Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

Danny F.

Pěkné skloubení příběhu s různými postavami z rozdílných "ročníků". Zábavné, nevtíravé i dobře koukatelné. Líbilo se mi to. 65% ()

Brain-D

Tak tohle byla debilita. 1* za souboj s baterkou, kde jsem si připadal chvíli jako v normální komedii a to je co říct. Když už jsem se začínal "trochu" bavit, tak tam vrzli dementnost která nešla jen tak smít. ()

VasaX

Oživlé muzejní exponáty číslo dvě aneb pojďme z toho to nápadu vymačkat ještě trochu rodinné zábavy na nedělní odpoledne. A tak se i stalo. A nic víc ale nečekejte. Vážně ne. Ben Stiller má oddechovou roli, Amy Adams nás opět oslňuje, Williams si užívá filmového důchodu a Ricky Gervais hraje... pravděpodobně sám sebe jako ředitel muzea. Plus mnozí další - když si člověk takhle sepíše ty jména, tak se nadchen, že je to celkem známá hvězdná sestava. Ale ve filmu je to jen tak, ledabyle. Ani vám to nepřijde. Člověk totiž vypne mozek v prvních minutách. Ale to občas neuškodí. Já sám raději vypnu u něčeho relativně nového, alespoň lehce zábavného a se známými herci, kteří se výrazně neztrapňují, než u něčeho, co nám televize nutí třikrát do roka. A proto Noci v muzeu, ač trpí neduhy druhých dílů, musím svým způsobem poděkovat alespoň hodnocením, které jej řadí do průměru. ()

Tomatáš

Příjemná pohádka nejen pro děti...jestliže od toho nebudete vůbec nic čekat, uděláte nejen dobře, ale budete na konci filmu velice spokojeni!!!:) ()

hroubek

Jednička Noci v muzeu nebyla úplně nejhorší a pár momentů taky měla, ale dvojka se podle mně povedla mnohem více. Pryč je dlouhé seznamování s hlavním hrdinou a jeho problémy si udržet práci. Tady se příběh žene jak rozjetý vlak a taky máte pocit, že jde o něco více, než jen zabránit lupičům něco ukrást, což jsem dost ocenil. Než se nadějeme už jsme ve Smithsonianském institutu a můžeme sledovat co se bude dít dále. Shawn Levy se s tím nepáře. Žádné větší vykreslování postav a jejich motivacích. Stačí jedná věta a konec. A totéž platí o všem. Jako by se film bál zpomalit, protože bychom mohli začít přemýšlet o tom, co vidíme. Tam, kde Levymu nestačí oživlé exponáty, tak tam má správně vybrané herce ve vedlejších rolí, kteří hrají velmi dobře, že zastíní hlavního hrdinu v podání Bena Stillera. Ať už jde o nezklamávající dvojici Owen Wilson a Steven Coogan či Billa Hadera nebo záporaky v podání Hanka Azaria, Jona Bernthala a Alaina Chabata. Přesto největší výhrou je obsazení Amy Adams, která dodává filmu energii a její Amelie je perfektně zahraná. Navíc tu máme dost příjemné cameo Jonah Hilla a Jaye Baruchela. Film utíká velmi rychle a neustále nám něco ožívá před očima. Někdy je to trefa do černého a někdy naprostý ústřel, ale Darth Vader se povedl maximálně. Totéž platí i o gagu s veverkou. Noc v muzeu 2 je příjemná rodinná podívaná, která příjemně utíká a baví mnohem více, než první díl. ()

VanTom

Sám jsem velmi překvapen, o kolik mi dvojka sedla víc než jednička. Zcela odpadla nezáživná seznamovací část, ale také ta rodinná, mimovolně se řeší jen spokojenost v práci (poučení: dělej, co tě baví, s lidmi, které máš rád; kariéra a peníze jsou fuj). Jedna hektická noc v ohromných tematických muzeích a archivech Smithsonian i okolí nepostrádá spád, nápady (obrazová galerie), funkční romantickou linku (aby ne, s takhle "šik" Amy Adams) a vtipně zlého faraóna Hanka Azarii. I když v improvizovaných slovních přestřelkách řetěz občas spadne, bavil jsem se nečekaně dobře. ()

Sany33

Stiller klasicky ťahá film na svojich pleciach a sekundujú mu extrémne drahé, no ničím výnimočné triky. Samotný komik je však v lepšej roli ako napríklad tematicky podobné filmy ako Inkheart či Bedtime Stories. Tam, kde je Brendan Fraser priemerný a Adam Sandler skúša svoje dospelácke triky, tu je Stiller ľahko uchopiteľný a ako sprievodca detským dobrodružstvom náramne vhodný. Takže kto si absolvoval prvú Noc v múzeu, pokojne sa môže vydať aj na druhú. Čaká ho de facto 105 minút rovnako kvalitnej, t.j. ničím výnimočnej a ľahko nadpriemernej dobrodružnej zábavy. 55% ()

Mr.Dogman

Více všeho! A já říkám, proč ne? Přibývají zajímavější situace, zajímavější postavy a zajímavější herci (Amy Adams). A ke všemu výborná hudba, a protože nakonci zazní jedna z mých nejoblíbenějších písniček, měl jsem z filmu krásný, pozitivní pocit. A tak to má být. ()

blackJag

Dobrodružná rodinná podívaná, kterou se nikdo nesnaží komplikovat přijatelnou motivací, a která přes neustálé dění a rej všemožných postaviček i trochu nudí. Snad díky té všeobecné sterilitě, kterou je tvorba notorického rutinéra Shawna Levyho pověstná. Přitom námět (ten původní - toto pokračování má všechny příznaky nastavované kaše) byl tak slibný. Nahlas jsem se zasmál jen u scén s opicemi fackujícího Stillera (jak příznačné - měl by se totiž opravdu konečně probudit) a hlavně útokem miniaturních vojáčků Wilsona a Coogana na boty protivníků, geniálně pojatá jako parafráze na zpomalovaný útok spartských gardistů ve Snyderově opusu 300. Zbytek času jsem se víceméně bavil odhalováním záběrů, ve kterých Amy Adamsová ve slušivě upnutých kalhotách rýsuje svůj velmi pěkný zadek :-) Průměr, hlavně pro děcka. 50% ()

faraon

tak väčšina fórov na mňa veľmi nepôsobila, nebyť zaujímavých oživených postáv, hudby a neprížmúrenia oka nad naivitou niektorých scén bolo by to za dve ()

P1tr

Rozmanitější, ale už ne tak nové jako jednička. Začátek a téměř skoro celá první půlka je na zabití a člověk si skoro nahlas říká, do jaké hovadiny se to Stiller upsal. Jenže pak přijde zásadní zlom a jízda může začít! Druhá půlka už je něco naprosto jiného a mnohem lepšího. Je tu od všeho z jedničky více - více postav, více akce a více blbostí. Zkrátka průměr, až lehký nadprůměr, který zas moc neurazí. ()

jenik71

Většina pokračování úspěšných filmů je jen pokusem vyždímat z diváků další peníze. A Noc v muzeu 2 bohužel není výjimkou. Tentokrát se mezi množstvím oživlých exponátů objeví třeba Amelia Earhartová, socha Lincolna, Al Capone a další postavy známé již z jedničky. Triky jsou stále na velice slušné úrovni, ale co je to platné, když scénář je průměrný a nepřináší žádné převratné novinky. První díl je rozhodně větší zábava. ()

VooDoom

Na mě až moc vyumělkovaný scénář.Jednička byla dobrá, ale pokračování mě nikterak nezaujalo... 2 ** za pár vtipných scének... ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)