Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

Keytt

Na začátku to malinko připomínalo Šíleně smutnou princeznu (domluvený sňatek - pokud se nevezmou, vyhlásí jeden královský tatíček válku druhému - princ ani princezna nevědí o královském původu toho druhého a díky tomu se do sebe zamilují). Mě to ale vůbec nevadilo, protože Peklo s princeznou tuto podobnou situaci pojalo novým a originálním způsobem. Sice na jedné straně se zde objevují pohádkoví veteráni (Postránecký, Vydra, Nárožný), ale na druhé straně je zde několik neokoukaných hereckých překvapení. Tím mám na mysli zejména Lucifera v podání Martina Stránského, který možná nebyl tím nejstrašidelnějším pekelníkem všech dob, ale rozhodně měl šmrnc a dále se mi moc líbila i nastávající paní Luciferová. Duo Jirka a Terka přineslo nové pojetí prince a princezny. "Ocas má každý vůl" 70% ()

Horác

Tradičně skvělý Nárožný, roztomilí čertíci a roztomilá Voříšková, a pro mě po několikerých shlédnutích důkaz, že i dnes se točí příjemné pohádky s potenciálem, že se stanou klasikou. A navíc je to Bohdalkyprosté, nebo jsem ji tam aspoň neviděl, hurá. ()

kyrysar

Já nevím proč se ti filmaři pořád drží víceméně pořád těch stejných čertů... kdyby se na ty čerty vykašlali, tak by udělali líp... ()

Devilskitten

Opravdu příjemné překvapení! Velmi pěkná a svěží pohádka. Krásná princezna, charismatický hrdina a povedený příběh...vzorec, který opravdu funguje! :) ()

FILMOVKA

Je to kupodivu pěkná pohádka, která zajisté patří k těm zdařilejším. Ale vidět zase Petra Nárožného v roli krále je po tědlech všech rolích už trochu unavující. I když souhlasím, že se na ně hodí. ()

mouzi

I na tu celkovou debilitu na dnesni dobu nadprumerne dobra pohadka. Ale ty postsynchrony katastrofa, zvuk se predbihal tak o slabiku (videno v televizi). ()

brasek

Tieto novodobé rozprávky sú o ničom, alebo ja som už vyrástol. To druhé je určite pravda, ale to prvé... tiež nebude ďaleko od pravdy. ()

Dvorik

Zajimave, jak se od Snowboardaku Kotek herecky zlepsil a Madl dokaze otravit vse, kde se objevi. Nejverohodnejsi je zde Stankova jako skvela pekelnice. ()

Apeiron71

Velmi povedená pohádka s dobrým hereckým obsazením -Nárožný,Postránecký,Skopeček,Táborský,Pecha,Mádl,Voříšková a další.Opravdu jsem se bavil,vtipné dialogy působily lehce a nenuceně(na rozdíl od většiny sitcomů).Řekl bych ,že Troška zde má zdatnou konkurenci coby tvůrce filmových pohádek. Myslím si že česká filmová pohádka není mrtvá ,jak jsem kdesi četl,ale že nabírá druhý dech, a má a určitě bude ještě mít co nabídnout divákům všech věkových kategorií,a to i přes silnou konkurenci amerických animáků... ()

freezer02

No nebylo to až takové peklo jak jsem čekal..ale faktem je, že jediné co mě zaujalo byl ten see-through princezny Voříškové, jinak celkem nezáživná česká pohádka 35% ()

VanThomass

Vynikající. Po mnoha letech konečně pořádná pohádka, které nechybí nic. Výborné obsazení, je vtipná a bez zbytečných nelogičností a moderních prvků. Opravdu od dob Československé tvorby nestály pohádky až na malé vyjímky za nic. Vypadá to, že se konečně "blýská" na lepší časy. Z již výborného hereckého obsazení bych jmenoval hlavně Petra Nárožného, který hraje opravdu výbroně, jako v pohádce s Čerty nejsou žerty. Martin Stránský v roli Lucifera s hlasem Dr. House- taky dobrý :-) i když se snažil mít polohu hlasu jinde, House tam byl slyšet pořád. No a konečně hlavní hrdinové, Terezka Voříšková jako princezna Aneta skvělá a Jirka Mádl ač jsem se děsil, že má hrát prince se role zhotil taky celkem dobře. ()

Chlo0opek

Když nad tím přemejšlím, v tomto filmu v podstatě není žádná zvlášť inteligentní postava-všechno sou to takový matějové:) Ale dívat se na to dá, sem tam i nějaká ta vtipná perlička padne..zkrátka taková oddychovka. -------- Příjemná česká pohádka. Mádl je jako nešikovný princ jak dělanej pro tuto roli. Oba králové jsou také hezky herecky zahraní. ()

xhonza5

Šel jsem do toho s obavami, protože nové pohádky nebývají vůbec tak kvalitní, jako jsme mohli být zvyklí v minulosti. Jenže tohle je něco jiného. Skvělé překvapení. Lehce laděná pohádka humorem, takže si přijdou na své i ti starší. Myslím si, že je to opravdu pro celou rodinu, rád jsem si zavzpomínal na dětství a přitom jsem se nenudil. ()

Standey

Očekávání-Očekávání-Očekávání... Opět zklamání. Tak těmito slovy se dá shrnout veškerá porevoluční pohádková tvorba. Nemůžu si pomoct, ale bohužel musím konstatovat, že těm krásným a zároveň nesmírně zábavným pohádkám, zazvonil zvonec v roce 1989. Mádl s Voříškovou sice vytvořili simpatickou dvojici, ale ani to bohužel nepomůže, když musíte koukat na pitvoření a přehrávání ostatních kolegů. A co už vůbec nechápu je, proč se dnes musí za každou cenu do pohádky cpát vodníci, čerti, čarodějnice, draci a další podobná stvoření... Prostě to takhle nefunguje ()