Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Lachtaan

Stojí za tím Spielberg s Jacksonem a pochopitelně i jeden z předních pánů filmové hudby John Williams. Mně ovšem toto zpracování jaksi vůbec nesedlo, nevím, zda je to tím, že jsem vyrůstal na klasických kreslených verzích z šedesátých let. Ty pro mě měly kdysi o mnoho větší kouzlo, které novodobý pokus o 3D formát nepřeválcoval. Uvítám dlouho slibovanou dvojku, ale v případě těchto remaků odmítám být objektivní. ()

Peß

Technická stránka filmu je téměř dokonalá, přesto ale nezamaskuje, že Spielberg nedokázal využít Tintinova potenciálu. Zápletka je tak poněkud banální, škoda. 65% ()

A.L.E.S.

Spielberg si dokáže hrát a Tintin je toho jasným důkazem. Nádherně zpracovaný film tak, jak by si ho přál vidět každý. Po grafické stránce prostě dokonalé. Dokonce i příběh stál za to a patří mu pět hvězdiček, i když na některé věci mám výhrady. Skoro každý nový film, hraný či animovaný, musí mít přehršel akčních a akčnějších scén a trochu mi to začíná vadit. To ale nedělá z Tintina špatný film. Okamžitě jsem si vzpomněl na stejnojmenný seriál z roku 1990. Při té příležitosti jsem si taky postesknul, že film nedělali Belgičani, když se jedná o jejich hrdinu. A když už jsme u té Evropy, zaráží mě, že měl Tintin na stěnách výstřižky z anglických novin a pak se mu do ruky dostaly noviny ve francouzštině. Jinak zážitek to byl velkolepý a měl jsem co dělat, abych se na projekci ČSFD dostal. Vážně to stálo za to. ()

markuc

Po filmarske strance vyborne, po technicke a technologicke strance super - ale ja uz na takoveto filmy nejsem, nebo ja nevim, na me moc nerealne (coz vlastne ale dobrodruzne casto znamena). ()

Mrkvič

Nadupaná jízda, na kterou se určitě vyplatí zajít ve 3D. V akci si vůbec nezadá se slavným archeologem Jonesem. Díky počítačům může být dokonce v akcícj ještě mnohem divočejší. Jenže potom je tu už jen zlitý kapitán a jinak celkem nuda. Malé děti okolo v kině to bavilo určitě víc jak mě. U těch prokecaných pasáží, než se objevil kapitán, se ale také asi nudily. Stejně se ale nemůže Spielbergovi um upírat, protože toho má stále evidentně plno. Holt jde o hrdinu, který mě nikdy tolik neuchvátil,ale kterému velké plátno asi svědčí. ()

ivan_drago

Technicky dokonalé, leč to dobrodružství je podané mě můj vkus nesmírně dětinsky, a to okatě dětinsky. Příběh je naprosto přímočarý a sotva tu stopáž utáhne... Nejvíc mi ale zklamaly ty až groteskně pojaté akční scény, kde se hlavně musí všechno efektně bortit a bouchat... ()

LordSnape

Spielberg více než kdy jindy vykrádá sám sebe! Tintin je prostě mixem mezi Indiana Jonesem a Piráty z Karibiku, nicméně postrádá osobitější kouzlo, humor a vlastně i špetku čehokoliv jiného. Takhle to je jen obyčejné dobrodružství s velmi neosobní animací, nelogickými zvraty a nesmrtelným hlavním hrdinou, kdy si prakticky i sám scénář na konci sám podrazí nohy naprosto nudným vyvrcholením a nakousnutým koncem.. ()

honx

Říkal jsem si: ,,Tak krásný trailer, navíc film od Spielberga, to musí být Bomba." Když však pominu to, že mám rád animáky, nebyl to absolutně můj šálek kávy a stejně jako u Cameronova Avataru jsem obdivoval pouze vizuální stránku. Promarněná šance. ()

DivX

Nádherné grafické zpracování bohužel Steven Spilberg zastínil slabším dějem, co se týče mého názoru. Žádné velké ovace se z mé strany nekonaly. 60% ()

Johnny.ARN

Skvelý animáčik. Fantastická grafika. Český dabing pasuje neskutočne. Dej sa mi už zdal až moc komplikovaný a prehnaný, ale všetko je to tak podané, že to dokážete odpustiť. Jednoducho 4 z 5 a tešiť sa na dvojku :) ()

LiborGondek

V dnešní době je obrovská spousta filmů a není tomu jinak ani u animáků. Je opravdu z čeho vybírat a konkurence je dosti silná. A právě v porovnání s takovými legendami, jako je Shrek, Doba ledová, nebo starší Lví král, jsou Tintinova dobrodružství pouze průměrným filmem. Je to jen další kapka do rybníka. Není to špatný film, když ho uvidíte, určitě nebudete nadávat, ale když ho neuvidíte, o nic nepřijdete. ()

Qitek

Na animovanou (meze se tedy nekladu) imaginaci Stevena Spielberga je tohle až překvapivě nemastný neslaný, bez života dýchající film, který pocitově trvá déle než má. Jinak fajn dobrodružství. ()

Bobik9

Hrozná nuda! Tváří se to jako cool film, ale není tomu tak. Popořádku. Animace a vizuální stránka jsou naprosto boží! Krásně se na to kouká a člověk si říká, jak je možné, že už toto dokážeme. Hudba je taky skvělá, ale to se dalo u Johna Williamse čekat. Ale nic naplat, animované postavy nemohou nahradit herce. A tento film potřeboval herce. A kromě herců by to taky chtělo lepší dialogy. Rádoby vtipné hlášky nemohla připadat legrační ani desetiletým špuntům. Mrzím mě, že pod něčím takhle nudným je podepsaný Steven Spielberg a totálně nechápu lidi, kteří to hodnotí tak kladně. ()

Ryuuhei

Určitě to není špatný film. Kromě úchvatných vizuálů, má hodně co nabídnout, co se týče akce. Třeba taková honička v pomalu se zatápějícím městě na jeden záběr, či souboj jeřábů, považuju za úžasně vyvedené nápady. Celé mi to ale něčím přece jen jaksi nesedlo. Je mi jasné, že to cílilo na mladší publikum a tudíž násilí bylo natolik umírněné, že i rozstřílený člověk vlastně vůbec rozstřílený nebyl a krev byla použita absolutně zcestně, leč účelně. Humor taky nefungoval, jak měl. Vesměs tedy zajímavé dobrodružství, ovšem postrádající kousek nějaké té osobitosti, která by mi snímek uchovala v hlavě déle, než pár minut po dokoukání a sepsání tohoto komentáře. 65% ()

Micro41CZ

Tintin by měl pro své mravokárcovství a morální čistotu hrát v reklamě na "Ne, radši knihu...". Za efektní scénu z Maroka, kde se hlavní hrdinové prohánějí v bezbřehém kontinuálním akčním orgasmu od akce k akci s jasně daným cílem (a fantastickým propojením mizanscén v jednu velkou arkádovou videohru) si tu 4. hvězdičku zaslouží. Jinak je to "jen" dobrodružný film s precizním zpracováním. Co jiného ale od pana S. chtít? ()

eugeene

Tintina jsem nikdy neviděl ani nečetl a je to možná dobře. Skvělý příběh, super obraz, úžasná hudba a kamera, oprava: KAMERA! Překvapilo mě taky převedení postav z plochého komixu do 3D, což jindy odmítám ale tady se opravdu zadařilo. Mimika je úžasná (pravděpodobně použit mocap) a je zachycen sebemenši detail postavy. 3D není "zneužito" ale výrazně napomáhá výpravné části filmu. ()

Raven0

Taková ta sterilní rodinná zábava, která sází na jednoduché vtípky a přehršel akce. To mě nikdy moc nebralo. Takže zklamání... ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga