V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události, které poukazují na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna. John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne sám zabránit ještě větší destrukci. S váhavou pomocí Diane Waylandové a Abby, dcery a vnučky nyní již mrtvé autorky proroctví, začíná Johnův zběsilý závod s časem, dokud nezjistí, že čelí definitivní katastrofě a také definitivní oběti. (oficiálny text distribútora)

jack_scott

Poměrně průměrný film, který ale přistupuje k řadě věcí prostě jinak. Jakkoliv nemá moc rozpočet,tak třeba scéna s metrem,nebo i letadlem jsou jedny z nejlépe pojatých katastrofických scén vůbec. A to se počítá. Jinak je děj poměrně dobrý, ale stopáž je moc dlouhá. Katastrofické momenty, mimozemšťani a konec světa jsou pojatý zajimavě, jakkoliv je to takový ... moc profláknutý obecně ze spousty jinech filmů, který od sebe navzájem opisujou. Cage hraje standartně dobře, jen sem si říkal, že snad neni film kde by nechlastal... Ale u jeho postav je to typický no. Myslím, že 65% si snímek bohatě zaslouží. Ale scéna z metra je 100%. ()

Via

Nu, dlouho jsem váhala - podívat se, nepodívat se... Celkově - zápletka dobrá, resp. asi nejlepší z celého filmu, cítíte, že to bude něco a jen čekáte, jestli to opravdu dopadne tak, jak už téměř po půlce filmu víte... Nicolas Cage hezký výkon, dětští herci taktéž, jen při té katastrofě se zvířaty (pohled hocha z domu) jsem si říkala, že už to pomalu přehánějí... Jedenkrát stačí, ale jestli nic extra nebudete čekat, tak film akorát ušitý. ()

keyzar

Tak tento film mě příjemně překvapil, Čekal jsem jen že hlavní hrdina bude lítat od místa k místu ve snaze zachranit co nejvíc lidí a ono to zatím bylo trochu jinak. No celkem mě překvapila identita těch našeptavačů a i konec sám o sobě, který mohl být 100% lepší. Ale i tak se mi film líbil. ()

Moni33

Pro mně velké zklamání, dost mě upoutal trailer a prvních několik minut byly skvělé a jen jsem koukala, ale postupem času mě to přestávalo bavit a konec už pro mně byl o ničem. Jediné co si zaslouží aspoň nějaké hvězdičky je začátek filmu a Nicolas Cage. ()

brtko

Musím sa priznať, že záver filmu ma veľmi sklamal. Nick Cage v podobnej roli ako v jeho zvyšných filmoch opäť nesklamal. ()

futbalista

Určite jeden z najkvalitnejších filmov o konci sveta. CIA, FBI v tomto filme nerobí nič, čo je dobré... Niektoré veci sú veľmi americké, prehnané, ako to s tým metrom, ktoré prebije X stlpov... A ešte scénar - ten nebol zlý, ale kus odfláknutý. Herci a najme Nicolas sú dobrí. Hodnotenie 3/5 alebo 63 % ()

FRANTACZ1

SPOILERY: Nahodilost vs. determinismus v emotivních okamžicích, včetně závěrečné lidské a zvířecí archy (s následnou apokalypsou v rámci "Everyone Else" neboli "the End of the Earth", a přitom znovuzrozením). ()

sirLANCELOT

Opravdu skvělé herecké výkony a super na závěr filmu počítačová simulace zničení našeho světa. To, že se mají objevit v nejtěžší chvíli pro zachování lidského života, nějaký bytosti z vesmíru, se už použilo ve více filmech, jako už zde zmíněném, též na tu tehdejší dobu vytvořený film BLÍZKÁ SETKÁNÍ TŘETÍHO DRUHU. Doba pokročila a počítačové triky jsou stále více zdokonalovány. - Neustále je nám vštěpováno, že prý se něco ppodobného má stát v tomto roce 2012 a to 23.12 ... Přejme si navzájem, jen aby se to nevyplnilo a zůstalo to jen jako sci-fi v těchto podobných filmech !!! ()

davistercz

3 body za nádherné efekty.Jinak děj to moc néma a diváka to ani moc neupoutá.Nejvíce jsem si snad užil jen pád toho letadla ten byl teda luxusní! ()

ChandlerBing

Dobrý thriller, který se od začátku velmi nadějně rozjíždí (i přes pár hororových klišé, které si mohl odpustit). Ale zhruba v polovině filmu mi začalo připadat, že se děj začíná zamotávat sám do sebe a tvůrci jakoby nevěděli, jak to má vlastně všechno dopadnout. Závěr byl pro mě velkým zklamáním, u takhle ambiciózního thrilleru bych nečekal až tak moc přímočarý sci-fi konec ale spíš něco tajemnějšího, co by pointu úplně nevypovědělo a dávalo by prostor k zamyšlení. Možná kdyby se to celé utlo tak nějak bez konce, byl bych spokojenější. Pointa působí vyloženě béčkově a tak se pro mě Proroctví stává průměrem. Nicméně v tomhle případě mě to opravdu mrzí. Pro milovníky sci-fi bude ale závěr nejspíš velká satisfakce. ()

hwnd

Začalo to velmi slibně, bohužel to vyústilo v naprosto šíleně trapnou kravinu. Kdyby mimozemšťany vynechali úplně, tak to mohl být hodně moc dobrej film... Škoda. Dal bych jen 2*, ale za cagovu genialitu, se kterou se najisto rozběhne pro ty správné dveře (na místo, kde pravděpodobně nikdy nebyl), prostě musím jednu přidat. ;-) ()

moviepill

V rámci žánru nadštandardný filmový zážitok. Žiaden z hercov neprehráva, dokonca aj detskí predstavitelia sú tentokrát prijateľní. Film servíruje slušnú dávku napätia a dynamickú hudbu. Potešil ma najmä výber Beethovenovho Allegra v závere filmu. No a za scénu s lietadlom pridávam 4. *. Proroctvo netreba podceňovať, prišli by ste o kvalitnú zábavu. ()

Nonna

Film se rozjíždí dobře a napínavě, vypadá to na thriller s prvky hororu a baví. Cage je, jako vždy, perfektní a přesvědčivý, hlavní škodík Lucinda je před 50 lety pěkně odporná....takže odkládám žehličku a začínám se soustředit.....bohužel, jen do tří čtvrtin filmu - ta nenápadná poznámka o otci pastorovi a faktu, že hlavní hrdina nesouhlasí s jeho vírou, mě měla včas varovat. To, v co se to proměnilo po příjezdu do opuštěného domu po předávkované Lucindě, snad ani nelze zařadit mezi sci -fi. Spíš jde o dojemně patetickou agitku se záměrem ukázat, že Bůh existuje a nemáme se bránit jeho vůli: Uf. Ten Adam a Eva v ráji pod stromem na konci, to už jsem zas žehlila jak zběsilá, abych si vybila vzteka, že na blábol koukám až do konce. Jedna hvězda za Nicolase Cage, skvělého asi všude, druhá za filmové obrazy a kulisy. ()

DaliborekD

Zajímavý námět se režisérovi nedaří přetavit v originální, dokonce ani ničím zajímavý výsledek a spíše tak vznikl materiál, který by zaplnil epizodu Amazing Stories... a to spíš průměrnou. Cage se svým teatrálním herectvím je úplně mimo a některé výrazy s klidem zapadnou do jeho slavných best of na Youtube. Jak jsem měl v Proyase důvěru, celý film je taková smutná rutina. Trikově slušné záběry katastrof silně kontrastují se zbytkem kulis, z nichž většinu tvoří rozpadlý dům, rozpadlá chata a škola, jako by se producenti zalekli přílišné komornosti a přidali blýskátka pro davy. Film ve mně celou dobu evokoval Shyamalanovo Znamení a smutné je, že i u Znamení jsem se bavil víc. ()

14krejca14

Knowing: scénář nic extra, postavy celkem fajn, i dobře zahrané (jedna z těch lepších rolí Cage). Začátek a průběh filmu místy takový nemastný, neslaný, občas nudný, ale kolikrát člověka slušně zamrazí (přesto, že se nejedná o klasický horor). Vyzdvihnout však musím střih a hlavně do nejmenšího detailu zpracované vizuální efekty, na které jsem při katastrofách koukal s pusou více než hodně otevřenou. Vidět film v kině možná bych šel i s hvězdičkou nahoru, takto dávám lepší 3*. Přeci jen Já, robot a hlavně Vrána sedli Proyasovi mnohem více. Jo a nakonec, ten konec spíše zklamání. ()

Pete24

Miluji takové tajemné filmy, jen tam na můj vkus bylo příliš málo tajemna. Všudypřítomní, evidentně němečtí turisté postrádající emoce, byli pro mě vyloženě rušivým prvkem. Sotva film vtáhne napínavou scénou, hned to přeruší vnitřní já, které napovídá: "vole, vždyť je to zase Helmut s Horstem". Konec filmu byl relativně překvapivý a nejedná se o typický happyend. Za ty germány bych dal cca 60%, ale i mě dokáže ovlivnit pětivteřinová sekvence v kontextu celkového úsudku. Scéna s padajícím letadlem na dálnici pro mě nemá obdoby a je zatím tím nejlepším efektem, jaký jsem na plátně viděl. (Kam se hrabe mindfuck Počátek) Suma sumárum 80%. ()

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (viac)

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (viac)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (viac)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (viac)