Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

MATADOR

Podruhé to samé, přeci jiné. Noc v muzeu podruhé je dle mého názoru mnohem zábavnější, pestřejší a hlavně namakanější, než-li první díl. Samozřejmě se opět jedná o filmíček pro dětské publikum, ale své si najdou i starší. Noc v muzeu 2 nepřináší něco, co by mělo někoho nějak zaujmout a přinést mu zážitky na měsíce dopředu, ale shlédnutí za to stojí, už jen díky opravdu velmi rozšířené škále nových postav, postaviček a vůbec všeho, co se ve filmu hýbe. Sice scénář je opravdu mizerný, ale to mi ani na chvilku nevadilo, jelikož u některých scén jsem se docela lámal smíchy, podobně jako prckové všude kolem ;-) Pestrá, zajímavá a především zábavná noc v muzeu podruhé. ()

stration

Jelikož jsem tento díl viděl jako první, hodnotím silnými třemi hvězdami. Celkem solidní nápad, standardní ben Stiller, pár úsměvných scének, celkem solidní zábava. Nic proti ničemu. ()

Desperado

Je neskutočné, akým spôsobom sa Levy dokáže plaziť tak alibisticky po zemi, len aby niečo nepokazil. Všetko je tak uhladené a mnohokrát v miestach akcie nepotrebne komunikačné, a v následných komunikáciach neraz hluché a prázdne... No nič, trikovo dobre zvládnute, zopár zábavných a vtipných postavičiek úprimne rozosmeje. Dospelého neurazí, ale ani nenadchne, deti si prídu na svoje, no rovnako si tu nájdu aj nepotrebné pasáže, ktoré ich nezaujmú. Humor sa drží na hranici reálnej infantility a postpubertálneho virtuálneho ejakulátu. Nič čo by som pochválil, okrem Amy Adams a prehrávajúceho Azariu aj herecky nevýrazné. O chlp slabšie ako predchodca. ()

katuska138

Podstatně slabší, než byl první díl. Méně uhrančivých postaviček, méně okouzlujících efektů, méně vtipů, méně vlastně všeho, co dělalo první díl přívětivým. Velké zklamání. ()

FilmFan24

Víc exponátů, větší výprava, víc skvělých triků, spousta dobrých vtipů v podání známých tváří, tři bratři Jonasovy jako zpívající andílci a love story mezi Benem Sillerem a kouzelnou Amy Adams. Stačí? Mě ano. Náročně udělaná nenáročná zábava pro celou rodinu ()

thommas

Bezbřehá amerikanistická agitace s podprůměrnými triky a nezáživným dějem, kde nejzábavnější momenty obstarávají oživlé pilíře amerického umění (Woodova Gotika bez vidlí, Hopperův obezřetný barman, Eisenstaedtův poválečný polibek či Calderovo rozhýbané hýbátko) jež se vtipně naaranžovány tísní v malých místnostech a ve složení, v jakém se nikdy nemohly setkat. Dějiny už nejsou jen žvatlající roztomilé postavičky, jak tomu bylo v díle prvním, došlo i na morálně-edukativní záměry tvůrců - Abraham Lincoln pronáší vzletná slova o síle národa, feministka Amelia Earhart obhajuje čest a rovnoprávnost něžného pohlaví a černí piloti dávají vale rasismu. V tom všem chaosu si obyčejný americký člověk Ben Stiller, prahnouce po pohodovém životě a majetku uvědomuje, že jeho hodnotový žebříček je zkažený jako poslední mléčné zoubky jeho syna. Patos. ()

Dexter1

Dostal som presne čo som chcel, prehliadku trikov. O dej mi (a zrejme ani tvorcom) vôbec nešlo. Ide tu len o to aby sa vypol mozog a pozeralo sa na živé exponáty. ()

Kopik

Já mohu říct, že jedničku sem neviděl. Nicméně, přišlo mi to jako příjemná oddychovka (možná i spíše taková dětská komedie) s velice příjemným hereckým obsazením, u které jsem se vcelku dobře bavil. Dobre triky, svizna akce a ucházející soundtrack, ale i přesto to na více než průměr nevystačí. Přece jenom to podle mě splňuje spíše kritérium pro filmy typu ,,šumák", sice dobrá zábava, ale v paměti prostě dlouho neutkvý. ()

Dubro

Levy je neskutočný babrák ponúkajúci invalidnú trapáreň, preplácaný cirkus, nechutný festival nedotiahnutých, zle zahraných a ešte horšie načasovaných gagov, ktoré zachraňujú iba kvalitné triky. Za neúctu k divákovi, ktorému je viac ako 9, by som mu natiahol španielske čižmy, nakazil ho španielskou chrípkou a presídlil na španielsky vidiek, kde by podobné úbohosti mohol premietať španielskym kozám a španielskym kamzíkom. Kanaďan jeden nepodarený. ()

Jango_Fett

Výborný nápad s dějovou záplekou, akčněji pojaté a velice dobře paroduje některé filmy. Např. 300: Bitva u Thermopyl. Další plus za Vadera, bylo to milé překvapení. Nicméně autoři se pak jakoby rozjedou a do filmu naplácají tolik nelogických věcí, asi doufají že divák si toho nevšimne když bude unášen akční jízdou. Jednička byla propracovaná, vše do sebe zapadalo, ale tady ne...jasně vidíme že je muzeum plné kamer a hlídačů, nicméně když se to večer rozjede, ani jeden z nočních hlídačů se neobjeví. Divné že? Když letadlo proletí obrovským proskleným oknem je divné že se nerozezní alarm, v takovéhle době je všechno pod poplašňákem a divím se že by se nezpustil když se v muzeu děje takovíhle brajgl. Není vám divné že v prvním díle Stillera zaučovali do poviností hlídačě (dát dinosaurovi kost atd) aby byl v muzeu pořádek a oživlé figuríny nedělali bordel a on si pak odejde a na noc je tam kdo? Přeci než odešel si musel za sebe zaškolit náhradu, ale o jeho náhradníkovi tam není ani slovo, dokonce to ani nevypadá že by se jeho náhradník snažil něco dělat se stěhováním a bez nočního hlídače by to muzeum dlouho nevydrželo. Dále je tady otázka jak celé oživování funguje, pokdu ožijí i obrazy a prapodívné sochy, neměla by ožít i samotná Stillerova baterka :)? ()

M.i.k.e

byť měla dvojka mnohem větší potenciál než jednička,výsledek je takový nemastný neslaný a opravdu zábavných momentů sem tolik nezaregistroval.Ještě štěstí,že druhá noc má opravdu okouzlující Amy Adams a skvěle nablblého hlavního záporáka,kterého si Azaria musel určitě užít..Na druhou stranu i přes všechny výtky se jedná o docela stravitelnou jednohubku,která si své diváky (i díky jedničce) určitě najde a já se na ní rád podívám znova v televizní premiéře... ()

rakovnik

Podle mě o nic horší, ale ani o nic lepší, než první film. Možná se jen objevují trošičku vylepšené triky a efekty, zato humoru a vtipu je poněkud méně. Hlavní záporák je vyloženě trapný, ale třeba už jsem na takovéto filmy moc starý :-) Ale jako exkurze do historie a přírody USA i světa povedené. ()

Martin741

Noc V Muzeu 2 je len prevareninou uspesnej jednotky s vacsim poctom exponatov, vacsou akciou, Film ma este menej logiky a este vacsiu nudu. 5 % ()

Aljak

Očakával som veru, že to bude oveľa horšie. Keďže už aj 1.diel nebol nejaký extra výnimočný film, netušil som čo od tohoto čakať. Ale spočiatku to bolo dokonca lepšie ako jednotka, lenže potom keď sa začali tie neutíchajúce boje a vojny, tak to znovu upadlo. Ale z celkového pohľadu to nebolo až také zlé a scenár bol vynikajúci (až na tie zbytočné zdĺhavé akčné scény), takže v podstate milo prekvapilo. Oproti jednotke to celé rozjasnila Amelia Earhart alias Amy Adams, vďaka ktorej to celé nabralo aj čiastočne romantický rozmer. Takže môže byť, taký lepší priemer... Počul som, že chystajú aj trojku - ale mám blbý dojem, že potenciál už bol vyčerpaný v týchto dvoch filmoch. Netuším čo tam ešte chcú riešiť - ale tak určite pozriem aj trojku, možno prekvapí (a možno to bude totálny brak). ()

kaposlav

Jednotka mala svoje muchy, ale dvojka bola zmyselne priam deravá a z môjho hladiska sklamanie. Nudil som sa a zaspával som. Proste som sa nevedel dočkať konca, ktorý stále neprichádzal. ()

shyster

Ještě horší než první díl. Tolik trapných, nevtipných scén se jen tak nevidí. K tomu samotný děj je neskutečná slátanina, která nevím jakým způsobem může držet pohromadě. ()

lebowski!

Film si udržel úplně stejnou kvalitu jako jednička. Což je jednak dobře, protože dvojky bývají zpravidla horší, ale jednak špatně, protože furt jde o podprůměr a zábavu pro první stupeň základních škol. Asi aby měly třídy na co jít do kina, až se ve škole bude malovat a opravovat ucpaný hajzly. Klasická kombinace bídy s nouzí. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)