Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiálny text distribútora)

predators

Ikdyž se jedná o velice slušný horůrek, pár vítek mám...takže v první řadě nepřináší nic moc nového, všechno tu již dávno bylo a hlavně, a to je důležitější, v mnohem lepším provedení. No a ta druhá vítka směřuje k tomu, že jsem toho čekal více, více duchařiny a možná méně té hnusné babizny...:-) Justin Long byl taky jenom jako přicmrndávač a od jisté chvíle je vám jasné, jak to dopadne... I přes zmíněné zápory se však jedná o kvalitní večerní pokoukáníčko... :-) Zajímavosti: Zajímavý by se mohl jevit způsob, kterým by se dalo dosáhnout schválení hypotéky...co to zítra vyzkoušet? :-) 75% ()

Slartibarkfast

Ptákovina nehorázná. Nevím, jestli je to horror nebo komedie. Občas to bylo solidně nechutné. No když jsem to dokoukal, držel jsem se za hlavu. Zda to byl záměr autora, pak se zdařil do posledního detailu. Nemám k tomu co víc bych dodal. 70% ()

Němi

Horor bez atmosféry není horor. Raimi to cestou kterou ušel od Evil Dead asi zapomněl, jinak nechápu, proč natočil slabé drama, v kterém jen pořád něco-odněkud vyskakuje na hlavní hrdinku... ()

Pedestrian

Možná to nejlepší z amerického hororu poslední dekády. A to hned z několika důvodů. To, jak Raimi pracuje s hororovými klišé, lekačkami a atmosférou je skutečně obdivuhodné. Raimi se vrátil ke kořenům se vší parádou. Je záměrně sebeparodický (hřbitov, vykopaný hrob!) a vtipný a děsivý zároveň. Holt mistrovské dílo bez jediného slabého místa, u kterého jsem uchcával od první do poslední minuty. Mimochodem, nepamatuji si horor, kde bych se bál i za denního světla (kozel za dveřmi). Zkrátka hororová pecka. ()

Slarque

Sam Raimi tak, jak ho mám rád. Tenhle orální horor je rozhodně lepší (i zábavnější) než libovolný díl Pavoučího muže. Výborný scénář, perfektní atmosféra, pohrávání si s žánrovými klišé i očekáváním fanoušků, skvělá Alison Lohman... a navíc to pro změnu není žádný remake. Prostě zase po delší době jeden opravdu kvalitní horor. ()

Vitason

aneb kletbou proti finanční krizi:) Sam Raimi se po pavoučích limonádách vrací k tomu, co mu šlo vždy nejlépe a dělá tak ve velkém stylu, protože jeho Stáhni mě do pekla je velice slušná hororová komedie (já se tedy nasmál dost), která i přes spoustu vtipných momentů buduje celkem mrazivou atmosféru vystavěnou na hezkém vizuálu, slušných lekačkách (i když většina z nich funguje díky dobrým a hlasitým zvukovým efektům, ale na druhou stranu strašit kapesníkem si nemůže dovolit jen tak někdo) a spolehlivých hercích (pro krásnou Alison Lohman mám již delší dobu slabost, takže asi tak:-) To, že mě nějaký film dokáže rozesmát, není takové umění. Když už se ale u filmu bojím, tak to docela umění je a když mě snímek přinutí k oběma činnostem, tak mu minimálně 4* musím dát. ()

Rocky62

Řeknu to upřímně: Málem jsem se po*ral.., horor založený ne na hektolitrech krve a vyvržených střevech ale na napětí a děsivých překvapivých momentech, a tak to má být, i když kombinace krev a napětí taky nebývá špatná, ale tohle je něco opravdu strašidelného, výtečné výkony jak A. Lohman tak Justina Longa, navíc chválím velmi působivý závěr, který může být možná pro někoho až příliš surový, ale na mě zapůsobil, plné hodnocení nedávám z důvodu některých skoro až vtipných scén, jejichž záměr byl asi postrašit diváka, ale já se jim musel smát, ale i tak bylo moje očekávání naplněno, 80% ()

Bachy

Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Klasickou hororovou stavbu s humorným nádechem, který postupem času přebírá velení. Ideální snímek pro partu. Možná poslední dobou hodnotím velmi kladně, možná ztrácím vkus, ale bavil jsem se, i když jsem věděl, že nářez Bruce Campbella očekávat nesmím. A nejstrašidelnější je duo Miloš + kozel. ()

LoLaa

Výborný nápad, který se dal pojmout přeci jen trochu lépe... U většiny hororů je normální, že se bojím hlavně na konci, u tohoto mi přišla nejhorší scéna v autě (skoro na začátku), potom už většina scén byly jen nudné ohrané hororové "lekačky". Nebýt toho správného konce, dala bych ještě o hvězdičku méně. Nicméně nechutná paní Ganušová bez oka s poslintanou zubní protézou mě bude strašit ještě nějakou dobu!:D ()

Chrustyn

Sam Raimi si chtěl odpočinout od náročné práce na sérii Spider-man a vrátil se k žánru, který ho proslavil a vystřelil mezi režisérskou elitu. Zkušení diváci jistě ví, že Sam začínal hororovou sérií Evil Dead, která se řadí mezi naprosté kulty a spousta diváku to považuje za jednu z nejstrašidelnějších sérií vůbec (hlavně co se týká prvního dílu). Tentokrát už má Sam více zkušeností a Spidey mu přinesl pár desítek milionů díky kterým už nemusel tolik improvizovat a mohl se pořádně rozšoupnout. Na filmu je vidět, že režisér žánr stále zvládá a připravil skutečnou hororovou lahůdku, která potěší všechny diváky přecpané novodobými rádoby horory sázející na potoky krve, slzu a jiných tělních tekutin. "Stáhni mě do pekla" je skutečný horor sázející převážně na nervydrásající atmosféru a řadu trochu otřepaných ale stále účiných lekaček. První polovina je přímo nacpaná skvostnými hororovými nápady a převážně režisérovy hrátky s nepříjemnými zvuky a temnými stíny jsou opravdu děsivé. V druhé půlce už atmosféra trochu upadá ale stále má film co nabídnout a úplný závěr se opravdu povedl a dal by se považovat za jeden z těch překvapivých. Co se týká herců, tak Alison Lohman se se svou rolí poprala velice slušně a i její hysterické výjevy jsou snesitelné. Ostatní jsou jen do počtu. Menší výtky směřují k občasným scénám snažící se šokovat svou nechutností, které mi zde prostě neseděly. Jsou to však jen mírné nedostatky, které režisérovy rádi odpustíte a na konci budete vděčni za to, že se konečně objevil film, který nálepku HOROR nemá jen tak. ()

SeBig

Ta bába mě dostávala. Pěkná lekačka a hodně dobrý a strašidelný horor. Po druhým shlédnutí ale musím snížit hodnocení ()

klerik

Pohodový hororík, pri ktorom však musím uznať, že sa mi dosť dlho javil ako príliš obyčajný. Ľakačky na mňa moc nefungovali, ale to asi málokedy u Raimiho. Dôležitý je ten mix naliehavosti (prebehne prekliatie a príbeh hneď frčí, nikde nespomaľuje) a nechutností (žužlanie), štipky čierneho humoru a niekoľko retro režisérskych nápadov (nie že by šlo o zázraky, ale dnes sa už nepoužívajú). A keďže tu máme husté expresívne finále na cintoríne, nebojím sa dať štvrtú hviezdu... ()

Visáč

Taký vylepšený Evil Dead, bez Brucea, ale s buchtou. Raimi je vo forme: desí, terorizuje a znechucuje bez zbytočného gore a bez eRkového ratingu, čo považujem za pozoruhodný výkon. Démonickú atmosféru Raimi umí jak nikto a "normálne" dejové scény dostávajú vďaka Demingovej kamere a jeho výraznému nasvieteniu pôvabný "artificial" look, ktorý skrátka milujem. Alison Lohman je typovo výborne obsadená, jej scream queen je zakríknutá, civilná, ale sexy. Sledovať také sympatické stvorenie pocákané a poblité ako konštantne dostáva na prdel od ošklivých kreatur v Raimiho "in your face" podaní je bezkonkurenčný divácky zážitok. ()

iamek

Kéžby se Raimi vykašlal na sérii Spidermana ( I když povedená série ) a věnoval se tomu co mu jde nejlíp a to hororům nebo thrillerům. U Drag Me to Hell se dočkáte scén u kterých toho moc nenadýcháte a zároveň uvidíte scénky u kterých jste nečekali, ze dopadnou jak dopadnou. A závěr ? Nečekaný, ale přesto hororový. ()

LaciLC

Konečne sa Raimi popri všetkých tých Spidermanoch pustil do niečoho takéhoto a... a podarilo sa mu to parádne. Toto je presne typ filmu, ktorý môžem a ktorých nie je až tak veľa. Všetko v ňom funguje presne tak ako má, dokázal ma vystrašiť, rozosmiať a jednoducho zaujať - strašne dobre sa mi to pozeralo. :)) Z filmu sú cítiť Raimiho skúsenosti, nadšenie hororovým žánrom a režisérsky um. A väčšina scén je dokonalá - námatkovo podzemná garáž, démonove návštevy či vymetanie a kozel..ten kozel. :)) P.S.: Tento film má neporovnateľne lepšiu atmosféru i v denných scénach než väčšina hororov odohrávajúcich sa v noci, tme, a pod. Skvost! ()

Crocuta

Absence Bruce Campbella sice zamrzí, ale Lorna Raver mi to skoro vynahradila, stejně jako mi exteriér Alison Lohman pomohl strávit Longa v roli jejího partnera. Pravda, lekačky se většinou dali s předstihem uhádnout, ale u těch několika které jsem nevytušil byl účiněk více než uspokojivý. Ironie a černý humor fungují na výbornou a démonovo řádění a souboje s bábou mě skoro nadchly. Možná že už to není taková smršť nápadů a údernost beroucí dech jako kdysi, ale já od Raimiho dostal to co jsem čekal a podobným způsobem se nechám stáhnout do pekla kdykoliv a rád. ()

korbitch22

raimiho pokus o zabalení staré školy,do nového kabátu.chvilku jakoby režisér neví jestli to s filmem myslí vážně,nebo ho má nechat v rámci parodie typu chata duchů....necharismatická a nesympatická hlavní představitelka,diváka nijak nezajímá,justin long odsouzený věčně někomu sekundovat taky nikterak nenadche.raimimu se ale celkem občas daří diváka řádně poděsit,jeho vizuální stránka částí,které mají člověka děsit,je opravdu dobrá(scéna v garážích je opravdu k posrání)bohužel tyhle pasáže střídají nesmysli typu ůtočíci kozy atd.a raimi slušně se odvýjející horor schodí zase do řad komedie.scéna se zabitím kočky u mě neprošla,to já prostě nesnášim.od stupínku jediné hvězdičky raimiho zachránil konec,který sem sice tak nějak čekal,ale už sem se bál že to skončí dobře :-) ()

mcb

Pekelně zábavný film. Raimi využívá propriety starých levných hororů, střídá je se záměrně béčkovou "osudovou" zápletkou a navrh přihazuje ještě nechutný humor, který by jakoby k nám zabloudil z Jacksonovy nebo jeho rané tvorby. Stále mě bavilo čekat, s jakou další absurditou na mě za rohem vyrukuje a já budu moct pěkně ocenit originalitu. Používá staré zajeté metody na vystrašení diváka a lekačky jsou velmi dobře načasované. Aneb když někdo umí, tak vás prostě vyděsí... Je to prosťounké až hanba, ale pokud vám nevadí skloubení hororu/komedie a nemáte potřebu říkat u každé přepálené scény, že je to blbost, tuhle jízdu do pekel si užijete ať už se silným nebo slabým žaludkem. A já se sám divím, jak něco takového mohlo přejít přes naší distribuci. ()

Marze

Výsledky lidské tvořivosti označované jako "pokleslé" upřednostňují chvilkový efekt, vyznačují se prchavostí a slouží okamžiku. Tím se odlišují od vysokého umění, které reflektuje nadčasová témata, vyzdvihuje přetrvávající hodnoty a směřuje k věčnosti. Naopak mnohaminutový úvod, kde se důkladně představí hlavní hrdinka a především její kariérní i soukromá situace, je stěžejní částí filmu. Jednak se zde ustanoví podoba každodenní důvěrně známé reality, již záhy - dle základního principu hororu - naruší síly vzpírající se logickému uchopení. Současně je hrdinka prezentována jako milá bankovní úřednice, kterou ovšem kariérní tlaky ze strany práce i soukromého života nutí umlčet empatii a jednat prospěchářsky. Za dramatických okolností odmítne staré rumunské cikánce prodloužit odklad splátek na hypotéku a ta na ni za to uvalí kletbu: tři dny ji bude trápit démon, který ji má posléze stáhnout do pekla. Raimiho dílo coby horor klasického střihu představuje moralitu, jež divákům umožňuje identifikovat se s postavami a ventilovat vlastní úzkosti či hněv. Zároveň přináší katarzi i odreagování - a v neposlední řadě ukazuje hodnoty, jež by měli všichni následovat. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (viac)

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (viac)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (viac)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (viac)