Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Macejko

Do okamihu, kedy sa ústredná dvojica roztrieskala s lietadlom na púšti, som si neustále opakoval: "Tak týmto ma chceš ohúriť, Steven? Viac nedokážeš?" Avšak Spielberg akoby ma chytil za slovo a akonáhle začal blúzniaci Haddock flashbackovať, sa režisérsky odviazal, naplno využil možnosti virtuálnej kamery a skvostnej animácie a začal súkať jednu strhujúcu scénu za druhou. Paráda. Každopádne, tie štyri hviezdy nie sú zase až tak silné v kramflekoch, čo je dané hlavne fádnym záverečným apendixom (po akčnom vyvrcholení by nikdy nemal nasledovať ešte kusisko filmu, kde sa toho veľa neudeje) a tým, že scenár nie je dostačujúco gradujúci (spomínanú akciu v Karaboudjane som za vyvrcholenie sprvu vôbec nepokladal). Inak som ale oveľa spokojnejší, než som čakal, že budem. Nie je to ťuťu-ňuňu infantilné, má to skvelého Andyho Serkisa ako kapitána Haddocka (Tintin je narozdiel od neho dosť nezaujímavá postava) a ako celok to skrátka baví. Nepochybujem ale, že až Jackson s tým urobí pravé divy. ()

zipper111

SPOILER...Asi nejvetším zklamáním tohoto filmu byl pro mě konec, kde vlastně po dvouhodinovém dobrodružstím za pokladem, s vynikajícími scénami v Maroku, dvojkou naprostej antipolicajtů a hlavně výborně udělaným Tintinem a Glumem, pardon, kapitánem Hadockem, se dobere k právě již zmiňovanému pokladu, který je vlastně celou dobu ve sklepě a má hodnotu asi tak 20-liber v drobnejch. No, prospěl by tomu lepší konec, ale jinak je to parádní dobrodrůžo.4* ()

gogos

Hodně dobrý námět přetvořený do úžasně stvořeného světa. Naprosto parádní animace, výborný hudební doprovod, zdařilý scénář, skvělý střih a vůbec natočení průběhu scén, spousty parádních vtípků a naprosto dokonale vykreslené postavy kapitána Haddocka, záporáka Sacharina, Kadlece a Tkadlece (Thomson a Thompson) i výborný psík Filuta. Paradoxně jako nejhorší prvek filmu mi přijde samotný Tintin. Ať už je to jeho odlišná animace obličeje, která mi nepřijde tak propracovaná jako u ostatních, nebo jeho přechytralost. Ale to na celkovém projevu filmu kazí jen maličkou část a i tak snímek neztrácí nic ze svého půvabu rozsáhlého epického dobrodružství. Výtečně se také povedlo 3D a český dabing mohu taky s klidem doporučit. Strejček Steve natočil téměř dokonalou rodinnou podívanou, která musí zaujmout všechny generace a např. mě pohltila úplně! Jeden z nejlepších filmů roku a animáků vůbec! Jasných 5* a děkuji ČSFD za výbornou 3D projekci v předpremiéře! ()

Ferry

Jako pokaždé děkuji CSFD (POMOvi) za předpremiéru tohohle vcelu zábavného animáku, který nám připravil rejža Spielberg. Animace je opět o krok dále, zobrazení postav je téměř dokonalé, grimasy, gesta i celková motorika lidí je opravdu povedená. Bylo tam pár momentů, kdy jsem se opravdu zasmál hluboce, upřímně. Film na mě celkově působil dost infantilně. Řekl bych, že to bylo více nakloněné mladšímu osazenstvu, než komplexně pro starší i mladší, jako je u takových to rodinných typů zvykem. ()

SarumanKo

Miesto dobrodružného animovaného filmu od Spielberga a Jacksona, ktorí vedia najlepšie, čo znamená epicky rozprávať, som dostal pomerne priamočiaru, naivnú a detinskú rozprávku. Zábavnú mierou vrchovatou a perfektne atmosférickú, len očakávania som mal nastavené inak. Hľadať za Tintinom plnohodnotné hrané dobrodružstvo je aj napriek pomerne drastickej akcii a bravúrnemu motion capture nezmysel. Omnoho viac než indianajonesovský punc má Tintin nádych disneyoviek, občas dokonca absolútne postráda logiku na úkor prostých gagov. Remeselná stránka samozrejme nemá najmenšiu chybičku, je to nespochybniteľne precízny a hravý audiovizuálny skvost. Ak z materiálu hodného večnej klasiky nakoniec vznikne len fajn film, je to prehra so cťou. (7/10) ()

blackrain

Tintina znám jako kreslenou postavičku, která se v jednom příběhu dostala dokonce až do vesmíru. Ale nejsem v žádném případě znalec tohoto komicsu. Tohle Spielbergovo nejnovější zpracování mi vyhovuje po všech stránkách. Bylo zajímavé sledovat kolik se na film přišlo podívat dospělých. Film je samozřejmě určen pro všechny. Není vůbec nutné znát kreslenou předlohu. Docela se těším i na další díl, jestli nějaký bude a pokud tedy bude, tak doufám, že bude ještě lepší než tento. ()

vorheese

Jednohubka, která nedokáže stoprocentně bavit ani v průběhu své stopáže, natož aby po sobě něco zanechala po závěrečných titulcích. Na druhou stranu se to hezky kouká. ()

ABLABLABLA

Jediný kdo si zaslouží plus je kapitán Haddock, jinak jo byla to dobrá pohádka, ano tak bych to nazvala, ale až tak moc mě nedostala. O Tintinově komixech jsem nikdy předtím neslyšela a nebýt filmu, tak ani nevím, že něco takového vzniklo a bylo to slavné, a tedy podle seznamu dílů, jsme mohli zhlédnout Tajemství jednorožce, což český název filmu opomíjí. Začátek se mi líbil, přišlo mi to trošku na způsob Catch me if you can nebo Růžového pantera (a kdo v tom tu podobu neviděl, zvláště Catch me if you can, tak první dvě minuty povinně zkouknout znova). To mě nadchlo, no ale potom samotný film už mě spíše zklamal. Kolikrát mi přišlo až komické, jak se kluk bere s dospěláky, má pistoli, žije sám se svým psem atd...Ale tak dívat se na to dalo a Spielberg si nechal otevřený konec, kdyby náhodou, ale radši bych, aby se žádná náhoda nestala. ()

kaylin

Steven Spielberg není mým oblíbeným režisérem a myslím, že už se jím nikdy ani nestane. Jeho snahy dosáhnout na Oscary, což pro mě "Válečný kůň" je, jsou někdy příliš očividné a dávno je pryč doba, kdy natáčel nezapomenutelné filmy - "Duel" nebo "Čelisti". Když se měl na plátna dostat Tintin, těšil jsem se. Když jsem zjistil, že bude 3D animovaný, odmítl jsem jít do kina. Za tohle mi ani Tintin nestál. Když se ke mně film nakonec dostal... Nebyl jsem zklamaný, ani nadšený. Ocenil jsem, že dvojice Spielberg-Jackson zfilmovala můj oblíbený příběh "Tajemství jednorožce", ale nějak jsem z toho necítil přidanou hodnotu. Hergé vytvořil mistrovské dílo, o čemž jsem se ujistil, když jsem si příběh přečetl. Je zajímavý, mírně naivní, dobrodružný a správňácký. Spielberg chtěl být bombastický. Nominace na Oscara ho v tomhle ohledu neminula. Jenže to je tak všechno. Zaujala mě scéna na lodi, kde si kapitán Haddock rozdělal oheň. Vtipné. Jenže předloha u mě stejně vede. Kdyby to bylo hrané, asi bych jásal víc. Takhle... Jen fajn snímek. Kvalitu má, to asi jinak nejde, ale dech mi to nevyrazilo. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-0002-zajimave.html ()

René.girl

Nemám tomu filmu co vytknout. Animace byla tak dokonalá, že jsem chvílemi zapomínla, že se vůbec o animaci jedna. Pět hvězdiček nedávám čistě jen proto, že to nebyl úplně "můj šálek čaje". 85% ()

dr.Orlok

Povedený filmový návrat do apolitického (původní dobrodružství byla vydána za války, během okupace Belgie) a asexuálního (jedinou ženskou postavou filmu je Bianca Castafiore, profesí operní zpěvačka, jejíž zpěv je pro hlavní postavy nesnesitelný) dětství, kdy je hlavním motorem vyprávění zažít nějaké dobrodružství. Skvělě zde fungují jednoduché komediální gagy (Tkadlec a Kadlec jako duo z grotesky) a hlavně dechberoucí 3D akce (epický pirátský flashback nebo honička motorky, džípu a dvou zvířat v jediném nepřerušovaném záběru) Adaptace tří sešitů (Krab se zlatými klepety, Tajemství jednorožce a Poklad Rudého Rackhama) do jednoho filmu se povedla, nejen v tom jak jsou umně spojeny různé dějové linie, ale hlavně, že se podařilo zachovat duch původních komiksových děl v novém médiu. ()

Vampireman

V podstatě Indiana Jones pro děti, kde hlavní slovo má pouze a jenom Dobrodružství (žádná násilně zakomponovaná romance, která nebude bavit). Spielberg odkazuje kam se dá (za mě vedou úvodní titulky Catch Me If You Can styl) a solí celkem fungující fóry. Akorát s vyprávěním příběhu se dost brzdí a pokaždé jsem byl o krok (i o dva) před postavami a v jednom zlomovém momentě mě tím Tintin přestal bavit. 70%. ()

Philcze

Být Zemeckisem, tak se asi střelhbitě zastřelím. Experimentoval v době, kdy se ještě nikdo neodvážil, ale jeho starý brach Steven vyčkal a ve finále mu nakonec absolutně vytřel zrak. Řemeslně dokonalé, s prostým, ale výborně fungujícím příběhem. 90% (Viděno ve 3D v IMAXu - Dabing) ()

Helo

Animovaný film, který sice poněkud zaostává v dialozích a hudbě, ale nahrazuje to parádní animací a hlavně nejlepší akcí, kterou je možno v animáku vidět. Žel bohům, něco mi říká, že doba Johna Williamse je pryč, neboť jsem od Pomsty sithů od něj neslyšel snad žádnou pořádnou muziku (možná kromě Indyho, ale to už je přecejen povětšinou přebraní ze starších dílů). ()

Thomassi

Tintin úřaduje především technicky dokonalou vizualizací, skvělými nápady a zábavnou jízdou za ztraceným pokladem. Steven Spielberg se svým prvním animovaným filmem rozhodně ukázal a nemusí se za něj stydět. A i když mnohokrát neuvěřitelnými scénami, ale zároveň nejzábavnějšími, mě dokázal Tintin zaujmout nejvíce. No a technická stránka? Radost to pohledět. Animovaná vizáž, která vypadá jako skutečná. Dohromady je tento spielbergovský animák svižný, plný barev a zábavy. Dobrá práce Stevene. ()

katuska138

Po vizuální stránce více než dokonalé. Krásné detaily, krásná grafika a scéna, kde se písečné duny mění v temný oceán, to byl jednoduše požitek. Ani příběh vlastně nebyl úplně k zahození, ale stejně... s žádnou postavou jste se nemohli sžít. A na to, že je to animák, jsem se nezasmála vlastně asi ani jednou. Jediný, kdo potvrdil své místo na výsluní, je John Williams. Neuvěřitelné, jak dokáže napasovat hudbu na tolik různých žánrů. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga