Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Gromit

Čekání na další film Stevena Spielberga mi tentokrát přišlo neuvěřitelně dlouhé a únavné. Ale vyplatilo se. Steven je zpět a navíc v prvotřídní formě! Jeho Tintin je vlastně omlazený (a digitalizovaný) Indiana Jones, neohrožený hrdina ze staré školy. Pouze s tím rozdílem, že má po svém boku roztomilého pejska Filutu, jehož jsem si doslova zamiloval. Snad se ti dva brzy dočkají dalšího filmu, nejlépe opět ve Spielbergově režii. Tak poctivých 5* jsem už hodně dlouho žádnému filmu nedal - berte to jako doporučení. P.S. Tintinova dobrodružství jsem shlédl v původním znění s titulky a ve formátu 2D. A rozhodně jsem neměl pocit, že bych zůstal o něco ošizen. ()

nicneznam

Že bych viděl něco extra? Kromě (opět) vydařené technické stránky, která už je vlastně nyní zastaralou (přestože funkční, podobně jako ve starších animovaných filmech), nic. Hype se sice snažil zažehnout davy, ale nadšení způsobující lavinový efekt se zkrátka ze sálů nevracelo. Není divu. Já sám nevím, co pochválit. Williams další nezapomenutelnou skladbu, natož hudbu nepřinesl (což ve výsledném produktu vlastně škoda není, ale zamrzí to) a Spielberg je pro mě opět jen známé slavné jméno u filmu, který kdysi upadne v zapomnění. Vlastně neupadne, úplně jsem zapomněl, že je to podobné jako Indiana Jones - pár mýtů, občas bitka, pár řečí o mýtech, bitka, trochu nevtipné komiky, akční scéna, honba za papírkem, trocha komiky, bitka, honba za ptákem držící papírek, série náhod, paběrkování na místě, bitka. Takže počítám, že za dvacet let jsme v top 250 na imdb, kde dnešní děti budou psát o filmu, který tehdy ovlivnil směrování jejich dobrodružného života a že takové upřímné instantní veleklasiky se v jejich dospělosti už vůbec netočí. Plusem je u Tintina to, že narozdíl od Indyho netrvá subjektivně tři hodiny, ale tak dvě a čtvrt. Mít to jako oblíbený film? To bych nedokázal. Litovat vstupné za kino? To ano. ()

wito

Vidieť Tintina so žiadnym očakávaním, nijak zvlášť nepoznajúc príbeh a v prázdnom kine, nie je vôbec zlé. Navyše Spielberg, Jackson, Williams neznie takisto vôbec zle...Príjemné posedenie :) ()

sigi2

Dlho predlho som uvažoval nad hodnotením nového filmu tohto môjho obľúbenca. Napokon prevážil rozum nad citmi. Film je to dobrý, dobrodružný (ba až akčný) a prekrásne animovaný. Čo mu však chýba je pridaná hodnota - duša. Niečo, čo by divákovi dalo dôvod vcítiť sa do postáv, báť sa o ich osud a mať radosť, keď sa hlavným hrdinom napokon podarí to, o čo sa celý čas urputne snažili. Bez toho je to len zábavná hračka na jedno použitie. ()

filip289

Videná 3D verzia v kine. Bol som nadmieru spokojný. Animácia bola úžasná, slovenský dabing taktiež skvelý. Malo to vtip, akciu a taktiež aj celkom zaujímavú zápletku. Ako Tintinov neznalec som bol nadmieru spokojný a návštevu kina vôbec neľutujem, naopak, už sa teším na dvojku. ()

cheonsacz

Seriál o Tintinovi jako takovém, není zrovna můj šálek kávy ačkoli můj sedmiletý bratranec to naprosto zbožňuje. Mám, ale ve zvyku shlédnout každý nový animák a jména jako Steven Spielberg a Peter Jackson bylo velké lákadlo k tomu skvělý originální dabing jmenovitě Toby Jones, Daniel Craig. Co víc si přát? A film nezklamal... opravdu mě to strhlo a myslím, že se to může líbit jak dětem tak dospělým. Animace je tak dokonalá, že jsem si místy nebyla jistá jestli to snad nejsou skuteční herci :) VŘELE DOPORUČUJI ()

štófy

Podle mě se jedná o vizuálně nejkrásnější animák, co jsem kdy viděl. Ale tím to pro mě bohužel končí. Samotný příběh byl totiž pro mne obrovským zklamáním, nudil jsem se skoro po celou dobu, zkrátka jsem do Spielberga nečekal něco tak dětinského. Film se hodí opravdu asi jen pro dětské diváky, mě zaujal opravdu jen graficky. Škoda... ()

Shredder

Steven Spielberg si natocil infantilneho animovaneho Indiana Jonesa. Rozhodol sa vyuzit potencial animovaneho filmu a fakt, ze nie je limitovany a moze natocit sceny, ktore by v hranom filme ani nemohli vzniknut, popripade by stali stovky milionov dolarov a museli by de facto aj tak byt prespikovane CGI efektami. Co do vizualu, nie je co vytknut, pretoze efekty su zas posunute na vyssiu uroven a cele prostredie je neuveritelne precizne a perfekcionalisticky do detailov spracovane. Opat vsak nastava problem poslednych rokov a to ten, ze na ostatne stranky filmu sa zabuda. Postavy su plytke, dej jednoduchy a predvidatelny a oproti spominanemi Indianovi, ktory je zabavnym, ale zaroven velmi dovtipnym a premyslenym filmom, je Tintin len simplicitna vizualna orgia urcena, najma mladsim divakom a velmi chabymi pokusmi o humor. ()

Lilien

tak animáciu ani akciu vyzdvihovať nebudem to je pri takomto komerčnom filme jasne najmä keď sa jedná o Spielbergov film. No to všetko zaostalo za nepútavým príbehom ,nasilu vtipkujúcimi postavami. A scenár asi tiež nebude nič moc keď ho písali traja ľudia. Neviem ja osobne sa rád pri animáku uvoľním, zasmejem, pobavím, poprípade si obľúbim nejakú tú postavu čo sa mi však pri Tin-Tinovy nestalo. ()

Zewett

Neviděl jsem film ve 3D takže musím udělit *** ale myslím že u tohohle filmu je to docela zásadní a ta jedna * navíc by byla ve 3D jistá. ()

Talina

Metoda "motion capture", která tomuhle animáku dodává na reálnosti je prostě úžasná! Tintin jako postava je neuvěřitelně zvědavý člověk, ale ikdyž je na tom založen v podstatě celý příběh, tak mě to trochu iritovalo...každý je zvědavý, ale až tak? Vím, že je to pohádka, ale kdyby v něm měly děti vidět vzor, tak nevím jak by to na tom světě dopadlo...However, nebudu hodnotit film podle toho, jak působí na děti, ale na mě, takže dávám přece jen ty 4 hvězdy, protože zvědavost k Tintinovi prostě patří. ()

.killer.

Pro mě parádní jízda! Desítky nápadů, neustálá akce a lehké napětí, detektivní nádech a brilantní vizuální zpracování, z něhož bude mít radost nejen každý, kdo někdy otevřel komiks s Tintinem. Já jsem se bavil od začátku do konce a u některých momentů jsem se opravdu docela nasmál :-) ()

departed

Animovaný Uncharted. Kdo hrál, viděl to v tom. Ale taky i trocha z Indiana Jonese. Jako neznalec jakéhokoli Tintinova komiksu jsem vlastně neměl žádná očekávání, jen jsem prostě chtěl vidět první Stevenův animák. A hle, technická stránka dokonalá - v některých momentech postavy v exaktně nastíněných a osvětlených scénách vypadaly jak opravdový herci z masa a kostí pochodujíc po place. Pěkné úvodní titulky ve stylu ,Chyť mě, když to dokážeš', opět s Williamsovým chytlavým soundtrackem, který se - nechci říkat vykrádá, ale nenapadá mě jiné slovo - možná "opakuje"?, to je jedno, přesto se to tam hodilo a hezky se to k tomu poslouchalo. Ale zhruba tak od poloviny už jsem začínal přicházet na jiné myšlenky, film začínal být nudný, děj čím dál tím víc nezáživnější a zbyla akorát tak bombasticky přepálená akce, což byla velmi světlá stránka filmu. Nedá se říct, že jde o zklamání, jen spíš o nenaplnění toho "neočekávaného očekávání". ()

dj_kure

Příběhově ne tak silné jak bych čekal. Na pohádku a pobavení ne dost zábavné, ale na koukání dokonalé. Pokud byl někdo schopný dát Cameronovo Avataru 4* a víc za fantastické provedení Pandory tak já dávám Spielbergovo Tintinovi za bezchybnou animaci 4*. Protože nebýt jí, podobně jako Avatar (bez úžasných efektů) by Tintin spadl do průměru. V ani jednom případě se totiž nedá říct, že by překypovali originalitou v příběhové linii. ()

cula2

Steven Spielberg opravdu umí! Film pro celou rodinu,od méněletých až po babičku s dědečkem.Nádherné zpracování.Opravdových herců netřeba!!! 4* ()

biges low

Hezky animak, ktery bezvadne odsypa, avsak.. animace objektu a prostredi nema chybu a kdyz se v zaberu objevi jen cast lidke postavy (noha, zada), clovek si rika, ze to vypada jak hrany film. Tak proc jsou postavy animovane tak, ze se do toho znacne realistickeho prostredi vubec nehodi? Dale chudak Tintin taky nevyjde z domu, aby ho nekdo nevykradl nebo neprepadl, kdyz se podobna situace opakuje ponekolikate, uz to nenapina, ale jen to vyvolava "meh" pocit. Co se mi velice libilo byly nektere useky akce, například lov sokola při projíždění města na motorce, a kvalitni anglický dabing postav. Celkove bych rekl velmi naprumerny animak, ktery z meho pohledu srazi nektere (i kdyz zcela zamerne - animace, neustale napinave situace, jednoduchy humor) aspekty. Ciselne 7/10, s priklonenim se k nizsimu hvezdickovani.. ()

TommyDiamond

Jestliže Spielberg tvrdil, že mu tento příběh ležel desítky let v šuplíku, tak máme štěstí, že s tím stihl něco udělat. Ono by asi bylo před desítkami let některé scény hodně těžké zrealizovat..... A myslím, že dát filmu animovaný kabát bylo velmi moudré rozhodnutí. Mě osobně film v první půli nadchnul. Tintin se svým psím kamarádem působí jako sehraná dvojce, která se nebezpečí a dobrodružství rozhodně nevyhýbá. Asi největší slabinou byl konec. Úplně z duše nenávidím, když je na konci filmu, tak okatě naznačováno případné pokračování. Příběh tím hodně ztrácí a ten úvodní kladný pocit vyšumí do prázdna. Celkově 75% ()

Bounded

Z CGI jsem žasnul. Honička v Karabudžánu byla výborná, ale ve výsledku si z toho po pár dnech moc nepamatuju. Největší mínus je pro mě vizáž kapitána Haddocka, která prostě není ani zdaleka tak sympatický jako v kresleném seriálu z mého dětství. Měl ještě někdo pocit že Rudý Rackham vypadal jako Spielberg za mlada? ()

godspeed

Velmi povedený dobrodružný snímek. Výtvarně úžasný. Příběh šlapal jako hodinky, postav tak akorát. Pouze chyběl ženský element, takže filmeček od kluků pro kluky = málo sexy a kapku gay. Minutový štěk operní zpěvačky nepočítám. Ale což, těším se na pokračování. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga