V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události, které poukazují na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna. John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne sám zabránit ještě větší destrukci. S váhavou pomocí Diane Waylandové a Abby, dcery a vnučky nyní již mrtvé autorky proroctví, začíná Johnův zběsilý závod s časem, dokud nezjistí, že čelí definitivní katastrofě a také definitivní oběti. (oficiálny text distribútora)

zmyje80

Nemuzu jinak nez dat 4 hvezdy .Nektery momenty braly dech.Zadna katastrofa nebyla jeste nikdy tak realisticky stvarnena jako havarie letadla .I kdyz metro a ten hustej konec to byla taky pastva pro oci.Proyas ma nektery momenty zmakly na 1 i kdyz nekdy to trochu pokulhava jinak je to nespornej talent a ja uz se tesim na dalsi dilo tohohle chlapika ()

MaxQ69

Ačkoli celý film pro mě nebyl velkým překvapením, měl jsem z něho dobrý dojem. Je to slušný "katastrofický" thriller, místy lehce šmrclý hororem. Je do docela dobrá podívaná, obzvláště v dobrém kině. Nicolas Cage předvedl skvělý herecký výkon, což byla příjemné znovurození, protože u posledních filmů už tomu dlouho není zvykem. I přesto, že do toho Proyas dával všechno (a to se vážně cení), neodpustil si jistou dávku naivity. Nadruhou stranu, bez ní by film měl silně depresivní nádech. Takže je to možná dobře. Myslím, že to rozhodně stojí za to, jít se na něj podívat do kina. ()

Skeevee

Proyas, Cage, konec světa ... znělo to vcelku zajímavě. V kině jsem seděla celá přikovaná do sedačky, Našeptavači mě skoro děsili a čekala jsem na pointu jak na smilování boží... a netušila jsem, že se ho dočkám až tak doslova. Konec bych nazvala jedním slovem - KÝČ! Jak řekla moje drahá polovice, tak tohle byl větší kýč než přání od babičky - a to už je co říct. Na konci filmu se ze sálu ozývalo "ach jo" a já se musela smát. To bylo tak absurdní, až jsem se musela smát. Pominu-li logické chyby a pominu-li ten kýč, tak se jednalo o skutečně výborný film, a proto dávám ty 3 hvězdy. Dala bych 4, ale ten konec mě tak dostal (v tom nejnegativnějším slova smyslu), že musím nejméně tu jednu hvězdu ubrat. Možná to americké publikum nadchne, ale ateistickou ČR asi nějak ne, nebo alespoň u mne to přinejmenším vyvolalo rozpaky a lítost nad vyhozenými penězi za kino, protože takovýhle konec si to opravdu nezasloužilo... ()

M0rSalis

Základní myšlenka filmu je rozhodně už sama o sobě přitažlivá, když se k tomuto faktu připočte obsazení Nicolase Cage a nadprůměrné vizuální efekty (vzhledem k rozpočtu filmu) tak by mělo jít o trhák. Je zde ovšem jeden "trn v patě" a tím je implementace nadpřirozena, které mi dost pokazila celkový dojem z filmu (hlavně poslední pasáž v rajské zahradě). Bonusové body by se daly také přidělit faktu, že nikdo nevysílal nukleární rakety na slunce... Závěrem, jde o průměrný až lehce nadprůměrný film, 3* ()

zajda001

Průběh filmu bych ohodnotila i 4*, ale ten konec byl úplně přitažený za vlasy. Dvě děti, vybrané jako "jediné" z celé planety, se procházejí v pusté mystické krajině. Tak nevím co tím chtěl básník říct. ()

lord_styx

Nečekané hororové sekvence a celková překombinovanost vedli i přes všechna očekávání k velikému zklamání. Děj by se dal shrnout do tří fází: 1. Nadějný začátek 2. Režisér dostal deprese 3: Ke konci filmu byli tvůrci na drogách (jinak si nedovedu vysvětlit tak nevkusně naverbovaný sci-fi konec na jinak mysteriózní zbytek filmu). Za nejlepší scénu pokládám průjezd auta pomalu devastovaným městem podpořený vážnou hudbou :-) ()

Miyamoto

Začátek dobrý, od objevení andělů/mimozemšťanů se ale děj dostává do uličky, kde už může pokračovat až na očekávaný konec. Ten další, neočekávaný konec je hrůza a hrůza, prostě radím pustit jen prvních 60min:-D... !!!SPOILER!!! Jestli je v nebi jen obilí a strom, tak nwm nwm kam půjdu:-D ()

*Fish*

Film, z něhož mám velmi rozporuplný dojem. Začátek příběhově zajímavý, prostředek takový akčně nijaký a konec vizuálně brilantní. Dojem trochu jako z LOSTu, ne vše, co se dozvíme, má nějaký smysl a na můj vkus trochu moc klišé a i trochu moc limonády. ()

bushmills

Dobrý nápad, který strhne a zaujme. Civilní herectví všech zúčastněných, dobrá atmosféra. Když už jsem po dlouhé době době vydržel koukat na vážný obličej Cage, tak proč ten "americký závěr"??? Škoda... ()

Iswet

V čele s Nicolasem Cagem a režisérem Alexem Proyasem bych čekala mnohem větší trhák, než jen pouhý příběh s předvídatelným koncem. Být ten film o 50 minut kratší, tak by to vůbec nebylo na škodu. Takhle z toho vznikl kinematografický snímek, který bych odhadovala na Novácký počin. ()

Muso

Film o králičích bobkoch:). Škoda že pán Proyas bude asi silno veriaci. Námet je totiž zaujímavý a ten potenciál to malo, to spracovanie mi však vôbec nesedelo a samotný záver je prehnaný a úplne zbytočný. Aspoň, že po vizuálnej stránke sa to dalo.. ()

Groower

No chtěl bych víc, abych byl spokojen. Na Cage si pomalu, ale jistě vytvářím alergii a po tomto filmu se nic nezlepšilo, ale ani nezhoršilo. Od Proyase jsem čekal větší pecku. Vidět film v kině asi by to bylo vyšší hodnocení. ()

wray

Nebolo to zle, ale kludne to stacilo ako jedna epizoda z Outer Limits (obzvlast posledne sekundy filmu :). Ako celovecerny blockbuster - neurazi, ale nic extra. Myslim ze Nickovi hlavna uloha uplne nesadla a cely cas posobi "umelo" (ma to byt akysi profesor, ale aj tak cely film robi hluposti, a obcas nejaku perlu povie aj nahlas...). Detska postava - ta mala byt tajomnejsia - tak ako to uz s detskymi postavami byva v takychto filmoch. Maly Caleb bol proste prilis obycajny na moj vkus. No a zenska postava - od tej sa ocakava ze prinesie do filmu trosku romantiky - tu zenska postava (spoiler warning) bola akurat cely film nenapomocna a nakoniec zomrela... Co sa tyka napadu - tvorcovia uz pomaly vycerpali napady o konci sveta, takze (aj ked priamo si na takyto film nespominam) len recykluju to co uz tu bolo, (spoiler warning) prikombinuju mimozemstanov a aby divak nepoznal ze to tu uz vsetko bolo tak to zabalia do ohromnych vizualnych efektov... Snad jedine plus (posledny spoiler warning :) je ze na konci ta nasa Zem naozaj bola znicena - nieco co sa (najma v americkych) filmoch velmi casto nevidi. Takze to zhrniem este raz - nie je to zly film. Ale ani nic extra. ()

bonovox

Napriek malým očakávaniam som príjemne prekvapený. Proyas dokazuje, že sci-fi stále vie a Cage mal konečne šťastie na kvalitnejších tvorcov. ()

frankiiee

mozno ze 5 hviezdiciek je moc ale nemozem inak, tento druh filmov proste milujem a navyse Nicholas je konecne spat....ale podme k filmu. Ten je hned od zaciatku napinavy a strhujuci, uz pri vovadzani do filmu (narazam na rok 1959) je cloveku je jasne, ze pri tomto filme sa nudy obavat nemusi, dalej by som vyzdvihol skvele sceny - najma ta v metre a potom ta posledna pri niceni New Yorku....vrelo odporucam ....treba sa nechat unasat dejom ()

pursuer

Ačkoliv jsem se nemohl zbavit dojmu, že za zápachu klišé to začínalo, pokračovalo... a nekončilo :), film nabízí mnohem více než tuctový zářez na poli sci-fi filmů poslední doby. Opravdu JE na co se dívat, film nabízí touhu po objevování, nepřetržitě zrychlený tep, strach, zakrývání očí při některých scénách a zvucích, ale hlavně perfektní momenty, při kterých je životu nebezpečno pozastavovat obraz. A to vše je, prosím, dokonale spláchnuto do záchoda v posledních pěti minutách (efektní vypořádání se s modrou planetou nepočítám, nýbrž kvituji a obdivuji kuráž scénáristy/režiséra - konečně někdo!!). Identita neznámých lidí v oblecích je předvídatelná jako plynatost po fazolích. ---(SPOILER!!!)--- Krásná nová planeta s nižší gravitací a OBROVSKÝM STROMEM UPROSTŘED PLANINY!!! No Vatikán musel skákat radostí. 69,999% ()

Ajay

Jedno můžu říct určitě a to že si Nicholas Cage ve dvojce nezahraje :D Tenhle konec světa je zkousnutelnej i po stránce FX, snad jen to rádoby na nebevzetí nebylo vůbec nutné, i když na druhé straně mají církevní papaláši o čem mediálně debatovat a kritizovat. ()

PlayBitch

Filmy Alexe Proyase vzdy ocekavam s napetim - za prve se tesim na dramaticky se rozvijejici pribeh s dobrou atmosferou a za druhe se obavam lacineho a kycoviteho sci-fi rozuzleni z oblasti nadprirozenych nebo mimozemskych jevu. Podobne jako u Dark City jsem se i u Knowing rad nechal vtahnout do deje, abych byl pote postaven pred pro mne nestravitelny zaver. Tentokrat ale ve mne vyrazne prevazila nechut nad naprosto rozplaclym a slizkym zaverem, takze pouze za 2. ()

fenka odpad!

jeden z filmů,který opravdu netřeba vidět jednou,natož vícekrát. Postapokaliptický rodinný scifi komedi-thriller? Králíčci? Strom? To snad,ne! ()

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (viac)

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (viac)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (viac)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (viac)