Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Tenhle seriál nemá šanci omrzet, Columbo je prostě osobnost, kterou si můžete užívat tak, až zapomenete, že zločin je vlastně docela průhledný, a nebo moc dobře víte, kdo a co i kdy a jak, ale za Columbovy psychopatické způsoby deptání a hraní si s oběťmi..ehm, pachateli, za to tu průhlednost seriálu odpustíte :) ()

paniColombova

Obrovský aplaus pro tvůce tohoto seriálu. Opravdový nestárnoucí klenot světové kinematografie. Jak někdo mohl vymyslet tak perfektně promyšlené příběhy, nechápu. Každý díl je špičkově promyšlený a mistrovsky zakončený (asi tak jako H. Poirot-ale to je jiná kategorie) Seriál a Peter Falk by měl dostat Oscara. Mám všechny díly do jednoho a pouštím si je pořád. Klidně si pustím čtyři díly za týden a vůbec mi to nevadí. KLASIKA KTERÁ NEMÁ OBDOBY. ()

EnneX

naprosto kultovní záležitost, která prostě nejde hodnotit jinak. Miluji tenhle seriál a Peter Falk prostě nejvíc. Jeho pes je téže skvělý jen škoda, že jeho žena se nikdy neobjeví. Klenot mezi detektivkami a pro mě naprosto nejlepší detektivní seriál všech dob. ()

Peči

Vynikající detektivní seriál, můj nejoblíbenější. Na Columba koukám od dětství, viděl jsem všechny díly několikrát. Tak trochu i šířím osvětu a Columba jsem zpopularizoval i mezi kamarády a známými, kteří si ho také poměrně oblíbili. Seriál má i své mouchy, ale atributy jako naprosto originální postava poručíka Columba, skvělé dialogy s nejrůznějšími typy vrahů, originální zápletky a rozuzlení, perfektní herecké výkony spousty "Guest stars" - namátkou Cassidy, Cassavetes, Pleasance, McGoohan, Nielsen.. dělají z tohoto legendárního seriálu velice kvalitní podívanou. Vše zastřešuje mimořádná postava poručíka, který řeší případy svéráznými metodami ale přitom s brilantním výsledkem. Nic jiného než "full house" hodnocení nepřichází v úvahu. ()

aannemer

Až někoho zavraždím a objeví se tento ošuntělý detektiv s výrazem mentála, rovnou se přiznám a nastavím ruce, aby mi dal klepeta. ()

TheMe

Asi jediný detektiv na planetě Zemi, který dokázal odhalit pachatele díky špatně ohrnutému límečku, ne úplně precizně zhaslé cigaretě, či špatně vyskládaným hrnkům v poličce.. ()

PeteBuck

Columbo je čisto televízny fenomén. Žiadna predloha nebola a všetko to vyšlo na obrazovkách fantasticky. Svojrázny detektív, ktorého krásne definoval Columbov prvý protivník Dr. Fleming v prvom pilotnom snímku. Niekedy až moc otravný, ale práve týmto dostane často zločincov na kolená, nielen nejakým tým dôkazovým materiálom. Žiadne násilie, sex, proste Columbo bol ako psychológ, prídem sa s Vami zopárkrát porozprávať, zopárkrát Vás naseriem a potom Vás zatknem. Takto krásne jednoduché to u neho je. ()

SZYslak

Seriál starý jak Metuzalém a zdlouhavý jako přenosy z parlamentu, avšak pro zločince je to vždy slušný dojeb, protože jakmile slyší "a pane, ještě na něco jsem si vzpomněl", tak jsou dávno a beznadějně v prdeli. ()

jackalsc

Detektiv který na herectví staví svůj způsob vyšetřování, je pravda že po čase vám příjde že je to to samé dokola, akorát s jinou zápletkou, ale možná si toho na blbce hrajícího, v staré rachotině jezdícího a zapomínajícího detektiva zamilujete stejně jako já. Při vyřešení případu by snad někdy ani člověka nenapadlo, jakou maličkostí se dá vyřešit. Opravdu vynikající Peter Falk. ()

KukulienkaHO

Pomačkaný baloňák, neustále pofajčievanie cigary, starý automobil Peugeot 403 Cabrio, pes s menom Pes, početní rodinní príbuzní a manželka, ktorú sme nikdy nemali možnosť vidieť... to sú vonkajšie znaky nášho obľúbeného poručíka Columba. Columbo je detektív losangeleskej polície s podivnými, ale zato účinnými vyšetrovacími metódami. Keď raz začne niečo vyšetrovať, vždy to dotiahne do konca. Častokrát privádza vrahov do "šialenstva". Inak sa jedná o veľmi milého týpka, ktorý rád rozpráva príhody svojich súrodencov a ich detí, alebo rád rozpráva o svojej žene. P.S.: "Columbo" je pre mňa najlepší čisto kriminálny seriál, aký som doposiaľ videl. ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)