Aký je vlastne zmysel života? Táto bez debaty veľmi hlbokomyseľná filozofická otázka trápi dosť jednoduchého dedinčana a notorického lenivca Zeda (Jack Black), od chvíle, čo ochutnal ovocie zo stromu poznania. Jeho nečakané osvietenie ho závratnou rýchlosťou dostane do problémov so zvyškom dediny – takých veľkých, že musí utiecť! Spolu so svojím najlepším priateľom Ohom (Michael Cera), ktorý sa k nemu voľky-nevoľky musí pridať, sa potom vydá na dobrodružnú cestu naprieč... Všetkými podstatnými udalosťami z počiatku nášho letopočtu! Pri pátraní po odpovediach sa, zakaždým v tej najhoršej možnej chvíli, dostávajú do šialených, dych vyrážajúcich situácií, ktoré v mnohých ohľadoch predčia aj ich najdivokejšie sny! A nanešťastie tým zvyčajne neplánovane spôsobia nejakú katastrofu doslova biblických rozmerov! (TV Markíza)

Pražák

"Víte co je na Sodomě nejlepší? Sodomie." Ô Bóže jež si nám seslal tuto komedii smiluj se nad námi. Všecku tu trapnost a lacinou parodii sejmi z nás! Ušetři nám 97 minut hloupoučkého příběhu a obdaruj nás lepším scénářem, vtipnějším režisérem a ochraň tento celkem originální námět. ()

blackJag

"NA JÁTRECH MÁ ŠEDÉ PRUHY, COŽ NENÍ DOBRÉ ZNAMENÍ. MÁ ALE ZCELA ROZDRCENÝ KONEČNÍK, COŽ NENÍ U OVCÍ V TÉTO OBLASTI NIC NEOBVYKLÉHO." Méně vtipné, než by člověk čekal. Cesta dvou pravěkých lůzrů biblickou krajinou slibovala hory, ale ve výsledku nabídla jen doly a přitom herecká sestava opravdu věštila hodovou výslužku. Problém vidím ve slabém scénáři, který nenabízí správné pointy (leckdy pointu nenabídne vůbec). Člověk zírá na film, čeká úderné vyvrcholení, ale místo toho střih a jede se dál (scénka s hadem u stromu poznání, puma na stromě, atd.). Harold Ramis film překvapivě často vede ve fekální rovině (ochutnávka hovna, zvracení a symfonie prdů v poměrně krátkém sledu), naopak jasným kladem je výprava, lokace a už jednou zmíněné obsazení (animální Black vs. strohý Cera jsou kombinací, která mohla perfektně fungovat). Povedenější scény (Abrahám Hanka Azaria varuje před Sodomou a Gomorou a Blackův Zed bezelstně reaguje: "VE KTERÉM Z TĚCH MĚST JE TĚCH DĚVEK VÍC?") střídají ty méně povedené a s přibývající délkou to ukazuje na nevyrovnaný poměr. Zábavnosti ke smůle. 50% ()

zigíš

docela som sa bavil, azaria & mintz-plasse výborný (škoda malého priestoru), black a cera v pohode ..ideálne na nedelu keď vonku prší a putiky sú zavreté:) ()

Mr.Dogman

Teda kdyby tam nehráli ti známí herci, bylo by to přesně něco jako ,,Tohle je Sparta!" Film je plný spousty nechutných a nevtipných scén, občas se ale nějaký dobrý fór najde, ale na kvalitní film to nestačí. ()

P1tr

Ačkoliv se Harold Ramis nedokázal tímto snímkem dostat zpět na výsluní, není třeba Rok jedna ihned zahazovat. Pokud se přenesete přes pár trapných okamžiků, dostanete ztřeštěnou, skvěle zahranou a nenáročnou komedii, která dokáže pobavit. Jen od ní nesmíte moc čekat. Ostatně, skladba vtipů je jasná už při pohledu na ústřední dvojici a na dobu, ve které se snímek odehrává. Od mentálně nepříliš rozvinutých lidí nelze čekat nic moc sofistikovaného. Ačkoliv má tento snímek několik chyb, za které by se dal mnohými potopit ke dnu, já tak neudělám. Jack Black a Michael Cera jsou dobří herci ukazující, že svůj standard odehrají v čemkoliv a ani spousta cameo rolí neurazí. Celkově na mě Rok jedna působil sympaticky a ty tři hvězdy mu s klidným svědomím dám. ()

prasacimor

Hluché miesta sa striedajú s vydarenými pasážami a fórmi a film sa samozrejme občas nevyhne vyložene trápnym a zbytočným momentom, ktorých je ale našťastie menej akoby ste v podobnom žánri čakali. K Blackovy som si cestu ešte stále nenašial, zatial čo Cera je sympaťák, no tu si zas odbil svoj lúzerský štandard. Chcelo by to už nejaký posun. Určite by bola zaujímavé ho sledovať v roli drsňáka. ()

BuryGol

Pokus o druhej Life of Brian, kterej nevyšel. Béčková komedie ze který se historici pozvracej, moralisti vypnou bednu a suchaři daj odpad. Přiznávám, že to nebylo nic světobornýho a taky jsem s tim počítal. Jack Black to v podstatě zase tahal sám, určitý věci byly fakt vtipný, Michael Cera je marnej wannabe-herec s jednim základnim výrazem, byly tam fakt hezký ženský a malou roli si střihnul Vinnie Jones. Je to 50%, tři hvězdy a snad se Jackovi podaří natočit zase něco, co by bylo tak úspěšný jako třeba The Pick of Destiny. ()

jenik71

Jack Black mě vyloženě zklamal. Toto je totiž nevtipná komedie plná antihumoru. Není tu žádný velký rozdíl mezi samotným filmem a nepovedenými záběry v závěrečných titulcích. Alespoň výprava ještě docela ujde. ()

zolo23

Óbrovské sklamanie. Trápnosť tu vyhráva nad vtipom. Jednu hviezdu za Michaela Ceru, ktorý by v budúcnosti mohol hrávať aj ženské role. ()

spikey1

Harold se snaží obhájit titul krále komedie i v roce 09, jenže jemný a komunikační humor, který mu právě tento titul vynesl v osmdesátých a devadesátých letech snímky jako bylo: Na hromnice o den více s Billem Murrayem a Annie MacDowell. O necelých deset let pak Přeber si to s Robertem DeNirem a Billem Crystalem. mu již v novém tisíciletí jen tak nestačí. V nultých letech to tedy zkouší s novodobými králi komedie Jackem Blackem a Michaelem Cerou Nemůžu jim rozhodně odepřít jejich tah na branku, situace jsou vyostřené, ale opravdových špeků se dočkáme po málu, nejvíce pobaví herecké hvězdy v různých malých roličkách. Je zvláštní že Cera s Blackem se snižují k nechutnému druhu živočišného humoru kde nechybí prdění, ačkoliv na jeho nechutnost Black upozorňoval ve své ironické poloze v Tropic Thunder. Ramis pravděpodobně to nejlepší už předvedl, ale biblické příběhy nebyly nikdy tak zábavné, jako v jeho podání. ()

Mr.Jackass

3,5* ale díky Jacku Blackovi zaokrouhluji nahoru. Parodie na biblické příběhy a neandrtálce vtipně propojená a postavená na osobě Jacka Blacka a Michaela Cera. Větší blbost než Boží zápasník už Jack Black snad naštěstí nenatočí a díky tomu jsem od tohoto filmu nečekal takřka nic...a mile překvapil. a nejlepší hláška Jacka mě dostala: hmm a ty osedlej mého nejponíkovatějšího poníka.... :-) ()

ZkuKol

Strašná marnost! Jack a Michael procházejí světem poslepovaným z hrdinů a příběhů z legend o počátku světa. Občas je to nuda, občas je to nechutné, neustále bez nápadu a nikdy vtipné! Celý film vypadá strašně lacině (les, sádrokartonové kulisy apod.). Harol jakž takž drží tempo a stopáž, ale zcela mu schází timing a kamera se vzhledem k výpravě taky nemůže příliš překonávat. Celý film vlastně stojí na Jackovi, který nezavře ústa a různých malích roličkách známějších herců - ne, že by byli vtipní, ale přinášejí alespoň trochu oživení. Ochutnáte zakázané ovoce, jste svědkem bratrovraždy, málem přijdete o předkožku a na závěr způsobíte revoluci - pozor ať u toho neusnete!... 25% ()

Arius

Wow! Som u hollywoodských komédii zvyknutý na trápnosť a jednotvárnosť ale musím uznať že rok jedna sa líši. Už len velmi zaujímavý námet predurčoval ku kvalitnej zábave. Rok jedna má svoje špecifiká, originálne hlášky,scény a neskutočne primitívny humor. Úplne prostý a jednoduchý film do ktorého boli vybrané tie absolútne najprostejšie tváre. Originálne a zábavné. Ja som sa bavil. ()

femme fatale

Takhle to asi řeknu, nebýt blaznivýho Blacka a ulítlýho Michaela Cery asi bych nedala 3*, ale když na ně koukáte, prostě víte, že patří do vyšší ligy ( i když každý do té svojí). Pár dobrejch vtipů a "výkony" hlavních herců dělají tuhle komedii snesitelnou i když třeba Hank Azaria a Oliver Platt taky stáli zato! ()

Dromed

Jakási trapná americká adaptace na originální a vtipný francouzský film RRRrrrr!!! Jack Black, jinak velice nápaditý komik, zde zklamáním. ()

slovan1

Jestli tohle má byt nástupce Života Briana, tak to asi moc nepochodí. Hlášky nic moc, o něčem pořádně vtipném nemůže být ani řeč. Nicméně dvojka Cera - Black se k sobě hodí dobře. Největší potěšení z celého snímku byla Olivia Wilde. Ani na zahnání nudy to není ideální... ()

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

04.07.2012

...anebo vůbec nevzniknou. To říká Dan Aykroyd, který je hlavním hybatelem projektu. Musí se mu nechat, že je optimista a hlavně vytrvalec – o Ghostbusters 3 mluví zhruba od počátku věků a několikrát… (viac)

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (viac)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

10.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným… (viac)