Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (62)

Už ne (2010) (S03E01)

Spoilery! Odporně vlažný start série a doposud jeden z nejnudnějších dílů. Místo toho, aby se kokot Walt radoval, že mu ta píča chce konečně prokázat službu a opustit ho, tak truchlí. Místo drogového byznysu tedy sledujeme manželské problémy a já nestačím děj zrychlovat. Mrzí mě, že se stále opakuji, ale obsazení píče Skyler byl totálně debilní režisérský tah. Nelíbí se mi jakým způsobem je ta její debilní role napsaná a už vůbec se mi nelíbí sledovat herecké trápení Anny Gunn. Ti dva plešatí šulini, co se tam občas mihnout dojem sami nezachrání. Slabé 3 *. ()

Kůň bezejména (2010) (S03E02)

Spoiler! Další díl, který je po okraj naplněn sračkami kolem rozvodu. Jestli chtějí milí tvůrci vést děj tímto směrem, tak je se seriálem pošlu brzy do prdele. Absolutně mě to nebaví. Stejně tak mě nebaví sledovat kariéru té píče Skyler. Je to úplně o hovně. Dva díly hoven snad stačily. Už by to tvůrci opět měli vrátit do drogových kolejí. Seriál nabízí tolik zajímavých postav a ti šulini tvůrci se zaměřují na to nejnudnější. Nerozumím tomu! ()

S.S.T. (2010) (S03E03)

Spoilery! Musím říct, že mě prozatím tato série neskutečně sere. Vždy je to až na několik světlých momentů odporná bída. To se na světě najde někdo, kdo chce vidět vzorného tátu, zamilovaného feťáka, či píču Skyler, která se dokonce stala i kurvou. Na tyhle dementní pasáže se nedá dívat. Dojem naštěstí zachraňuje tlustý plešárd, který má šmrnc od začátku seriálu. A také jsme se konečně dozvěděli, jak se hlava Dany Treja dostala na želvu. Extrémně slabé 3 kusy. ()

Zelené světlo (2010) (S03E04)

Spoilery! Jdu pod tři kousky, tato série se pomalu stává nesledovatelnou. Již čtvrtý díl se řeší ty samé píčoviny a nic se nikam nehne. Je docela smutné vidět, že jediný inteligentní a rozumný narkobaron vlastní černou pleť. Fandím mu! Zásadním nedostatkem této série je píča Skyler, která mi kolosálně kurví zážitek a která se objevuje na scéně díl od dílu víc! Walt si stále hraje na hodného starostlivého otce, čímž mě rovněž začíná srát. Mladá fetka naopak prožívá otravné melancholické stavy ze smrti vypočítavé mrchy. Fakt mě ti čůráci tvůrci serou díl od dílu víc. Tohle má být ta vzestupná kvalita? Každá série je lepší než předešlá? Opravdu bída bez jakéhokoli náboje! Jestli se kvalita nezvedne, tak se jim na seriál z vysoka vyseru a porozhlédnu se po jiném, ve kterém nefigurují píče herečky a hlavně se tam něco děje! ()

Už zase (2010) (S03E05)

Spoilery! S výjimkou zajímavé negrovy laboratoře a navnaďujícího závěru se jednalo o jednu z nejotravnějších sérií. Když člověk vidí 4 po sobě jdoucí scény a v každé účinkuje v hlavní roli ta blonďatá píča, tak si ihned uvědomí, že je něco s tímto seriálem ve značném nepořádku. Proč například ti šulini v každém dílu ukazují tu bloďatou píču, jak chrápe se svým šéfem. Nestačilo to ukázat jednou? Tvůrci zřejmě nabrali dojem, že tento seriál sledují výhradně dementi a feťáci, a tak je třeba vše vysvětlovat několikrát. Jsme skoro v polovině série a zatím to je neskutečná bída. ()

Západ slunce (2010) (S03E06)

Spoilery! Ze scény, doufám, že navždy, zmizela ta blonďatá otrava a rázem se na seriál dalo dívat. Konečně se Walt vrátil na místo, kde mu to sluší ze všech míst nejvíce. Konečně se tedy do seriálu vrátilo drama a napětí namísto naprosto nudných a otravných rozvodových tahanic. Docela mě baví i postava Hanka, po kterém tě půjde husté duo přismahlých plešárdů. Jediná velká výtka z mé odborné strany směřuje k tomu naprosto nepravděpodobnému scénáři, který v karavanu zachránil Waltovi prdel. Hank sice působí dojmem naprostého dementa, který může vykonávat svoji profesi pouze díky své houževnatosti. Přeci jen ale jistě disponuje alespoň zrnkem intelektu a v životě by neskočil na nejprůhlednější a nejotřepanější léčku v dějinách kinematografie. V jeho situaci snad bohatě stačilo své otravné ženě zavolat a ověřit si, že je vše v pořádku a ne se jako vyšinutý kokot hnát napříč celým městem a dát tak honěným volnou cestu k úniku. Tohle tedy tvůrci pořádně odflákli a lehce mi zkurvili dojem z jinak vynikající epizody. Na druhou stranu jsem rád, že z tohoto dílu konečně vynechali tu blonďatou píču, takže přimhouřím oči. ()

Osudová minuta (2010) (S03E07)

Spoilery! Další skvělá epizoda. Tak, že by se nám seriál konečně opět rozjížděl? Hank si prochází klasickým komplexem "propasti", a tak rozdává rány všude, kde se jen dá. Dva opálení plešárdi, kteří si v mládí prošli dosti svéráznou výchovou se Hankovi pokusí zkrátit život - luxusní scéna. Snad až na to, že si tvůrci opět vypůjčili berličky na podpírání se. Opět byla její uvěřitelnost pohřbena na úkor umělé dramatizace. Dva nemilosrdní psycho zabijáci střílí namísto do srdce na druhou stranu a nechají se hloupě zlikvidovat od neozbrojeného tlusťocha s nadváhou, když mají veškeré výhody na své straně. Walt opět sklouzává do své optimální duševní roviny, ve které mě baví nejvíc. Celkově tedy panuje v mých očích spokojenost. Jen bych opravdu ocenil ubrat umělé dramatizace a přidat trošku reálnosti. ()

Vidím tě (2010) (S03E08)

Spoilery! Strašně mi tu překáží strach tvůrců pohřbít některou z klíčových postav. Všichni milovníci seriálu to slibují úžasné a nečekané zvraty a zatím jich tedy moc nebylo. Považuji to za klíčový prvek, který by seriál přivedl k dokonalosti. Skyler nám konečně zmizela a vyskytuje se úměrně jejímu hereckému "talentu". Hrozně mě baví negřík od kuřat! Zařadil se na první pozici v rámci mých oblíbených postav. Černá síla! Slabší 4 kousky. ()

Kafkárna (2010) (S03E09)

Spoilery! Bohužel mám nepříjemnou obavu, že Hankovo drobné střelné zranění spojí opět dohromady Waltovu rodinu, což se mi absolutně nelíbí. Těch rodinných seancí, kterých se společně účastnila Waltova píča a Hankova píča, bylo v tomto dílu nějak moc, což mi nehezky kurvilo zážitek. Jako nemoudré mi přišlo, když píča Skyler řekla o penězích své píči sestře, ale co může člověk čekat od dvou píčí. Taktéž nesnáším šulina Teda, který mě absolutně nezajímá, ale stejně ho tam tvůrci mají tendenci neustále cpát. Naopak se mi extrémně líbilo, kterak to má zařízené můj oblíbený negr od kuřat. Pere své vydřené penízky tím nejlepším možným způsobem. Jsem si jistý, že takhle nějak to probíhá i ve skutečnosti. Snad mu jeho byznys ta fetka Jesse nenaruší. Lepší tři kousky! ()

Moucha (2010) (S03E10)

Spoilery! Neskutečně atypický díl, který se evidentně nezavděčí každému. Musím se přiznat, že i já jsem se trošku nudil. Jedná se o hodně oddechový díl s příjemným nádechem humoru. Waltovi tentokrát zkříží cestu otravná moucha. Souboj s ní mi připomínal takřka každodenní realitu. Dojemné rozhovory mezi feťákem a Waltem jsou sice velmi intenzivní a uvěřitelné, ale nepatří k tomu nejlepšímu, co mi seriál nabízí, takže jsem přeci jen vyloženě neslintal blahem. Slabší tři kousky. ()

Městečko Abiquiu (2010) (S03E11)

Spoilery! Nějak je tě náhodiček trošku moc. Nevidím důvod to seriálu nějak zásadně vyčítat, když z nich pramení troška toho vzrušení. Co však vyčítat mohu a budu je opětovné vložení klíštětě Skyler do hry. Stále mě to stvoření neskutečně sere, i když musím přiznat, že poté, co se jí urovnala hormonální hladina, tak mě sere podstatně méně a čas od času ji opomenu dokonce zrychlovat. Díl se točí pouze kolem feťáckého sezení a vymýšlení nápadu, jak vyprat peníze, tudíž není až tak zásadně zajímavý a napínavý, jako je standardem. ()

Polovičaté řešení (2010) (S03E12)

Spoilery! Většina dílu se nesla v takové průměrné divácké úrovni. Značná část dílu se točila kolem sporu s opálenými dealery. Došlo i na odlehčení v podobě Hankovi prohrané sázky při hře na hoňkoschovku. Co mě však absolutně dostalo byl závěr, který neměl nejmenší chybičku. Začínám si myslet, že snad Walt v mládí zhřešil a Jesse je výsledkem jeho antikoncepčního selhání. Jinak si nedovedu představit, proč je pro něj schopen tolik riskovat. Tvůrci už mnohokrát ukázali, že svět v Breaking Bad je opravdu malý, takže by mě takový zvrat určitě nepřekvapil. ()

Konečné řešení (2010) (S03E13)

Spoilery! Luxusní závěr! Po událostech, které přinesl předchozí díl jsem ani nic jiného nečekal. Celý díl jsem byl napjatý, jak malé kšandy stokilového prasete. Závěrečný zvrat byl poté třešničkou na vynikajícím dortu. Ve Waltovi se opět probudilo luxusní zvíře a krásně přechcal do této chvíle nepřechcatelného negříka od kuřat. Jsem zvědavý, co hezkého přinese další série. Obrátky se roztočily velice slušně. ()

Krabicový nůž (2011) (S04E01)

Spoilery! Velice kvalitní start série. Napětí by se dalo krájet a Waltovi a Jesseho kalhoty se staly takřka nenositelnými vzhledem k množství hnědé hmoty, která se v nich objevila, když jim jiný hnědý muž ukázal, že není radno si s ním zahrávat a hněvat ho. Konečně nějaká série odstartovala takhle prudce. Díl s opravdu úžasnou stísněnou atmosférou a nejistotou vlastního přežití. Oba hrdinové si koupili ve finále jen trošku času navíc, takže v této sérii rozhodně očekávám ještě větší nárůst napětí, i když se mi skoro až nechce věřit, že v této oblasti existuje prostor, kam výš by se dalo vyhnat. Úžasné! ()

Revolver osmatřicítka (2011) (S04E02)

Spoilery! Zatímco se Skyler trošku uklidnila, tak její sestra převzala veškerou pičoidnost a stala se nekonečně otravnou. Jaká je to píča pochopil již dokonce i její manžel Hank. Jejich společná linka mě maximálně sere a absolutně nezajímá. Moc nechápu, proč ji tam tvůrci vůbec serou a zbytečně tak rozmělňují napětí na druhé dějové frontě, která je výrazně výživnější. Po našlapaném předchozím dílu tvůrci mírně sundali nohu z plynu. Nicméně se jede z kopce, takže se je stále nač koukat. Jesse se pokouší přes svoje psychické problémy propít. Walt se z nich chce naopak vystřílet ven. Tak uvidím, čí taktika bude nakonec úspěšnější. Slabší 4 kusy. ()

Otevřený dům (2011) (S04E03) odpad!

Spoilery! Fuj, hnus! To se zase tvůrci jednou předvedli. Zřejmě se doposud jednalo o nejdebilnější díl. Skyler se proměnila v otravnou pseudo emancipovanou píču, které to divák s fungujícími smysly prostě nemůže žrát. Její debilní sestra pro změnu dosáhla nejvyššího stádia debility a otravnosti. Málem jsem se pozvracel. Takřka celý díl jsem sledoval v dvojnásobné až trojnásobné rychlosti. Celou epizodu se skáče od jedné píče k té druhé. Občas to tvůrci proloží zajímavou vsuvkou z feťáckého doupěte. Naprostou většinu stopáže se ovšem řeší zkurveně nezajímavá myčka a debilní psychické problémy píče od Hanka. Takhle debilní díl už bych v rámci seriálu viděl velmi nerad. ()

Důležité body (2011) (S04E04)

Spoilery! Až na pár světlých momentů to byl další z nudnějších dílů. Bohužel to tvůrci opět začínají kurvit a cpát tam to sesterské duo píčí více, než by bylo bývalo zdrávo. Celá epizoda na mě působila jako předskokan k něčemu většímu. Už několik dílů mě nebaví jiná linka než ta Jesseho. Snad se to opět brzy rozběhne. ()

Brokovnice (2011) (S04E05)

Spoilery! Další statická epizoda. Předchozí díl nalákal diváky na konečně nějaké napětí. Nevrlý důchodce působil dojmem, že by mohl popravit nějakou postavu a ono se ve finále stalo úplné hovno. Kdo tento díl nedopatřením přeskočil, tak se obávám, že vůbec o nic nepřišel. Tak skvěle tato série odstartovala a teď se plavíme ve velice nezáživných vodách. Obávám se, že už více doufám než věřím, že se dají brzy věci opět do pohybu a na seriál se bude dát opět dívat. Vidím to na mé straně na kratší seriálovou pauzu. Celé sledování mi maximálně znechutil fakt, že se Walt dal opět dohromady s tou blonďatou píčou, takže ji budu zřejmě vídat opět častěji. Jen při tom pomyšlení se mi chce zvracet. ()

V rohu (2011) (S04E06)

Spoilery! Po více než 14 dnech jsem vletěl na další díl a musím říct, že je to stále stejná bída. Anna Gunn je stále stejně otravná píča a děj nemá tendenci se kamkoli hnout. Opět se pozastavil na místě a řeší se nudné manželské píčoviny. Vůbec se mi nelíbí, kterým směrem se seriál rozhodl ubírat. Další díly mají výrazně vyšší hodnocení, takže budu doufat, že se kvalita konečně opět pohne do sledovatelných mezí. Strašná nuda. Zbytečná epizoda. ()

Problémový pes (2011) (S04E07)

Spoilery! Po delší době jsem vletěl na další díl v naději, že konečně zmizí ze scény ta blonďatá píča a ona se bohužel do všeho angažuje ještě víc. Taktéž mě sere, že se duo vařičů pokouší sprovodit ze scény mého oblíbeného negerského podnikatele. S výjimkou opravdu luxusního závěru, ve kterém si dal zaostalý plešárd dvě a dvě dohromady a opět se blýskl, poněkud nezajímavá epizoda. Jaksi mi schází opět to staré akční tempo. Mám pocit, že se příběh zastavil někde v melancholické rovině a takřka nic se neděje. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis