Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiálny text distribútora)

3497299

Ti, kteří očekávají „klasický“ horor, budou patrně dosti zklamáni. Stáhni mě do pekla není horor v současném ani tradičním slova smyslu, nýbrž spíše jakýsi retro horor, využívající tradičních narativních klišé, (ne)očekávaných zvratů a efektů (pravda je, že ty digitální efekty infernálního pohlcení do celkové civilnější koncepce filmu moc nesedí), se kterými Raimi šikovně pracuje a zkušenému divákovi předkládá jednu formální lahůdku za druhou. Nápaditá řešení záběrů, scén, zvukových efektů a celkové estetiky jsou režisérským mistrovským kouskem. Psychologie postav a jejich vývoj je neotřele zábavný. Raimiho humor a tvůrčí nadhled je velmi podobný jeho raným nízkorozpočtovým hororovým komediím Evil Dead I. a II. – předpokládám, že takhle nějak bude vypadat jejich remake, plánovaný na příští rok. Nejedná se samozřejmě o žádnou moralitu, ale pouze o povedenou formální hru a tedy o kvalitní sofistikovanou zábavu. ()

ajuska

Velice zábavný počin dokonale se pohybující na tenké hranici mezi laciným až směšným béčkem a solidně děsivým hororem. Film používá obvyklých, dalo by se říci klišoidních, hororových propriet (ať žijí osvědčené lekačky a odpudivou babicí), ale dělá to s nadhledem a výsledek je v rámci žánru rozhodně uspokojivý. ()

Big Bear

Tak tady asi zamávám s průměrem svojí maličkostí, ale já tak nadšen nebyl. Vůbec jsem se u toho nebál a ani ta zápletka s romskou čarodějnicí, které neschválí hypotéku mi nepřišla nic moc... (chudáci schvalovači úvěrů a hypoték, to musí být někde na východním Slovensku vyloženě sebevražedné povolání :-) ! Taky nechápu, proč ta cikánka musela vypadat jak zombie.. Já tyhle za každou cenu ,,hrůzostrašné'' horory prostě nějak nemusím. Více se lekám u toho co tuším, nebo co si vymýšlím že tuším... Jakmile někde někoho někdo škrtí, rdousí, řeže, saje či páře.. už to na mně moc nefunguje. A ještě jedna věc, u hororu by se člověk neměl při sledování děje tlemit... což se mi tu bohužel stávalo často. * * ()

Arkos

Asi jsem čekal moc, a proto jsem byl trochu zklamán. Čekal jsem výjimečný horor a ten jsem prostě neviděl. Asi tam bylo na mě moc humoru a málo hororové atmosféry. Nakonec za tu cikánku za 4 hvězdy - ale o prsa. ()

JohnnyD

Sam Raimi by už nemal točiť horory. Už to proste nevie. Námet filmu je geniálny a ak by ho Sam nakrútil v 80tych rokoch, bol by to kult. Film má svoje skvelé okamihy (všetky scény s babizňou, no najmä súboj v aute), no väčšina času je len o premárnenom potenciále. Raimi sa napríklad nepochopiteľne snaží budovať akúsi dramatickú sublíniu (trápna scéna večere s rodičmi) a často hororový príbeh utápa v hlúpych a zbytočných psychologických odbočkách (boj o povýšenie). Sam Raimi sa utopil v megablockbusteroch a multimilónových produkciách a už zrejme nevie točiť poriadne béčka (samoúčelné digitálne efekty). Zo Sama Raimiho zmizol filmový fanúšik, už ostal len kalkulujúci hollywoodsky režisér. ()

Boogeyman

Zábavná blbost, která umě balancuje mezi hororem a komedií. Škoda některých zbytečně explicitních gore efektů a stupidity postav, především pak hlavní hrdinky (za vše mluví scéna, kdy rozmýšlí komu darovat prokletý knoflík a ze všech sviní, které se kdekoliv na světě po tisícovkách potácejí v ulicích, si vybere nebožáka s respirátorem). No a obálka na podlaze auta musí být jasná každému. Ale jak jsem řekl na začátku, je to především zábava a to výborná! ()

playboxguest

Řemeslně natočené (některé scény jsou vizuálně opravdu vychytané), od půlky předvídatelné (přesto konec docela potěšil, ikdyž se dal tak nějak čekat) a nudně obsazené (Long mě vždycky otráví, Lohmanka nenadchne). Nelogické jednání hlavní hrdinky mě několikrát rozesmálo, ale jinak se mi Drag me to hell svým způsobem i líbilo. Přesto mám ale pocit, že jsme s Raimim bejvávali větší kamarádi tak deset let nazpět. Tehdá byl hravý, dnes už je jen zručný. 60% ()

Madsbender

Chcete oklamať kliatbu starej cigánky? Nasrať! Raimi sa po rokoch vracia späť k hororu, a je vidno, že starý harcovník má stále čo ponúknuť. Stiahni ma do pekla má všetko - vysokooktánovú hrôzu, skvelý námet, poriadnu porciu brutality a v neposlednom rade aj trochu toho Raimiho šialeného humoru (s miernym nadhľadom sa dá povedať, že je to ešte väčší úchyl ako kedysi - viz. scéna s bezzubým útokom, tradičné gore efekty a podobne). Veru veru, good old Uncle Sam is back. 80% ()

sheen

Z toho filmu plyne pár ponaučení, první je to, že si už nic takového nebudu pouštět v pátek večer xD. A druhé, že si budu své rozhodnutí lépe promýšlet, je krásné, jak jedno malé rozhodnutí může obrátit život vzhůru nohama. Třetí ponaučení, nikdy si nenaštvat cikánskou čarodejnici! Nehorázná atmoséra, brutální lekací scéný, totální nabušené finále na hřibotově, ano Sam horory umí, už netoč další Spidermany…ale radši natoč další Evil Dead. ()

Ketri

Horor, komedie, parodie na komedii nebo prostě nový styl "Raimi Movie"? Nevím, myslím ale, že se všichni shodneme na faktu, že tento film je těžko zařaditelný. Styl Raimiho je pro mne ale prostě geniální. Chvíle příjemné atmosféry oddechu s prvky dobrého suchého humoru bleskově vystřídá sekvence záběrů při kterých vám v žilách tuhne krev a ostatní tělní tekutiny (pokud tedy ještě nějaké máte a nepřidali jste se k "šavlovému" tanci obohacenému směsí zviřátek). Nevím zda je někde napsáno, co tímto filmem Raimi myslel (pokud tím něco myslel). Já si odnesla následující závěr: "Ať se chováš, jak se chováš, stejně budeš potrestán, prostě parchanti vládnou světu"! ()

hippyman

tahle hororová chuťovka bratří raimiů byla naprosto dle mého gusta. pekelná atmosféra je umě ředěna špetkami humoru a nějakým tím babiččiným hleníčkem a blitíčkem. podávejte jako hlavní chod, bryndáček aplikujte raději i do spoďárů. pecka! 90% ()

Rosomak

Raimi se očividně hlásí ke starším hororům a je to vidět jak na stylu jakým natáčí, tak i na vystavění příběhu. Místo dusivé atmosféry a exploatačních scén využívá hororových prvků čistě jako atrakce, které si s divákem prvoplánovitě pohrávají...a o to jde. ()

Disk

Nemám slov. Konečně opravdový horor, který ctí pravidla žánru. Zapomeňte na všechny rádobyzabijáky, přichází Sam Raimi, aby ukázal, že nezapomněl točit poctivé filmy. Výborní herci, působivá hudba Christophera Younga, mistovská práce se zvukem (na tento prvek mnozí "hororoví režiséři" zapomínají) a geniální lekačky. Přidejte si k tomu naprosto ulítlý smysl pro humor a máte dokonalý zážitek, ze kterého se pose*rete. ()

Stegr

80% - Abych dokázal napsat smysluplný komentář, budu se muset nejprve z toho zážitku oklepat a vydýchat a nevykašlat při tom mouchu... ()

Pilda17

Jeden z nejlepších hororů, co jsem viděl. Skvělá atmosféra napětí od začátku do konce a hlavně spousta nečekaných lekaček, které dokáží vyděsit. Do toho střihnutý trošku Sama humor, kterým je známý (Evil Dead). No a o závěru ani nemluvím, ten se prostě musí vidět. To co jsem očekával jsem dostal.. 10/10 = 100% ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (viac)

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (viac)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (viac)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (viac)