Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Rapikk

Stručně řečeno, Tintin se mi příšerně líbil. Ve filmu neexistuje jediná minuta, která by mi do žil nevlévala nadšení z nadcházejících minut této famózní dobrodružné výpravy. Úspěch snímku byl podtržen i spontánním a nenuceným humorem, trošku styl Indiana Jones. A co se týče grafické stránky, nemám komentáře. Takto výborné animační sekvence by mohl závidět i Avatar. Navíc mě potěšilo, jak si tvůrci s tou grafikou hrají - odrazy v zrcadlech, svět viděný přes lupu, zkreslení mýdlovou bublinou apod. ()

Stružák

Pět hvězd tak zaslouženejch, jako už dlouho ne. 1) Zábavný: namátkou Thomson a Thomson, pes Snowy, scéna v letadle. 2) Hezký: tak je to animák nebo to je hraný? Místy jsem skoro váhal, například animace při detailním záběru obličejů je naprosto skvostná. Celej film je navíc fakt tak hezky na hraně, tu a tam si pomůže nějakým komiksovým prvkem, ale jinak se snaží držet animaci co nejrealističtější možnou. 3) Nápaditý: zas ta scéna v letadle, honička při zničení města. Podobné nápady člověk v animáku očekává a tady se jich objeví nespočet. 4) Napínavý: dlouho jsem u animáku nezažil napětí, ale tady jsem fakt seděl a čekal, co bude. Některé scény jsou trošku předvídatelné, ale jinak to je fakt nervák. 5) "Kamera": i když u animovaných filmů jde spíš o to, jak je který záběr podaný. Těch nápadů, jak co z čeho udělat je tu fakt několik. Skvělé je vyprávění kapitána na poušti, kdy se duny v poušti postupně přelévají ve vlny na moři, ale v Tintinovi toho je mnohem víc, to musíte vidět. :-) ()

Sancty

Viem, že niečo ako kult alebo klasika okolo Tintina existuje. To je ale z mojej strany všetko a tým pádom porovnávanie, prirovnávanie alebo odkazovanie ide bokom. Nedotknutý predlohou som si toto dobrodružstvo náramne užil. Po technickej stránke dokonalé a s nádhernou animáciou, kde som mal miestami pocit, že nesledujem animák ale normálny film. Od začiatku napínavé, zábavné a v akčných scénach dostatočne strhujúce. Bohužiaľ, aj napriek sympatickým postavám tu niečo chýba. To niečo by možno dodala ženská postava po boku hlavného hrdinu. ()

Perry-

Technicky téměř dokonalé, ale chybí tomu duše. Je to jen slte pohybilvých onrázků, co vyprchají z hlavy ještě před skončením závěrečných titulků. ()

farfalla

Film také známý pod titulem ´The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn´ vychází ze tří komiksových knih belgického autora známého pod jménem Hergé - ´The Crab with Golden Claws´ (1941), ´The Secret of the Unicorn´ (1943) a ´Red Rackham´s Treasure´ (1944). Je natočen technologií motion-capture, kterou Jackson často využívá ve svých filmech. 3D animace je perfektní, děj rychle odsýpá. Tintin (Jamie Bell) není velmi výrazný. Vlastně i ostatní postavy Ivan Ivanovitch Sakharine/Red Rackham/Rudý Rackham (Daniel Craig), Captain Haddock/Sir Francis Haddock/kapitán Haddock (Andy Serkis), psík Snowy/Filuta i dvojice Thomson a Thompson/Kadlec a Tkadlec (Nick Frost a Simon Pegg) se drží dost zpátky. Je to takový chlapecký, dobrodružný film plný tajemství, která by měla být vysvětlena. ()

SpaceOdyseus

Paradni dobrodruzny film, ktery smele zaradim tam nahoru vedle indyho trilogie (a ostatne od Posledni Krizove Vypravy jsem snad lepsi nevidel). Stevenovi se podarilo temer dokonale zachytit ducha predlohy a svym filmem me vratil o dvacet let zpatky, kdy jsem listoval Hergeho komiksy v detskem oddeleni v mestske knihovne. Dekuji Stevene a prosim, prosim o dvojku! ()

shimpy(CZ)

Další Spielbergův film, to nemohlo dopadnout špatně. Scénář nemá jediné hluché místo, divák se královsky baví celou dobu. Je zde napětí, akce i humor (párkrát jsem se opravdu od srdce smál). Animace je špičková, na chvíli jsem zapomněl, že to nejsou živí herci. Hudba je taktéž výborná, Williams je jistota. Tento film se řadí mezi mé nejoblíbenější filmy roku 2011. ()

Harapes

60%.Jak jinak.Hezký příběh o reportérovi Tintinovi a psíku Filutovi,určený pro starší děti,pro menší to není.Citlivě udělané 3D.Krásné animace,ale nic víc a to bych já čekal spíše,že mi spadne brada nad příběhem či akcí,ale nestalo se. ()

iampatrik

80% Je fakt, že u Tintina se člověk nudit nebude, to ani nejde, když se každou chvíli něco děje. Parádní detektivní příběh, kdy se střídají všechny možné místa světa, nechybí důvtip a postavy s charakterem. Jediný problém jsem měl s tím, že je pro mě Tintin až moc dětský. ()

ClimbVibe

Myslím, že lépe to dopadnout nemohlo, krásný film pro děti u kterého se baví i rodiče. Srovnání s Indym (dobrodružství, Spielberg, Williams) se nevyhnu. Bohužel oproti dobrodruhovi s bičem - u Tintina se ani jednou nedostavil takový ten pocit, že se o hlavního hrdinu skutečně bojím, že to skutečně baštím i s navijákem. Po technické stránce je tento film naprostý skvost (aby ne, když je titulková listina dvojnásobná než u běžného hollywoodského snímku). ()

Lionheart

Efektní, precizní, dechberoucí a přitom dětsky nevinné a přímočaré... to je Spielberg, jak ho mám rád. Příště, Mistře, bych to zkusil natočit klasicky a s Fordem a budu navěky spokojen. 8/10 ()

Bafo

Je to proste Spielbergovina. Po technicky strance perfektni, ale trosku si clovek rika, proc je to vlastne 3D animovany, kdyz krome hlavnich postav, ktere jsou silne stylizovane, vsichni vypadaji jako realni herci (nejsou nahodou?). Samozrejme vyprava (ac animovana) je super a mira akce je az prehnana. Film trochu trpi tim, ze je pro deti - vsechno je az prilis vyrcene, fory jsou az prilis detinske a akcni sceny jsou neco mezi Bournem a Disneyovkou. No ne. Je to kvalitka, ale zas tak bych to neprehanel. Plus takovej Tron s 3D pracoval podobne kvalitne, takze ne ze by Spielberg byl prvni, kdo to opravdu tahne kupredu. ()

Wishkah

Chudák Robert Zemeckis. Snaží se už dlouho udělat opravdový počítačový hit a najednou si přijde jeho mentor Spielberg a totálně mu vytře zrak. Tenhle film se mi obrovsky líbil. Dokonale sem si ho užil a bavil sem se po celou dobu jeho trvání. Možná se to zdá jen mě, ale Spielberg jakoby si spravil chuť po chvílemi rozpačitém čtvrtém díle Indyho a udělal skvělý jonesovský film. ()

FARGO

70%. Spielberg se snaží kouzlit s kamerou, Williams je ve své nejlepší formě a spád to má od začátku do konce ... jenže. Je to sugestivně strašně dlouhé a chybí tomu emoce (doopravdy jsem se o nikoho nebál, nikomu nefandil a spíš pozoroval jak skvěle to vypadá a jakou dokonalou kameru to má). ()

Ezekiel1

Úvodní mystično lehce namlsá a vtáhne do děje snad každého, od nejmenších po nejstarší. S přibývajícím časem ovšem TINTINOVY začíná pomalu docházet dech i svěží humor. Problém kupodivu nastává zejména v akčních sekvencích, kde mistr Spielberg bohužel naprosto selhává. Scény jsou nepřehledné, je jich moc naráz a navíc působí závratně klišovitým dojmem. Konec u mně zrovna také nezabodoval. Místo nabídky pokračování v podobě odlišného příběhu a záhady se s největší pravděpodobností rýsuje pouze možnost natahování jedničky. Z toho plyne závěr, že dospěláci jsou plní rozčarování a do závěrečných titulků bavící se děti, se najednou zklamaně táží jednohlasně v kinosále svých rodičů "Tati?, mami?, jaktože je už konec?!" 60% ()

Milodar

Ano, Tintin je polopatický, předvídatelný a ne moc vtipný. To ale nemůžeme vyčítat Spielbergovi, který se jen věrně držel předlohy. Co mám vlastně hodnotit, když nic nového vymyšleno nebylo? Technické provedení? Dobře, tak tedy - podivná fúze animace a reality nemá kouzlo animáku, ani přesvědčivost reality. Pokud Spielberg popluje dál tímto směrem na vlnách podivna, stejně jako Zemeckis a jeho mons-tro-zity , raději si místo do kina zajdu na spinning. ()

Crackonosc

Spielberg dokazuje, že stylizovaná animace může ve filmu fungovat (uč se Roberte), ždíme z technologie maximum, předvádí celou řadu skvělých filmařských triků, srší nápady a umí se parádně odvázat, když je to potřeba (přitom nijak neexhibuje). Dobrodružný příběh ze staré školy žene Steven zběsilým tempem vstříc nápadítým závěrečným akčním scénám, najde si ale čas i na své postavy, hrdiny i padouchy a přitom nepůsobí nijak nuceně nebo natahovaně. Bohužel ale nechytne ani jednou úplně za srdce, což filmu trošku ubírá na lesku. ()

ThomasCrown

Nemôžem si pomôcť, no Indiana Jones z filmu priam srší, už len tá naháňačka na motorke. Prekrásne kulisy Bruselu, dokonalá animácia, kamera a hudba, bezchybná akcia vo favelách v Maroku, na lodi a v belgických dokoch. Trochu preto zamrzí plochosť postáv, do ktorých je ťažké vžiť sa, čo je zvláštne najmä pri Peggovi a Frostovi, ktorí sú inak ako dvojica prvotriedni. Inu, tešme sa na dvojku, kde Steven dúfam vychytá nedostatky, inak je to úžasný filmový zážitok. ()

ondrula

Po poměrně dlouhé době jsem byl opět nějakým animákem nadšen. Samotné řemeslné zpracování filmu je mistrovské dílo, což ovšem zaručovala už jen postava Stevena Spielberga coby režiséra. Co mě na tom bralo? Nádherná animace, skvělé prolínání dějových rovin při naraci příběhu, výborná kamera, nápadité efekty, vyvážený humor, atraktivita období 40. let 20. století, piráti... a především pak atmosféra skutečného dobrodružství, které zažíval každý kluk, když hltal romány Julese Vernea nebo se setkal s postavou Indiana Jonese. Doporučuji pro mrazivý zimní večer se šálkem čaje v ruce. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga