Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

gicous

Děj uhání jako splašená mrcha a zastaví se až se závěrečnými titulky. Komu se líbila Mumie se vrací, pro toho to bude nejlepší film roku. ()

drim87

Ve filmu se pořád něco děje a bohužel to jeho kámen úrazu. Je to vše až moc rychlé, chtělo by to zvolnit tempo. Nevim ale jestli by to pomohlo nějakému lepšímu výsledku. Přijde mi, že pokud jste jako malí nehltali hračky G.I. Joe, tento film se vám nikdy nemůže líbit. Alespoň je to koukatelné co se týče efektů a lokace Prahy také potěší 40% ()

Lumpus

Viděl jsem nejdříve G I Joe 2 a až poté jedničku čímž se mi mnoho věcí ujasnilo. Musím ale říci, že dvojka se mi líbila o něco více, je jakoby precizněji natočený, taky hlavní příběh se mi líbil více Bruce Willis ve dvojce je už jen třešnička na dortu. ()

kolik27

Ale joooo, ejmerická produkce nemohla vyplodit v téhle sestavě žádný zázrak a už před shlédnutím sem věděl, že nebudu zaskočen něčím novým, ale na pobavení to stačí. Ať jste typický zakomplexovaný nevrlý kritik nebo fanda akčňáků, určitě film dokoukáte i přes jeho nedokonalost. ()

kubas369

Plus mínus stejná sračka jako dvojka. Ještě tak do zničení eifelovky poměrně zábavný akční počin jenže potom to jde se zábavností rapidně dolů. Nakonec se těšíte na titulky jako na smilování. Přesto asi musím uznat že je to lepší než dvojka o chlup ale lepší. ()

Esdälon

Tenhle film poskytuje celkem solidní návod na to, jak z Prahy udělat Paříž. Neskutečně mě mrzí, že jsem to neviděl v kině. To bych byl vyndanej asi docela jinak. Ať už Hasbro taky vymyslí nějakou fantasy hru, aby to mohli šoupnout takovýmuhle Sommersovi, Bayovi nebo třeba Snyderovi, když už se teda investuje do filmů na základě hraček pro haranty. ()

Lenii

G. I. Joe je krásný akční film, plný pěkných scének, napětí, akce, bojových umění... Má slušný děj, některé hlášky opravdu sednou dokonale. Musím uznat, že má i velmi dobré obsazení herci - samozřejmě myslím především Channinga Tatuma:-) a výborného Snake-Eyese Raye Parkra. Bohužel ale musím dát jen průměrné 3 hvězdičky, protože mi to jako celek tak úplně nesedí a některé scény mi přijdou až moc přitažené za vlasy. 70% ()

borohub

No teda jednička mě nepotěšila tak jako dvojka. Nevím jestli to bylo tím, že tam nebyli tak dobří herci, nebo že scénář byl dost ujetej. Jednou za čas to jde, ale čumět na to pořád to asi ne. průměr ()

kubilov

Fajn film se spoustou sci-fi vojenských hraček, se sympatickými postavami a veskrze bondovským příběhem. Ačkoliv plno lidí G. I. Joe kritizuje, tak já jsem si našel svoje. Především charismatického hlavního hrdinu Channinga Tatuma, krásnou sekretářku Siennu Miller, cameo Karolíny Kurkové, kulisy mého milovaného města Prahy, tuny technicky vymazlené vysokooktanové akce a hlavně, téměř dvě hodiny zábavy. Jestli bude dvojka alespoň o chlup lepší než jednička, už to samo o sobě bude znamenat 4* ()

JK77

je to hovadina na entu, ale bavil som sa :-D Obcas mam pocit ze na csfd chyba viac hviezdiciek, tu urcite. takze realne 2 a 1/2* ()

helrohir

Toto je skôr vtip než vysokorozpočtová akčná pecka. Nikdy by som nepovedal, že film, ktorý väčšinu svojho deja stavia na akcii ma bude tak strašne nudiť. V obsadení síce vidíme množstvo známych mien, ale tí, ktorí mali byť "zlí", sú skôr na smiech a naopak "pozitívna" strana je absolútne nevýrazná, niekedy až otravná. Akcie zväčša zle natočená, naviac trikové sekvencie sú na tak vysoký rozpočet tiež dosť slabé. Jednu hviezdu dávam za Sienu Miller, na ktorú som sa v tomto looku nemohol vynadívať. ()

DavidUrbanCZ

Tenhle film nejde uvést nijak jinak než jako bezhlavou a prakticky bezpříběhovou řezačku mezi ninjama a chlapama v plechovejch oblecích, který vypadaj jako špatní bráchové iron mana. Ano, má to něco do sebe, vynáší to i nepatrné známky příběhu (malí robůtci vystřelení z bazuky žerou železo a chlápek s nima chce ovládnout svět), ale na mé poměry je tento film stupidní a zakládá si na bojových scenách. Pokud jste člověk, jenž od filmu očekává alespoň třicetivteřinové dialogy, tak tenhle film pro vás rozhodně není! Základ dobrej, ale výsledek stojí tak nějak za prd... Hodnocení: 45% ()

brzozin

Hustokrutopřísné!!! Nádherný nový svět, kde za mír, demokracii a lásku ve světě bojují výhradně nabušení kulturisti s děsně kamenným xichtem a prsaté modelky s vlnícími se boky ovládající kung fu. Všichni jsou děsně patetičtí a berou se děsně vážně. Mají futuristické hračky na zabíjení a hlavně jsou zapálení patrioti. Jedna hvězda za vizuál a druhá za celkem koukátelné baby. No ale ten Darth Vader s hliníkovým profilem na závěr to zabil. ()

Guran

Akce pořád dokola a vlastně to díky tomu začne i nudit. Film jsem snad jen jednou zhlédnul celý, pak už se mi to nikdy nepodařilo ať jsem dělal cokoliv. ()

JosefTomas

Není to žádný velký mega hit, přesto, že to tak vypadá, ale není. Příběh je slabý a nepřekvapující. Akční scény jsou ale skvělá třešnička a nejvíc mě fascinoval Snake v podání Raye Parka, z něhož šlo zajímavé charisma, přesto, že neřekne ve filmu ani slovo. Až na Snaka, který by mohl klidně mít vlastní film, není takřka nic, co by ve filmu mělo cenu zhlédnout. Nesmíte čekat příběh, ale asi jen tu akci, kdyby ale příběh byl, měl bych z filmu mnohem lepší pocit. 50% ()

knihovna

Viděl bych to asi takhle. Na první schůzce k filmu se scénárista nedostavil, nebo byl totálně na sračky. Zastoupil ho mladý a ambiciózní specialista( či specialistka, ať je to genderově fifty fifty) na vizuální efekty a triky a řídil se heslem na co příběh, utlučem je akcí. Dlužno poznamenat, že efekty opravdu umí. Bohužel zřejmě převzal i režii, Sommers měl asi depku. ()

Pitryx

Královský rozjezd trvá skoro půlhodiny a je přerušen, jako skoro vždy flashbackem. Tak hlavně že divák čuměl na zásnuby. Já nevím jak koho, ale v akčním filmu mně to nezajímá. Dvacet bodů strhávám za podobných pár hluchot, ale jinak musím uznat, že to bylo velmi dobré. Efekty na patřičné úrovni, dějově tak velmi dobré. Dokonce i řada překvapení je také zde. Nevidím důvod neponechat osmdesát procent. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)