Phineas a Ferb v paralelním vesmíru

(TV film)
  • Česko Phineas a Ferb v paralelním světě (viac)

Phineas a Ferb zjistí, že jejich milované zvířátko ptakopysk Perry je ve skutečnosti tajný agent, který každodenně bojuje s ďáblem. Kluci se k němu připojí aby společně podnikli dobrodružnou cestu po paralelním vesmíru, kde se budou muset nakonec utkat s ještě ďábelštější verzí Dr. Doofenshmirtze. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Seriál mě nikdy moc nechytl (ale zase mi nikdy nepřipadal špatný), ale jako malej jsem chtěl tenhle film vidět a jelikož si ten seznam filmů, co jsem chtěl jako malý vidět, pomalu plním, tenhle tam patří taky. No, upřímně, nakonec mě to nechytlo a to to mělo dost slušně našlápnuté. Ono to fakt začínalo zajímavě, bohužel se z toho pak stal nesmysl. Paralelní vesmír měl být jakýmsi opakem toho druhého, přičemž sám porušuje vlastní pravidla. Třeba ten opak Candace mi přišel úplně zcestný a není to jediný příklad. Ok, Phineas a Ferb je dost ujetý seriál, ale kurňa, když vymyslím paralelní svět, tak snad musí mít nějaká pravidla, ne? Spousta zvratů, co se tam stane, mi přijde hrozně nahodilá (snad jenom kromě toho závěrečného). A upřímně, je znát, že celovečerní délka tomu seriálu ubližuje, 20 minut na epizodu je fajn, ale skoro 80 minut je prostě moc, na konci jsem se už dost nudil. I přes to všechno to dokáže docela pobavit, a asi první polovinu mě to fakt bavilo. A Perry je super. Ale to je asi tak všechno, víc k tomu co říct nemám. 3* ()

Martin_W

Seriál je jeden z nejpovedenějších, co se týče TV kanálu Disney Channel, hned vedle takových Kouzelníků z Waverly. Filmu se dostalo stejné, či dokonce větší kvality. Kvalita filmem nepatrně kolísá, ale věrný sledovatel seriálu to ani nepostřehne. Celkově hodinka a čtvrt uteče příjemně a film si užijí hlavně děti 7+. 75% ()

Fíkus

PURE JOY! Ano, příběh není nic převratného, to by asi ani nikdo nečekal, ale jinak to funguje na úplně všech levelech... To, co se normálně filmovým zpracováním seriálů nedaří (tedy vystoupit ze své klasické stopáže a šlapat celou dobu), se tady daří na 100%. Je to větší, nařachanější, vtipnější! Ano, aspoň pár dílů seriálu musíte znát, abyste si užili odkazy, ale když už seriál je vynikající... Navíc s vynikajícím hudebním cameem nakonec. Škoda, že takováhle není všechna produkce Disney Chanelu... ()

necisty

Co všechno dokážou vycucnout z klasického animáku:). Na Madagaskar to rozhodně nemá, ale vzhledem k tomu, že jim nechybí vtip ani po tolika dílech seriálu si to pětku zaslouží. Muzikálovost mě trošku štve, jak už jsem na to narážel v případě pohádky Na vlásku, ale zde jsou mnohem chytlavější melodie a taky vtipný text písní. Určitě tomu neškodí ani kvalitní český dabing. ()

C0r0ner

Je to sice určeno dětem, ale dospělí se pobaví stejně tak dobře, protože humor je tady dávkován tak geniálně, že je jedno, kolik je divákovi let. Oproti seriálu vidím malý pokles kvality, protože fóry bohužel musely ustoupit ději, což se negativně projevilo na zábavnosti. I tak je to ale veselejší než naprostá většina komedií. 80% ()