže, kdo z náhodných spoolubojovníků má tu sílu bránit klíč i nadále ... Být to jen hodinová epizoda z Povídek ze záhrobí, tak by to mohlo mít o hvězdičku či dvě víc. Takhle je celý film šíleně roztahaný, osazenstvo hotelu jen poletuje z jednoho kraje domu na druhou, aby občas někdo někoho sejmul. Triky jsou na svojí dobu docela povedené (a co není povedené, to vypadá, že je to tak schválně). Z herců vyčnívá snad jen Billy Zane, jako uhlazený a slizký démon (jojo takovéto role mu vždycky šly). Jak říkám, sestříhat, zkrátit a šup s tím jako epizodu do seriálu a bude to fajn... ()

zdenny

Úvod dobrý, hlavně kostra, která nám příběh uvádí. Vrátil jsem se v čase do mládí. Co jsem ale moc nepřekousl, tu sračku, která ani přesně nevím, o čem byla. ()

VanTom

Zábavný hororový brak (který není úplně = nezáměrně blbý ani amatérský) uzavírá nesourodou skupinku v malém hotýlku, do kterého se dobývají latexoví démoni pod velením pokušitelského Billyho Zanea. Žánrovými proprietami (krví, slizem, vybuchujícími hlavami) nešetří. ()

jefff

Přesto, že je Rytíř démon lepší než Upíří nevěstinec i tak se jedná o nevalný příběh o nevalné zábavě...Triky jsou sice zajímavý, ale to je tak vše. Jediným dobrým hereckým výkonem byl výkon Billyho Zanea. ()

jenik71

Tato povídka se mi líbila přece jen více než "Upíří nevěstinec". To ovšem neznamená, že je nějak kvalitní. Jen má trochu lepší děj a více efektů. A také oceňuji práci maskérů. Prostě průměrně zábavný horůrek.. ()

Fox85

Démoni byli řádně ohavní. To by mohlo být asi tak všechno, co bych chtěl k tomuto filmu dodat. Souboj dobra a zla v odlehlém hotelu (bývalém kostele), který může znamenat konec světa. Ohraná zápletka, kterou tu bohužel nic výrazného neozvláštňuje. ()

Corpsegrinder

Ve srovnání s Upířím nevěstincem tak o 1000% lepší film. Samozřejmě že místama je to komedie (chtěná) ale v rámci tower defense hororů jde o jeden z nejlepších. ()

PanTumnus

Naprosto nenáročná zábava se skvělými herci, povedenou atmosférou, hezkými maskami a jednoduchým scénářem. Jistě, ústřední démon rytíř by mohl dostat víc prostoru a pořád sem přemýšlel nad tím, jak by to asi zrežíroval Sam Raimi, ale nic to nemění na tom, že jsem se ani chvíli nenudil, a to je u těchto filmů asi nejdůležitější. ()

pend

Na tv produkci povídek ze záhrobí potěší zejména triky. Na odreagování výborný film. Hodnocení nejlépe vystihl Obitus. ()

zdeny99

Tento film jsem v dětství viděl několikrát na VHS a pokaždé jsem se výborně bavil. Je tam spousta zrůd z podsvětí. Především úchvatný byl jejich příchod na svět. Pak ty flashbacky na poslední chvíle Ježíše a dění v první světové válce, které zažili dřívější strážci flakónu s ježíšovou krví. Nejoslnivější na celém filmu je úvodní a závěrečná scéna s oživlou kostrou, která je tak známá ze všech příběhů Povídek ze záhrobí. [704. hodnocení, 55. komentář, 58%] ()

Heroine

Nevím co. Jestli to má být vtipné, děsivé nebo co, podle mne to nesplňuje ani jedno. Ale zase tak moc jsem se nenudila, jako u jiných. Proto jedna *. ()

Raziel_cz

Absolutní brak a absolutní zábava. Demon Knight je zástupce Tales from the Crypt par excellence. Loutky, masky, sliz, prostě praktické efekty v nejlepší formě, vytříbený černý humor a neskutečný masér Billy Zane. Příběh je pochopitelně strašná bejkárna, ovšem vůbec ne špatně vystavená. Nejsou tu postavy, co by vás iritovaly a nejsou tu výraznější logické díry. Potěší intro a outro ve stylu seriálu, parádní práce s kamerou, krásná barevná stylizace a především hrozná prdel. Na tohle už dneska nikdo koule nemá. A je to škoda. ()

illy.cz

Na to, že se jedná o prodlouženou Povídku ze záhrobí jsem se bavil opravdu dobře. Potěšil mě hlavně Billy Zane, který zahrál opravdu dobře a celkem dobrá atmosféra. ()

Aywes

Pro mě zaručeně nejlepší povídka ze záhrobí. První film kde jsem viděl jiného hrdinu než typického dobráka popijejícího drahé víno. Mě se to moc líbilo a bavilo celých 92 minut. ()

Víteček

Nezklamalo. Umění to není, ale bylo to víceméně takové, jaké jsem si to představoval. Béčko, které ani ničím jiným být nechce, ale pobavit docela dokáže. 60 %. ()