Pôvabná Dorothy Galeová, prezývaná jednoducho DG (Zooey Deschanel), je čašníčkou v malom meste, ktorá si zo dňa na deň viac a viac uvedomuje, že na život na kansaskej farme sa absolútne nehodí – a ktorú stále častejšie trápia nevysvetliteľné sny a vízie o krásnej žene s levanduľovými očami (Anna Galvin), ktorá ju varuje, že sa blíži akási búrka! Nanešťastie sa tieto vízie naplnia vo chvíli, keď čarodejnica Azkadellia (Kathleen Robertson), tyranská vládkyňa tajomnej krajiny známej pod menom O.Z., vyšle svojich vojakov cez akúsi „cestovnú búrku“ nájsť a zabiť DG. Dievčine sa cez túto búrku podarí ujsť doslova v poslednej chvíli, vďaka čomu sa ocitne uprostred O.Z., kde sa spriatelí s niekoľkými tamojšími naozaj zvláštnymi obyvateľmi - s prihlúplym Glitchom (Alan Cumming), ktorého zlá Azkadellia pripravila o polovicu mozgu; s chladným Wyattom Cainom (Neal McDonough), niekdajším mužom zákona, ktorého uväznili v železnom obleku za trest, že sa vzoprel Azkadellii; a s drsným médiom Rawom (Raoul Trujillo), ktorého ľud Azkadellia zotročila. (oficiálny text distribútora)

zorro

Tin man měl potenciál na slušný seriál z prostředí země OZ. Jenže nedostatek peněz neumožnil režisérovi Nicku Willingovi zařídit pořádné exteriéry a o efektech srovnatelnými z A Sound of Thunder radši ani nemluvím. Herecké výkony jsou rozporuplné DG (Zoey Deschanel) je ze začátku až moc suverénní nevím, zda bych reagoval jako ona, když se objeví v OZ, kde se prostě ničeho nebojí a není ani překvapená kde to je. Za to Glitch v podání Alana Cumminga je oproti ostatním skvělí. Ostatní jsou pouze průměrní, což je škoda protože takový Neal McDonough od toho se dalo něco čekat. Někdo tady píše, že to není remake Čaroděje ze země OZ, to opravdu není je to dost pozměněné a upravené, ale v jádru si tam každý najde ten starý příběh. Možná je to úplně jiný příběh a já to nevidím, ale to je jedno. Bylo to zbytečně dlouhé, stačili by pouze čtyři díly po čtyřiceti minutách. Škoda možná to vyjde někdy příště 60%. ()

fabecc1222

V rámci klasické TV fantasy produkce prvního desetiletí mě tento projekt bohužel moc nezaujal. Možná mi dojem kazil i značně amatérský překlad komunitních titulků...Každopádně, Zoey Deschannel je tu opravdu hodně sympatická, ale ani ona nedokáže zakrýt tu dějovou prázdnotu a pokud jste fanoušci klasického zpracování příběhů z OZ, tak se asi nebudete stačit divit. ()

Kali4

Setsakramentsky naivní, po vizuální stránce hodně levné, leč opravdu příjemné. Dobrodružné příběhy ze země OZ mne vždycky bavily, a přestože i tento je určen v první řadě základní školou povinným dětem, i dospělý se může bez problémů pobavit. Je to milá pohádka, možná naivní, ale co se týče příběhu, tak v žádném případě infantilní. Rouškou tajemství obestřený původ hlavní hrdinky, temná minulost a putování světem Outer Zone za pomoci dávno ztracených indicií. Jedna stopa vede logicky a nenásilně k druhé, příběh je komplexní a jednotlivé skutečnosti jsou nám odhalovány pomalu, obezřetně a vždy s trochou toho napětí. Samotné tajemství úpadku je navíc až překvapivě mrazivé až děsivé. Je škoda, že rozpočet nebyl vyšší, finance by dle mého padly na úrodnou půdu. Jednotlivé lokace mají potenciál (občas jsou možná příliš bizarní, což lze ale bez problémů překousnout) a po herecké stránce je film více než sympatický - Zooey Deschanel je jako vždy moc pěkná a moc příjemná, ostatní z party také OK, ale nejvíc válí Neal McDonough, který jako záhadný mstitel se skutečnou minulostí vdechl své postavě duši. Trochu zamrzí latexová královna, která značně přehrává, skousnout se ale dá. Jenom nechápu, proč nese minisérie název "Tin Man", když je stejnojmenná postava až na vedlejší koleji. Mne osobně při sledování takovýchto dobrodružství skoro až štve, že mi není o šest sedm let méně. Královsky bych se bavil. ()

BMAJTZ

Takze zacatkem bych chtel rici ze zprvu se to jevi jako moderni zpracovani klasickeho pribehu, cimz do jiste miry je, ale jenom do jiste miry, protoze rozdilu oproti originalu je opravdu hodne. Dale bych rad shrnul celkovou vizualni stranku, ta je proste cool a tohle zkloubeni fantasy a ruznych pristroju jak z 60. lech zde proste funguje a tak nejak to do sebe pekne zapada. To musim pochvalit i kdyz triky nejsou nejdrazsi, ba jista levnost z digitalnich triku de videt, tak me se to proste libilo. Tak a ted k samotnemu dilu. Prvni dil byl pro me opravdu fascinujici. Takove predstaveni fantasy sveta ve me opravdu vzbudilo zajem a celkovy look a napad mi prisel velice originalni a napadity. Bohuzel reziseri si nenechali zadne eso v rukavu a v dalsich dvou dilech uz predvadeji pouze onu rutinu bez vyrazneho napadu. To je taky prave ono, zatimco prvni dil byl i po pribehove strance poutavy a svym zpusobem novy, tak ostatni uz jenom nabaluji dalsi balast a u takoveho druheho dilu jsem mel celou dobu pocit, ze jde jenom o ohromnou hromadu vaty, kterou se natahne dej (jedine co tenhle dil nabidne je prozrazeni temne historie nic vic). Nemuzu si pomoct ale dva dily by tomu uplne stacily, protoze po prvnim dilu jsem mel pocit, ze koukam na neco jineho. Hlavne pribeh se postupne zamotaval az se z nej vyklubalo neskuecne klise coz me docela zamrzelo. Co na plat, filmari i tak predvedli docela dobry smysl pro originalutu, ktery ale bohuzel nebyli schopni udrzet do konce. Co bych jeste zminil jsou herecke vykony. Ty jsou povetsinou slusne, bohuzel v pozdejsich fazich pokulhava scenar a na poli dialogu se dostavame na opravdu otresne slovni prestrelky. Mno a samotna hlavni postava v podani Zooey Deschanel je docela roztomila a svym pomerne podivnym kukucem, ktery se po celou dobu vubec ale vubec nezmeni, si me ziskala i kdyz vlastne netusim cim. Zaverecne resume? No kdybch hodnotil jenom prvni dil bylo by to nekde na pokraji 4-5 hvezd, dalsi dily pouze srazeji celkovy dojem a samotny zaver si snad nezaslouzi ani komentar pac ten mi vazne prisel spatny. Celkove davam slusne 3 hvezdy, ale srdce mi krvaci nad promarnenou sanci vyjmecneho vytvoru. ()

Dallas

Fantasy ja proste zbožňujem. Hodnotím zatial len prvý diel, ktorý som videl. A hodnotím velice kladne. Občas sa mi to trochu zdalo nedotiahnuté, ale celkovo veľmi dobré. Uvidím ako to bude pokračovať. Zatial 75%. ()

Hapretor

Jako ne úplně nudné. Takový hybrid "Stardust" a "Čaroděje ze země OZ". Pokud bych chtěl ale dobrou a vtipnou fantasy pohádku nejen pro "děti" pustím si s chutí už asi po desáté onen "Stardust", to je totiž u mě dosud špička v žánru. ()

Teleri

Hodně vtipná trilogie. DG je vtipná. Ač na ní stojí osud světa Oz, zachovává si svojí svéráznou tvář a nestává se superhrdinkou. Ambrosius je velkej sympaťák i s jeho menším handicapem (vyoperovali mu mozek, který posléze umístili do akvárka, odkud ovládá nebezpečný stroj). DG postupuje podle scénáře RPG her, vytvoří si družinu kamarádů s různými schopnostmi. Plní úkoly, díky nimž získává různé skilly a vzpomínky. To vše proto, aby zachránila svoji rodinu a celou zemi Oz před zlou kouzelnicí Azkadellií, která je mimochodem fakt brutální, už jen způsobem zhmotnění svých démonků. ()

Psycho.R

Nechápu čím to, že mě tahle miniserie upoutala, když je to jen hodně volná adaptace, ale nápadově dobře vymyšlená. Čtvrtá hvězdička je za Zooey. Nenudil jsem se ani chvilku, charaktery jsou využity plně, spojitost s klasickým dílkem z konce 30 let je tam dokonce v jednom místě velmi jasná a nápaditá. Čtvrtá hvězdička je za Zooey. ()

Allegro.g.

Tin Man ... aneb Čaroděj ze země OZ tak po šedesáti letech ... je překvapivě funfující fantasy s prvky sci-fi. Formát minisérie se moc nehodí, díly jsou moc dlouhé a místy nudí. Příběh je takový obyčejný, předvídatelný a konec vyloženě nesmyslný. Dílko má ale atmosféru a dobře se na něj kouká. Důležitou roli hrají jednotlivé charaktery a ti, kdož je hrají.//// Všechny o třídu převyšuje Azkedelia, konflikt ukrytý v jejím charakteru či rovnou těle dává této postavě úžasnou barvitost. Škoda, že její "dvojjedinost" nebyla víc konfrontována. Azkedelia je navíc překrásná, jako dítě i jako dospělá. // Postavy tří spolenčíků jsou poměrně ploché a objevují se neustále jen proto, aby byla navázána linie na původní příběh. Úplně by stačil Caine. // Úplně tragická je potom D.G., je naivní a Zooey jí k tomu naivně hraje. Takhle toporný herecký výkon jsem u herečky podobných kvalit dlouho neviděl. A navíc jí to nesluší, celou dobu v té samé bundě. A malá D.G. vypadá jako zplozenec pekla. /// Bylo by to za tři hvězdičky, ale díky stísněné atmosféře a brilantní Azkedelii přidávám jednu navíc. ()

lisa.ginmi

Krásná steampunková pohádka utkaná beze strachu z těch nejsmělejších a nejbláznivějších nápadů a snů. Bohatostí motivů a všudypřítomnými překvapujícími detaily je tenhle televizní počin opravdu unikátní. Ne vše je dokonalé, ne všechny herecké výkony opravdu přesvědčivé, ale celek zkrátka strhne a nepustí. Ano, spousta detailů je nekonzistentních, spousta věcí v podstatě nedotažených, ale ta lehkost, hravost, komplexnost a paradoxní uvěřitelnost světa OZ, ve kterém jsou naprosto obyčejné věci plné zázraků a nebezpečí i naivita číhá za každým rohem, jsou právě tím, co dělá z obyčejné fantasy série jedinečnou. Já se bavila, žasla, trnula napětím a nechávala se strhnout ke smíchu i slzám a to je přesně to, co od filmu či seriálu chci. ()

Tasartir

Slovenština mi nevadí a mám ji rád, ale slovenský dabing je snad nejhorší na světě. Takový monotónní a nudný. To mělo velký vliv na moje hodnocení. ()

Thinger

Povedená variace/pokračování Čaroděje ze země Oz, převlečená do modernějšího hábitu. Minisérie bavila, měla svěží rytmus a dalo se na ni dívat. Z herců se mi kromě Zooey Deschanel líbil především Neal McDonough, takže nakonec jen škoda trochu laciných efektů. ()

Groower

Hodnotím po prvním dílu,ale další už neuvidím, protože jsem se vyloženě nudil a na další porci už nemám chuť. Velmi nesympatičtí herci kromě Zooey Deschanel, velmi laciné triky. Prostě díky nechci. ()

VUCAKO

Příjemná pohádka, která byla možná trochu moc protahovaná (4.5 hodiny). Zpočátku, pokud ještě nejsou odhalena všechna tajemství a minulý děj, je to moc pěkné dívání (v rámci žánru). Technickým provedením a výpravou skoro netelevizní produkce. Za Zooey a Neala dávám něco navíc, oběma jim role perfektně padla. ()

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (viac)