Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Sorna

Tintinova dobrodružství bych označila jako jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Samozřejmě, je tu hodně poznat rukopis Spielberga, ale já bych to spíše označila za výhodu. Film nabitý dobrodružstvím a překrásnými efekty si zkrátka zaslouží plný počet hvězdiček! Určitě doporučuji ve 3D , jsou zde vidět překrásné detaily jako např. žilky v očích, a další scény jako praskání skla či efekt lupy také vypadaly skvěle (nemluvě o akčních scénách) - takže na Tintina jedině ve 3D! ()

Hayane

Špičkově zpracované po stránce technické. Tintin je sice ten typický šťouravý kluk, co mu dobrodružství spadne do klína, ale líbilo se mi, že aspoň trochu bádal a přemýšlel a nedělo se vše kolem něj jen z "vyšší moci". Akce byly fajn a trošku legrační byly nosy postav, které mi kazily dojem z jinak perfektních tváří. ()

Sathine

Po přečtení jedné velice pozitivní recenze, kde se autor přímo rozplýval nad dokonalostí tohoto snímku a kde veleboval dokonce i použití 3D, jsem se rozhodla, že své předsevzetí, na 3D do normal kina už nikdy více, a jednoho večera jsem se vypravila na kulturní, a podle autora, velice vydařený večer. Co se týká 3D, nevím, jestli jsem tak zblbnutá tím, jak jsem před 8 lety viděla pořádné 3D v IMAXu, ale dle mého názoru, 3D nemá jít do hloubky, ale do prostoru, mám uhýbat před letícími věcmi apod. Toto bylo jen jednou za celý film, ale možná chápu 3D špatně, a opravdu toto nemá smysl řešit. Co se týká samotného filmu, ehm... abych řekla pravdu, teď, 3 dny po zkouknutí, už bych ani nemohla říct, o čem to vlastně bylo. Nemůžu říct, že by to byl špatný film, ale zase nenadchnul. Animace udělány na výbornou, příběh taky vcelku zajímavý, ale staré dobré Tintinova dobrodružství v původním kabátě, byly přece jenom lepší. Často předělávaná klasika není úplně nejlepší nápad. ()

Pilouš

Právě jsem se vrátil z kina a pocity mám spíše smíšené. Očekával jsem hodně, takže se vrhnu nejdřív na kritiku: Nejvíce mě zamrzela absence humoru. Tedy ne úplná, pár vyloženě vtipných scén a hlášek se našlo, ale na vině je nejspíš samotný Spielberg který dobrodružné filmy sice miluje (Indy, Hook) ale už nedokáže přinést tak svěží vítr jako kdysi a spíše sám sebe opakuje... Tintin se dá zdaleka nejlépe srovnávat právě se sérií Indiana Jonese a až zamrazí, jak jednoduše by se dal scénář poupravit, aby se stal dalším dílem slavného archeologa. Tintinova dobrodružství jsou sice lepší než Království křišťálové lebky, ale pokulhávají za Poslední křížovou výpravou. Čtyři hvězdy Tintinovi daruji proto, že se časem nepochybně stane velmi oblíbeným snímkem a častokrát s ním budou srovnávány následující filmy podobného ražení. Jednou totiž bude "Poslední křížovou výpravou" mezi animáky. -A teď už nezbývá jen chválit: Převod komiksových postav na plátno dopadl skvěle, práce s kamerou byla úžasná a zcela odpovídala renderovacím možnostem dnešních počítačů. Myslím, že i Motion Capture dopadnul líp než u Avatara, stejně jako 3D (přízemní James Cameron by měl závidět). Technická stránka filmu je tedy fenomenální, chvílemi takřka nerozeznatelná od skutečnosti... Vypichovat další věci jako kvalitní scénář, stopáž-tak-akorát, dynamiku akčních scén, a podobně, myslím ani nemá cenu. Letos bezpochyby jeden z nejlepších rodinných filmů (například Relikvie smrti byly o nostalgii, ale filmově Tintinovi sahají pouze do pasu) a mám pocit, že až na mě po čase znovu dýchne z televize, osloví mne ještě mnohem víc a dá vzpomenout na Spielberga a na zašlou poctivou a hravou filmařinu ;) ()

vikin

Hodně jsem se těšil , jak se spolu vyřádí přerostlé děti - pánové Spielberg a Jackson.... Ovšem prvních cca 40. min jsem se v kině přistihl jak se ponuďávám. Zdlouhavý nájezd a představování hrdinů + příběhu. Ovšem poté už jen akce, vtípky a především krásná grafika a 3D taktéž. Suma sumárum : u mě dobrý. ()

sha.piro

Po záplavě 3D šíleností alá Šmoulové (a jiných pitvorností) konečně něco normálního. Tintina jsem měl rád už jako malý a musím říct, že tenhle nový 3D Tintin se tvůrcům opravdu povedl. Osobně bych se obešel i bez té Bondovsko-Indianovské honičky v Maroku, více se mi líbil souboj s piráty. Už teď se těším na další díl... jako malej kluk : ) ()

d4

Ako to už býva zvykom, v Spipelbergových filmoch je Stevena cítiť z každého záberu, z každého dialógu, proste zo všetkého. Jackson s WETA sa však takisto nenechal zahanbiť a opäť dokazuje, že patrí v dnešnej dobe na TOP miesta v 3D animácií. To je ale, nanešťastie, všetko pozitívne, čo sa k filmu dá povedať. Vtipy miestami na pousmiatie, miestami neskutočne trápne. Horvát & Horvát ma vyslovene srali, Tintin bol všelijaký, len nie sympatický a najviac som si z filmu obľubil asi Snowieho. Možno trpím tým, že nepoznám knižnú ani komiksovú predlohu, no aj tak som čakal viac od p. Spielberga. Holt, aj legendy starnú. :) ()

janeczek

Pro mne N A P R O S T O úžasná jízda. Já se zpátky do klukovských let vrátil! Otázka zůstává, zda jsem se zase vrátil zpět. ZN. Pouliční honička v Maroku si nezadá s ničím. ()

michalkop

Počítačová animace. Použito hodně polygonů. Chvílemi působí velmi realisticky. Docela zajímavé dobrodružství. Ačkoliv se mi původní filmy o Tintinovi nelíbily, tento mě oslovil. To může znamenat jen jedno. Film s původním Tintinem nemá mnoho společného. Trochu je smutné, že takovéto filmy se musí točit v Americe a ne v Evropě, kde komiks původně vznikl. ()

xxxdvorixxx

Absolutně perfektní grafika, u které jsem se pozastavoval snad každou minutu. Jinak ale film úplně neumí zaujmout a nemám žádnou potřebu ho více rozebírat. ()

Caesius S.

Spielberg se opět vrací do starých kolejí nalajnovaných Indiana Jonesem, hlavní hrdina však tentokrát nemá bič a klobouk, ale věrného geniálního psíčka a zrzavou patku. Jinak, jak už je zvykem, děj je hodně dobrodružný a dynamický, akční scény strhující (i když místy přehnané). Scénář je trochu dětinský, ale vzhledem k předloze je to zřejmě v pořádku. Nová grafika zpracování hodně prospěla, napůl animované postavičky mají snad ještě krásnější a dokonalejší pohyby a mimiku než reální herci. Rovněž je s použitím této techniky možné vykreslit i vizuálně náročné scény bez ztráty "přirozenosti". Spielberg zkrátka nechce stát opodál ani ve věku 3D a po právu se pasuje znovu do role inovátora. ()

Vořežprut

Jízda to chvílema byla neuvěřitelná. Ale byly momenty kdy jsem se nudil. Postavu kapitána jsem v komiksu měl rád, ale tady by přišel občas otravný. Naopak Filuta je tak chytrý, že bych ho chtěl mít doma :-) ()

zurivymlok

Jak to hodnotit? Tintinova dobrodružství mě jako příběh moc nezaujal. Humor je občas výborný, občas příliš dětinský. Proti tomu stojí bezchybná realizace a hlavně naprosto geniální režie. Spielberg je režisérský Bůh a proto se přikloním ke čtyřem hvězdičkám. P.S. Kdyby se jednalo o hraný film z osmdesátých let, role Tintina by byla jak ušitá na míru pro Michaela J. Foxe. PS II. Nedá mi to, abych se nevyjádřil k názoru uživatele POMO: hodnotit bychom měli hlavně film a nikoliv motivaci k filmu založeném na základě domněnky. Pochybuju, že Spielberg ve svém věku a při svém finančním zajištění je motivován penězi. Film natočil protože jej natočit chtěl (samozřejmě - i toto je má domněnka :-)). ()

morlumak

Za největší klad považuji, kromě úžasné animace, že se Spielbergovi podařilo zachytit atmosféru Hergého komiksů a vznikla tak jedna z nejlepších adaptací komiksu vůbec. Za mě plný počet. ()

Shaman::..

Když je něčeho příliš, není to dobré. Akci střídá akci, film jede na 130 %, ale říkám si k čemu? Kdyby tempo zvolnilo, bylo méně alkoholové infantility, více se věnovalo postavám, bylo by to ku prospěchu filmu. Boží jízda v Maroku, nevýrazný konec, snadno zapomenutelný film. ()

lusst

Tintina som nečítal, seriál nesledoval a po zhliadnutí filmu musím skonštatovať že som o nič neprišiel. Vizuál skvelý, ale inak nuda. ()

teseth

Naprosto vynikající animovaná jízda, která nadchne a místy uhrane, ale to je bohužel málo. Příběh je nijaký, postavy nevýrazné a pokusy o vtipnost ploché. Vždyť samotný příběh skýtal množství možností a příležitostí udělat z toho nejlepší animák všech dob. Škoda, že jeho potenciál byl využit jen při zpracování. I tak ale dám plnou palbu, protože to ztvárnění je luxus. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga