Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

milanhanic

Vím, že to má předlohy. Nečetl jsem, nic staršího neviděl jsem. Když to beru prostě jako outsider, tak film sám o sobě má špičkovou animaci, hodně vtipu a je zábavný. Ale cože mi to na tom nesedělo? Jedno jediné a dosti velké mínus. Hlavní postava. Chápu, dle předlohy prostě hlavního nemohli vynechat, jmenuje se to Tintin a je to i Tintinovi, ale prostě ten charakter se mi ani trochu nelíbí, jinak 75 % za kapitána. ()

BardDeLune

Na Tintina dobré, řekla jsem si po konečných titulkách. Mlj jediný důvd ke shlédnutí byla naprosto precizní animace, která jednoho opravdu uchvátí. Nebýt ale skvěle vybarvené postavy kapitána, byl by film možná trochu moc dlouhý a nijak moc chytlavý. Dobré - nikoliv skvělé. ()

helrohir

Vizuálne nápaditý, príbehovo (čiastočne) zaujímavý, animačne dokonalý a hlavne nesmierne zábavný film. V rámci zábavnosti však v niektorých chvíľach dostaneme trošku trápnejší humor, čím mám namysli dvojicu „policajtov“, ktorí sú vo filme takpovediac navyše. A aj keď som pôvodne čakal niečo infantilnejšie, tak napokon som bol pozitívne prekvapený, keďže „dospeláckejšie“ animáky ma bavia viac. ()

KaZbunda

Technicky geniální, ale k postavám jsem se za celý film nějak nedostal. Občas vtipné - hlavně spaní námořníků na lodi, ale celkově průměr. Pro mě zůstává v této sekci filmů Beowulf nepřekonán. ()

Ivoman

Výborná práce a pokoukáničko k tomu. Námořní bitva je vynikající, stejně jako honička ve městě a bitva nákladních jeřábů. 3D mohlo být využito více, ale i tak spokojenost. ()

Guran

Jak už tady několik lidí psalo, film je absolutně suprově efektivně udělaný. Jiný snímek s takovou grafikou v současné době nenajdete! Spielberg vsadil do nové technologie, stejně jako při Jurském Parku. Ten je ale i scénáristicky dobře spracovaný, to u tohohle nemůžu říct. Přihlouplé a nelogické scény mě znechucovali a film jsem ani nedokoukal. Stevene, cos to udělal? ()

subic

Přiznám se, že Tintin mě v dětství úplně minul, kde je chyba? Viděl jsem jen 2D a měl jsem možnost i v originále, takže mě mile překvapil v podstatě ryze britský dabing, Jamie Bell, Andy Serkis, Daniel Craig, Nick Frost, Simon Pegg, Daniel Mays, Toby Jones atd. Pro mě docela velké překvapení, neočekával jsem, že to bude i takhle akční. Tintin je chvílemi skoro jako Bruce Willis, letadlo řídí jen dle příručky atd. nebo jak bondovský Daniel Craig na motorce. Slušné. 75% ()

ostravak30

Už to tady někdo zmiňoval pode mnou. Film je plný naprosto úžasných a technicky dech beroucích triků. Opravdu to posouvá animované filmy do zcela jiné dimenze. Je tady jedno velké ale. Zatímco některé postavy z některých záběrů fakt vypadají jako živí herci, film nemá to podstatné duši. Je to snímek, který mi proběhl před očima a nic jsem si z něj nevzal, ani mne nepobavil, nijak zvlášť nezaujal. Z dětství si, pouze matně, vzpomínám na seriál o Tintinovi a moc mě to bavilo. Osobně ale silně pochybuju, že by tenhle snímek děti zaujal. Není v něm opravdový duch dobrodružství a už vůbec ne vtipu a zábavy. Je to jen silně vyumělkovaný příběh s velkými efekty, velký film. Ale stejně jako celá řada jiných velkofilmů je to prostě jen velkofilm bez hlubšího poselství a jakékoli chuti potěšit ty, pro něž by měl být dělán v první řadě - pro děti. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 74%, Audience Score - 74% | FDb.cz - 76,3% | Spielberg i ve svých pětašedesáti letech stále touží být vizionářem (což oceňujeme) a přináší nám ultimátní animovaný zážitek s dokonalou grafikou (snad jen pes Filuta mohl být trochu méně "počítačový" :) - zkrátka podobně jak jsme psali u "Polárního expresu", je to pastva pro oči (a v IMAXu to musel být zážitek na celý život!). Ale narozdíl od výše zmíněné pohádky nejde děj kvůli skvělé digitální stránce do pozadí, ale naopak vystupuje. Tintin je totiž již od prvního záběru vtipná, oslnivá, kreativní a napínavá dobrodružná jízda s nejlepším kapitánem Haddockem ;-) No a scény jako proměna saharského písku na oceán, následující námořní bitva, či střih se stistem rukou, coby později skal, po kterých Tintin s Haddockem a Filutou putují - zde se Steven po delší době pořádně vyřádil a dokázal, že na to ještě stále má, stejně jako dříve! 80% ()

Vimrak158

Po dlouhé době jsem se těšil do kina,protože jsem šel na film,které má výborné recenze, a i lidé jsou z něho nadšeni. První polovina filmu má celkem pomalý rozjezd, ale jakmile se Tintin dostane na loď okamžitě film nabere tempo. Tintin je typický dobrodružný film, který mi tu velmi dlouho chyběl. Má vše co by měl tento druh filmu obsahovat a to akci,humor,různé kouty země atd. Technologická stránka filmu je na samotno recenzi, takže myslím stačí říct, že je perfektní. Animace obličejů je naprosto dokonalá,stíny a další součástí úžasné. K tomu přispívá i slušné 3D, které vynikne především v IMAXU. Spokojenost a těším se na další díl, který by podle všeho měl režírovat Peter Jackson. ()

t.b.kat

Celkem povedené a dobře po technické stránce zvládnuté animované vzpomínání na pankáče Tintina. Občas jsem měl dojem, že se tento film příliš - jako film rodinný - nehodí a své malé děti bych si občas rozmyslel vzít s sebou. Ale jinak ok - pobaví a neurazí ()

3KAVKY

Filmům zřejmě 3D škodí. Mnoho akce pro nic. Tintin je toho zářným příkladem. Druhý den po shlédnutí v kině si nedokážu vzpomenout prakticky na nic, co by bylo spojeno s obsahem filmu. Ale matně si pamatuji, že to nejspíš vypadalo dobře na plátně, ale protože to nemám spojené s žádnou konkrétní scénou nebo jen záběrem, nevím to jistě. Film mě v tomto ohledu zklamal a zároveň donutil přemýšlet akorát o tom, zdali honba za vizuálním požitkem, který má jepičí život a po deseti minutách spíše vadí, je dobrá cesta jak zapůsobit na diváka od deseti let výše. Škoda, a to ty filmy Spielbergovi ještě před pěti, sedmi lety docela vycházeli. Jako bych ani na Tintinovi nebyl a jedinou památkou na něj mi zůstala prázdná portmonka. ()

nikkittka

Neskutečně vypiplaný film,kterému možná k dokonalosti chybí nějakýž silnější emocionální moment,který by podtrhl perfektnost všeho ostatního,ale i tak jde o pravděpodobně nejzásadnější film letošního roku,na kterého se zbytek letošních velkofilmů dívá s hodně uctivé vzdálenosti.Spielberg je holt Spielberg a pořád umí. ()

Bumerang

S tímhle Tintinem Jonesem mám trošku problém. Technická stránka filmu je dokonalá a režie hravá. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že strýček Steven vykrádá sám sebe a servíruje nám další pokračování Indiana Jonese. Jen postaršího Harrisona Forda nahradil zrzek Tintin, který v mých očích místy osciluje na hranici čiré nesympatičnosti. To je (vzhledem k tomu, že jde přece jen o hlavního hrdinu filmu) docela problém. Děj je navíc dost nevyvážený a, až na ten úvod, je to vlastně jedna gigantická honička.. Dobrý film ve mě nějakou dobu rezonuje a přemýšlím nad ním. Tintin mě pobavil, ale (kromě technické stránky) žádný zvláštní dojem nezanechal. Takže tři. ()

dzules

Perfektní! Film má spád, má zajímavý námět, animace rozumně převedla ploché stroze animované postavičky předlohy na filmové plátno a k tomu výborná kamera. Co více si přát? áá málem bych zapomněla, 3D-které není samoúčelové, ale naopak pěkně dokresluje obraz a ke všemu je ještě na vysoké technické úrovni. Už se těším na další díl :) ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga