Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

tohl

Tintinove dobrodružstvá sú vtipné, napínavé akčné, megalomanské a nabité efektami.... čo viac si priať. ALE. Polovica Tintinových monologických komentárov je úplne zbytočná. Komentuje to čo si hádam každý domyslí a nepotrebuje k tomu komentár hlavnej postavy v štýle : "Tak takto to myslel ten..." Aj keď chápem že film je určený pre širšie spektrum publika (zisk vždy na prvom mieste, nemám pravdu?) - od detí až po ich rodičov a pre deti je tento typ komentára možno potrebný. No celkovo pozitíva prevažujú. Animáciu na takejto vysokej úrovni som už dávno nevidel, tento film je jedným z mojich kandidátov na najlepšie spracovanú animáciu od minuloročného TRONa. Sánka mi spadla hlavne pri hre psov na starom zámku. Celý film je pretkaný situačnými gagy, ktoré sú väčšinou fakt vydarené. " No vidíte konečne ste střízlivý.... a stačil vám na to jenom jeden den na Sahaře." Celkové hodnotenie okolo 80 %. ()

Stejšn

Právě jsem se vrátil z 3D projekce. Film je vizuálně i zvukově strhující, parádní adrenaliová jízda od začátku do konce. Zvlášť honička v Baggharu, natočená jakoby "na jeden záběr" je dechberoucí. 3D skvěle udělané a ani chvilku jsem se nenudil. Nemůžu ale dát pět hvězdiček, kvůli příběhu. Vím že nejsem úplně cílové publikum, ale různé zkratkovité nápady a geniální blesková odhalení připomínají nejvíc počítačovou adventure hru (konkrétně mi to hodně připomínalo první Broken Sword) a vyprávění to hodně zjednodušuje. Pro děti mezi 10 a 15 lety ovšem určitě skvělé. Navíc přestože je ve filmu poměrně dost mrtvol, nejsou tu žádné sprosté nadávky. ()

ondrazig

Upřímně řečeno jsem od toho filmu očekával malilinko víc. Po grafické stránce není téměř absolutně nic k vytknutí, ale v celkovém dojmu mě prostě film uplne nenadchnul. Dějová linka je zcela zřejmá, a co mě osobně nepotěšilo byla absence pěkných 3D efektů. Ale abyc nehanil film je to pěkný :) :) 4 * ()

Fenris 13

Báječná dobrodružná podívaná v nádherném vizuálním kabátku. Animace je bezchybná, přesto jsou zde všechny trademarky původního komiksu - mimochodem extrémně potěšujícími jsou neustálé narážky na ostatní tintinovské komiksy. Závěrečný souboj za pomoci přístavních jeřábů pak nemá chybu. ()

Kellerman

Tintin je nejdynamičtější a technicky nejpreciznější film letošního roku a představuje po Světu zítřka,Sin City,Speed Racerovi nebo Avatarovi další nepřehlédnutelnou technickou revoluci,která zase posouvá hranice filmové techniky do nových výšin.Nikdy předtím nevypadal kompletně digitálně vytvořený projekt tak realisticky (Avatar byl pořád částečě hraným filmem),přes veškerou technickou preciznost,typicky spielbergovsky dobrodružný a klukovsky hravý příběh nebo ani na okamžik nepolevující tempo mě Tintin nedokázal sejmout úplně na sto procent.Možná to bylo způsobeno mou touhou po titulkované verzi,kvůli které jsem oželel 3D,možná jsem čekal,že za vší tou nadupanou akcí a jonesovským dobrodružstvím vystrčí hlavu i něco,co by film povýšilo od běžné (jakkoliv dokonale udělané) hollywoodské zábavy na skutečně hodnotný film,jakým byl pro mě Avatar.Je to nefér srovnání,vůči Tintinovi i Spielbergovi samotnému.Ale Tintinova dobrodružství měla být stejně jako Avatar bijákem roku,nejvýraznějším filmovým projektem poslední doby.Filmem,který změní nazírání na filmový průmysl a donutí diváky,aby na něj chodili znovu a znovu.Tintin je bezpochyby jedním z nejvýraznějších a nejzdařilejších projektů letošího roku,nabízí jednu velkou atrakci,která dá vzpomenout na to nejkrásnější,co člověk kdy v kině zažil.Ale kdyby přeci jen na chvíli zvolnil a dal vyniknout příběhu samotnému,kdyby byla jeho hlavní postava trochu lépe propracovaná,kdyby se film zbavil zbytečné infantilnosti... tak by to vlastně už nebyl Spielberg.Já vím,jsem zmlsaný a toužím po nesplnitelném.Ale právě o tom kina a filmy koneckonců jsou.Tintin je hrozně fajn,jděte na něj.Ale nečekejte příliš.Nevyplácí se to. ()

Kubi21

Tak jak začít. Určitě nebudu lhát, když řeknu, že jsem se strašně mmmmmooooooooccccc těšil. Jak by to mohlo být jinak u filmu, u kterého se setkali Steven, Peter, John a guru performance capture Andy a nechali se inspirovat panem Hergém. A musím říct, že jsem dostal přesně to co jsem chtěl. Krásné vtipné dobrodružství skvěle vedené Spielbergem. Rozepisovat se o hudbě a všem ostatním nemá cenu. Je to parádní. Chci jen zmínit, že jsem téměř celý film měl blažený pocit, který mi evokoval listování a hltání comicsových sešitů. Mě jako fandu Tintina tento film neurazil, ba naopak. Díky a už čekám na další dávku super zábavy. PS: Infantilní vtípky sem prostě patří a ne kvůli přístupnosti. Už comicsy jsou takhle postaveny. Střílení a vážný tón je střídán odlehčením, hlavně v podobě Filuty a přepísknuté akce. ()

Asdas

Spielberg zachoval pôvodné náčrtky postáv a farebnosť komiksu , "rýchlosť" komiksu otlačil do filmu , ktorý sa rúti bez odbočiek do finále a vo výsledku Spielberg posúva technické hranice zase o krok vpred. Je ťažké si predstaviť lepší blokbaster pre tento rok . ()

HChinaski

Aj být tak o 15 let mladší…To bych se z TinTina zaručeně po…. a dával pět hvězd. Takhle musím vzdát jenom poctu věčně mladému a věčně skvělému filmaři Stevenu Spielbergovi. On a jeho parta kolem Jacksona, Williamse, Kaminskiho a dalších, natočila skvělý film postavený na technicky dokonalém zpracování, vynikajícím soundtracku a skvělém scénáři. TinTin je příběh s velkým P a věřím, že děti musejí prožívat podobný zážitek, jako já při prvním zhlédnutí Nekonečného příběhu, Star Wars nebo Indiana Jonese. TinTin se povedl a částečně jsem Spielbergovi odpustil, že dává pohádkam přednost před Minority Reporty, Seznamy apod. ()

george82

Tak co se animace týče, tak to klobouk dolů. Nic tak precizního jsem dlouho neviděl. Příběh už za technickým zpracováním zaostával, ale to asi všechno. Podívaná to byla pěkná. 80%. ()

DoubleJo

Spielberg posunul vizual animovaneho filmu zase o level vyssie. Sice to bolo aj tym, ze postavy hrali skutocni herci s kadejakymi snimacmi na tele, no este v ziadnom animaku nevyzerali postavy tak zivo a realne. A ze filmu chyba humor pre dospeleho divaka a ziadna z postav vam neprirastie k srdcu? No a co? Komu to vadi, pokial je dej naslapany, su v nom dobre akcie, ani chvilu nezacne polavovat z tempa a stale vas udrzuje v pozornosti a navyse mozte sledovat naozaj vynimocnu animaciu? ()

epoh

První 3D film, kde 3D skutečně mělo opodstatnění a hrálo svou roli. Přesto - jindy výborná hudba Johna Williamse zde působila rušivě, a pak - na místo nějaké akce by se hodilo více humoru. ()

ratpile

Přenádherná animace, virtuální kamera poletuje po scéně jak utržená ze řetězu, příběh smrdí Indianou Jonesem; a to je tak všechno. Nezajímavé postavy, neoriginální (byť příjemně staromilský) příběh, prakticky žádné emoce. Škoda, sakra škoda. Indiana Jones by také neuspěl, kdyby ho místo Forda hrál zrzek bez charakteru. A Williams se taky zrovna nevytáhl, nepamatuji si byť jediný fragment melodie. Jacksonovu pokračování věřím víc. Snad to vezme za ten správný dobrodružný provaz a nevykuchá páteř vyprávění na úkor pozlátka... ()

kubas369

Nádherný dobrodružný návrat do mého dětství, kdy jsem Tintinovi eskapády nade vše miloval. Konečně pořádně natočenej comics mého dětství. Žádná hraná fušeřina jako v případě Asterixe nebo nepochopitelná vypatlanost filmového Garfilda. ()

Brziii

kousek od 4 hvezd, proste sem se u toho filmu nudil ale celou dobu, animace je proste unikatni a bezkonkurencni ale proste propadak nevetsi, samotnyho me to zamzelo :) nc moc ()

Mistr_Moon

První hodina filmu krásně odsýpala a uteklo to tak rychle, že jsem se nestačil nudit. S přibývajícím časem jsem si ale začal říkat kdy už bude konec a to není nikdy dobré. Jinak je to opravdu krásně udělané - počítačová animace zase o deset kroků postoupila a Spielberg si díky ní mohl dovolit to co by hraném filmu nešlo - takže vidíme kapitána kterak se točí na vrtuli letadla nebo mopslíka kterýho unaší orel. Pes Snowy je mimochodem asi nej postavou filmu. Ještě dodatek: Tintin se kření úplně stejně jako Justin Timberlake (teda aspoň mi to tak přišlo). ()

ryb1ck4

Dejem prumer, ale to zpracovani! Awesome, Superb, Legendary ;) || Po 2. shlédnutí srážím ze **** na ***. Zpracováním stále bez připomínek, ostatním průměr. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga