Sériový vrah si našiel dokonalého komplica - internetové publikum!
Nevystopovateľný vrah svoje obete pred zavraždením sníma webovou kamerou a signál vysiela na internete, pričom zneužíva odvrátené stránky ľudského charakteru - zvedavosť a vrodenú potrebu človeka robiť potajomky niečo zakázané. Čím viac návštevníkov tieto stránky navštívi, tým rýchlejšie dochádza k usmrteniu obete. Keď návštevnosť prekročí stanovený limit, vrah svoju obeť pred očami publika zahubí. Agenti FBI na čele s Jennifer Marshovou si nevedia rady. Jedno je však isté - čím dlhšie im bude trvať, než dolapia vraha, tým budú smrteľné internetové stránky populárnejšie a viac ľudí príde o život. Agenti FBI pritom vôbec netušia, že hlavným objektom záujmu majiteľa stránok sú práve oni sami! Keď do rúk brutálneho vraha padne agent Dowd, jeho kolegyňa Marshová musí spojiť svoje sily s miestnym policajným detektívom Ericom Boxom a nájsť vraha, skôr než jej kolega podľahne vražednej hre. (TV JOJ)

padress

Rád dám univerzálnemu filmu 5 hviezdičiek a nehanbím sa zato...síce to nebolo úplne dokonalé, to nie, ale prižmúril som očko:)...tento motív vraždenia ma celkom nadchol...Dexter, teraz toto ...ach jaj:D ()

Zrsch3

Průměrný film se zajímavým tématem. To, co stojí za povšimnutí a co přináší poselství filmu je fakt, že většina z nás neodolá zvědavosti i za cenu zabití, obvzlášť pokud se jedná o osobu, kterou vůbec neznáme; obvzlášť v případě, kdy poteče krev a my to můžeme vidět naživo; a obvzlášť ve chvíli, kdy tomu všemu stěží můžeme uvěřit, ale ta zvědavost nám prostě nedá. ##### Ano, ano, lidský druh už se dostal do fáze, kdy jsou pro něj věci zvrácené a smrtelné více než atraktivní. Film to podle mého názoru zvládl ztvárnit, i když samotná zápletka stojící za sérií "vražd" lehce pokulhává a je přehlušena samotou podstatou filmu. ()

Dexter666

Novodobá detektívka držiaca sa hlavne napätím nad šedými vodami priemeru. Žiaľ toto napätie je vyvolané hlavne spôsobom, akým ľudia zomierajú. V novom storočí ako by už nestačilo nejaké zastrelenie alebo výbuch. Každý sa musí minimálne rozpustiť nech už akýmkoľvek spôsobom. Film má dobrý námet, jeho splatterové scény však potom spadajú do vôd Final Destination resp. horšie Saw. Možno by bolo rozumnejšie zahrať na city diváka a umiestniť do popredia práve voyerstvo v každom z nás. Náznaky tu boli (aj keď čo mal krucinál znemanť ten zhluk ľudí, ktorý sa v jednej scéne objaví a v druhej zmizne? - asi v polovici filmu po nájdení miesta únosu druhej obete). Po technickej stránke to neviem posúdiť - ale asi som rád, že sa tomu až tak nerozumiem, pravdepodobne majú sieťoví experti na toto iný názor. Čo viac dodať. Chcelo by to lepšie napísané dialógy a trocha iný casting (Lane bola ale dobrá). ()

slaYerko

Komu príde zaujímavá kombinácia počítačových vymožeností a teroru ako námet na film, je preňho tento film to pravé orechové. Sled udalostí je síce dosť predvídatelný, ale réžia je dosť kvalitná nato, aby ste film dopozerali bez nudnej chvílky. Mňa osobne trochu sklamal pomerne rýchly koniec, ktorý sa podľa mňa dal vymyslieť aj nejak zaujímavejšie a napínavejšie. Celkovo ale fajn film. ()

mouzi

vzhledem k tomu, ze je polovina srpna a venku je asi -10 °C a prsi, tak mnoho jinych moznosti nebylo.. jinak bych se na to asi vys*al.. ()

gpx odpad!

Už z ukázek mi bylo jasné, že tohle bude blbost s velkým B. Ale jako člověku z IT oboru mi to nedalo a film jsem ze zvědavosti shlédnul. K mému překvapení to byla blbost s velkým B, L, B, O, S, a také T. Hlavní hrdinka mě opravdu dojala téměř stejně jako svého času Sádra Buldok ve famózním snímku S(h)it (čti: Síť). Poselství filmu je jasné, nezahrávejte si se vdovami bydlícími u maminky a pracujícími v IT oboru. Jsou to fakt drsňačky a v nose jim místo chlupů rostou pistole. ()

jukyn

To ej škody toho finále, které je tak tuctové až to bolí, nechci tu spoilerovat, ale 75%filmu je mezi 4-5* ale ten konec je odpad...tudíž mě vycházejí hezké tři....škoda, po průběhu jsem čekal více ()

redalert21

Nejprůměrnější průměr....v podstate nijak napínavé, ani poradna zapletka, neco co by vas vtahlo do deje, proste slabota...a to jak je ta baba blbá si udelate ke konci filmu....sem si rikal v duchu jestli to fakt tak bude, tak je to velky trapas...no a samozrejme...no dal bych 50% bohuzel to tu nejde tak dam 3 ()

ir.hools

Docela dobrej film...takovej průměrnej kříženec hororu a thrilleru :) je to koukatelný, ale nijak zvlášť vyjímečný...stačí vidět jednou...nějak mě to mučení lidí nebaví, lepší je, když umřou rychle a netrápí se :D :D 60 % ()

kelet

Nikdy som nemal nič proti tomu, ak je film dobrý a nehrajú tam svetové hviezdy. Bohužiaľ, tu to zlyhalo. Hlavná hrdinka je pre mňa veľmi nepresvedčivá a nehrá dobre. Samotný film je spracovaný na nízkej úrovni a jedine vtedy získal moju pozornosť, keď hlavná hrdinka prišla na to, kto je vrahom. Inak je film plný klišé a predvídateľných vecí, a bohužiaľ ani akcia, ktorú som od takéhoto typu filmu čakal sa nedostavila. Tak isto ma mrzelo, že niektoré veci, udalosti deja, boli absolútne bez zmyslu a nejakej nadväznosti a tiež to "chytanie obetí" mohlo byť premyslenejšie. Toto je dôsledok toho keď sa spojí dobrý nápad s veľmi nevydareným prevedením. Aby som však nebol úplne kritický, musím povedať, že aspoň jednu hviezdičku si tento film zaslúži za nápad, ktorý sa mi pozdával a filmov takéhoto internetového kriminálneho prostredia nie je až tak veľa. Druhým plusom je, že tie vraždy boli premyslené a vyzerali realisticky. Hodnotenie: 30% ()

vandamator

Neměl jsem od filmu žádné očekávání a byl jsem velmi příjemně překvapen. Skvěle natočené drama, které vás drží v napětí až do posledních minut. Tempo je od začátku do konce svižné a nevybočuje nijak z hlavní dějové linky, takže se opravdu, ani chvíli nenudíte. ()

Ace.A.T.L.

Film jsem viděl už vícekrát, ale nedávno jsem si ho oživil a tak sem hodím zpětně i recenzi. Na rok 2008 to bylo hodně slušný a vraždy byly dobře ouchylný. Teď se samozřejmě dá snadno hodnotit a porovnávat s novýma masakrálnama, ale proč by to člověk dělal. Pamatuju si, jak se mi to líbilo, když jsem to viděl poprvý a stejnej dojem z toho mám i teď. Krutý, ouchylný, nový a tím pádem za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Arren

Zápletka tohoto filmu se mi zalíbila, ač je podobného tématu v dnešních filmech mnoho a mnoho. Zajímavě si pohrává se stavem současné společnosti a počítačů. Bohužel, dalo by se vytěžit i více. Na tomto poli už asi pšenka nepokvete. Každopádně je to koukatelné, relaxační a nezávadné. Jenom naprostá škoda nelogického závěru, který již klasicky pohřbil celý film. Ale tak to už v Americe bývá a v dohledné době se to pravděpodobně nezmění. ()

oceanic6

Slušný kriminálny thriller od režiséra Gregoryho Hoblita ktorý si svoju prácu vždy odvedie na maximum, takže chybu v réžii proste hladať nemôžete. Diane Lane to tu taktiež nekazí. Nápad že vrah dáva svoje vraždy na internet je moderný a zaujímavý. Pýtate sa teda: Kde je chyba? V prvom rade to nie je film na ktorý by sa malo chodiť do kín, vyzerá až príliš televízne a všetko v ňom prebieha presne tak ako v stovkách dalších kriminálnych filmov. Nič vás neprekvapí, nikde si nepoviete: Ej, toto som nečakal.....a TO je tá najväčšia chyba. ()

Slimaca

Je pravda, že jsem si při poslední scéně říkal: "Tak a jestli hlavní hrdinka zemře, tak to nebude mít chybu!". Bohužel (nebo naštěstí?) se tak nestalo. Je fakt, že je hned od začátku jasné, jak to dopadne, ale každý den nemůže být posvícení. Ta cesta, kterou film urazil od úvodních k závěrečným titulkům mě ale vcelku bavila. Být počítačový expert, tak ale asi hodnotím jinak... 75% ()

SpeedyL

Neurazí a nenatchne. Maximálně fádním ničím zajímavý thriller, který se snaží o nějakou tu napínavou atmosféru za pomocí klasických triků tohoto žánru, avšak díky nezdařilému scénaři se film dostává do nesmyslné a pro náročnějšího diváka nezajímavé roviny. Dost jsem se při filmu nudil. Tento film opravdu nepřináší nic nového a zajímavého. Děj se odehrává kolem vražd probíhajících před očima diváků na internetu a lehce odráží současnou lidskou senzacechtivost a zvědavost. Velký nedostatek filmu bych viděl v předčasném odhalení pachatele a jednoduchém výběru obětí. Naopak možná trochu plus v "nápadu provedení vražd". Hudba průměrná, režie průměrná, scénář průměrný, nápad průměrný,... prostě 50%. ()

Cycake

Škoda zparchantělého tématu a ostuda za kopii Sedm a Saw. Pokud by se příběh postavil na hyenismu lidí, mohlo by to být mnohem mnohem zajímavější než trapný motiv vraha. Dávám za pravdu, že hlášky z fora jsou super, některá jsem projela pomalu a několikrát. Takže jedna * za téma, i když tak nedopracované, a jedna * za vtip, který těmto filmům často bohužel chybí. ()