Columbo - Série 3

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1973–1974), 11 h 9 min (Minutáž: 73–96 min)

Sian Barbara Allen, Fred Draper, Gino Conforti, Vera Miles, Colby Chester, Martin Sheen, Richard Stahl, Vincent Price, Bruce Kirby, John Finnegan, Anne Ramsey (viac)

MM_Ramone

Tretia séria amerického, kriminálneho, televízneho seriálu "Columbo" bola natočená v rokoch 1973 až 1974. Obsahuje osem častí, v ktorých poručík Columbo z oddelenia vráž Los Angeleskej polície predviedol svoju vyšetrovateľskú genialitu: "Sladká, no smrtiaca" (S03E01), "To je vražda, povedalo portské (S03E02), "Kandidát zločinu" (S03E03), "Dvojexpozícia" (S03E04), "Vydať alebo zomrieť" (S03E05), "Dobrá povesť nadovšetko" (S03E06), "Labutia pieseň" (S03E07), "V núdzi poznáš priateľa" (S03E08). **** ()

KukulienkaHO

3. séria sa od predchádzajúcich dvoch líši tým, že nie sú všetky postavy vrahov na jedno kopyto. Predstavia sa nám tu vrahovia, s ktorými budeme súcitiť a chápať ich, prečo museli vraždiť. Vlastne nám ich bude ľúto a zavraždení sa nám budú hnusiť. A to v epizódach "To je vražda, povedalo portské" a "Labutia pieseň". Potom sa nám predstavia vrahovia, ktorých by sme za ich skutky najradšej sami popravili. A to v "V núdzi poznáš priateľa" a "Kandidát zločinu". P.S.: Zatiaľ najlepšia séria. ()

bubun

Řekla bych, že třetí série je snad ještě o kousek lepší, než druhá. Ale v obou případech se jedná o skvělou (v případě epizody s Johnny Cashem i napínavou) podívanou s charismatickými či slizkými vrahouny. Dabing na dobré úrovni, potěšil mě např. Županič . A Columbo je pořád stejně sympatický, jako když jsem na to v devadesátkách koukala v televizi coby malý capart. Jen si to možná dnes o něco víc vychutnávám. ()

• Viveca Scott (Vera Myles) má debatu s poručíkem Columbo (Peter Falk) o Škumpě, kdy se poručík zmíní, že jeho do teď pálící ruka je už v pořádku. Poručík jí podá ruku a rozloučí se. Vera si sundá z pravé ruky rukavici a na prstech má červenou vyrážku. Hned na to běží pro krém do trezoru. Na prstech není po vyrážce ani památka. (Mydlivoj)
  • Tommy Brown odkazuje na svého neviditelného aranžéra hudby, na Nicka Solacanta. Režisérem této epizody se jmenuje Nicholas Colasanto. (Epistemolog)
  • V tomto filmu volá technik na Columba (Peter Falk) jménem Tede. Což odpovídá jménu Theodor. V originálu však technik na Columba volá zkratkou: "tend" (poručík) a chybou překladatele bylo toto slovo přeloženo jako Tedd. (Dawe_Holi)