Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

MartinezZ

Mělo to šmrnc, mělo to vtip, hezky to vypadalo, to je ovšem bohužel asi všechno. Předchozí sice tak úplně neznamená, že se mi to nelíbilo, jen tomu chyběla jiskra. 100 minut bylo nějak málo. Na to, že se stále něco dělo, mi to přišlo příliš rychlé a násilně ukončené, navíc bez nějakého krátkého dovětku po titulcích. Ale od začátku. ~ TinTina si pamatuji jako malý, jen si nepamatuji, jestli z komiksu, který by vycházel v nějakém časopisu, nebo z animáku v televizi. To je ale nepodstatné. Podstatnější je, že jsem od něj čekal prostě něco trochu víc. Trochu propracovanější příběh, možná vyprávěný o něco pomaleji a hlouběji. Žádné seznámení s pány detektivy, TinTin hned všechno ví, kapsářova epizodka naprosto zbytečná. Místy mi připadaly střih a kamera zbytečně zmatečné a nepřehledné. ~ Graficky zpracované to bylo hezky. Hodně jsem se bál, aby film nevypadal jako zprasený zhovadilou Zemeckisovou technologií, což se nakonec naštěstí ukázalo jako liché obavy. Některé výjevy byly nádherné (třeba drobnost jako vlající vlásky a vousy nebo třeba obličeje), někdy obrazy na plátně vypadaly odfláknutě, až nezáměrně nereálné. Navíc standardní škodou byla naprosto, ale znovu totálně zbytečná 3D technologie, která je u TinTina prostě... zbytečná. Nikde v celém filmu není nic, co by 3D nějak ospravedlňovalo, alespoň co se příběhu nebo hloubky vyprávění týče. Povinné blbůstky jako vystrčení hůlky z plátna nepočítám, tohle je v každé 3D konině, která si zakládá JEN na technologii. ~ Někteří se rozplývají nad hudbou. S tím souhlasit nemohu, protože Johnovi bych dal za úvodní a první titulkovou skladbu facku. Vědět, že mě do filmu uvede a rozloučí s ním takováhle moderní kakofonie, vzal bych si s sebou špunty do uší. Dlouho jsem u žádného filmu takhle hudebně netrpěl, uff. Na druhou stranu, hudbu ve filmu jsem moc nezaznamenal, což je tedy otázka, zda je dobře nebo špatně. Rozhodně jsem si nevšiml nějakých profesionálních hudebních vylomenin typu navázání skladby na předchozí operní árii. Profesionalitu Johnovi neberu, zřejmě jsem na tohle "moc mainstream". ~ Vtip. Sice ho nebylo nějak zvlášť moc, neměla to být primárně komedie, ale když už byl, člověk se rád zasměje povedenému vtipu nebo scénce (ptáčci, tank, kapitánova kajuta, spící námořníci apod.). ~ Ve výsledku, jakkoliv to zní strojeně klišoidně, chyběla tomu prostě jiskra, zanechalo to ve mě pachuť kvalitně odvedené strojové práce bez duše a slzy v oku. Teď už tedy jen počkat, jak si film povede v pokladnách, a potom za pár let ověřit, jestli dokáže udělat TinTina Peter Jackson živějším, než tentokráte dokázal kdysi hvězdný Steven Spielberg. ~~~ 2,5* ()

Greg

“You do know what you're doing, right? - Relax. I interviewed a pilot once!“ Výborně, dostal jsem přesně to, co jsem od filmu čekal – pohodovou zábavu plnou akce a vtipu. I když zvlášť k některým bych měl pár výhrad – občas už to bylo docela dětinské a pro mě pak ani ne moc vtipné (ano, vím, že je to film pro děti). Vizuální stránka je samozřejmě naprosto dokonalá, všechno je do detailu promyšlené, včetně věcí, které nejsou v záběru hlavní. Lidé, voda, souboje, auta, lodě, letadla… všechno skvěle animované, ještě lépe to pak vypadalo s „přidáním“ třetího rozměru! Scénář je jednoduchý, předvídatelný, ale to se u animovaného filmu pro děti předpokládá, takže mi to ani v nejmenším nevadilo. Velmi dobře jsou napsané i postavy – líbil se mi sympatický a odvážný Tintin, životosprávu nedodržující Haddock, schopně neschopní inspektoři Interpolu a také slizký záporák Sacharin. Nejvíce mých sympatií ale pro sebe ukradl čtyřnohý Tintinův přítel Filuta – je neskutečný. I hudba se k filmu skvěle hodí, sem tam trochu připomíná hudbu z jiných filmů, ale to zas to vůbec problém není. Ano, Tintin je film pro menší diváky, ale s klidem se na to může podívat i dospělý a nudit se rozhodně nebude. A ani to 3D nebylo tak špatné, i když jsem si na to nějakou dobu zvykal. Zatím lepší 4*, ale až se na to podívám příště, třeba ještě hodnocení zvednu. ()

RasputincZ

Perfektní záležitost, kterou bych se nebál doporučit jedinci prakticky jakékoliv věkové kategorie, protože pokud nejste zarytý cynik bez špetky dětské hravosti/humoru, musíte si ten film aspon částečně užít. Jistě, některé vtípky jsou pro nejmladší publikum, ale právě ta Spielbergova hravost, kreativita využívá krásnou animaci a tvoří velkolepý dobrodružný zážitek! Nebýt českého dabingu, bylo by to nejspíš za plný počet. P.S.: 3D není vůbec špatné. Zkrátka old school záležitost v novém kabátu. ()

Alqarin

Ta reálná grafika je chvílemi možná skoro až znepokojivá, ale nakonec samozřejmě převládne úžas nad tím, co Spielberg se svým týmem opět vytvořili, protože z Tintina opravdu dýchá život a hravost. Akce je strhující a po vypravečské stránce taky nemůžete, než si spokojeně vrnět, takže vysoké hodnocení je zasložené, ale něco tomu chybí. Možná by neškodilo více se zhlédnout v Indym jako ve scéně z Baggharu, protože právě v těchhle chvílích je Tintin nejzábavnější. Problém je ale v absenci výraznějšího charakteru, protože samotný ryšavý klučík je vlastně postavou dosti plochou a vedle mistrovsky zvládnuté animace, akce a až "elfmanovsky" hravé hudby Johna Williamse prostě působí trochu chudě. Pokud od něj ale stejně jako já čekáte hlavně pořádnou jízdu a pastvu pro oči a uši, zklamáni rozhodně nebudete. P.S.: Důkazem vypiplanosti tohohle dílka je i to, že epizodní námořní bitva v pohodě strčí do kapsy všechny díly Pirátů z Karibiku ;-) ()

Rosana

Pěkně udělaný filmeček, dobře využívající 3D. Postavičky byly sympatické a honičky a dobrodružství téměř neuvěřitelné. Jen ten Tintin, trubka. "Hmm, co tim chtěl říct?" a podobné, nahlas vyřčené myšlenky, naprosot degradovaly hodnotu filmu. Škoda. ()

Paxxx.cz

Komix či seriál jsem nikdy nějak extra nehltal, ale vzhledem k tomu, že se do Tintina pustil Spielberg neodolal jsem. Animace skvělá, příběh dobrý, i když místy trochu ztrácel náboj a dabing známých jmen se také povedl, jsem zvědav na pokračování... 7/10. ()

SaNcHeZ_cz

Místy parádní, místy nuda ale zase tak špatné jak jsem se obával to není. Tak jako tak Spielberg přináší poměrně slušnou avšak nikterak čelist srážející podívanou, ze které si budete pamatovat delší dobu pouze dvě věci. Digitální triky se dají v dnešní době dělat s neskutečnou grácií a Andy Serkis je prostě frajer jak se patří. ()

Lamiczka

mladý dobrodruh nezklamal, klidně bych zvládla verzi bez 3D efektů, ale v originále, abych nekřivdila dabingu, ten se mi po dlouhé době líbil .. mistr Williams svou hudbou nijak neoslnil, nepamatuju si z filmu žádnou silnější melodii, za mě určitě doporučuji, příjemný a místy velmi legrační příběh ()

katasta

Zlatý průměr. Nemohu namítat nic proti animacím, ty jsou vážně super. Hodně se mi líbila zaprášená místnost nebo rozstříštěné sklo :o) Avšak jsem tak trochu proti hodnocení filmů podle technické povedenosti, neboť za pár let bude toto provedení chabé a zbyde už jen dívat se čistě na příběh. A ten mě popravdě zas až tak nenadchl. Pravda, párkrát jsem se zasmála, ale vícekrát jsem si spíše říkala: jejda, copak na to budou koukat jenom pětileté děti, že je to točené jako pro slabomyslné? Jasně, je to pro děti, ale podle mě správná pohádka dokáže zaujmout i dospělého a neotravovat ho přespříliš dětskýma hláškama... ()

Praxis

Úžasně hravá a nesmírně oldschoolová jízda plná neuvěřitelné akce, výtečných hlášek, výbuchů a vyváženého 3D, které konečně mělo smysl. Tvůrci se nás už konečně nijak nechtěli odvděčit pícháním kordů do obrazovky a padáním všeho možného, ale 3Déčko tu krásně vystihlo celkový look a feeling. K tomu určitě dopomohla i dokonale rozpohybovaná kamera, která vás prostě nenechala v klidu. K tomu Tkadlec a Kadlec, Filuta a božsky vymyšlená akce v Maroku, kdy jsem chvílemi totálně nestíhal nad přehršlem všech možných i nemožných vjemů a obrazů... Škoda jen za ten konec, ten zůstal jaksi viset někde na půl cesty a nějak mě nechal chladným. Mohla to být milá tečka za mixem všech možných filmů počínaje Piráty a konče Indiana Jonesem. 80% shlédnuto v 3D, dab., IMAX ()

Riddick77

Bohužel nesdílím všeobecné nadšení, protože mě to vůbec neoslovilo. Ano, technická stránka filmu je téměř dokonalá, WETA to má 10/10, nicméně to je bohužel pouze vnější obal, do kterého je zabalen z mého pohledu hodně nudný, nevtipný, přihlouplý a nedokonalý příběh. První co mi po pár minutách naskočilo, byla vzpomínka na Indyho, protože to skutečně hraje s podobnými kartami, ovšem příběh selhává prakticky na každém kroku. Navíc mi bohužel nebyly téměř vůbec sympatické hlavní postavy, především kapitán "ožrala", ale i samotný Tintin mi přišel nesympatický (to je dáno čistě subjektivním pohledem). Tudíž bylo velmi těžké vést se na vlně vizuální euforie, když nebylo komu fandit, akce nudila, postavy se chovaly prapodivně a humor se omezil na opakování 3-4 vtipů. Možná trochu kruté, ale Steven rozhodně zklamal a těžko mohu říci, že se těším na další 2 díly, které budou zřejmě odklepnuty studiem. Po Abramsovi (Super 8) tak letos v mých očích selhává další jistota. 5/10! [26.10.2011_viděno ve 3D_VUE Cinema_Westwood Cross, Antolin Way, Broadstairs, Kent_Velká Británie] ()

GodComplex

Ne, ze bych od toho mel nejake extra ocekavani, ale stejne zklamani. Po crtvrtem Indym uz podruhe slabe prumerny az podprumerny vykon jak Spielberga, tak Williamse. Vizualne je to bomba, o tom se prit nebudu, ale nejak me to nechytlo, nesympaticke charaktery, nezajimava story... oba panove maji ted co napravovat s prichozim War Horse, protoze jestli i tady to pomatlaj, tak na ne zacnu pohlizet jako na upadajici produkty senility. Za ty 3* je to hodne rado. 5/10 ()

Jillen

Nebudu tvrdit, že jsem se bůhvíjak těšil, ale Spielberg pro mne vždy byl zárukou, po všech stránkách, skvělé podívané. Někdy méně, někdy více, ale jeho poslední výplod jsem nějak nedokázal vydýchat. Už dlouho se mi nestalo, že bych měl v hlavě po konci filmu takové prázdno... . Paradoxem a ironií budiž, že to všechno je extrémně nadupané a vizuálně perfektní. Furt se střílí, skáče, nebo něco vybuchuje(už chápu, jak se Spielberg s čistým svědomím podškrábnul pod Transformers)...chvíli jsem měl pocit, že sleduji Indiana Jonese, poté zase Piráty z Karibiku a závěrečný figth na "ostří" jeřábů je celkem WTF. Co naplat, že všechna ta akce má množství nápadů, když její emocionální prázdnota a schematický průběh všechno zabíjí. A to nemluvě o postavách...neoblíbil jsem si nikoho a nikdo mě nezajímal. A třešní na ne moc chutném dortu je John Williams. Zřemě pryč jsou dny, kdy skládal jeden slavný motiv za druhým...Tintin nemá jedinou zapamatováníhodnou skladbu, smutné hlavně v případě, pokud by se chystalo pokračování. Btw. film bych rozhodně nedoporučil dětem, protože srandovního tam není téměř nic, ale zato násilím se nešetří. Btw. vol.2...raději Indiana Jonese nad hrobem, než dalšího Tintina. ()

JJ.Gibson

Tintin mě nikdy moc nenadchl ani jako seriál, když jsem byl ještě malý rybízek :) A ni v roce 2011. Přes skvostnou animaci, kterou jsem nikdy předtím neviděl, po vcelku slušný příběh a sem tam miniaturní vtípek. Mě to asi nestačí :) Tintin si nějakým důvodem, který nedokážu vysvětlit, nezískává moje srdce. Proč tomu tak je vkustku nevím, něco mi tam chybí, možná zábavnost hlavní postavy nebo tak něco. Možná bych rád shlédl "dospělejší" verzi tohoto filmu. Ale rozhodně tím nechci říci, že je Tintin průměrným filmem, spíše lehce nadprůměrným. Doporučuji k podívání! ()

Sandiego

I na televizní obrazovce se vizuální hostina neztratí a film je od začátku do konce pastvou pro oči. Bohužel vše ostatní poněkud selhává - postavy jako vystřižené z papíru - tedy žádné prokreslené charaktery, žádné emoce a z toho důvodu i minimum napětí, značně pomalá a rozpačitá expozice, film mě dokázal chytnout až během epizody na africkém kontinentu, kdy celé vyprávění vrcholí velmi propracovanou a podmanivou honičkovou scénkou popírající veškeré fyzikální zákony, poté snímek směřuje k neuspokojivému a otevřenému konci a divák se až diví, jak málo se podařilo do stopáže nacpat, to i lecjaký hraný film bez možnosti zkratky vlastní animované tvorbě by Tintina strčil do kapsy. Navíc humor šel většinou mimo mě a jen pár inteligentních vtipů dokázalo jemně zapůsobit na moji bránici. Velká očekávání tedy naplněna nebyla a nevím nevím, jestli Jackson z tohoto materiálu dokáže vykřesat něco více a jestli k tomu vůbec ještě bude příležitost. ()

MikO_NR_1909

Začnem z lepšej stránky. Spielberg sa svojou animáciou vysoko priblížil k reálnemu deju (takisto aj obratnosťou postáv). Slušne pracoval s kamerou, nudiť sa veľmi nedalo a dobrodružná akcia podarená. Ale akoby sa snažil spraviť animovanú obdobu Indiany Jones v naivnejšie (gýčovitej) a menej vtipnej verzii. Keď sa nedokážem stotožniť v animáku s nejakou postavou (čo je alfa a omega celého problému), niekde je chyba. ()

Laxik

Pamatujte, děti, ne všichni zrzci jsou neřádi a ňoumové! Umělá sladidla zabíjí lidi. A kam se hrabou špenátové konzervy na moc špiritusální, vždyť denaturákem nasáklý kapitán Haddock by si se svými superschopnostmi natřel na chleba nejen Pepka Námořníka, ale možná i pár X-Menů. Tintin jest nesporným důkazem, že generace odrostlá francouzskou komiksovou "mayovkou" vyrostla v pořádný chlapy. ()

Alementina

Už uvodní dlouhé titulky me nudily a to jsem nečekala, že se stejně nudit budu po celý zbytek filmu. Tintin je podle me film pro deti a jen pro deti, at uz s 3D či bez něho. Animace krasna, dabing uchazejici, ale porad je to dabing. Na druhé shlednutí by mě nikdo nedostal, usnula bych. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga