Columbo - Season 4 (1974) (séria)

Vrah zavolá o desiatej (S04E06)

(epizóda)
  • Česko Vrah zavolá v deset (viac)

Doktor Marc Collier je vedoucím lékařské výzkumné laboratoře. Nadia Donner za ním dochází na pravidelná psychiatrická sezení, během nichž jí doktor pomocí drog uvádí do stavu hypnózy. Podle názoru kolegů se jedná o nanejvýš pochybnou metodu, která se však jeví jako velice účinná. Mimoto udržuje lékař se svou pacientkou intimní poměr. Jednoho dne Nadin manžel odjíždí na služební cestu a ona Marca zve k sobě domů na večeři. V okamžiku, kdy Marc vstupuje do dveří, nemůže uvěřit svým očím. Karl tušil nevěru své ženy a na milence si počkal. V Nadině přítomnosti se mezi oběma muži rozpoutá bitka, ze které vyjde vítězně Marc Collier. Ovšem zůstává otázkou, co s tělem zavražděného? Vyšetřováním případu je pověřen poručík Columbo. Zprvu je ochoten uvěřit smyšlenému příběhu paní Donnerové, ale brzy narazí na několik maličkostí, které ho upozorní, že zde není něco v pořádku (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Poslední díl série a tím prozatím i pro mne. Dal jsem skoro polovinu tohoto slavného seriálu, protože slavný je, to uznat musím. Nebylo to nic pro mne, ani kdysi mne to nijak nebavilo. Takže se prozatím s Columbusem Tvrdohlavým loučím, snad někdy v zimě zkusím zbytek seriálu. ()

Tominni

Spíše průměrný díl, kde sice předvádí dobrou práci George Hamilton v roli doktora Marca Colliera, ale celkově řada věcí moc nesedí, ať už prvotní rozhodnutí nevolat policii nebo samotný závěr, kde si nejsem jistý, jestli by to na odsouzení opravdu stačilo - spíše tedy ne. ()

PeteBuck

Podľa mňa celkom slušná časť, aj keď George Hamilton sa objavil ešte v jednej časti Columba a tá bola oveľa lepšia. Pán doktor sa trochu rozbehne a začne riadne blbnúť, ale myslím, že je to taká bežná časť. Čo je na Columba ešte vždy nadpriemerné hodnotenie, lebo celý seriál je skvelý. ()

evangelik

Tady hvězdička mínus za tu málo uvěřitelnou hypnózu po telefonu. Vrah zhypnotizuje dívku po telefonu tak, že ta skočí z balkónu? Nemám medicínského vzdělání, ale tohle je snad příliš.... ()

finkie

Spíše průměrný díl. Osobně mám raději epizody s dokonale promyšleným a komplikovaným plánem než ty, v nichž pachatel musí improvizovat. Zde je ta improvizace navíc za hranicí uvěřitelnosti (hypnóza). Doktor Collier také přes svou inteligenci a vzdělání nepostupuje zrovna strategicky a z relativně řešitelné situace si pomůže do situace složitější a z ní pak dalším brilantním tahem do ještě horší. Přitom Columbo na něj jako obvykle po celou dobu nic nemá. Nejvíce mě pobavil hysterický ženský ječák, když si poručík na návštěvě výzkumného ústavu spletl dveře. ()

quokam

Za mne naopak jedna z nejlepších usvědčujících scén.Docela bych veril, že by na tuto past skočil i zloduch v realite. Tu chuť vykřiknout: vzdyt ten svedek je slepej, co to ten Columbo zkouší, jsem měl take. Motiv v jednání padoucha bych viděl ve snaze zakrýt svůj neetický milostný vztah - přeci jenom ženu, kterou brání před násilnickým manželem posléze sám zabije. Navíc téma tajuplné hypnózy a diskuze nad tím, k čemu se dá a k čemu nedá hypnóza použít je mi blízké. Za mne 90 proc. ()

LukasCL

Tendle díl mám moc rád. 2 vraždy, z nichž 1.není plánovaná. George Hamilton je skvělý záporák, mimořádně slizký a nepříjemný. Nejlepší na celém dílu je závěrečné odhalení se slepým svědkem. ()

De_Marko

Jedno z najlepších odhalení vraha. V mnohých častiach mohol vrah namietať, nesúhlasiť, alebo nechať poručíka, nech dotiahne dokazovanie do úplného konca, ale v tomto prípade bol vrah totálne odzbrojený. ()