Phineas a Ferb

• Česko Phineas & Ferb (viac)
Animovaný / Komédia / Rodinný
USA, (2007–2015), 49 h 25 min (Minutáž: 11–45 min)

Vincent Martella, Ashley Tisdale, Thomas Brodie-Sangster, Jeff "Swampy" Marsh, Caroline Rhea, Dan Povenmire, Dee Bradley Baker, Barry Bostwick, Tim Curry (viac)

Poprvé na DVD uvidíte filmy Nejlínější den v životě a Léto patří nám všem, u kterých se královsky pobavíte. Je letní slunovrat, nejdelší den v roce, a Phineas a Ferb si ho chtějí ještě prodloužit, a tak se rozhodnou, že obletí celý svět, budou sledovat slunce a domů přijedou těsně před soumrakem. „To není možné,“ řekne na to Buford, ale oba neohrožení hrdinové dokáží, že opak je pravdou. A tak začíná cesta, během níž Phineas a Ferb prosviští Tokyo, Himaláje i Paříž. Ve „městě lásky“ by Candace chtěla překvapit Jeremyho, který tu je na dovolené. Dr. Doofenshmirtz zatím zajme Majora Monograma a jediný, kdo ho může zachránit, a překazit tak Doofovi zlomyslné plány, je Perry (alias Agent P.) Ve filmu Nejlínejší den v životě Candace vyděsí zpráva, že její bráchové chtějí strávit den slastným nicneděláním! Perryho navíc překvapí nový vynález doktora Doofenshmirtze. Ať už se Phineas a Ferb honí po celém světě anebo se pouze oddávají lenošení, jedno je jasné... s nimi se člověk nikdy nenudí! (oficiálny text distribútora)

The Viper

Phineas a Ferb není mým šálkem kávy, především že ústřední duo je až příliš nevtipné a jediné postavičky které za něco stojí jsou jejich sestra a Dr.Doofenshmirtz. ()

thorewi

Možná že je celý tento seriál stupidní ale oproti jiným jetix kouskům je to diamant určený k dobrému pobavení, když už opravdu nemáte co dělat. ()

Chřástal

Oslava vynalézavosti, kreativity a zápalu pro věc jak u Nezvalova Edisona, akorát zábavnější. A taky oslava dětství, kdy prázdniny trvaly věčnost, a za den se stihla uskutečnit výprava do jiného vesmíru. Člověk musí obdivovat, kolika obsahy a novými nápady dokáží tvůrci naplnit nebo obměnit schéma, které je v podstatě v každém dílu stejné. Pod prvotní zběsilostí se vynořuje utahování si z klišé, parodie a popkulturní odkazy od Iliady přes bondovky až třeba po crossover s Marvelem a vedle velkolepé destrukce je místo i pro chytré a chytlavé songy i minimalisticky platonickou linii vztahu Izabely k Phineasovi. Mimochodem… Kde je Perry? ()

muoaner

Bratři kutilové co postaví snad úplně všechno v životní velikosti (ne jako já zamlada 1:100 z lega:(), uřvaněná sestra, domácí mazlíček / agent ptakopysk Perry a zákeřný německý zlosin. Das ist schon. ()

lardko

Tenhle animovaný seriál jsem vždycky nenáviděl. V každém díle mi přišel děj dost nudný a strašný , a na postavy se mi nekoukalo moc dobře. Může to být klidně nejlepší seriál na světě , ale já si ho nikdy neoblíbím. ()

senyor

Seriál s vždy tým istým modelom scenáru a s dvoma dejovými líniami, kde tá s chlapcami-kutilmi slúži skôr na pobavenie mladšej časti publika, a tá druhá, s tajným agentom vtákopyskom Perrym a Dr. Tutošvarcom, je určená vďaka svojmu absurdnému humoru skôr tým starším. U mňa ten absurdný humor, často veľmi trefné gagy a výstižné paródie proste fungujú a s mladším bratom sa pri tom občas celkom dobre bavím. 8/10 ()

KlárkaD

Jednou jsem se kdesi u hlídání nějakých malých příbuzných dívala na Disneychanel, což mě kvůli kravinám typu Hannah Montana málem zabilo. Pak ale začal Phineas a Ferb, kteří mě baví, takže přiznávám, když mám náladu dívat se v sobotu ráno na pohádky, jak jsem to dělala vždycky, když jsem byla malá, občas si tyhle dva bráchy pouštím na youtube. A kde je Perry? :) ()

frolish

Jediny serial zo sucasnej tvorby Disneyho, pri ktorom nemam chut rozmlatit telku a plakat za starym dobrym Fox Kids. Prave naopak - svojske humorne sceny su mi ako usite na mieru a takmer pri kazdom dieli sa velmi dobre bavim. Neviem ktore "chore" hlavy vymyslaju tie sceny s ptakopyskom Perrym a doktorom Dutoschwarzom, ale u mna klobuk dole :) ()

Lukin413

Seriál je postaven na podobném principu jako například Scooby-Do, to znamená, že díly jsou si velmi podobné. Příběh je vždy velmi podobný (Kluci něco vynalézají, jejich sestra je chce přistihnout, jejich mazlíček bojuje se zlým padouchem a většinou nějak nepřímo způsobí, že sestra bratry nepřistihne) a postavy se chovají vždy velmi podobně, včetně podobných dialogů. Z toho se pak odvíjí většina humoru seriálu, kdy nové díly odkazují na staré, celý seriál paroduje podstatu seriálu a velmi často bývají i parodovány samotné změny v zaběhnuté struktuře seriálu. Celé je to prošpikováno vtipnými písničkami, popkulturními vtípky a dokonce i nějaká ta satira (i když přece jen ne politická) se objeví. 100 % ()

roxy_ellen

A proč ne? Je to jeden z nejlepších animovaných seriálů, a zřejmě nejlepší seriál, co když Jetix vysílal.Je to nápadité a vtipné, prostě originální .. A kdo by si nezamiloval agenta Perryho :)) ()

Mahoney.

Absolútne nechápem ako toto mohlo získať 72%. Asi jedna z najviac nezaživných a stupídných animáckych rozpravok aké som kedy videla. To ani nehovorim o tom ako postavičky vyzerajú. Veď predsa čo vyrastie z detí keď budú pozerať na niekoho kto má trojuholníkový ksicht. Jedna hviezdička za vtákopyska Perryho. ()