Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

Fajt odpad!

Je to propadák ve srovnání s pohádkou "S čerty nejsou žerty". Mádl jako princ ? Tragédie nejvyššího stupně !!! ()

ostravak30

Vyloženě špatná pohádka to nebyla. Tereza Ramba je krásná a sympatická princezna. Sice na první pohled působící nepříliš jemně a křehce, ale to už je úděl moderních pohádek. Fungovalo hlavně zapojení pekla ve spojení se zamilovanou pekelnicí. A celá zápletka se povedla. Tvůrci totiž zvládli děj postupně posouvat tak, aby to nepůsobilo příliš zdlouhavě, ale také to na sebe docela logicky navazovalo, šlo to pěkně za sebou, nenudilo to a ještě to působilo vtipně. Na druhé straně chyběla hudba, která by mohla děti zaujmout. Také my dospělí oceníme nahá záda T. Ramby a zrovna ona na to má asi patent, protože přesně takhle se svlíkala v Bobulích, ale do pohádky bych skoro nahou holku nedával. Ale musím souhlasit s komentářem pode mnou. Ne tedy v tom, že se jedná o nejlepší porevoluční pohádku. Viděl jsem rozhodně lepší. Ať už Lotrando a Zubejda nebo Anděl Páně. Ale každá další pohádka jen potvrzuje, že možná jednou za deset či patnáct let se objeví výjimečná pohádka. Ostatní zapadnou do průměru a do zapomnění. A tak se nabízí logická otázka, zda za peníze daňových poplatníků skutečně je nutné natáčet každý rok novou pohádku, když už jich máme v zásobě tolik výborných. ()

Dejvecd

Celkom obstojne natočená rozprávka pri ktorej som, ale občas nevedel či je to skutočne určené pre deti. Čo sa, ale týka deja, tak ten bol výrazne zaujímavejší od iných českých rozprávok s podobnou tematikou. ()

JosefTomas

Poměrně rychlá pohádka, která má víc nápadů, než dokáže český divák přežít. Má to dobré herce, kteří mají co hrát a scénář, který být trochu delší, dokázal by prodat více všechny postavy a film tak mohl útočit na paškál nejlepších pohádek. I tak ale zůstává dost zábavné podívané, která nenudí a má rychlé tempo. ()

Detak

Ježíšku, to byla ale krásná princezna, a jaká nádherná prsa měla. O té se mi dnes bude jistě zdát. Jinak pohádka, která neurazí, ale ani nenadchne. ()

Bratr

Nemůžu si pomoct, ale všechny moderní české "celovečerní" pohádky jsou prostě divný, překombinovaný, uřvaný, neslaný nemastný. Na tenhle kousek jsem se dokoukal jen proto, že Tereza Voříšková je neuvěřitelná kočka. ()

missaak

jako film 1 jako pohádka 3 celkově 2, prostě rodinná záležitost spíš pro mladší a rodnně založenější-a Tereze už to slušelo i víc... ()

honzic

Pohádka s jednoduchým příběhem a zbytečně dlouhou stopáží, herecké výkony jsou slabší a nespasí to ani dříve dobří herci. Původně jsem od toho čekal více, ale takhle musím říct, že i trapný Troška se mi líbil více, když se u jeho pohádek ještě dá aspoň usmát, tohle je proti tomu velká nuda a z té člověka nevyvede ani nevýrazná Voříšková a další herci a není jich málo. Ach jo. Hodnocení: 40 % ()

Pavlin

Není to tak úplně nejhorší pohádka.Ale antiherecký výkon Mádla je nepřehlédnutelný.Ten sráží celou pohádku hluboko pod průměr.Jak mohl režisér vůbec tolerovat tento výkon je pro mě nepochopitelné.Vždyť on vůbec nehrál jen se šklebil a to je hodně málo. ()

Ereniss

Mě, jakožto velkou milovnici pohádek, Peklo z princeznou velice zklamalo. Možná jsem náročná, možná jen lpím na starších klasických pohádkách, ale sledování téhle slátaniny mě nebavilo. Zmršený scénář, děsné dialogy, výběr herců také nic moc (mě opravdu Mádl nepřesvědčil, že tím princem je. On do pohádky jednoduše nezapadá a tečka). A proč proboha všude cpou pitomý, trapný čerty, ještě k tomu s Vydrou v čele???!!! Velmi slabé 2*. Maximálně některé kostýmy byly moc pěkné. ()

SB

Docela slušná pohádka bez nucenosti s vydařeným peklem, které nevypadá amatérsky, a milými vtípky. Ale: Nejenže chyběl motiv konfliktu dobra a zla, ale zde snad ani žádné dobro a zlo nebylo - to je docela vada. ()

gotham

Napoprvé mi to přišlo dost strašný, ale teď po dalším zhlédnutí mi to přijde jako slušný průměr. Postavy jsou celkem sympatické a dobře zahrané, najdou se tu i vtipné scénky, zejména v podání válečníka Postráneckého, ale i Stránský, Adamovská nebo Vydra jsou fajn. Úplně mi moc nesedí ústřední dvojka, Voříšková je sice krásná, ale ten její chraplák se na princeznu fakt moc nehodí, no a Mádl, k tomu asi netřeba něco dodávat. 50% ()

aiv

Pohádka byla hezká, krásné interiery i exteriery, hezký děj.Hezký výběr herců. Líbil se mi výkon Alžběty Stankové. Oproti tomu se mi nelíbilo puberťácké slovní vyjadřování terezy a jirky. Působilo to na mě tak,jako by se bavili někde u piva. To mi jediné vadilo. Dávám 3* ()