Sériový vrah si našiel dokonalého komplica - internetové publikum!
Nevystopovateľný vrah svoje obete pred zavraždením sníma webovou kamerou a signál vysiela na internete, pričom zneužíva odvrátené stránky ľudského charakteru - zvedavosť a vrodenú potrebu človeka robiť potajomky niečo zakázané. Čím viac návštevníkov tieto stránky navštívi, tým rýchlejšie dochádza k usmrteniu obete. Keď návštevnosť prekročí stanovený limit, vrah svoju obeť pred očami publika zahubí. Agenti FBI na čele s Jennifer Marshovou si nevedia rady. Jedno je však isté - čím dlhšie im bude trvať, než dolapia vraha, tým budú smrteľné internetové stránky populárnejšie a viac ľudí príde o život. Agenti FBI pritom vôbec netušia, že hlavným objektom záujmu majiteľa stránok sú práve oni sami! Keď do rúk brutálneho vraha padne agent Dowd, jeho kolegyňa Marshová musí spojiť svoje sily s miestnym policajným detektívom Ericom Boxom a nájsť vraha, skôr než jej kolega podľahne vražednej hre. (TV JOJ)

Juto

Neuveriteľné napínavý thriller so skvelou akciou, zábavnými stratégiami smrti a úžasným hereckým výkonom. 6/10 ()

c.tucker

Nic moc překvapivého, ani nijak zajímavého. Režisérsky odvedeno na výbornou, ale vraždy nebyly nijak moc zobrazeny a většina děje byla dosti předvídatelná. Jen konec jsem očekával trochu jiný, ale i tak nic moc. ()

Ruuzha

Já si nemyslím, že to je vyloženě průměrný film, podle mě se z tohodle nápadu dalo vytřískat mnohem víc, mohlo to mít trochu větší grády a třeba i nějakou hollywoodskou star, která by přitáhla sledovanost. Ale tvůrci zřejmě pracovali s omezeným rozpočtem a to je trochu vidět a je to podle mě škoda. Přesto bych film doporučil. 65% ()

LeoH

Nudné, předvídatelné, rutinérské jako xtá epizoda nějaké té CSI: Dolní Lhota. Počítačové reálie naivní (čemuž nepřidal český překlad). Těžkopádně se tu moralizuje o voyerismu lidí pasoucích se na cizím utrpení, přičemž film samotný je z valné části postavený na tom samém fenoménu (viz rozplývání některých zdejších hodnotitelů nad „dobře udělanými vraždami“). Slušná kamera a herci to nezachrání. Nebrat, ani jako oddechovku. ()

chelseaman22

Prostý americký thriller s novým motivem, který vytvořil napětí, ale nepobavil. Přesto jsem se u filmu nenudil, nutno konstatovat, že jsem viděl horší... Ale i lepší. 65% ()

markuc

Film mne prekvapil - cekal jsem vetsi kravinu. Je ale pravda, ze tohle je ukazka toho, jak se filmy netoci. Sbirka hollywoodskeho klise - jeste ze to ma jen sto minut. ()

JimmyII

Další dílko s velkým potenciálem, které se utopilo v oceánu průměru. Solidní příběh je tak nějak moc rychlý, měl jsem pocit, jako by to před chvilkou začalo, několik špatných stop a bum, máme vraha. Způsoby smrti jsou poměrně vynalézavé, ale je jich málo na stominutový thriller. A už vážně nepotřebuju vidět, jak hrdinka, agentka FBI, nestíhá rodinu a mrzí ji to... ()

žvanimírek

Tak kinovej film tohle asi úplně není, ale třeba na sobotní večer od 22:00 je to thriller podle mého gusta!! Zajímavej nápad, vraždy jsou téměř dokonalé, uvěřitelné, hlavní hrdinka je poměrně sexy, vrah je patřičně slizkej a nasere vás hned první pohled na něj a další malé plus je, že se nebojí "sáhnout" do vyšetřovacího ansáblu...Untraceable, chcete-li Smrt on-line, mi dal přesně to, co jsem od něj čekal. ()

st.jim

I přes předvídatelný scénař a několik hloupoučkých situací, je to stravitelný film. Hlaška: "....how cn i download this video" byla ale nejlepší. :))) ()

Beky

Nic jiného než čistou rutinu nečekejte!! Největším záporem filmu je neexistující scénář!! Jediná věc která chytne, bude způsob vraždění, který mě naprosto ničil, vynalézavost a charakter smrti je neobyčejně brutální!! Během filmu opravdu máte chuť vraha vykostit zaživa!! A poslední věcí která překvapí, bude obsazení a na nudnou zápletku dobré herecké výkony, které vám zaručí to, že film dokoukáte!! Jednou větou: ...Scénář je předvídatelný jako muj výkon na zkoušce:)!! ()

lennyd

Obyčejné vraždy už nejsou v módě, a tak se zákeřný zabiják rozhodne pro velkou inovaci. Videokamerou snímá svoji oběť a vše v přímém přenosu vysílá na internetu. Čím více diváků se na stránku podívá, tím rychleji svoji oběť usmrtí. Agentka FBI Jennifer March (Diane Lane) se snaží zabijáka vypátrat, ale zdá se, že ten je mnohem chytřejší. Až do pasti padne její kolega, začíná se hrát o čas ... Je jasné, že čím víc se začínají různé technologie dostávat mezi obyčejné lidi, začíná si jich více všímat i Hollywood. Smrt on-line má tu výhodu, že je i docela uvěřitelný - narozdíl od podobně laděného FearDotCom. I když je film hodně šmrncutý například sérií Saw, tak to nepůsobí ani moc vynuceně, a vše do sebe docela hezky zapadlo. Gregory Hoblit je zdatný řemeslník - který ale bohužel ničím nevyniká. Takže filmu není nic moc co vytknout, na druhé straně ani za moc chválit - snad jen Diane Lane v roli hlavní agentky FBI... ()

_DAVE_

Ve všech aspektech spíše podprůměrné. Hromada logických trhlin (lidé rozumějící internetu budou zase kroutit hlavama), děj nemá spád, což je tu tohoto typu filmů tristní. Jediné plus vidím ve vcelku originálním způsobu zabíjení obětí. ()

Antek

Gregory Hoblit asi nikdy nebude patřit mezi režiséry, jejichž filmy budou očekávány a snadno rozlišitelné. Nic to ale nemění na tom, že v dnešní době je to jeden z mála řemeslníků, kteří tolik rozumí svému (thrillerovému) řemeslu. Hoblit je v tomhle žánru jako doma a dává to znát od první minuty. Dokonale buduje napětí, ostří obraz a nechává diváka skládat jednotlivé kousky puzzle. Diane Lane je už zasloužilá dáma a tenhle film je ji střižen přesně míru (tzn. starostlivá matka, která prožívá i tradičně decentní romanci -- žádné skopičiny v posteli se nedějí :-), tak jako by tomu bylo třeba u Angeliny Jolie). Tahle poněkud za vlasy přitažená vyprávěnka o sériovém vrahovi (jak už filmy o sériových vrazích bývají) z rodu "není důležité KDO, ale PROČ" se dokonce občas pokouší o nějakou tu výpověď dnešní doby, ale tomu není potřeba věnovat pozornost. Ten vztyčený mravokárný prst je jen "typicky hollywoodsky" naoko, důležité jsou vraždy a mrazení. A to se daří (a počítá) ... ()

Tomatáš

Další pokus o vytvoření "geniálního" psychopata, který vraždí podle určité předlohy...Tvůrci si uvědomili, že žijeme v době všudepřítomného internetu a přinesli opravdu něco nového...on-line opravdu ještě nikdo nevraždil, ale to je asi opravdu vše...Slabá hlavní role, slabý a bezduchý motiv vraha, nepovedený konec a máme tu tři*. ()

zdenny

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nakonec jsem se rozhodl pro tři, protože si myslím, že série Saw mnou hnula více. Pokud je to moc civilní (což tento film byl), je to nechutné, neboť se to opravdu může stát. Saw civilní nebyl a člověk ví, že takovéto hrůzné události se nejspíš nestanou. Proto si v klidu vychutná nechutný film a jde spát. Tady to bylo jiné, jenže ve druhé fázi snímek sklouzl tam, kde jsem ho mít nechtěl. Proč se nemůže jednat jen o nějakého vyšinutého blázna bez "vyššího" důvodu zabíjet, kdy bych po zhlédnutí fakt měl strach promluvit s neznámým člověkem při soumraku na nelichotivém místě? Proč musí mít vrah vždy nějaký důvod, aby jako film za něco stál a měl záminku? Pak už to je filmová klasika. Navíc se celé zpracování blíží různým "Kriminálkám" .......... (dosadit název amerického města), se kterýma se v poslední době roztrhl pytel. Nebylo to ani syrové jako Sedm a ani fantaskní jako Saw. Dále nerozumím, proč policistka vlezla do znovuserozsvíceného vozu, když neotevřela zadní dveře, aby prohlédla, jestli někdo nesedí vzadu. Kde navíc chtěla jet, když zanedlouho měla přijet zásahovka? Za další: záporný hrdina byl pěkný vyhryzek, takže nechápu, proč tam nedali trochu přesvědčivější postavu. Ale na druhou stranu mě pěkně štvalo, co všechno takový vyšinutý pitomec neumí a jakou má fyzickou sílu. A za poslední: zvláštní, že u poslední vraždy, kdy se jedná o hlavní hrdinku a navíc ženu, se něco zepsuje. Vše měl hajzlík perfektně připraveno (myslím předchozí krvavé show) a najednou to spíchne jen tak "podomácku". Takže shrnuto: nedostatky vidím, film ale celkem obstál. ()

JohnSmith

Hoblit je někdy výborný a jindy jen průměrný. V případě Smrti on-line jde spíš o průměrný thriller ze sice relativně nového prostředí a se zajímavým námětem, ale není to nijak oslňující. Prostě lehce nadprůměrná detektivka, která neurazí. ()