Televizní středometrážní parodie na kovbojky ve stylu němé grotesky z Divokého západu. V jednom texaském městečku, kde žili své obvyklé životy kovbojové, místní padouch Bill Křivá Huba a jeho kumpáni hráli v saloonu karty a lapkové přepadali městečko, žil i rančer Andrews a jeho dcera Daisy. Jednoho dne podlehl rančer Andrews své zlé vášni a prohrál v kartách s Billem a jeho padouchy nejen dívčino věno, ale i celý ranč. Leč v tu chvíli se objevila záchrana v podobě šlechetného kovboje Sandyho, který se do dívky zamiloval a spěchal jí ku pomoci. Bohužel tatíček prohrál v pokeru i svou dceru. Před sebevraždou ho zachránil Sandy – vyhrál vše zpět. Pak nastala mela, při níž hosté vybílili celý saloon a vyhnali padouchy v čele s Billem Křivou Hubou. Daisy měla dotaz, jak Sandy nabyl těch peněz, které vložil do hry – vyhrál je v loterii Sportka. A tak jejich štěstí již nic nebránilo… (Česká televize)

Ironfood

Skvělá westernová groteska, která bohužel zůstala hluboko ve stínu ještě skvělejšího Limonádového Joea, v jehož kulisách se natáčela, Vynikající je tu zejména Otto Šimánek jako rančer, který kvůli své karetní vášni přijde nejen o majetek, ale rovněž ohrozí budoucnost své sličné dcery. Tu nakonec ze spárů Billa Křivé Huby (Václac Lohniský) zachrání šlechetný cowboy Sandy. Výrazně mu přitom pomůže oblíbený lepič zatykačů Cattle Bill a jeho pověstná štětka. Nechybí ani několik decentních reklamních vsuvek, z nichž nejvíce pobavila reklama na whisky. ()

Karlos80

Legendární středometrážní parodie na kovbojky v hlavní roli s populárním televizním a kabaretním komikem Jaroslavem Šterclem, který se v této roli evidentně cítil jako ryba ve vodě. Kdysi jsem to viděl snad ještě pod názvem Proč Sandy nechal vychladnout své pistole? Škoda že jen tento tuším že tenkrát dokonce i nějak oceněný snímek naše televize častěji nereprísují:-( ()

gudaulin

Tohle pozapomenuté dílko vzniklo v kulisách postavených pro slavný film Limonádový Joe aneb Koňská opera a s odstupem času mi připadá, že šlo o náhlý impuls, za kterým se neskrývala žádná dlouhodobá příprava. Přijde mi to jako narychlo spíchnutý pokus o grotesku ve stylu starých němých filmů, jenže na scénáři a kvalitě gagů se dostatečně nepracovalo, což vynikne zvlášť ve srovnání s Limonádníkem. Chybí tomu jednotný styl, povedenější němé pasáže střídají pokusy o slovní humor ve stylu zparodovaných reklam. Jaroslav Štercl se objeví zhruba na závěrečnou třetinu filmu. Z herců je asi nejzajímavější Otto Šimánek, který coby rozený mim je v němé grotesce jako doma a jeho scéna, kdy podléhá pokušení hracích karet je roztomilá. Celkový dojem: 40 %. ()

D.Moore

V kulisách a kostýmech Limonádového Joa vznikla kouzelná téměř-němá westernová groteska, napsaná a natočená s největší pravděpodobností hlavně pro radost. Němý děj přerušují zvukové reklamy na leccos od vápníku po požárníky, úžasný Otto Šimánek propadá hazardu, Václav Štercl jako hlavní hrdina nemá nejmenší chybičku a scénář je velmi vtipný, pokud tedy nečekáte eskapády jako od Bustera Keatona. ()

Aky

Retrospektiva na němý film. Chvílemi malinko trapné, někdy se zase podaří gag, trošku tomu chybí příběh, nicméně je to přehlídka staré herecké garnitury komiků. ()

Adam Bernau

U Brdečky se neučili, sujet nevalný, gagy řekněme neurážející, ale láska k žánru se pozná, spojení parodie na western s groteskou je funkční, s cennými aluzemi na dobu a zemi vzniku ještě funkčnější (ranč U šesti křížků, "požárníci" etc. etc.),  dvojjazyčné psanné komentáře plní svou úlohu víc než obstojně, někteří protagonisté (Šimánek, Lohniský) jsou jedním slovem epesní (Šimánek místy geniální) a reklama na whisku je nejvíc. Ta by měla být archivována v národopisném museum hl. m. Prahy. ()

Flego

Zábavná paródia na westerny pripomínajúcu v mnohom legendárneho Limonádového Joea s Jaroslavom Šterclom v úlohe údatného Sandyho. ()

Cimr

Pokaždé, když kovboj Sandy sleze z koně, šlápne do kýble. Když hrají lupiči karty, házejí na stůl se sázkami papírky s nápisy jako „úpis na jednu dceru“ či „jeden statek“. Čili je to takové spíš jako klukovské blbnutí než sofistikovaná komedie. Některé momenty jsou vskutku zábavné (bizarní reklamní vsuvky, závěr s lepičem plakátů), některé až epické - překvapí, kolik toho tvůrci při natáčení této krátkometrážní srandičky mohli rozflákat. Prý prostě naběhli do kulis Limonádového Joea a řekli si - když už to tu stojí, proč z toho nevytřískat ještě nějakou srandu. Přesně podle toho ovšem výsledek vypadá. Jako když si s kamarády hrajete u starého bunkru za městem na vojáky. ()

fragre

Dost dlouhá reklama na Sazku v kulisách po Limonádovém Joeovi. Sice vůčihledně narychlo spíchnutá, leč jakéhosi zašlého kouzla nepostrádající. ()

slunicko2

Půvabně milá groteska se spoustou nápadů aneb Kdo je v Sportce vytrvalec, tomu štěstí drží palec. 1) 45letý Jaroslav Štercl (kovboj Sandy), 44letý Václav Lohnický (karbaník Bill Křivá Huba) a další nesmrtelní herci v jednohubce z Divokého západu._____ 2) Trochu méně grotesky by dojem vylepšilo._____ 3) Co by za směnku na jednu dceru dali pánové Melan a Trich? ()

easaque

2* proč nevyužít vystavěné westernové městečko pro Limonádového Joea i pro jiný film? Sice kvalitní a prověření herci, nápad zajímavý, ale scénář prachsprostý a tak vznikla jen slabá groteska, kterou není nutno viděti. Ještěže to mělo jen půlhodiny. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

sator

v té době si v Čechách nikdo neuměl představit že bych film byl přerušen reklamou...🙈Spousty drobných špílců ala němá groteska...(přidán Srstka, který nemohl chybět:-) ()

HonzaBez

Zajímavá parodie na westernovou grotesku v kulisách z Limodového Joe aneb v Sally Townu je po čertech živo. Zaujal mě Otto Šimánek coby nešťastný farmář Andrews, skvělá salonní klavírní hudba a vcelku vtipné reklamní vstupy (jediné mluvené slovo v celém filmu). ()

curil

Pamětnická pecka nade vše. Jarda Štercl, měl jsem čest znát osobně, ideální představitel české parodie na westerny. Filmeček pamatuju jako patnáctiletý kluk, vždy se rád podívám na opakování grotesky. ()

Vonter

Vynikající stará česká němá groteska. Těch 30 minut jsem se výborně bavil, snad jen ty reklamní prostřihy mě tam nějak neštymovaly. 4+ ()