Spekulant Justin Price udělal první chybu, když pomohl své přítelkyni zbavit se těla jejího exmanžela, který jednak finančně podpořil Justinův nový klub a jednak byl synem mafiánského bosse. Pak Justin udělal druhou chybu, když zabil bulvárního reportéra, který ho znervózňoval fotografiemi, který mi ho vydíral. Ale jeho největší chybou bylo podcenění poručíka Columba, který tušil vraždu... (oficiálny text distribútora)

Likan7

Sláva hurá, dojeli jsme do cíle. I když...slovo "dojeli" si poslední díl Columba nezaslouží. Spíše bych to viděl na doklopýtání. Poslední díl, který sice neměl být poslední ale po té, co se Falkovi nelíbil scénář další epizody, je má tří letou odmlku od "Vražda s příliš mnoha notami". A nutno podotknout, že moderní hábit poručíkovi vůbec nesluší. Columbo patřil do 80. let, nikoliv nového milénia, kde nejsou ani zajímavý padouši, ani tu není ten feeling a atmosféra, který ke Columbovi tak patřil. A nádherná Jennifer Sky to určitě nezachrání. Z nostalgie za 3. ()

Gemini

Moderní háv je sice efektní, ale scénáři moderna moc neprospěla. "Hlavní záporák" by tentokrát dostal čočku hned v prvním poločase, ale co taky čekat od týpka jehož největší devizou je to, že vypadá jako mladší verze Juliana McMahona. Jennifer Sky je sice pěkná, její postava hezky kazí všechno na co sáhne, ale vzato kolem a kolem, je to jen další hezká tvářička které by prospělo kdyby se nehrbila:P Ale i tak je to dobře sledovatelný Columbo. Jenom bych měl ještě jednu otázečku...nevedou náhodou strangulační rýhy při oběšení a uškrcení naprosto odlišně?? ()

Shit

Starej Peter Falk a stále se svými debilními otázkami, díky kterým pokaždý svým selským rozumem a pomocí zážitků se svojí rozšířenou rodinou, ve který maj zastoupení snad všechny práce na světe, skvěle a nečekaně odhalí vraždu a přesně ví jak a co se odehrálo, tohle fakt miluju. radši by ho už měli zahrabat ()

ClintEastwood

Je tady strašně moc neduhů, které jsem vyčítal některým předešlým dílům (nevýrazný záporák, moderní háv, který sem vůbec nepasuje, nehodící se hudba), ale já si prostě nemůžu pomoct, mě tenhle příběh docela baví. Columbo se sice po několika dekádách na televizní obrazovce mohl rozloučit lepší epizodou, ale ani Noční život v rytmu popu a disca, mu ostudu rozhodně neudělal. Trošku nadhodnotím tuhle Falkovu rozlučku s jeho nejslavnější rolí. ()

MM_Ramone

Americký, detektívny seriál, o prípadoch inšpektora Columba z oddelenia vrážd losangeleskej polície, sa točil v období od 1971 do 2003. Počas tých 32 rokov bolo vyprodukovaných trinásť sérii. Film „Columbo má rád nočný život“ je záverečnou, poslednou epizódou. Poručík Columbo už hodne zostarol. Stále má ten svoj otravný štýl, pokrčený baloňák a jazdí v starom Peugeote 403 Cabrio, ale už vidno, že mu dochádza dych. Najvyšší čas odísť do dôchodku. Takže, vďaka a s bohom, pán Columbo. *** ()

lesumir

Nene, nejnovější díl se nepovedl. Slabé, nudné. J. Sky je moc hezká ale ani to nepomohlo. Ale připadalo mi to trochu jiné než typický Columbo, což nebylo na škodu, jenže jsem zvyklej na toho starýho :-) ()

LiVentura

Ještě to jde, velice zajímavý snímek z řady nejúspěšnějších krimifilmů na světě! Hudba nestojí za moc, neboť se již nepodílel geniální Henry Mancini, ale i tak je vrah, nebo spíše vrahové dobrým obrázkem dnešní nevychované mládeže v USA...! ()

cheyene

Definitivně poslední díl Columba jsem si ze sbírky svých dvd s tímto seriálem pustil symbolicky až na konec. Je nutné říct, že Peteru Falkovi šediny nesmírně seknou a působí hrozně charismaticky. Poslední případ poručíka je trochu zasazen do moderního prostředí. Je sice pravdou, že do něj Columbo až tak moc nezapadá, ale nevadilo mi to. Snad poprvé v celé sérii je jeho protivníkem obyčejný člověk - resp. není to žádný boháč, slavný herec, doktor, módní navrhář, apod. Prostředí disko klubu nabízí řadu úsměvných momentů a ačkoliv vražedný plán není nijak oslnivý, jeho vyšetřování a rozuzlení je vcelku zábavné a poutavé. Moderní hudba není na škodu, neboť k místům, kde se odehrává, se pochopitelně hodí. Pěkný pohled je i na Jennifer Sky, jejíž role potěší. ()

Pepinec

Do téhle doby Columbo nepatří, to každý musel vidět. Špunt celé série je nejslabším dílem, což je dobře, protože mi nikdy nebude líto, že poručík ve své práci už dál nepokračoval. Columbovi patří zlatá sedmdesátá - devadesátá, štafetový kolík teď svírá Mentálista s Dextrem... ()

Anderton

Ako Labutiu pieseň legendárneho seriálu dávam nadhodnotených 80%. Nie je každý deň sviatok, ale to, čo máme na Columbovi najradšej (okrem iných trademarkov) tu nechýba, a to vydarená pointa dopadnutia vraha. Raz asi stačilo, tie najvydarenejšie časti som videl niekoľkokrát a ešte niekoľkokrát uvidím, takže aj to o niečom svedčí. Videl som to znova a musím poopraviť trochu môj názor, pretože ma Nočný život upútal okrem pointy aj celým príbehom a spôsobom vyšetrovania. A ešte najsexy herečkou v Columbovi vôbec :). Určite sú v dejinách seriálu aj horšie a slabšie premyslené diely. ()

WANDRWALL

Colombo ví, kam si zajít za dobrodružstvím a kdy a kde zapnout své mozkové závity. neříkám sice nic nového, ale Colombo je fajn chlápek. ()

MiiRA

Poslední Columbovka bohužel už tak neoslní, jako předešlé vynikající díly. Roky Peter Falk nezastaví a scénář také žádná sláva. Něco mezi 2 až 3 *. Každopádně za celou éru má Columbo 85-90% ()

Šandík

Chtělo by se říci, "poručík Columbo v digitálním věku"... Jednotlivosti nejsou špatné, ale celek působí poněkud nepřesvědčivě, rozpačitě a fantasticky. Zatímco u starších dílů máme většinou dojem, že příběh není úplně nereálný, tady je ten dojem dosti silný. Jako by se tvůrci až moc nechali strhnout vší tou blyštivou moderní technikou a zapomněli na poctivé detektivní řemeslo. Falk samotný je ovšem stále velmi dobrý a tak jako u mnoha jiných dílů, tím nejslabším článkem je zde scénář. Ještě jednu paralelu se staršími díly bych ovšem zmínil. Než se na scéně objeví Columbo, je sledování skoro k nepřežití nudné... Celkový dojem: 60% Zajímavé komentáře: Gemini, Davered, Colonist ()

5150

Zápletka, provedení vraždy, záporák, to vše je horší než kdy jindy. Nicméně několik vtipných momentů, Peter Falk v hlavní roli a zajímavá teorie o počtu ryb k poměru vody, to celé ještě udrží na celkem "slušné" úrovni. - stopáž okolo 85 min. ()