Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

anitae

Příběhy Tintina a psa Filuty neznám z komiksu, tak nemám srovnání. Film byl sice jedna velká akce od začátku až do konce, ale vůbec nás nevtáhl do děje.Celkově nevyvážený – některé scény mi přišli příliš drastické, jiné působily až moc dětinsky. Pro mne to je 3* = zklamání. A taky nevím od kolika let bych na tento film vzala děti. ()

denisavary

Nikdy jsem nebyla fanoušek komiksového Tintina, ale tohle pro mě byla příjemná podívaná. Animace mě naprosto nadchnula, dobrodružství tomu rozhodně nechybělo,až se mi to ke konci začínalo ohrávat a zbytečně se to protahovalo.....A možná, že bez Filuty by to nebylo ono :). ()

ortoncz

Skvělé dobrodružství belgického novináře. Opravdu zábavné , strhující , vtipné. Film pohltí a nepustí . V IMAXU naprostá bomba. Spielberg natočil jeden z nejlepších animáů všech dob. ()

Rorka

Abych se přiznala, šla jsem na Tintina s obavami. Hrdinu z comicsu jsem neznala, jeho jméno znělo podezřele a měla jsem strach, že to bude podobně zmatené, uhnané a uřvané jako Spielbergova Válka světů. Snad i díky tomu mě Tintinova dobrodružství nakonec docela mile překvapila. V 3D to byla hezká podívaná, skvělé efekty. To ale bohužel nikterak nepomůže pokulhávajícímu ději a nesympatickému všeznalému Tintinovi s jeho divným psem. Celkové scóre ale razantně vylepšil hlavní záporák Sacharin, který filmu dodal šmrnc, kapitán Haddock zase vtip a nadsázku. Takže až na samotného hlavního hrdinu to byl příjemný filmový zážitek, který celkově vzato mohu doporučit. ()

Kingjiri

Originál Tintina vůbec neznám, takže nemůžu posoudit věrnost filmovýho zpracování jeho dobrodružství. Ale mezi záplavou sterilních animáků byla tohle docela příjemná změna, protože to v sobě mělo špetku orginality. Jen je potřeba, abyste přistoupili na hru, že náctiletej Tintin se pere líp než kříženec Chucka Norrise a Saegala (díky tomu tu však byl prostor pro akční scény, což jsem ocenil). Přitom mu ještě zdárně sekunduje věrnej přítel a pes Filuta, kterej je zase chytřejší než komisař Rex. To mně tu občas trochu vadilo, jinak ale vcelku pohodová podivaná za čtyři slabší hvězdy. PS: 3D jsem opět s úspěchem bojktoval, ale výjimečně jsem nebojkotoval dabovanou verzi, která byla ve výsledku vcelku povedená. Stejně si to ale někdy pustim znova v originále. ()

PEZ

Pri tej zostave scenaristov, producentov a rezisera, hudobneho skladatela a velkeho rozpoctu by clovek cakal minimalne stvorkovu zalezitost. Ale tentokrat bohuzial nie. Akosi sa dusa filmu vytratila. Animacia pekna, 3D efekty fajn, rezia dokonca Spielbergovsky genialna (zaverecna akcna sekvencia v Maroku skoro cela bez strihu bola uchvatna), ale k tomu prazdny pribeh, postavy, ktore nemali sancu prirast k srdcu, vtipu malo a aj hudba Johna Williamsa nezapamatatelna. Priznam sa, miestami som zaspaval. Kto by bol cakal, ze Adventures of Tintin dostane (len tak tak) 3 hviezdy. ()

Torgal

Spielberg sa v mojich očiach týmto filmom rehabilitoval po spackanom poslednom Indiana Jonesovi. Takto to malo vyzerať už vtedy - zábavná dobrodružná jazda s hromadou vtipných a originálnych situácii. Vďaka použitej technológii (mimochodom vizuálne je film bezchybný, konečne digitálne postavy pôsobia skutočne živo) si navyše mohol dovoliť úžasné kamerové jazdy, ktoré dokonale vyniknú v 3D (bitka na lodi a naháňačka v Bagháre je to najlepšie čo sa dá v 3D vidieť). Rozjazd bol ale na môj vkus trochu rozpačitý, do toho správneho tempa sa Tintin dostal až pri stretnutí s Haddockom. 8-/10 ()

candy_daze

Těch 107 minut bylo rozhodně příjemně strávených, ale nemůžu si pomoct, mám z Tintina rozporuplné pocity. Po technické stránce se bez debat jedná o skvost, ale jak už zmínil POMO, bylo to dost neosobní a podle mě i vypočítavé. ()

Naki

Pokud se chcete na Tintina podívat, musíte ho už od začátku brát jako pohádku. V podstatě se střídají akční situace s perfektně do sebe zapadajícími indíciemi a vtipnými scénami s Thomsonem a Thompsonem. Podle mě má naprosto nesmyslný scénář a to i na pohádku. A když už má představovat film pro děti, kdo by do něj, pro všechny svaté, dal postavu kapitána, který je neustále ožralý jak dělo z podpalubí?! ()

cogi

Film mi přinesl velké zklamání :-( ... vzhledově byl snímek nádherný (z fleku bych za to dala pět hvězdiček), naopak mě zklamalo podání příběhu, hodně byl zjednodušený a hlavně byl až moc náhod a štěstí, které hráli do karet kladným hrdinům .. kdyby to bylo jednou, dvakrát, tak nic neřeknu. Ale bylo to od začátku do konce ()

Yojimbo

Ačkoliv jsem fanoušek komiksů, Tintin mě nikdy nijak nelákal a v hlavě mě neuvázly ani jeho kreslené filmy. Při sledování Spielbergova počinu jsem si ale vzpomněl, proč - postavy jsou vlastně neskutečně hloupé, jen mají štěstí na neuvěřitelné náhody, což z nich ve výsledku dělá iritující figurky. Tintinova dobrodružství jsou ve všech aspektech velice věrnou poklonou předloze, ale člověk by čekal něco více strhujícího. I ta opěvovaná akční jízda v Maroku postrádá díky neuvěřitelnosti jakékoliv vzrušení. Zklamání, ale pod tři hvězdy jít nemůžu, neboť po technické stránce jde o perfektní výkon. ()

Gabretta

I když jsem si nemyslela, že by se mi snímek mohl líbit a vůbec se mi do jeho sledování nechtělo, musím uznat: bylo to velmi dobré! Vizuálně působivé, příběh nenudil. Až na pár scén, které mi přišly hodně přitažené za vlasy (např. chytání letícího orla, šermování jeřáby/nebo co to bylo? v přístavu,...), vlastně nemám co vytknout. ()

Mukunda

Nezanechalo to ve mě hlubší dojem, což je škoda, protože Tintin ten potenciál má. První, co mi vadilo, byl typ zvolené animace. Jistě to vypadá úžasně reálně, nabízí se ale otázka, proč to rovnou nenatočili v reálném světě. Nakonec se na to ale dalo zvyknout, na pohled to bylo docela pěkné a má výtka tedy směřuje k zbytečnosti takového provedení. Na to, že to má být podívaná pro pobavení, tam vtipu bylo pomálu, doopravdy vtipné scény by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Kolem a kolem, bylo to ucházející, což je ale u fenoménu jako je Tintin zoufale málo. Škoda, jedná se o další případ amerikanizace pěkného námětu s nepříliš dobrým výsledkem, který navíc zjevně není ničím víc, než poněkud okázalým prologem dalšímu, jistě ještě více okázalému filmu... ()

pepa3rd

Klasické dobrodružství ve stylu Indiana Jonese, tedy bez zbytečných vedlejších motivů, natočené elegantně, napínavě a s humorem. Pro někoho příliš dětský, pro mě příjemné překvapení. 75 % ()

goofy3

Hodně povedené! Graficky perfektní. Chvílemi jsem přemýšlel, jestli je to vůbec ještě animák, nebo se jedná o reálné postavy :-) jak dobře to bylo provedené. Děj občas pokulhával, ale nemůžu říct, že jsem se nesmál. To bych lhal :-) Možná jsem od toho očekával trochu víc, než se mi dostalo, ale i tak jsem byl spokojen. ()

Étienne

Krab so zlatými klepetami bol úplne prvý komiks, ktorý som dostal a práve on odštartoval aj môj záujem o toto umenie. O to viac som si teda vychutnával tie scény, ktoré boli vo filme použité práve z neho. Scenár spája dva (resp. tri) komiksy do jedného celkom efektne (hlavne kvôli tomu, že zápletku zo "zlatých klepiet" úplne odignoroval), humor sa mi nezdal tak tak výrazne infantilný, Haddockove a tiež Snowyho alkoholické scénky sú už aj z predlohy najvčäčším ťahačom vtipných scénok. Skvelá akcia v Maroku, hlavne dlhé zábery, škoda však, že prišla až poslednej tretine. Po vizuálnej stránke je dielo určite úchvatné, opäť to podľa mňa animáciu posunulo niekam dopredu a už sa teším na najbližšie spracovanie od Jacksona. ()

asfalt

Rovnaký prípad ako Cameronov Avatar. Technická dokonalosť bez duše a s príbehom, ktorý ničím neprekvapuje. Škoda, Spielberg totiž dokáže omnoho viac... ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga