Život Briana

• Česko Život Briana (viac)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

Rondell

Jestli existuje film, u kterýho se tak extrémně subjektivní věc, jako je hodnocení, stává kompletěe objektivní záležitostí, pak je to Život Briana (Platí v případě, že dáte *****). ()

Bivoy

Od 70. let, ani od dob starých Římanů se toho, jak se zdá, příliš nezměnilo... všechny ty narážky jsou stále aktuální :-D ()

Rýža

Ztělesněná nádhera od začátku do konce. Viděla jsem stokrát a i po sto prvé se budu zas a znova lámat v pase u každého povedeného vtípku - což jsou všechny. Můj otvírák, zavírák i trhák. A vůbec, říkejte mi Loretta. ()

PanTumnus

o něco horší než svatý grál. opět pár naprosto nehorázně absurdních scén (mimozemšťané třeba) a tentokrát i nudných a nezábavných scén (každá scéna porady unie pro... pche, teď nevím jak se jmenovali) každopádně mi taky přišlo že se snímek občas vlekl a občas se pythonové nechali až příliš unést štědrým rozpočtem. přesto se zde najde plno geniálních a skrz na skrz vypointovaných scén (hned ta úvodní třeba) které tuto komedii pozvedají a dělají z ní příjemný snímek pro zkouknutí třeba když je vám smutno :( ()

Vesecký

Zřejmě právě tento film Monty Pythonů jsem neviděl a jsem trošku zklamán, protože jsem se na něj hodně těšil. Možná také, že zafungoval vzpomínkový optimismus, kdy pro mě Pythonové byli jedna velká řáchanda. Byly tu ovšem některé skutečně podařené skeče. Hned na začátku, když si Tři králové spletli Ježíška s Brianem. Později zazněl výborný vtip, zda Brianova matka je panna. Výborné bylo i počítání odsouzenců k ukřižování. A pak hlavně politikaření a hašteření dvou politických stran v Judeji. ()

waits

Monty Pythoni ve své nejlepší formě. Smršt gagů (včetně vizuálních) gagů, řada nezapomenutelných postav a mezi nimi bloudící Brian, která se své roli ani jednou nepousměje a který míří nezadržitelně na místo, které náleží Ježíšovi. Ten ovšem neměl takové štěstí, aby mu v poslední chvilce někdo zpíval Always look on the bright side of life. ()

Muel

| HandMade Films | Strašne dobrá komédia. Tak akurát uletená britským humorom, ktorý mne osobne neskutočne sedí. A od toho vlastne bude závisieť aj zážitok kohokoľvek, či znesie retardovanosť a satiru britského smiešnenia a či sa nad tým povznesie. Ja ako absolútny milovník takýchto šašovín som si to plnými dúškami užíval a iba sa podporila moja túžba napozerať všetky filmy týchto bláznov. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

grerar

Když milujete britský humor Monty Pythonovců, ministrů, prémiérů, červených trpaslíků, či ajťáků, Zařadíte něco z toho do oblíbených. Zase jsem měl cukání přidat do oblíbených Svatý grál, ale ten má o dost šílenější výstavbu (opomineme-li mimozemšťany v Brianovi). No a navíc scéna s graffiti na stěně je nepřekonatelná. :D http://www.youtube.com/watch?v=IIAdHEwiAy8 ()

xxSmoldaxx

Už mě štvalo, že všude nárážím na Monty Pythony a vlastně dohromady nevím co jsou zač. A nejjednodušší cesta, jak to napravit, byla některé jejich dílo zkouknout. Našel jsem si (podle žebříčku ČSFD) jejich nejoblíbenější dílo a to jsem shlédl. A musím řict , že nic lepšího jsem udělat nemohl. Jejich britský humor mi opravdu sedí a tohle mě dostalo do kolen. Takhle jsem si to ve skrytu duše představoval :) 82% ()

H4N1CK4

Tohle je prostě neskutečná sranda! Tolik vtipných hlášek a scének - jedna lepší než druhá, ať už kamenování, psaní po zdi, Pyjus Čůwus nebo sebevražedné komando a milion dalších! Třešničkou na dortu je závěrečná neuvěřitelně optimistická písnička. Pokud vám tento humor sedí, budete se válet smíchy od začátku do konce! A pokud ne... tak je mi vás upřímně líto, protože ŽIVOT BRIANA je rozhodně ta nejvtipnější věc, co kdy vznikla. ()

Luqi

Ak je nejaký film nadčasový, tak je to tento ................... Priznám sa, že tento film som prvý krát videl na intráku, ani som nevedel, názov, kto a kedy to natočil, ale už po pár minútach som začal byť zmätený, lebo to vyzeralo na dosť starý film ale ten humor sa mi zdal strašne aktuálny............ Ani vo sne by ma nenapadlo, že sa budem tak zabávať na filme staršom ako ja. ()

Kvítek

Briane..."kázal" jsi o tom, jak si člověk má stát za svým názorem, tak tu je. Za scénu s ukamenováním, zrod Spasitele s vyzutou botou, první nedobrovolné kázání, Biguse Dickuse a pohodové ukřižování přijdeš do nebe. K záři Svatého grálu je to ale dál, než bys kamenem dohodil. Usnuvší spolubydlící to bohužel potrvzuje. ()

Meteorista

"..vyjma kanalizace, lékařské péče, vzdělání, vína, veřejného pořádku, zavlažování, silnic, zásobování pitnou vodou a veřejného zdraví, CO dobrého nám Římani přinesli?!?" --> a takovýmito skvělými hláškami je celý film prošpikován skrz naskrz... Brilatní podívaná :) ()

Gastovski

Svělá parodie na Ješížův život! Tedy na Brianův život. Místy jsem dostával záchvaty smíchu, protože některé scénky byly opravdu neuvěřitelné. Sice to má být satira, ale kdo ví? Třeba to tak bylo. Třeba začal plácat nesmysly na tržišti, když prchal před Římany, potom si zul pantofel (což bylo boží znamení) a rázem je z toho náboženství.;) ()

frolish

Nachadza sa tu vela trefnych a neskutocne vtipnych hlasok a scen, ale aj dost trapnych a nepodarenych na to, aby som sa pri rozhodovani medzi 3* a 4* priklonil skor k nizsiemu hodnoteniu. 70% ()

Lukin413

Vrchol filmové tvorby partičky cirkusáku z Anglie. Řada kultovních scén (mými osobními favority jsou grammar naz...říman a diskuze, co dobrého přinesli římané) a asi nejlepší satira na téma nábožentsví. ()

Mr.Hudson

Skupinka "bláznů" z Monty Python natočila zřejmě svůj nejlepší kousek. Je až neuvěřitelné kam tvůrci zašli, dělat parodie na církev není dnes už nic tak divného a nikdo se nad tím nepozastaví , ale musíme brát v potaz, že tento film byl natočen v roce 1979. Ve filmu je mnoho vtipných momentů např. smlouvání, ukřižování a další . Jednoznačně nejlepší film z dílny s názvem Monty Python. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (viac)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

10.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným… (viac)

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Každý z nás tento výrok Karla Marxe označovaný za bolševický fanatický atheismus alespoň jednou slyšel. Časy se mění, výroky zůstávají, opium miluje stále více lidí a South Park budou cenzurovat. Ano… (viac)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)… (viac)