V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události, které poukazují na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna. John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne sám zabránit ještě větší destrukci. S váhavou pomocí Diane Waylandové a Abby, dcery a vnučky nyní již mrtvé autorky proroctví, začíná Johnův zběsilý závod s časem, dokud nezjistí, že čelí definitivní katastrofě a také definitivní oběti. (oficiálny text distribútora)

vipeerr

Jak už tu bylo nesčetněkrát zmíněno. Konec filmu není přímo úměrný ději. Zatím co děj je svižný a člověka nenudí, hlavní hrdina snažící se přijít všemu na kloub a zachránit svět stejně shoří v plamenech s ostatními nic netušícími smrtelníky a veškerá snaha přišla vniveč. Vyšší existence je hold asi jen na malé děti. Na film se dá dívat z několika možných úhlů pohledu a já je nebudu zbytečně pitvat :) podle mě je to velice slušné sci-fi a kdyby si jen o trochu více vyhráli s příliš klišé koncem mohlo z toho být dílo i na 5 hvězdiček. Bohužel přišel typicky tragický konec a ačkoliv ty já mám rád, nebyl vůbec atraktivní..65% ()

darthvader77

Jedním slovem skvělé vizuálně úžasné. Atmosféra po celou dobu filmu nádherná, člověk si klade spoustu otázek a snaží se na ně hledat odpovědi, přičemž celé je to neskutečně temné a hrozně tajemné, naposledy jsem takovou atmosféru cítil při koukání na LOST: NIcolas Cage hraje perfektně doslova jako život. Beltrami k tomu všemu složil hudbu, která vše nádherně doplňuje. Vizuál skvělý, všechny trik úžasně, vizualizaci katastrof nemám co vytknout. S příběhem je trochu problém neboť jeho konec je dost předvídatelný a mimozemštani je první věc, která mě při pohledu na tkz. šeptající lidi napadla, tudíž nebýt tohoto předvídatelného konce dal bych klidně plnou palbu. ()

Moiseiwitsch

Nemůžu si pomoc - čtyry hvězdy. Cage je dobrý herec. Beethoven k tomu, není co bych filmu vytkl. Asi to není nejlepší film, co jsem s ním viděl, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Brano

Nádejná téma, ktorá sa nakoniec prepadla do priemeru. Vo filme je veľké množstvo nelogických konaní hlavných postáv, ktoré mali nemali vplyv na moje hodnotenie. Cage podal opäť solídny výkon, ale postava Byrne mi prišla dosť stupídna, najmä pri tom závere. Takisto aj scenár bol slabý. Vyzdvihol by som koniec filmu, ktorý bol výborný a trochu nečakaný. /65%/ ()

Minnie85

Nápad a myšlenka tohohle filmu byla absolutně úžasná a jedinečná. Bohužel s objevením se mimozemšťanů tento film ztratil veškeré svoje kouzlo. Do té doby jsem doslova hltala obrazovku, ale mimozemšťani a celý ten konec, ten film absolutně zkazili. ()

mrclTV

Tak nato, že neobľubujem Nicolasa Cagea, tu som ho celkom v pohode trpel. Film má veľmi šablónovitý postup, ale na mňa fungoval. Praktický celý čas som bol zarytý do kresla a vlasy mi dupkom stáli. No asi niesom najdrsnejší rambo a ľahko sa naľakám, but who cares - tento film ma bavil a studený pot na mojom čele bol toho dôkazom. Plus zaujímavý záver a rozuzlenie, rozhodne stojí za pozretie. Teda, až na to, že je to fakt predvídateľné a už mnohokrát videné aj v iných filmoch. ()

Daertelon

Lepší béčkový film uvažuje na základě již dávno známých věcí a drží se tak roviny klišoidu, ze kterého se ani scénářově ne a ne vyhrabat. Musím říct, že Nikču Kejdžů moc nemusím a díky tutomu filmu mi můj názor obstojně přetrvává. Sawovský průměr 65%. ()

Sssiksseilor

The numbers are the key to everything. ~ Knowing je pro Mne ohromný úkaz. Perfektně natočené; atmosférou i jejím budováním si to vytírá zadek s ohromnou spoustou tvorby ostatních. Vizuál versus rozpočet je pak úkazem ještě větším. Když si k tomu přihodím dokonalý námět, tak není naprosto o čem. Ale jelikož je 'cool to hate' určité typy snímků, které si jdou více svoji cestou než tou plytkou mainstreamovou, tak to Knowing celkem schytal, ačkoliv neskutečné množství patosu bylo ten samej rok vyneseno do nebes a odkýváno zástupem tupých. Budiž! Nasrat! Nejlepší je, si vždy udělat názor sám a v tomto případě obzvlášť nečíst nic na téma Knowing, jestliže film nebyl doposavad alespoň jednou celý shlédnut. Jistě, ne každý bude za jedno s myšlenkou, ale nazývat to například science-christian fiction je už dost velkej úlet i na Mne. Proč se však zaměřovat na podobné plky, že? Nejlépe nechat je vyhnít. Já osobně si přeci nebudu kazit tento skvostný imerzivní zážitek. Silně doporučuji všem fanouškům žánru a mimochodem i zobrazení závěrečného záběru velmi oceňuji. Úchvatné! *Update* Po XXté projekci zvedám procenta na maximum, protože je to v Mých očích, a mysli především, dokonalý audiovizuální klenot, který bude náležitě oceněn až v nějaké jiné době. Symbolismus a vyobrazení všeho je zde na úrovni mistrů a je vlastně moc dobře, že si toho je schopno všimnout tak málo bytostí. Pro scénu závěrečnou nemám slov, vlastně nemám slov už pro nic, co se Knowing týče. ()

PAVLIS

V kině a s nulovými informacemi o ději by na mě Proroctví možná zapůsobilo víc, televize ale naplno odhaluje levné počítačové triky, pitomé chování postav a jak se to vleče a nedokáže to svým multižánrovým příběhem vůbec strhnout. [Slabě spoileroidní] Taťka dlouho luští, taťka dlouho hledá východisko, taťka... dává dítě komusi, kdo preferuje králíčky namísto bonbónů... Kdyby byly děti v poslední scéně v okovech a otrocky dřely pro Vetřelce, vysmátý bych možná přidal ještě jednu hvězdu. 28.8.2017 67% / 62% IMDB ()

adamix

Proyas po režisérskej, Beltrami po komponistickej a Cage po hereckej stránke vyhrávajú na plnej čiare. Ich KNOWING je skromným katastroficko - hororovým filmom vyvolávajúcim blahodárny divácky zážitok, ktorý je skoro dokonalým Nemesisom Emmerichovmu výplachu 2012. Len tá blbučko znejúca, ale na druhú stranu aj trefná pointa mi tam nedovoľuje nechať tú jednu hviezdičku. Možno tak vidieť to po prvý krát v prítmí kinosály, krochkám blahom a hádžem plné hodnotenie ako pôvodne. ()

Mamlas

Nikoli brilantní, ale slušný a napínavý vícežánrový film s převahou mystery / sci-fi. Námět zajímavý a Cage to vlastně uhrál skoro sám, ostatní jen pricmrndávali. Jen bych z toho vynechal ta děcka (ta tam byla celou dobu zbytečná a otravná a to jen kvůli konci, který by šel udělat i bez nich), trochu bych zhutnil děj (aby se to vešlo do 90 minut, což by s přehledem šlo), místy bych trochu zrychlil a určitě bych vynechal klišoidní americký ubečený závěr a mnohem více a podrobněji bych se věnoval (bacha spojler) apokalypse. To by to 4 hvězdy neminuly. Ale i tak dobré. (62%) ()

liquuid

Proroctví je super napínavá záležitost, která je chvílemi hodně creepy a chvílemi silně dobrodružná pecka. Z mého hlediska silně nedoceněný film. Milovníci konspiračních teorií se zde najdou, milovníci záhad a hlavolamů též. Jediná věc, která mě napadá, že podkopává toto dílo, tak je nepříliš možný scénář události, ale tak od toho je to sci-fi a je to o představivosti lidí. Časové kapsule byla boží. ()

Blazkowicz

Další tak trochu srdcovka z dětství. Katastrofické filmy to bylo moje. A tady ještě s mimozemšťany. Sice to není nijak vysvětlené, jen zaplácnuté efektní scénou na konci, ale co už. 4* ()

Kubík

N. Cage je pro mě záruka dobrého filmu a ani tady nezklamal. Další *ku určitě dávám za kameru, atmosféru a hudbu a v neposlední řadě i za to, že tento film neměl úplně tak 100% heppyend. Tenhle amerikánskej trend už me leze krkem ajsem rád, že je tento film, tak trochu vyjímkou. Kdo má rád sci-fi, mystery, tak se mu tento snímek bude líbit ()

dsaiko

V kině se mi film svým zpracováním a atmosférou docela líbil, ale nedá se na něj zpětně příliš přemýšlet, jinak z něj zůstává pocit blbiny. Nenadchl mne ani Nicolas Cage se svou typickou rolí osudového hrdiny se stále stejně vytřeštěnýma očima. ()

Rastman

Nevědět o filmu nic má své výhody: děj vás zcela překvapí a nevíte co čekat. Tady jsem byl ovšem zmaten možná až příliš často. Hororové pasáže střídané s prorockým thrillerem a zakončené sci-fi? No páni. Neříkám, že to funguje dokonale, ke konci už to bylo trošku směšné, ale udrželo to mou pozornost výborně a obzvláště některé pasáže si nezadají s klasikami: Kruh, Libovolný katastrofický film. Ačkoliv mi konec přišel možná až moc sci-fi, měl svou (celkem) logiku a závěrečná scéna poslední události (nechci spoilit) byla naprosto dechberoucí. Přídavek s dětmi už byl trošku přehnaný a tak úplně neseděl. All in all, it was fun. ()

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (viac)

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (viac)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (viac)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (viac)