Columbo - Season 1 (1971) (séria)

Smrť ponúka pomocnú ruku (S01E02)

(epizóda)
  • Česko Smrt nabízí pomocnou ruku (viac)

Žárlivý nakladatel Arthur Kennicut nechá sledovat svou ženu soukromým detektivem Brimmerem. Ten po čase svému zadavateli v rozporu se skutečností oznamuje, že je mu jeho žena Lenora věrná. Brimmerův záměr je jasný: chce vydírat paní Kennicutovou a dostat z ní vnitřní informace o nakladatelství jejího manžela. Jeho plán mu však nevyjde. Lenora se před ním neopatrně zmíní, že chce všechno povědět manželovi, načež jí Brimmer uhodí tak nešťastně, že je na místě mrtvá. Arthur Kennicut naléhá na inspektora Columba, aby co nejrychleji dopadl pachatele. Druhého dne mu dojde trpělivost a do vyšetřování zapojí i soukromé očko Brimmera, který má Columbovi sloužit jako pomocník. (oficiálny text distribútora)

Godhaj

,,Tak začneme s tím šrámem, protože to mě trápí.“ Tento díl je výjimečný tím, jak slizký je padouch a ještě tím, že vlastně Columbovi konkuruje ve vyšetřování. Zpracování je defakto stejné jako u předchozích dílů, výjimku tvořil režisérky originálně pojaté uklízení stop po zločinu skrze padouchovy brýle. Ve srovnání s ostatními epizodami poručíka Columba je tento u mě lehce nadprůměrný. ()

Reiner

Robert Culp prostě umí a to se projevuje v každém díle Columbovi, kde hraje. Sympatický scénář a dobré vyřešení případu ze strany Falka (jak jinak, než malou lstí :) ) Nemohu jinak 5* ()

PeteBuck

Výborná časť, stretávajú sa tu Robert Culp a Ray Milland, ktorí sa už potom osve objavujú aj v ďalších častiach Columba. Najlepšia scéna je tá, keď si Columbo pomýli šatník s východom. Tieto drobné scénky milujem. Potom ani neviem ako sa dostane až k čítaniu z rúk ľudí v miestnosti. ()

LukasCL

Jeden z prvních dílů, který ale bohužel dlouho neběžel v TV. Výborný díl s 1 z nejlepších záporáků-Robertem Culpem. Bohužel mi ale u něj neseděl dabing Vladislava Beneše. Za zmínku stojí rovněž práce s kamerou, kdy vidíme ve vrahových brýlích zahlazování stop (odklízení mrtvoly). Pointa taky za 1, zvláště Columbův trik s bramborou. ()

Maidenhead

"A neni to nahoda? V tom pripade je jich mnoho." Druhy diel v serii ak neratam piloty. Usmazil ho dokonale, inak chladneho Brimmera donutil robit chyby pod tlakom. Vyborne odvedena praca od Roberta Culpa. Diel v ktorom som chvilu veril ze Columbo uz nevie ako dalej a to cloveka drzalo v napati az do konca. ()