Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiálny text distribútora)

Vindemiatrix

Mix sociální satiry, romantické love-story, hororu a morbidní komedie. Příliš žánrů na to, aby kterýkoli z nich mohl sršet originalitou či ohromovat myšlenkovou hloubkou. Ale pokud Raimiho počin skutečně přijmete jako mix a necháte se unášet vlnami plynule přepínáných žánrů, zjistíte, že docela funguje (snad až na odfláklou předehru), baví vás a vyvolává příjemně pestrou škálu emocí. To, že v nich po raimiovsku (a tudíž naprosto očekávatelně) nakonec převládne černohumorná zlomyslnost, hodnotím osobně jako klad. ()

LentilleLily

Pane bože... bože.... bože... můj bože! Podívala jsem se na další film s psycho babkou, který byl přeplácán různými emocemi. Jakto, že když Kristin vzala obálku se zakletým knoflíkem a nacpala jej cikánské psycho babce do pusy a potom jí ho ten její přítel dá? Kde ho vzal? Trochu blbost... ale u filmu jsem nezadržela slzy. Tolik snažení, a člověk z toho má taky úplný hovno. Nejen že od doby co jsem viděla tenhle film nesmrkám do hadrových kapesníčků, ale taky se bojím zubních protéz a stříkající krve z nosu a mám panickou hrůzu z knoflíků. Nemýlím-li se, Lamia je doopravdy démon. No ty vole, z tohodle filmu se budu klepat ještě hodně dlouho. Tak strašně mě to vzalo. Musím říct, že některé scény byly opravdu nechutný (vyblitý červi) a takový šokující (Kristin se nemůže dostat ven z hrobu a poté na ní spadne lampa či co to bylo za zjev). Lekavé scény se samozřejmě nesměly vynechat (vč. s kapesníčkem, když vlítne na přední sklo a pak ventilačkou, rozbití skla psycho babkou, jak věštec viděl tvár démona a mnoho dalších..) ;) Prostě film byl úžasný, úžasný a úžasný! PS: I když, s happy endem a zasnoubením by to bylo přeci jen lepší... ()

chevronman

Mám z tohoto hororu rozporuplné pocity. Filmový zážitek byl prakticky nulový. Ovšem horor je to dobrý. Raimi tu pracuje s metodami klasické hororové tvorby, což se mi zamlouvalo, ovšem ten děj poněkud pokulhával. Občas jsem si říkal, zda to ten Raimi myslí vážně. Některé scény byly zbytečně přeplácané a přehlcené rádoby "děsivostí", což spíš mělo bavící účinek. Víc jak tři nemůžu dát. A vzkaz pro LentilleLily: Raději se na ten film koukni znovu, pak nemusíš mít tak hloupé dotazy! ()

Montmorency

Až jsem byla překvapená, jak dobrý horor to byl - první polovina je docela dobrý shocking, pak už to trochu ztrácí na tempu a napětí, scéna s hromadným vyvoláním ducha s kozlíkem byla spíše srandovní, než hororová:-)...konec už byl odfláknutý a záměna obálek s knoflíkem trapná, škoda.. ()

charlie.sambora

Asi jsem čekala víc, než jen obyčejnou duchařinu a pár lekaček. Pravda, musím uznat, že ano, lekla jsem se párkrát, docela i pořádně. Jinak film je napínavý až do konce a konec snad ani nepřekvapí, tak nějak se dalo čekat jak to dopadne. Každopádně víc jak tři * tomu nedám a není to film, na který bych se podívala znovu. ()

vadas odpad!

absolutne sklamanie... a navyse nechutne. obrusok co napadne hlavnu postavu a ona ho potom opätkom zabije hovori za vsetko ()

Aceboris

Paráda, nič iné ma nenapadá, ešte teraz vidím tú starú bosorku, ktorá prekliala bankové dievča. Počas celého filmu som bol v totálnom napätí a čakal ako to dopadne. Vrelo odporúčam tak dobre spracovaný horor som už dávno nevidel. Malo to tú správnu atmosféru, hrdinka, ktorá je sympatická a prežívate to spolu s ňou, jadro filmu ako aj okolitá omáčka sú správne nadávkované a pripravené na podávanie hladnému divákovi. Určite si ho pozriem znova, lebo takéto majstrovstvo sa málokedy vidí. U mňa 8,5/10 ()

Czech_cz

byl by to skvely horor nebyt lacinych nechutnych scen, sliz oci zuby sopel hnis, myslim ze to bylo dost napinave a behal mi mraz po zadech i bez toho, takhle je pouze dobry .... ()

BioRaj

No sláva ...... už jsem myslel , že neuvidím horor , který by měl šmrnc mě vyhovující . Je to vlastně těžký žánr , aby se zavděčil divákovi , splnil jeho očekávání a nezabředl do klišovité roviny. Tady bylo vše dávkované jak má být :-) a konec ? .... no prostě paráda . Hororek plný lekaček s dobře načasovaným zvukovým efektem a jak jinak než s profi kamerou . Po shlédnutí filmu Vám bude srdce jistě trošku přeskakovat , ale za ten zážitek to bude určitě stát ()

eMarka odpad!

Já vážně nechápu, jak takovýhle film může mít tak vysoká hodnocení, když spoustu kvalitních filmů tady má mnohem míň. No asi jsem viděla jiný film. A tento film je výsměch hororovému žánru. Všude byly reklamy a bilboardy, které vás připravovali na opravdu kvalitní a děsivý biják. Ovšem po jeho shlédnutí musím říct, že větší snůšku nesmyslů jsem nikdy neviděla. Nejen, že vám to přijde extrémně blbé a nereálné, ale ani nemáte moc proč se bát. Film vás nevtáhne do děje, a až na jednu opravdu nechutnou scénu nemáte proč a kde se vyděsit. Horší horor jsem neviděla a myslím si, že je to opravdu brak. ()

Fash

Z 90% jsem spis nez strach zazival nechut. (SPOILER ALERT) Diky starsi pani, ktere vylitnou v aute zuby a zacne dasnemi kousat do obliceje hlavni akterku, jako mrtva ji zase "kouse" do celisti a jeste do ni leje svoje rozlozeny vnitrnosti, pripadne na ni (opet nezvykle) zvraci cervy a brouky, jsem byl rad, ze jsem pred filmem mel jen neco piti a trochu jidla. Lekacky se mi vcelku libily, ovsem CGI objekty/sceny mi prisly az prilis smesne. Bud v jednu chvili vypadaly jako od amatera, nebo naopak profi prace, ale do pohadky o Arabele. Film jako celek se mi libi, kazdopadne nejvic mi k srdci prilnula postava Dileepa Rao. ()

Peregrina

no tak to byla ale nechutná bába!!! Po filmu jsem si šla zapálit na balkon, koukala jsem do tmy a normálně jsem měla sevřené půlky, páč jsem čekala, kdy na mě přiletí posmrkaný šnutpychl...a Milošův tanec ve vzduchu, joj....takové filmy mám ráda. Lekačky akorát, černý humor taky akorát a scéna v hrobě s plovoucí mrtvou babou hodně povedená!!! ()

Bleis

Jeden z mojich najobľúbenejších. Niekedy sa ozaj čudujem prečo Raimi neostal pri žánri s ktorým debutoval a vďaka ktorému sa stal legendou. Keby miesto všetkých tých Spidermanov radšej súkal také bonbóniky ako Stiahni ma do pekla svet by bol oveľa krajší. Teda aspoň ten môj :). Kombinácia hororu a humoru, ktorá je nielen jedinečná, ale priamo geniálna. Pre mňa čistých päť hviezd. ()

oleg121

Príjemne plynúca, na nervy brnkajúca hororová zábavka, ktorá síce nedokáže zatieniť kúsky ako Insidious, The Woman In Black atď., ale svojim výborným scenárom, a hlavne skvele hrajúcou (a krásnou) Alison Lohmanovou dokáže ukázať, ako má vyzerať dobrý thriller. ()

wendy221

Námět pro film byl dobrý. Čarodějnice, která se chce pomstít bankovní úřednici. No, tak za prvé, trošku jsem nechápala, proč se ta cikánka mstí Christine, když za to mohl její šéf. a Za druhé? No, možná bych dala i čtyři hvězdičky, ale dávám tři, protože jsem se fakt nemohla dívat na ty nechutný scény. *** ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (viac)

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (viac)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (viac)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (viac)